Bílý tesák

Bílý tesák https://www.databazeknih.cz/img/books/85_/8519/bmid_bily-tesak-jxX-8519.jpg 4 1840 257

Ve vyprávění o osudech samotářského míšence psa a vlka vyjádřil autor své nejcennější myšlenky – víru v sílu života, přesvědčení o tom, že štěstí je neoddělitelné od věrnosti, s jakou dokážeme sloužit dobrým cílům.

Literatura světová Dobrodružné Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

White Fang , 1907

Ghoulka
23.04.2014 4 z 5

Skvělá knížka, jen některé pasáže se člověk musí trochu nutit.

AlH3
02.04.2014 4 z 5

moc pěkná knížečka. hrozně se mi v ní líbilo jak London popisoval tu vlčí a psí povahu, ty prakořeny, ty pudy,... atd. Jako by snad v minulým životě sám psovlkem byl. To bylo pro mě asi nejzajímavější z celé knihy. a jako bonus. díky krásnému vylíčení jsem se do myslivosti téměř nemusela učit kapitolu o vlku obecném

Adelosaurus
27.03.2014 3 z 5

Měla jsem ji jako povinnou četbu v 5. třídě a moc mě nebavila :(

allebra
07.03.2014 5 z 5

Asi jediná povinná četba, kterou jsem četla s velkým zaujetím. :-)

moonchild
28.02.2014 5 z 5

Příběh o Bílém Tesákovi patří mezi mé nejoblíbenější.Líbí se mi jeho děj.Povedlo se to Jackovi Londonovi.

Christo
24.02.2014 5 z 5

Z počátku knihy jsem byl skutečně napětím "frozen" (jako ve scéně s vlky z filmu Frozen :-)). Jsem rád, že jsem to nečetl jako špunt, neboť bych to zařadil i do žánru hororu, jakou to má sílu...Nechť se nikdo nenechá odradil kvůli tomu, že je kniha zařazena do literatury pro děti a mládež. Neboť krutý svět divočiny s hladovými vlky nezná pravidla....

Blekí
18.02.2014 5 z 5

Moje nejmilovanější dětská kniha. Nikdy mě nepřestane bavit prožívat s Bílým Tesákem jeho příběh. Před Londonem nemůžu víc než smeknout, protože málokterý autor by dokázal napsat knihu z pohledu zvířete, prakticky bez žádných dialogů, tak čtivě a napínavě.

glombas
23.01.2014 5 z 5

Nádherná kniha. Nemám vůbec co dodat ke kritice. Rozhodně se k ní během života rád vrátím a přečtu ji znova.

Sauron025
12.01.2014 5 z 5

Super kniha, vlk je moje nejoblíbenější zvíře. Jediné, co je škoda je, že můžu dát jenom 5 hvězd.

Jahoda197
05.01.2014 2 z 5

K téhle knížce jsem se dostala jen proto, že to byla povinná četba. Příběh byl velmi brutální a bylo mi líto každého zvířete, které Tesák zabil. Rozhodně bych to nečetla znovu.

adorata
12.11.2013 4 z 5

V žádném případě dobrodružná pohádka o pejskovi, ale syrové vyprávění o drsném životě polovlka. Čtení této knihy vás dokáže tak mocně pohltit, že se místy sami začnete cítit jako šelma.

Norbyd
27.10.2013 5 z 5

Naprosto úžasná dobrodružná knížka o Bílém tesákovi. Knížka se mi moc líbila. Čekal jsem sice úplně něco jiného, ale byl jsem překvapen. Není to žádná složitá knížka a rozhodně ji doporučuji.

tomvall
29.07.2013 3 z 5

Jedna z knih z dětství, která mne tolik nedostala. Nevím čím to, ale je tomu tak.

Amber
30.05.2013 5 z 5

Kniha mého dětství. Jak ráda jsem se s tímto vlkem proháněla divokou přírodou mezi indiány a nechala se unášet příběhem. Chvílemi mi tekly slzy po tváři a nešli ani zastavit, až jsem na písmenka neviděla. Byla jsem naprosto uchvácena s jakou lehkostí to Jack London napsal a jaký slova volil. Ráda si ji čtu zas a znova a zavzpomínám si.

Reiben
04.05.2013 5 z 5

Uchvacující příběh, od kterého jsem se mohl jen stěží odtrhnout. Strastiplné příhody Bíleho Tesáka pro mě byly při čtení jako živé a málokdy se mi stane, že bych si hlavní postavu takto oblíbil. Určitě všem doporučuji.

Sisi11
27.04.2013

Příběh Bílého Tesáka mi přišel vždycky hodně smutný. Asi proto, že jsem to četla jako malá holka při povinné četbě. Bylo to na mě silné kafe a na žádný vážný příběh jsem nebyla připravená. Díky této minulosti nemám na knihu dobré vzpomínky a asi ji znovu nerozečtu.

suze
31.03.2013 4 z 5

Knížku jsme měli v povinné četbě a půjčila jsem si ji prakticky z povinnosti, ale překvapilo mě, že byla celkem poutavě napsaná a zaujala mě. Když jsem se nad tím po dočtení zamyslela, došlo mi, že nebyla zas tak špatná, jak jsem si prve myslela...

hortenzie
18.01.2013 4 z 5

Četla jsem ji jako dítě, když jsem předtím poslouchala rozhlasovou hru. V té době jsem měla moc ráda příběhy o zvířatech. Je to pěkné dobrodružné vyprávění.

kleria
09.01.2013 4 z 5

Úžasná kniha, doporučuji si ji přečíst :).

Kate.S
28.12.2012 3 z 5

No, že by mě to nějk zvlášť bavilo, se říct nedá.