Bílý Tesák

Bílý Tesák https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/112194/bmid_bily-tesak-2EX-112194.jpg 4 1840 257

Bílý Tesák je poutavě napsaný příběh o zrození a životě křížence vlka se psem, odehrávající se nejprve v divočině severozápadní Kanady a později na jihu USA...

angloumene
06.10.2017 4 z 5

Bílý tesák byl jednou z knih, kterou jsem si vypůjčila během mé první nesmělé návštěvy v městské knihovně. Při četbě nejrůznějších psích dobrodružství jsem pochopila, že kvalitní kousky se dají najít i jinde, než v knihovně rodičů.
Nyní po druhém přečtení na mě tohle dílko působí místy až moc infantilním dojmem. Příběh je velice jednoduchý a chvílemi i předvídatelný. Na druhou stranu autor zjevně cílí na mladší publikum a myslím, že se mu to z hlediska obsahu, čtivosti i vyznění celé knihy velice daří.

intelektuálka
06.10.2017 5 z 5

Tak to já Bílého tesáka miluji už od dětství.

Paulus.1987
29.09.2017 4 z 5

Když jsem Bílého tesáka četl před mnoha lety poprvé, nijak zvlášť jsem z něj nadšený nebyl. V dospělosti jsem dal Jacku Londonovi druhou šanci v podobě románů Tulák po hvězdách a Martin Eden, které mě pro změnu zaujaly velmi. Rozhodl jsem se tedy k Bílému tesákovi vrátit s tím, že v něm třeba najdu něco, co jsem tehdy jako kluk najít nedokázal. A stalo se...
Stejně jako ve dvou zmíněných románech "pro dospělé", ani v tomto totiž autor nevykresluje lidskou společnost v dobrém světle - první člověk udělá z hlavního hrdiny tažného psa a rváče, aby jej nakonec zradil a prodal, druhý člověk z něj udělá krvelačnou bestii pro potěchu davu a třetí člověk mu sice daruje lásku a domov, udělá z něj věrného hlídače, ale také v něm de facto postupně dusí jeho přirozenost.
Tak nějak jsem doufal, že na konci uvidím Bílého tesáka opět svobodného zpátky v divočině, ale nestalo se. Na druhou stranu chápu, že použitý happy end je zvlášť pro mladé čtenáře asi veselejší a stravitelnější. I tak jsem ale velmi rád, že jsem dal románu ještě jednu šanci. A třeba ne poslední.

hana6090
15.08.2017 5 z 5

Původně jsem od knížky čekala dobrodružní příběh ze života vlka. Takže jsem byla trochu překvapená když jsem zjistila že je to spíš popis jeho celého života. Vůbec mě to ale nezklamalo, právě naopak. Příběh byl moc krásně napsaný, a četl se v podstatě sám. Byl to příjemný odpočinek od klasických dobrodružný knih. Tohle je jedna z mála knih, ke které bych se v budoucnu ráda vrátila.

RiodeJaneiro
07.08.2017 5 z 5

Bílý tesák je můj nejoblíbenější román, jaký jsem kdy četl. Nekokážu to popsat, ale ta kniha si mě nějak získala. I když na první pohled vypadá jako obyčejná kniha, stačí se pořádně začíst a je to úplně něco jiného.

Atanone
10.07.2017 5 z 5

Když jsem byla malá,měli jsme doma obrovského německého ovčáka Jerryho. Bydleli jsme na takovém kraji vesnice,že už to byla spíš samota u lesa.První,co mě táta učil bylo jak se chovat ke psům,nejen k tomu našemu,ale i k cizím. Snad proto mám ke psům dodnes vztah a možná i proto byla tato knížka jednou z mých nejoblíbenějších- a vlastně je dosud,jako prakticky všechny Londonovy knihy. Drsné scény jsem pravidelně obrečela,ale po nějaké době jsem po knize zase sáhla.
Cítím vždy jako velikou nespravedlnost a krutost,pokud člověk na sebe nějaké zvíře navykne a pak ho opustí a zradí,nebo mu ublíží. Zvířata neumí lhát-buď vás milují,respektují,nebo ne. A pokud vás milují,tak se vším všudy.

dia.riedl
29.06.2017 3 z 5

Příběh je to pěkný, napínavý, na můj vkus ale příliš krutý. Číst 150 stránek o tom, jak je Bílý tesák bit, jak mu všichni ubližují, to se mi nečetlo dobře. Ani se mi docela nelíbil ten přesladký konec. Nechci, aby to vyznělo krutě, ale možná by mě to vzalo víc, kdyby ten poslední boj s Hallem prohrál. Bílého tesáka jsem si jinak zamilovala, ale to utrpení, kterým si prošel...Nemyslela jsem, že to bude takhle drsné

Lessana
27.06.2017 4 z 5

Napínavé čítanie o živote "jedného vlka", precízne ukazujúce, ako prostredie a bytosti vôkol dokážu formovať charakter jednotlivca a byť príčinou jeho (zdanlivo) nevrlých reakcií.
U Londona veľmi oceňujem schopnosť udržiavať v napätí a najmä schopnosť krásne ukončovať (ktorá nie je vlastná všetkým spisovateľom). A dokonca pri vypointovaní ešte zvýšiť gradáciu...
Ako citlivá duša nerada čítam o utrpení (zvierat či ľudí), ale Jack to umne využíva ako, povedala by som, "predkatarzné zátišie", aby v závere dal VŽDY vyniknúť láske, tej najušľachtilejšej zo všetkých "hnetacích hmôt", z ktorých sú bytosti stvorené. A to je krása!

Sidonie
22.06.2017 4 z 5

Příroda umí být krutá. A to zahrnuje i lidi.
Skvělá kniha. Ale při čtení musíme mít na paměti, že je to pořád jen fantazie autora a jen jeho názory na to, jak zvířata myslí a jak jednají.

Katheree
19.06.2017 4 z 5

Jako malá jsem tuto knihu milovala, četla jsem od začátku asi 12x, ale nikdy nedočetla, proto bych mé hodnocení nebrala na 100%. Nevím proč, ale milovala jsem tu část, která se odehrává v divočině. Jakmile do děje pořádně vkročí lidé, nedočítám to .. ale příběh jako takový je skvělý :)

surynas
18.06.2017 4 z 5

Další kniha kterou jsem milovala v dětství a když mi bylo sedm přečetla jsem jí celou sama. Tenkrát jsem měla z toho měla ohromnou radost. Díky téhle knize a spoustě dalších započala moje láska ke čtení. Tahle kniha si pět hvězd zaslouží.

Ahmose
04.06.2017 4 z 5

Dávam 4 hviezdičky ale nie preto, že si nezaslúžila 5 ale preto lebo táto kniha mi celkom nesadla. Ak by niekto očakával ako ja dobrodružný príbeh bude sklamaný. Ako sa spomína aj v inej recenzií je to sonda do zvieracej mysli, ktorá chce byť slobodná ale zároveň skrotená ľuďmi. Možno som na túto knihu primladý (mám 17 rokov) a potrebujem k tejto knihe ešte dospieť časom. Príbeh je ale veľmi pekný a odporúčam ju, určite sa k nej ešte za pár rokov vrátim :-)

annamc
25.05.2017 4 z 5

Super, nad moje očekávání:D

Aneta.Lesakova
18.05.2017

Knihu jsem přečetla, a moc se mi líbila.

Sice jsem chvilkama upustila slzu ale kniha byla úžasná .

maryska09
18.04.2017 4 z 5

Mistrovsky napsaná kniha o vývoji charakteru jednoho vlka, o tom, jak moc ho ovlivnilo prostředí a lidé se kterými se setkal. Čtenář ho může sledovat od hravého štěněte, po tažného psa, strašného rváče a nakonec věrného společníka. Každý se může dovtipit, že by celý příběh nemusel být pouze o psovi

EvikU.
05.04.2017 4 z 5

Tak tuhle knihu jsem četla jako holka a brečela jsem na konci. Dojalo mě jak velká věrnost může být mezi člověkem a psem. A myslím si, že když se dá psovi láska, tak on ji několikanásobně vrátí.

regulax
30.03.2017 5 z 5

Zajímavý lidsko-zvířecí příběh, který je pro čtenáře každého věku. Možná jako dítě na mě tak nepůsobil a hůře se četl, ale dnes je to pohádka o charakteru a citlivosti živého tvora.

jan14s
23.03.2017 5 z 5

Kniha mého dětství, četl jsem ji tak šestkrát.

KarinJotova
06.03.2017 4 z 5

Kniha se mi líbila. Je například zajímavé, jak autor popisuje věci, které si Bílý tesák během svého růstu uvědomuje. :-)

SiuxBeast
28.02.2017 5 z 5

Jedna z těch "nej" knih když jsem jako kluk rád putoval po cizích krajinách za dobrodružstvím. Nečetl jsme ji už leta, tak trošku jsem na ni zapomněl. Musím ji najít a znovu si ji přečíst :)