Bezpečný přístav

Bezpečný přístav https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/129448/bmid_bezpecny-pristav-643ae6d4b7553.png 4 634 140

Do Southportu se přistěhuje plachá Katie, jejíž minulost halí opar tajemství. Ačkoliv se zprvu brání navázat jakýkoliv vztah, postupem času se seznamuje se sousedkou Jo a Alexem a jeho dětmi a v ospalém jižanském městečku začíná zapouštět kořeny. Musí se tedy rozhodnout – zvolí život na útěku, nebo novou rodinu? Román Nicholase Sparkse, jednoho z nejúspěšnějších amerických spisovatelů současnosti, ukazuje, že v nejtěžších chvílích dokáže člověka zachránit jenom láska.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Safe Haven , 2010

Lemurka
28.11.2017 4 z 5

Příjemné oddychové čtení, příběh se mi moc líbil, ikdyž je předvídatelný. Sparks psát umí, jak už mě o tom párktát přesvědčil.

Ďumbierka
15.09.2017 5 z 5

Toto bola pre mňa veľmi silná knižka. JA som ani nevedela, že je - videla som zase skôr film - no nesklamal. Aj keď tu sa mi potvrdilo, že pre tento prípad je knižka lepšia :) .... viacej som sa vcítila do hlavných postáv a trošku mi aj vadili také hlavné rozdiely s filmom - kto videla čítal asi vie :) . Určite odporúčam , ja som si ju užívala.

KvětaJežková
09.08.2017 5 z 5

Tahle kniha je důkaz, že Bůh existuje. Protože jak jinak si vysvětlit to, co se stalo na konci? Knihu jsem si půjčila od kamarádky a určitě si ji koupím i pro sebe.

lenkaabooks
23.06.2017 3 z 5

Má druhá a zřejmě poslední kniha od Sparkse. Je to klasická červená knihovna, kdy je vám od začátku jasné, jak to dopadne. Týraná žena uteče od manžela a najde svou lásku. Četlo se to dobře, Sparks umí psát, ale někdy to nestačí.

PAn19
20.06.2017

Když jsem si tuhle knihu půjčovala, strašně jsem se na ní těšila, ale jakmile jsem přečetla pár kapitol začala jsem umírat nudou.

EvikU.
06.04.2017 5 z 5

Příběh je krásný. Nevadí mi, že je podle některých moc romantický. Romantiky není nikdy dost. Je to i napínavý. A je prostě hezká.

nikol1774
20.03.2017 5 z 5

Kniha mě strašně nadchla, ze začátku mě mátlo jak to bylo s tím jejím útěkem, nakonec mi to ale všechno začalo dávat smysl. Mělo to strašně krásnej příběh s krásným koncem. Love story jak vyšitá.
Co musím vytknout je, že se nějak neshodovali její vlasy, chvíli psali že měla vlasy hnědé, pak blonďaté, pak psali že když žila s manželem měla vlasy dlouhé blond, pak když utekla tak se ostříhala a měla vlasy krátké a hnědé, mátla mě obálka, nějak všechno.
Kdybych měla srovnat knihu a film, tak příběh je stejnej, to co je hlavní je i v knížce i ve filmu, ale jinak se to všechno hrozně liší. Nechtěla jsem si knížku kazit filmem, ale pak jsem neodolala a film si pustila a fakt se toho nemusí nikdo bát, je to úplně jiný.

Zuza1893
25.02.2017 4 z 5

Knihu jsem měla v plánu již delší dobu. A jsem ráda, že jsem se na ní díky čtenářské výzvě vrhla. Zajímavý příběh. Kniha se hezky a příjemně čte. Chvílemi tak napínavá, že jsem se nemohla odtrhnout. Celkově mě kniha a příběh hodně mile překvapily. Viděla jsem i film. Kniha pro mě lepší, ale film je také dobrý.

Hana86
16.02.2017 4 z 5

Příběh o ženě, která si prošla peklem, i tak by se to dalo nazvat. Je opravdu smutné, že existují ženy, které si něčím podobným procházejí. Bylo to hodně dramatické a napínavé. Skvěle bylo popsáno chování maniaka, až mě z toho mrazilo.
V příběhu jsou prvky nadpřirozena, ale to není u Sparkse poprvé a mně se to líbilo...
Dávám 4 hvězdy, protože existují jeho knihy, které mě dostaly mnohem více...

akdar72
30.01.2017 5 z 5

Moc pěkný příběh, kterému přidává hodnotu proniknutí do chodu myšlenek člověka trpícího antisociální poruchou osobnosti.

wiana82
27.12.2016 3 z 5

Pro mě zajímavý pohled do smýšlení násilníka Kevina, který nechápe, proč ho jeho žena opustila, když se přece měla tak dobře, všude ji vozil a za to, že ji občas uhodil - za to si přece mohla sama, měla se líp chovat...

Manyna
08.10.2016 4 z 5

Příběh se mi líbil, byl uvěřitelný. Myslím si že spoustu žen si tímto bohužel muselo a musí procházet, což mě velmi mrzí. Přeji jim tu odvahu jakou měla "Katie". Jediné, co bych knize vytkla byla "kamarádka" Jo, ta byla malinko přitažená za vlasy.

Barbra06
19.06.2016 4 z 5

Další fajnová a pohodová kniha od Sparkse. Nezařadila se pro mě mezi jeho TOP, ale i tak byla dobrá. I když pravda, film se mi asi líbil o malinko víc.

lapagerie
13.06.2016 5 z 5

Sparksův příběh mě pohltil. Tajemství, které se kolem Katie vznáší, postupné odkrývání podrobností, rozvíjející se vztah i dramatické vyhrocení mi nedaly chvilku klidu. Bezva příběh na jedno přečtení pro chvíle, kdy chcete vypnout.

Burák
04.06.2016 2 z 5

Čtivá kýčovitá romance s rádoby thrillerovou zápletkou se snadno předvídatelným koncem. Jako žánrovka to nebylo úplně špatné, jako lehké čtení někam na pláž to nejspíš obstojí. Pokud ale čekáte něco víc, nejspíš budete zklamáni.

Týnka94
26.05.2016 5 z 5

Viděla jsem film, byla jsem nadšená, přečetla jsem si knihu a byla jsem ještě více nadšená. Kniha plná romantiky, ale i příběhu, který hlavní hrdinku souží a brání jí se postavit znovu na nohy a začít od znova. Kniha byla výborná a u mě za 2 dny přečtená :)

booksSendy
12.05.2016 5 z 5

Krásná kniha:) Zhltla jsem ji jedním dechcem.. jediné co se mi úplné nezdálo nebo co jsem úplně nepochopila byl závěr, kde se mluvilo o kamarádce hl. hrdinky... přišlo mi to trochu zvláštní. Ale tak co, občas je potřeba nějaká ta zvláštnost a můj názor to nijak neovlivnilo :) :)

janesy
18.04.2016 4 z 5

Hezký příběh, kniha se četla sama-jak jinak, tak je to se všemi knihami od Sparkse. Viděla jsem i film, ale ten mne moc nenadchl, chybělo v něm spousty scén oproti knize.

NicaCola
30.03.2016 5 z 5

Knihu jsem přečetla jedním dechem. Nicholas Sparks mě opět nezklamal! :)

petvet
19.03.2016 4 z 5

Nejdříve mě dostal film, pak jsem sáhla po knize. Musím říct, že byl děj opravdu zajímavý! Tolik emocí - ke konci jsem měla husí kůži..
Hlavní hrdinka Katie/Erin-byla milá,plachá žena, která si toho musela vytrpět opravdu dost. Alex-hodný, oběhavý (sen každé ženy) vs. Kevin, který byl opakem dobra.
Jo-postava, která ve mě vzbudila nejvíce emocí.
Celý příběh s prvkem nadpřirozena, propletený strachem a pak převážně láskou se mi líbil (a to na "slaďáky" tohoto typu moc nejsem). Škoda, že tam nebyl více rozvinutý a popsaný vztah mezi Katie a Alexem, ale i tak doporučuji a hodnotím knihu kladně.

láska zfilmováno romantika

Nicholas Sparks