Beze svědků

Beze svědků https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/407610/bmid_beze-svedku-R4f-407610.jpg 4 283 93

Deset let čeká Laurel Macková na odpověď, co se stalo s její zmizelou dcerou Ellie. Milovanou, obdivovanou a bezproblémovou. Jednoho dne odešla do knihovny a od té doby ji nikdo neviděl. Pátrání vyšumělo do ztracena, nenašla se jediná stopa, jediný svědek. Pak přijde telefonát od policie. Našly se Elliiny ostatky. Jenomže pořád nikdo neví, co se dělo těch deset let. Unesl ji někdo? Utekla z domova? Zoufalá Laurel potkává šarmantního Floyda a jejich zprvu nevinný flirt rychle přeroste v hlubší vztah. Laurel věří, že ji v životě zase potkává něco hezkého. Jenomže setkání s Floydovou dcerou Poppy otevírá hluboké rány… Malá Poppy je totiž neuvěřitelně podobná zmizelé Ellie, když byla malá. Nenápadné okolnosti se pomalu propojují a Laurel konečně nachází odpovědi. Ale opravdu chce znát celou pravdu?... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Cosmopolis

Then She Was Gone , 2018

ZuK1
16.10.2020 4 z 5

Hodně napínavé a místy docela mrazivé ...

gordon13
02.08.2020 5 z 5

Tak tohle byla dokonalost! Úžasně napsané, velice emocionální, v podstatě strašlivý a hrozně smutný příběh, co se klidně mohl stát. Na mě ta opravdovost měla velký pocitový dopad, paní autorka píše vážně skvěle! Vynikající kniha!!!

Vknihách
30.07.2020 3 z 5

Kniha mala veľký potenciál (podľa mňa však nevyužitý). Krátke kapitoly boli skvelé, dej plynul bez hluchých miest. U mňa nastalo sklamanie už na sedemdesiatej strane. Tu som začínala tušiť o čo ide,kto je za tým,kam sa postavy podeli a odkiaľ sa vynorili nové. Čítala som však ďalej a stále verila, že príde "facka" a autorka sa vysmeje mojej naivite priamo do tváre. Nič také sa nestalo. Naďalej dej plynul,autorka nám postupne odhaľovala tajomstvá,no pre mňa to nebolo nič veľkolepé. Aspoň ten záver bol ukončený bez ďalších otáznikov.

soukroma
12.07.2020 4 z 5

Neuvěřitelně přitažené za vlasy, hotový propletenec, ale vcelku čtivé (na rozdíl od mnoha velmi podobných knih jsem dočetla): leccos se dá odhadnout nejpozději v půlce, ale přeci jen na konci to ještě autorka opentlila pár překvapeníčky.
A současně hrozně depresivní, protože tam nebyla normální rodina, normální děti, normální vztahy mezi rodiči a dětmi, jak byli děsní rodiče, tak byly děsné zase jiné děti či mladiství.
Samotné zločiny jsou vlastně nekrvavé, spíše se drží někde na pozadí (víme, že se staly, ale nebyli jsme u toho), ale jejich brutalitu to neumenšuje.

Dajine
12.07.2020 4 z 5

Kniha stojí za přečtení. Ale bez velkých očekávání.

ennlady
03.07.2020 4 z 5

Maličko přehnané, ale nesmírně čtivé. V podstatě se mi to líbilo, i když chování některých postav včetně malé Poppy mi nepřišlo moc uvěřitelné.
A stejně tak závěr. Ale už jsem si zvykla, že věrohodnost příběhů moc neřeším, to bych moc knížek nepřečetla. Prostě jsem knížku slupla jako malinu.

Drahuš
08.06.2020 5 z 5

Skvělé, napínavé, i když jsem tušila konec, tak skvělá kniha. Doporučuji.

blackoutzuzi
20.05.2020 5 z 5

Od této knihy jsem neměla téměř žádná očekávání - prostě klasický thriller o únosu. A nakonec jsem dostala jeden z nejlepších thrillerů za poslední dobu! :)
Od knihy se nedalo odtrhnout - skvěle napsané, výborně vystavěné střídavé vyprávění postav, emoční horská dráha a odhalení motivu, který jste nečekali! Ten motiv! Brr, ten mě fakt dostal! Tohle prostě chcete číst! A i přes pár situací, které se jevily jako nepravděpodobné a možná i nereálné, vás tahle kniha vyděsí a totálně pohltí! To zoufalství, které prožívala matka ztracené dcery bylo téměř hmatatelné a po dočtení jsem v sobě ještě dlouho příběh zpracovávala!

ArwenAragorn
18.05.2020 5 z 5

Nečekala jsem, že se mi to tak zalíbí. Skvělý psychologický thriller, mrazivý, napínavý, záhadný, se spoustou zvratů, nedalo se od něj odtrhnout. Oceňuji netradiční zápletku, i když musím připustit drobné nevěrohodnosti..
A předvídatelnost? Pokud si myslíte, že už všechno víte, ještě se budete divit!
Knížku mohu jedině doporučit.

pavla.ba
10.05.2020 5 z 5

V poslední době vychází tolik detektivek a thrillerů, že najít nějaký lepší je opravdu oříšek. Tady se to vyplatilo, četla se moc dobře.

Hvězdinka
03.05.2020 4 z 5

Velmi čtivé, propletené (možná až příliš), ale za mě super čtení. Dokonce se mi v závěru orosily oči....

Agatha84
29.03.2020 3 z 5

Tak úplně zlé to nebylo,jen se nemůžu zbavit dojmu jisté povrchnosti - zvláště v zachycení charakteristiky postav a jejich postupného vývoje - v tomto případě především u Laurel, která prošla velmi podivnou proměnou v náhle prozřivši ženu.

Jiparis
27.03.2020 4 z 5

Hodně zajímavý námět, důvod únosu mě úplně dostal, ikdyž byl dost neuvěřitelný. Prolínání osudů, touha po lásce partnerské i rodičovské byly zajímavé. Myšlenka aury, která ukazuje na na někoho, kdo je do věci zapleten, mi připadá nevěrohodná.

evonra
02.03.2020 5 z 5

Musím přiznat, že jsem nečekala mnoho. Námět, dá se říct, dosti běžný... Ale tohle se vážně povedlo. Střídání více pohledů mám opravdu ráda, navíc, když je nám dopřán i pohled toho negativního článku. A ten byl zde dosti hutný … No a i přes drobnou nevěrohodnost musím dát 5*, protože je to zkrátka povedené :)

Ajinka79
06.02.2020 4 z 5

Kniha se mi líbila, ale obávám se, že za pár měsíců už nebudu vědět, o čem vlastně byla..

Knižní střípky
26.01.2020 4 z 5

Kniha je naprosto perfektní. I když pro mě byla těžká svým tématem (ztráta dítěte musí být pro každou matku naprosto devastující, samozřejmě, že i pro otce, ale zde je příběh zaměřen převážně na postavu matky), nemohla jsem se od ní odtrhnout.

I když se mi tentokráte poměrně brzo povedlo přijít na to, kdo má ve zmizení dívky prsty a můj tip byl správný, nijak to knize neubralo na napínavosti, protože jsem stále netušila proč. A když jsem i toto posléze pochopila, bylo to šílené. A tak strašně moc smutné....

Po celou dobu čtení jsem přímo hmatatelně cítila zoufalství a beznaděj Laurel, to se autorce povedlo perfektně zachytit. Díky tomu všemu mohu knihu opravdu doporučit. Bylo to hodně dobré, i když emocionálně vůbec ne jednoduché čtení.

Celá recenze je v záložkách recenzí od Knižní střípky.

Janča089
22.01.2020 5 z 5

Ano, v knize byly situace, kdy jsem si říkala, že by to ve skutečném životě takhle jednoduše nešlo.
Ano děj byl celkem předvídatelný.
Ale i tak jsem se těšila na každou chvíli, kdy budu moct pokračovat ve čtení.
Kniha je rozdělená na části psané jednotlivými vypravěči, což mě baví.
I přesto, že na obálce knihy je hlavní informací ztráta dítěte, kniha je zpracována jinak než ostatní knihy na toto téma, které jsem doposud četla.
Kniha byla čtivá a přečtu si od autorky i další.

Hella
11.01.2020 3 z 5

Poměrně slušný příběh, byť nepříliš věrohodný. Nicméně kniha je velmi čtivá, takže i ten velmi - řekněme - zvláštní konec autorce snadno odpustíte.

MMacicekk
16.11.2019 4 z 5

Autorka napsala velmi povedený a čtivý příběh, který má však jedno velké mínus, a tím je předvidatelnost. Zhruba v jedné třetině už budete znát jádro celé zápletky a přijdete tak o momenty překvapení či větší zvraty. Některé detaily točící se okolo hlavní zápletky vám však budou utajeny a dozvíte se je až v závěrečné části. Plusem knihy je v prvé řadě čtivost, která vás k příběhu připoutá. První třetina knihy se vám sice může zdát trochu rozvláčnější a žádných větších překvapujících událostí se nedočkáte, přesto si vás autorka jakýmsi podmanivým způsobem omotá kolem prstu a nedovolí vám knihu odložit. Dalším významným plusem jsou kratší kapitoly, které vás podvědomě nutí číst dál a obracet další a další stránky. Nejedná se sice o žádný krvavý, nervydrásající thriller, ale za to si vychutnáte čtivý detektivní román určený spíše pro ženy, ve kterém nechybí emoce a přiměřená dávka napětí.

Ráďa505
14.11.2019 5 z 5

Knížku jsem si vybrala náhodně a musím říct, že super. Napínavý příběh, který je dobře a čtivě psaný. Většina postav mi byla sympatická a soucítila jsem s nimi. Knihu jsem přečetla jedním dechem a těším se, že si od autorky půjčím další.