Beze svědků

Beze svědků https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/407610/bmid_beze-svedku-R4f-407610.jpg 4 283 93

Deset let čeká Laurel Macková na odpověď, co se stalo s její zmizelou dcerou Ellie. Milovanou, obdivovanou a bezproblémovou. Jednoho dne odešla do knihovny a od té doby ji nikdo neviděl. Pátrání vyšumělo do ztracena, nenašla se jediná stopa, jediný svědek. Pak přijde telefonát od policie. Našly se Elliiny ostatky. Jenomže pořád nikdo neví, co se dělo těch deset let. Unesl ji někdo? Utekla z domova? Zoufalá Laurel potkává šarmantního Floyda a jejich zprvu nevinný flirt rychle přeroste v hlubší vztah. Laurel věří, že ji v životě zase potkává něco hezkého. Jenomže setkání s Floydovou dcerou Poppy otevírá hluboké rány… Malá Poppy je totiž neuvěřitelně podobná zmizelé Ellie, když byla malá. Nenápadné okolnosti se pomalu propojují a Laurel konečně nachází odpovědi. Ale opravdu chce znát celou pravdu?... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Cosmopolis

Then She Was Gone , 2018

Adriena838772
27.06.2022 5 z 5

Jeto takové zvláštní a tajemné a hodně dobře napsané.Mám ráda takové hle zvlážtn í tajemné knížky a hodně zajímavé

lenka.plaszova
29.05.2022 5 z 5

Knížka byla velmi čtivá. Dostala mě i její ponurá atmosféra. Sice byl děj od začátku předvídatelný, to ale zážitku ze čtení neubralo.

knihomolkadorfa
25.01.2022 4 z 5

Trochu neuvěřitelné, ale velmi čtivé.

85098211
22.12.2021 5 z 5

Po nějaké autorčině knize jsem se už delší dobu poohlížela a nakonec se mi dostal do rukou tento titul ;-). A musím říct, že příběh mne opravdu překvapil - a to hned z několika důvodů. Vyprávění jako takové je poměrně dlouho spíš poklidné, na mne působilo dokonce skoro pohodově a k žádným velkým zvratům nedochází. Čtenář se seznamuje s tím, co předcházelo zmizení Ellie, a také s tím, jaká byla. A potom je zde druhá časová osa ze současnosti, tj. po deseti letech od oné události, kdy jsou nalezeny její ostatky. A kdy její matka Laurel pátrá po tom, co přesně se tenkrát stalo, případně, jak se mohla její dcera doslova vypařit, aniž by se našel jediný očitý svědek... Hned na začátku se Laurel seznamuje s Floydem a jeho dcerami, ale hlavně s malou Poppy, která je Ellie tak neskutečně podobná. Proč tomu tak je, začne čtenář tušit poměrně brzy, ale že by kniha byla nějak extra předvídatelná, to bych ani neřekla. Možná trochu ano, i když mně to nevadilo ;-). Pokud jde o věrohodnost příběhu, tak tohle já u knih neřeším, jinak bych snad musela přestat číst! :-) Já jsem byla totiž opravdu spokojená, kniha mě na závěr i rozesmutnila, proto dávám plný počet a na další setkání s autorkou se budu zase někdy těšit...

Arwen777
12.12.2021 3 z 5

Bizarní.
Tak okomentovala svůj román sama autorka v doslovu. A já s ní souhlasím. Tento příběh spadá do oddílu naprosto neuvěřitelných. Navíc čtenář už od půlky jasně vidí, kam zápletka směřuje a jaké bude její rozuzlení.
Nicméně nelze knize upřít čtivost a velmi dobrý psychologický vhled na rozpad rodiny po zmizení jednoho dítěte a dopady této tragédie na jednotlivé členy.
Bohužel po pravdě nechápu tak vysoké hodnocení a nemůžu se ubránit pocitu, že je kniha záměrně napsána tak, aby brnkala na struny ženských čtenářů. Pro mě velké zklamání.

Comelye
08.11.2021 5 z 5

Výborná kniha od začátku až do konce. Nemohla jsem se odtrhnout. Sice bylo už od čtvrtiny tak nějak jasné kdo a co a závěr jsem takový čekala, ale to vůbec neubralo na celkovém dojmu. Přestávky při čtení byly potřeba, protože děj opravdu není chvílemi příjemný, do postav jsem se snadno vžila a soucítila s nimi, nebo je naopak nenáviděla. O to strašnejší je, že takové případy se dějí. Thriller ovšem téměř dokonalý : )

Prateri
17.10.2021 4 z 5

Beze svědků - potkat se s vyšinutým člověkem a ještě k tomu beze svědků, tak nám to dá čtivou knihu. Kapitoly současnosti se střídají s tím, co bylo dříve. Mrazivé - bylo dříve, znepokojující byla současnost. Něco se mi zdálo i krkolomné, ale zase jsem měla nad čím žasnout. Přečtěte si a posuďte sami.

book_loverka_
16.10.2021 5 z 5

Lisa Jewell opět skóruje! Upřímně jsem nečekala, že to bude až tak dobré, protože ta obálka je taková nic moc a vypadalo to spíš na průměrnější thriller Ale vnitřek stojí fakt za to a je to extrémní jízda! Od autorky jsem četla Rodinu z podkroví, které jsem dala 4,5 hvězd a tohle bylo ještě lepší. Napínavý thriller, kde se všechno postupně začalo skládat dohromady. Stejně mi tam však pořád něco neštymovalo a právě to mi pak vyrazilo dech.
PS: Věděli jste, že knížky Lisy Jewell doporučuje i B. A. Paris? Také je to 4. nejoblíbenější britská autorka podle GoodReads, takže já určitě doporučuju něco od ní vyzkoušet! Já se chystám ještě na Pod dohledem, což mě snad taky příjemně překvapí.

Katchun
13.09.2021 5 z 5

To bylo tak bizarní, až to bylo dobrý. Za mě 4,5*. Tu půlku strhávám za horší překlad a horší korekturu textu. Ale jinak to byla dobrá kniha a měla jsem ji vcelku rychle přečtenou.

Len2očka
30.08.2021 4 z 5

Knížka je opravdu čtivá a navíc mi nechala prostor pro moji vlastní zápletku,ale mezi moje TOP knihy se nedostane.

nada3314
23.08.2021 5 z 5

Kniha Beze svědků je skvělý psychologický thriller. Již její temná obálka Vás naláká hesly:

• Zrušte všechny plány a přečtěte si TUHLE knihu….
• Temné, strhující a absolutně návyková…
• Vzorná studentka, milovaná dcera, bezvadná kamarádka. A najednou je pryč….

Tak jen toto mi stačilo k tomu, abych se do knihy pustila, a vůbec nelituji přečtení, naopak! Příběh, který doporučuje i samotná B. A. Paris nemůže být špatný!

Děj je opravdu dechberoucí a velmi napínavý jeho propracovanost Vás nenechá chladnými. Když jsem se začetla, nemohla jsem přestat a každou volnou chvíli jsem četla aspoň jednu kapitolu, aspoň jednu kapitolu… Určitě to všichni znáte…  Kniha není bichle, takže byla přečtená velmi rychle.

Příběh je rozdělen do 5 ti částí, kdy se střídají kapitoly z pohledu ztracené dcery a kapitoly z pohledu její maminky, která zmizení své dcery nese velmi špatně… Celá rodina je touto tragédií poznamenaná a není ani možnost, aby se pod tímto tlakem rodina udržela…. Po deseti letech nastane zvrat, a my odhalíme vše, co nám autorka v této knize připravila!

Tohle bylo mé první setkání s autorkou a vůbec nechápu, jak se to mohlo stát, že mě její tvorba minula! Autorčin styl mi velmi sedí, úderný, krátké kapitoly, které Vás nutí číst dál a dál, mám já u tohoto žánru moc ráda! Jak děj postupně plynul, začalo mě až mrazit, když mi pomalu docházelo, o co tady jde…. Kniha vyvolává opravdu prapodivné emoce, že si až říkáte: „To snad není možné“??!! Proč??? Nemám žádné výtky, kniha se mi líbila, tak jak byla napsána – nevymazala bych ani čárku…

Moc doporučuji!

malýčtenář
08.08.2021 5 z 5

Kniha velmi napínavá, nuti čtenáře stále číst,aby se dozvěděl konec. I když některé události mně připadají nereálné, dávám plný počet hvězdiček. Mohu jedině doporučit. Určitě stojí za přečtení. Těším se na další knihy od spisovatelky.

micha-ella
14.06.2021 4 z 5

Čtivé za čtyři hvězdičky, ale pravděpodobné stěží za dvě. Už dlouho jsem nečetla něco s tak přehnaně vykonstruovaným dějem! Některá místa v něm jsou naprosto nereálná, zvlášť zlom na konci a psychologie postav skřípe, až to bolí. Víc v diskuzi.

Toňula
18.05.2021 4 z 5

Druhá kniha, kterou jsem od autorky četla a opět velká spokojenost-poměrně originální vyprávění pohledem více postav má spád, napětí, nenechá vydechnout až k nečekanému rozuzlení.

anája
14.04.2021 5 z 5

Asi nemohu překonat komentář pode mnou, který mi mluví z duše. Kniha byla moje první, od této autorky. Vůbec jsem nečekala, ze bude takhle perfektní. Nic ji nechybělo, byla napinava, dokonale vykreslené povahy osob se kterými se sžijete a vtáhnou vás do děje. Nemohla jsem se od knihy odtrhnout abych se dozvěděla jak to bylo a zároveň mi bylo líto, ze už budu na konci. Autorka mě neustále udivovala svým stylem psaní, který se mi moc líbil. Ty myšlenkové pochody a dokonalé rozdělení děje, to bylo geniální. Wow mrazivé a strhující už se těším na další knihy moji nove oblíbené autorky.

SSTknihy
29.01.2021 4 z 5

Tohle je přesně ten typ knížky, která vám nedovolí přestat, dokud nejste na poslední stránce. Ten pocit, že už skoro víte, co se stalo, vás žene pořád dál, skvěle vykreslené postavy přidávají na věrohodnosti a postupné odkrývání střípků z minulosti vzbuzuje neklid z toho, co přijde. Takže nakonec ani nevadí, že je děj přeci jen poněkud překombinovaný.

Enx
14.01.2021 5 z 5

Wow, napínavý příběh, který Vám nedovolí odložit knihu!!

alexis818
21.12.2020 5 z 5

Velmi pěkné. Napínavé od začátku do konce. Výborně propracované, mohu jen doporučit.

VeruHoráková
06.12.2020 5 z 5

Wow. Tak tohle byla dokonalost! Napětí od začátku do konce. Úžasně napsaný a tím jak byl příběh reálný a uvěřitelný mi běhal mráz po zádech. Na mě to udělalo velký dojem a nemohla jsem se od knihy odtrhnout.

Ilsa2
30.11.2020 5 z 5

Tak to bylo psycho s velkým P. Naprosto souhlasím s komentářem gordon13, není víc co dodat. Ještě teď mě mrazí.