Beze svědků

Beze svědků https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/407610/bmid_beze-svedku-R4f-407610.jpg 4 283 93

Deset let čeká Laurel Macková na odpověď, co se stalo s její zmizelou dcerou Ellie. Milovanou, obdivovanou a bezproblémovou. Jednoho dne odešla do knihovny a od té doby ji nikdo neviděl. Pátrání vyšumělo do ztracena, nenašla se jediná stopa, jediný svědek. Pak přijde telefonát od policie. Našly se Elliiny ostatky. Jenomže pořád nikdo neví, co se dělo těch deset let. Unesl ji někdo? Utekla z domova? Zoufalá Laurel potkává šarmantního Floyda a jejich zprvu nevinný flirt rychle přeroste v hlubší vztah. Laurel věří, že ji v životě zase potkává něco hezkého. Jenomže setkání s Floydovou dcerou Poppy otevírá hluboké rány… Malá Poppy je totiž neuvěřitelně podobná zmizelé Ellie, když byla malá. Nenápadné okolnosti se pomalu propojují a Laurel konečně nachází odpovědi. Ale opravdu chce znát celou pravdu?... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Cosmopolis

Then She Was Gone , 2018

mariva
24.06.2019 5 z 5

Knížka mě překvapila, nečekala jsem, že mě bude tolik bavit. Musela jsem ji přečíst za jediný den, napětí bylo správně dávkováno, takže knížku nešlo odložit. Postupně se sice některé části daly domýšlet, ale celkový závěr byl nečekaný.

zuzana2599
23.06.2019 5 z 5

Skvělé čtení !! Když vyprávím o knize doma manželovi, pak to znamená, že jsem příběhem
nadšená a musím o něm mluvit, sdílet ho. Bylo tomu také tentokrát.
Svižné, výborné čtení, vypravěči příběhu se zde střídají, což zvyšuje atraktivitu příběhu a jeho zajímavost. Tento strhující thriller budete číst jedním dechem, od knihy neodejdete !!

MissBlack
21.06.2019 4 z 5

Kdybych ji měla vystihnout jedním slovem, bylo by to naléhavé. Celý příběh je takový, stejně jako vaše čtení. Hlavní hrdinka dostává kousek po kousku, zatímco vy byste nejraději dostali hned všechno a tudíž její pátrání i vaše čtení nesnesou odklad.

Chtěla jsem si knihu vzít na cesty, naivně jsem si řekla, že jen s pár kapitolami začnu doma a najednou bylo dočteno. Zase mám důvod zajít do knihkupectví, takže za mě skvělá kniha :)

KatherineBook
17.06.2019 4 z 5

Prolínání děje z několika pohledů je zajímavé a nepříliš tradiční, nebo aspoň já se s tím nesetkávám úplně běžně. Kniha je napínavá, ne úplně prvoplánově předvídatelná (i když, sem tam si jistě něco domyslíte). Dávám o hvězdu méně jen proto, že postavy jsem si nedokázala oblíbit. I přes to, jsem knihu přečetla v podstatě jedním dechem :).

kneslova
16.06.2019 5 z 5

Ano, velmi dobré čtení, takový psychothriller, který místy přechází do románu, no je to pěkně překvapivé a zamotané i když je pravda, že je těžké si vytvořit k nějaké postavě své sympatie. Přesto povedené.

Jana77
04.06.2019 5 z 5

Knížka, která se čte sama. Zmizení dcery, které se uzavírá až po letech a vysvětlení, co se stalo, bylo překvapivé. Mě bavila hodně.

bookcase
02.06.2019 5 z 5

Výborné! Autorka mě dostala už svou předchozí knihou. Tady kráčí ve stopách psychologických thrillerů Ruth Rendell. Wau!

Costanzo
28.05.2019 5 z 5

Kniha začíná volným tempem, nicméně už v těchto okamžicích tak nějak cítíte, že vám autorka sice bude zápletku servírovat pěkně pomalounku, ale pak vás v tom nejméně vhodném okamžiku strhne do propasti poznání a nečekaného zvratu, takže s napětím otáčíte každou stránku a hltáte každou kapitolu. Velmi jsem sympatizovala s hlavní postavou Laurel, která pro mne ztělesňovala vnitřní sílu, odhodlání a víru. I když se jí rozpadlo manželství a po všech těch letech ji boj velice vyčerpal, nikdy nepřestala doufat a nevzdala se naděje. Hrozně se mi líbilo rozdělení knihy a celkové vyprávění z pohledu tří osob, to dodalo potřebný šmrnc a napětí. Po dlouhé době mě tato kniha vážně srazila na kolena, ta naděje, to utrpení a nakonec to šílenství, kdy deset let doufáte v něco, co už nikdy nepřijde a vaše dcera umírá pouhých pár metrů od vašeho domu ve sklepě a Vy to ani nevíte…

okeey
26.05.2019 5 z 5

Tohle bylo dobrý psycho. Když se řekne, ztratila se dcera, nejspíš ji někdo unesl - tak to ani tak zajímavě nezní (s nadsázkou samozřejmě, v rámci thrillerů), ale tady záleží na tom jakým stylem, nebo utekla z domova, ale proč by to dělala? Zdánlivá shoda okolností, která ke konci zapadne a tak nějak si říkáte, že tohle by vás vlastně vůbec nenapadlo. Skvěle napsaný psychologický thriller, který vás nenechá spát. Rozhodně doporučuji, nejen milovníkům napětí.

perpe2a
26.05.2019 2 z 5

No když vidím ty nadšené komentáře a plný počet hvězdiček, tak si říkám, že jsem asi četla jinou knihu. Začátek byl výborný rozjezd, skvělá myšlenka příběhu, který se mohl rozjet v dobrý psychothriller. Bohužel to bylo pouze na prvních čtyřech stránkách. To bylo to nejlepší z knihy. Pak to mělo značně sestupnou tendenci a neustálé tlachání a motání se v kruhu. Po přečtení dvou třetin jsem bojovala s nechutí knihu dočíst, protože mě nudila. Celé rozluštění "oné" záhady bylo tak průhledné, až jsem si říkala, že to musím dočíst jen proto, že určitě přijde zvrat, který můj dojem z knihy zachrání. No, nepřišel. Takže mě se kniha nelíbila a jsem zklamaná, předchozí knihy autorky mě bavily, tato za mě nee.

a.k
21.05.2019 5 z 5

Velmi zdařilý psychologickým román, který nabízí temnou záhadu okolo zmizení dospívající dívky a zároveň podrobnou sondu do psychologie hlavních postav. Důležité jsou zde emoce, kterých je tato kniha plná. Nechybí zde napětí ani okamžiky, které se vás vnitřně dotknou.
Svižně napsaný a silný příběh, který se moc dobře čte. Doporučuji.

Zrzavá_Tereza
14.05.2019 5 z 5

Tohle bylo supr! Řeknete si "Á, psychothriller o ztracené dceři, co je na tom originálního?" ALE! Tohle se vážně povedlo. Je to o vztazích, o samotě a do toho je přímícháno trošku zvrácenosti a napětí, a přitom je to pořád hlavně o nás lidech a o tom, čeho jsme schopní.

Danago
28.04.2019 5 z 5

Naprosto skvěle propracovaný psychothriller.
Příběh je napsán z pohledu několika osob a to mu dodává na zajímavosti.
Autorka nám indicie dávkuje pozvolna a postupně. I když si budete jistí, že už všechno víte, zjistíte že opak je pravdou.
Kniha má spoustu nečekaných překvapivých zvratů. Zápletka je dokonale vymyšlená , věrohodná a vše do sebe velice logicky zapadá.
Zaujalo mě dokonalé vykreslení charakterů jednotlivých postav a jejich uvažování, které nutí čtenáře k zamyšlení.
Od knížky jsem se nedokázala odtrhnout, nemá jediné hluché místo a je velice čtivá. Za mě brilantně napsaný a velmi originální thriller.