Beze svědků

Beze svědků https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/407610/bmid_beze-svedku-R4f-407610.jpg 4 283 93

Deset let čeká Laurel Macková na odpověď, co se stalo s její zmizelou dcerou Ellie. Milovanou, obdivovanou a bezproblémovou. Jednoho dne odešla do knihovny a od té doby ji nikdo neviděl. Pátrání vyšumělo do ztracena, nenašla se jediná stopa, jediný svědek. Pak přijde telefonát od policie. Našly se Elliiny ostatky. Jenomže pořád nikdo neví, co se dělo těch deset let. Unesl ji někdo? Utekla z domova? Zoufalá Laurel potkává šarmantního Floyda a jejich zprvu nevinný flirt rychle přeroste v hlubší vztah. Laurel věří, že ji v životě zase potkává něco hezkého. Jenomže setkání s Floydovou dcerou Poppy otevírá hluboké rány… Malá Poppy je totiž neuvěřitelně podobná zmizelé Ellie, když byla malá. Nenápadné okolnosti se pomalu propojují a Laurel konečně nachází odpovědi. Ale opravdu chce znát celou pravdu?... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Cosmopolis

Then She Was Gone , 2018

Blaufik
09.11.2019 4 z 5

I když by se mohlo zdát, že je kniha docela předvídatelná, není tomu úplně tak. Autorka čtenáře jistě překvapí šokujícími zvraty, které příběhu dodají šťávu.
Pokud jste milovníky psychologických thrillerů, tak by vám jistě neměla uniknout ani kniha Beze svědků. Silný příběh ze kterého mrazí vám jistě bude v hlavě ležet i notnou chvíli po dočtení.

koudelu
06.10.2019 5 z 5

Super napínavá knížka přečtená za jeden den. Rozuzlení sice trochu bizarní, ale překvapivé. Napsané svižně.

broskev28
15.09.2019 3 z 5

Občas jsem si říkala: "To myslí autorka vážně? To nám chce nabulíkovat, že něco takového by se fakt mohlo stát?"
A potom jsem si vzpomněla, kolik příběhů jsem vyslechla od své mámy a od své babičky; jeden vedle druhého byly tak nepravděpodobné, tak románové: potkali se lidé, kteří se vůbec - podle zákonů pravděpodobnosti - potkat neměli; dopustili se věcí, které by je nikdy předtím ani nenapadly. Tak proč by nemohl být knižní příběh podobně nepravděpodobný?
Thrillery nijak nezbožňuju, čtu je spíš proto, abych mohla poradit čtenářům v naší knihovně. Ale tenhle byl napsaný tak nějak jinak. Nebyl tak krvavý, ale možná o to víc nervy drásající. Už předem nás upozorňoval: "kdyby se neudálo tohle, mohlo to dopadnout úplně jinak". Přesně tyhle myšlenky člověka napadají až když se něco stane, až když pochopí, že tomu vlastně mohl snadno zabránit, kdyby . . .
Takže ano, doporučím tu knihu našim čtenářům. Já osobně mám raději klasické detektivky, ale čtivost se téhle knize upřít nedá.

Mandlevest
15.09.2019 5 z 5

Přiznám se , že jsem měla v plánu číst jiné knihy, ale když jsem tuhle zvláštní knížku, která na první dobrou obálkou ani názvem nezaujme, uviděla v knihovně, neodolala jsem. Hodnocení na DK má knížka výborné, já se k němu počtem hvězdiček připojuji s tím, že je to hlavně za čtivost a velkou dávku napětí, které si kniha udrží od první do poslední stránky. Zápletka je opravdu trochu " z jiného světa" , ale knih s podobnou tématikou- zmizení dítěte je v poslední době opravdu tolik, že každý svěží, originální nápad se počítá. A to tato kniha určitě splňuje na 100%.

plamínek21
08.09.2019 4 z 5

Výborné čtení. Nápaditá zápletka, zdařilé a poctivé zpracování. Určitě stojí za přečtení.

mirka2558
01.09.2019 5 z 5

veľmi veľmi silná kniha...určite by to nikto nikdy nechcel zažiť. ľahko sa číta, žiadne zbytočné ,,omáčky,, ... určite odporúčam

Pettinka
23.08.2019 5 z 5

Moc povedený triller. Na knihu jsem narazila úplnou náhodou a jsem ráda. Je psaná velmi čtivou formou a je opravdu napínavá. Od určité doby jsem tušila, ale stejně ne uplně a napnutá jsem byla i dál. Knihu jsem přečetla opravdu na jeden dech.

Piškotek_123
09.08.2019 4 z 5

Tohle by byla noční můra každého rodiče.... Místy až mrazivý psychothriller (spíš než thriller). Kniha se čte velmi dobře, má spád. Zhruba v první třetině lze předvídat zápletku, ale i tak vás příběh udrží v permanetním napětí a touze číst dál. Doporučuji.

wlado
06.08.2019 3 z 5

Neuveriteľný príbeh. Niektoré súvislosti som nepochopil, asi preto, že román je označený ako čítanie pre ženy. Označenie triler je prehnané, skôr sa jedná o psychologický román. Každopádne stojí za prečítanie.

ctenarkaEva
06.08.2019 3 z 5

Tak tohle byl pro mě asi ten nejpodivnější příběh, jaký jsem kdy četla... Kniha byla čtivá, byla jsem zvědavá, jak všechno dopadne, ale chvílemi jsem jen žasla, co autorka dokázala vymyslet. Místy byl příběh opravdu bizarní.

a.a.candys.life
20.07.2019 4 z 5

Ze začátku se to zda jako román. V polovině knihy se to hezky vyklube. Nemohla jsem přestat číst. Chvílemi to bylo dost nechutné a bizární. Na konci jsem to pobrečela.

Ivulka432
19.07.2019 5 z 5

Výborné čtení, mohu jen doporučit. Nechci prozradit zápletku, neboť je pěkná, dlouho jsem nevěděla, kdo způsobil, že se Ellie ztratila. Ale jeden pěkný citát z knihy: „člověk, který nedokáže milovat, ale zoufale potřebuje být milovaný, je svému okolí opravdu nebezpečný“. Za mě 5*!

aydam
15.07.2019 4 z 5

Perfektně napsaná kniha!
Přívalové vlny napětí se střídají s dojemnými scénami. Postavy jsou vylíčeny realisticky.
Skutečně víte, kdo doučuje vaše dítě?

Miluska2810
11.07.2019 3 z 5

Suhlasim s Pája699 taktiež som čakala podľa ohlasov viac, ani neviem ako som sa dostala k tej knihe. Zo začiatku som bola zúfalá, že skutočne mám toto čítať, ale vo svojej podstate, keď to zoberiem pozitívne, bola to pre mna oddychovka, nie je to top ani obľúbené ale neurazí.

Pája699
08.07.2019 4 z 5

Kniha je sice čtivá a napínavá, ale tak nějak jsem podle ohlasů čekala více. Tak nějak mi tam něco chybělo. Určitě ale stojí za přečtení dalšími čtenáři :-)

Devil-Ivet
07.07.2019 4 z 5

Kniha mě upoutala už prvními stránkami. Je velmi čtivá, a přestože jsem si spousty věcí domyslela, neboť je lehce předvídatelná, po celou dobu jsem se bavila. Zajímal mě osud Ellie, co se s ní stalo a jak se s jejím zmizením dokázala vyrovnat její rodina. Ale také, co s tím vším má společného Floyd a jaké tajemství ukrývá Noelle.

Šánka
30.06.2019 5 z 5

Někdy se vážně zadaří ! Beze svědků je beze sporu senzačně napsaný psychologický thriller. Je to jedna z těch knih, u kterých zapomínáte na vše a na všechny kolem a jen čtete.
Napínavé, záhadné, chytlavé, vyprávněné z několika pohledů, které poskládají celý příběh do závěrečného obrazu. Sympatické a vám blízké postavy nehledejte, tohle je současný thriller....Tak už jen doporučení a přečtěte si, skutečně paráda.

Aires
29.06.2019 4 z 5

Beze svědků je povedený thriler. Psychologických thrillerů se teď však vyrojila spousta. Čtenáři milují příběhy, z kterých se jim dělá husí kůže, jsou šokující a překvapivé. Beze svědků v této konkurenci obstojí, ale zařadí se spíše mezi průměr. Husí kůže vám možná naskočí, chybí jí však překvapivost. Příběh je od poloviny průhledný a vy vidíte až na konec, jako skrz čiré sklo. Škoda, protože jinak je to příběh temný, který vám efektně zabrnká na nervy. Jsou prostě témata, které na nás zapůsobí vždy a únos dítěte mezi ně jistě patří. Rozhodně proto jde o emotivní čtení. Dobrý začátek a nápad kniha má. Jen škoda, že autorka úplně neodhadla správné dávkování a nalila nám lektvar pravdy už v půlce knihy. Zapracovat by jistě šlo i na tom, aby postavy byli sympatičtější :)

Květ
26.06.2019 4 z 5

Thriller pro ženy, bez potoků krve, na téma neobjasněného zmizení dcery, rozpadu rodiny a pokusu o nový začátek. Drnká spíš na psychickou strunu a drnká dobře. Knížka je velice čtivá, poutavá, neodtrhla jsem se od ní a zdolala ji v rámci jednoho dne. Bavila mě.

Lkomrska
24.06.2019 5 z 5

Kniha přečtená za dva dny. Velmi dobře se čte, je napínavá. Trošičku ,, fantazy,, příběh ale v knihách je možno přeci vše. ????určitě doporučuji přečíst.