Bez naděje

Bez naděje https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/182778/bmid_bez-nadeje-bez-nadeje-xSL-182778.jpg 4 2654 569

Beznádejná série

1. díl

Bez naděje série

1. díl

Je lepší zjistit pravdu, nebo věřit lžím? Když se sedmnáctiletá Sky seznámí s Deanem Holderem – možná jediným klukem, jehož provází ještě horší pověst než ji – něco se v ní změní. S ním poprvé ucítí něco, co v ní všechny povrchní známosti předtím probudit nedokázaly. Holder ji uchvátí i vyděsí už během prvního setkání, ale hlavně ji dokáže probrat z citové otupělosti, kterou už začala považovat za součást své povahy. A vyvolat v ní vzpomínky na minulost... vzpomínky tak bolestné, že by si přála nechat je dál hluboko pohřbené.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Yoli (ČR)

Hopeless , 2013

snowpinkee
22.11.2020 5 z 5

Colleen mám ráda. Četla jsem spoustu jejích novějších knih a popravdě jsem měla trochu strach se vracet v její tvorbě, ale chtěla jsem si přečíst vše co autorka napsala. A neudělala jsem chybu. Tahle kniha mě moc bavila a ani mi nepřišlo, že by byla méně "kvalitní" oproti novinkám.

Vivetkav
15.11.2020 4 z 5

Zajímavá kniha, velmi čtivá .. silný příběh

mag097
14.11.2020 5 z 5

Čekala jsem pohodovou young adultovku, nicméně z knížky mi spadla bradla. První půlka byla taková, jakou jsem očekávala...příjemná, roztomilá slaďárnička ale pak se to zlomilo a já se od knížky nemohla odtrhnout, tolik pocitů ve mě knížka dlouho nevyvolala.

Elena1615
11.11.2020

Úžasná knížka. Zápletka možná až trochu moc nereálná, ale to mi vůbec nevadilo. Napínavý děj od začátku do konce knihy, díky čemuž jsem nemohla přestat číst. Těším se na další její díla.

Alnima
06.11.2020 5 z 5

Má novodobá oblíbená autorka,která si našla místo i v mé malé knihovničce. Tato kniha přinesla opět něco nového. Určitě by se tam našlo nějaké ale, ovšem to můžeme hledat v každé knize. Za mě silný příběh.

ivetapl
05.11.2020 5 z 5

Když jsem začínala knihu číst, nečekala jsem ani zdaleka takový příběh, který mi dala... Úžasná knížka, úžasný příběh... Moc se mi líbilo, že se Holder a Sky nerozešli jako ve většině knih. Drželi spolu i přes všechny strašné věci, co se jim děli... Úžasný. Už chápu, proč spousta lidí autorku doporučuje

Zelený.úval
03.11.2020 5 z 5

Za mě kniha super. :-) Mám ráda ty knihy, kde se nakonec vše dohromady spojí a zapadne do sebe a to tady přesně bylo. Ze začátku jsem si říkala, že to bude klasická romanťárna pro náctileté, kde se budou pořád jen rozcházet a scházet, protože bez sebe vlastně nemůžou žít, ale byla jsem opravdu příjemně překvapená, že to nebyla hlavní dějová linka. Byla čtivá a měla spád. Doporučuji :-)

Kasana
02.11.2020 5 z 5

Asi nutně potřebuju re-reading téhle knihy. Nevím, jak to ta Colleen dělá, že kdykoliv se začtu, pokaždé ji musím na jeden zátah dočíst a pak ještě třeba půl roku se k ní vracím a vymýšlím všemožné konspirační teorie. (Jako, proč bych měla vymýšlet takové teorie zrovna těchto knížek je mi záhadou)

Bez naděje je jistě jednou z nejlepších knih od Colleen, se kterou začít. Užije si ji i člověk, co slaďárny moc nečte, není mu už -náct a prostě jenom potřebuje občas vypnout a příliš nenamáhat mozek. Jako já. Knížky od Colleen mi vždy pomohou ze čtecí krize a miluju je, i když je čtu třeba po páté. Vřele doporučuji a děkuji tímto kamarádce, která mi autorku představila.

mStationka
20.10.2020 5 z 5

Tak tohle byla sila,zpocatku jsem si myslela, ze je neco spatne s Holderem...po precteni prvni kapitoly(pred x lety) jsem zacala tusit. Sama mam dcerku...urcite pasaze se mi necetly dobre.... nakonec krasny pribeh.Hned se vrhnu na dalsi dil.

Annkag
17.10.2020 4 z 5

Nemůžu si pomoct ale její knížky jsou tak lidské....
Tahle knížka je naštartovaná ako typická pubertální romanťárna....ale pak to dostane spád tajomstiev,ktoré budú postupně odhalované...a my by SME chceli aby to bylo trocha jiné a ne tak temné a desuplné...

Aranel15
16.10.2020 5 z 5

Ze začátku mi to přišlo jako docela nudná romanťárňa, ale pak se to zvrtlo a kniha začala mít spád. Docela jsem koukala, kam až události zašly. Jsem ráda že Sky nic Karen nevyčítala a všechno nakonec dopadlo dobře. Jediné, co mi přišlo zbytečné, je postava Six. A také mě trochu překvapilo, že otec Sky nepoznal Holdera, když trávil předcházející rok v sousedství u svého otce.

NikolaVyb
09.10.2020 2 z 5

(SPOILER) Čtení téhle knížky jsem si moc neužívala. Kdyby to autorka o polovinu zkrátila, vynechala nudné, opakující se a nevěrohodné rozhovory hlavní dvojice (ne, takhle se spolu dva puberťáci v reálu vážně nebaví), a rozvedla Skyino dětství, udělala by lépe. Myšlenka příběhu byla dobrá, zápletka poměrně logická, některé části se mi opravdu líbily. Ale jinak mi vadily ty náhody, které se kolem Sky děly. Především že s Holderem bydleli ve stejném městě 3 kilometry od sebe. Jak je možné, že se dostali oba do stejného města? Vzpomínky vyplouvající na povrch v pravou chvíli? Klíč v ptačí budce? Ne, tomu jsem prostě nevěřila, spíš mě to rozčilovalo. Velké mínus je určitě vykreslení Holdera. Čtenář si má myslet, že je to citlivý a ohleduplný mladý muž, dokonalý milenec. Ale není on spíš trochu psychopat? Stalker? Násilník? Vůbec mi jeho povaha nesedí k tomu, jaké rozhovory vedl se Sky. Prostě ne. A Sky? Věří spíš týpkovi, kterého se tak trochu bojí, ale zároveň ho neskutečně miluje, po dvou měsících ví, že je to láska na celý život, než aby věřila ženě, která ji vychovala a která ji miluje o dost déle a více než Holder? Navíc Holder se neustále vyhýbal tomu, aby Sky řekl pravdu, přestože slíbil upřímnost. Citový vztah mezi Holderem a Sky mi nepřišel uvěřitelný. Aby se dva lidé tak neskutečně milovali celým srdcem, přestože se znají (nepočítám dětství) pouhé dva měsíce (a z těch dvou měsíců spolu jeden ani nepromluvili)? Popis fyzického vztahu fungoval o dost lépe, ale asi jen do poloviny knihy. Pak už to byla nuda.
Za mě tedy podprůměrná kniha, od poloviny už jsem čtení nevěnovala úplnou pozornost, nebavilo mě to.
Jo a na Six, kterou autorka na začátku knihy poměrně barvitě popisuje, pak nějak úplně zapomněla, ne?
Jedná se o moji první zkušenost s Colleen. Ještě dám šanci jejím dalším knihám, abych měla s čím srovnávat.

Markét0138
04.10.2020 1 z 5

(SPOILER) Možný spoiler!

"Nejsem cvok, nepřeskočilo mi z toho, netrpím post-traumatickou stresovou poruchou. Jsem jen kluk, co ztratil sestru, kterou miloval víc než všechno na světě." - Holder

Cože? Tahle věta byla pro mě docela podpásovka. Jako člověk, který trpí PTSD, je pro mě to, že někdo dal výraz "trpět PTSD" a "být cvok" do stejné věty, jako facka. Ne každý člověk s PTSD má sebevražedné sklony, mně to na mysl nepřišlo ani jednou; nejsme blázni, nejsme příliš slabí. Tohle smrdí zlehčováním až znevažováním psychických obtíží a nemocí, což je něco, na co jsem silně alergická a co se týká různých psychických potíží. Vezměte si třeba, kolik lidí "má depky" a nemá přitom ponětí, jak vypadá skutečná klinická deprese a jak moc může člověka ochromit, a právě tihle lidé, kteří mají každý silný smutek za "depku", nepřímo způsobují, že se skutečné deprese zlehčují a neberou vážně. A to je jen příklad.

Holdera jsem neměla ráda už před tímhle okamžikem... Vlastně od začátku. A neoblíbila jsem si ho nikdy. Choval se jako stalker a potenciálně hodně nebezpečný člověk, což podtrhávaly i jeho výbuchy vzteku a sklony k agresivitě. Colleen se nás snažila hodně přesvědčit, že na Sky nevyvíjí nátlak a chce s ní být trpělivý, ale to byla jen slova, ve skutečnosti se děl opak. Sky mu třeba řekla, že se uvidí až ráno, že teď potřebuje být sama, a pak se uprostřed noci vzbudila a zjistila, že H. leží v posteli vedle ní, takže se na její požadavek soukromí vykašlal. A kolikrát ji násilím uchopil za bradu nebo ji dál přesvědčoval, aby mohl to nebo to udělat, když mu řekla ne...
Taky mi vůbec nešlo do hlavy, že ve chvíli, kdy Holder začal tvrdit Sky, že ji její adoptivní máma Karen neadoptovala, ale unesla, mu Sky prostě slepě věřila, jen na základě jeho slov a útržků vzpomínek vytržených z kontextu. Sky se nezeptala své mámy, která ji vychovávala třináct let, kterou znala a věřila jí, jestli je to pravda a co jí k tomu může říct; věřila týpkovi, kterého znala zhruba dva měsíce a který jí předtím prokazatelně lhal a tajil jí důležité věci, a utekla s ním, čímž mámě skoro způsobila infarkt. A možná ještě horší na tom je, že mě to nezasáhlo tolik, jak by asi mělo, protože vztah Sky s Karen byl nedostatečně rozvinutý a působil na mě ploše. Sky měla vlastně málo rozvinuté vztahy skoro se všemi postavami v knize; skoro všechny postavy kromě Sky a Holdera celkově působily ploše, jako by měly jen jednu dimenzi, a často nebyly ani žádným způsobem přítomné, i ve chvílích, kdy by podle mě být měly.
Zvraty, které knize dodaly větší hloubku, byly naopak trochu... až moc. Nejde o to, že by nebyly uvěřitelné nebo realistické, to rozhodně ano, a zvlášť, odděleně, šlo o velmi silné události. Když se to ale všechno spojilo dohromady, zdálo se mi, jako by to tam bylo trochu nacpané na sílu. Jako by si Colleen zkoušela, kolik dramatu může dát do co nejmenšího prostoru - skoro celou první polovinu knihy byl relativní klid, minimálně pokud vás nezvedalo ze židle Holderovo stalkerské chování a jeho neschopnost ovládat vztek, a pak to najednou jelo, sílící projevy traumatu navázané na záhadnou minulost, vzpomínky v útržcích vyplouvají na povrch v dokonale vykalkulovaných chvílích, odhalená tajemství, obvinění z únosu, sexuální zneužívání. A to s tím únosem bylo možná ze všeho nejpodivnější. Karen byla její blízká biologická příbuzná, mohla o svou neteř víc bojovat legální cestou, dokázat, že její otec jí ubližuje a nestará se o ni, jak by měl.

Tato kniha mě celkově hodně zklamala, čekala jsem o ní o dost víc.

temna.vila
01.10.2020 3 z 5

Bez naděje je pro mě asi nejslabší knihou Colleen Hoover. Jedná se o poměrně průměrnou young adult záležitost, která sice na čtenáře přenáší všechny pocity, se kterými se hlavní hrdinka potýká, nicméně po dočtení Ztracené naděje mi Skyino vyprávění nepřipadá tolik uvěřitelné a dobré.

NewKiddo
25.09.2020 5 z 5

Téhle knize ani nemám co vytknout. Příběh je dokonalý a jeho vyvrcholení mě tak moc vtáhlo do děje, že jsem o toho nemohla odejít. Možná to bylo na někoho příliš překombinované, což uznávám, ale i tak si to u mě zaslouží plný počet hvězdiček :) Lidí se mi, jakým stylem Colleen Hoover píše své knihy a jak se dokáže věnovat takové tematice. Na 100 % doporučuji!

Adell-ka
24.09.2020 3 z 5

Colleen Hoover mám moc ráda a tohle nebyla moje první kniha od ní, nicméně musím říct, že mi nějak nesedla. Poslouchala jsem ji jako audioknihu, kterou skvěle načetla Veronika Kubařová, příběh byl docela pěkně propracovaný a mělo to hlavu i patu, ale přesto podle mě má tato autorka lepší knížky.

befel
08.09.2020 4 z 5

Přečteno jedním dechem.. autorka má skvělý styl. Ze začátku jsem se sice musela ujistit, že jsem nešáhla po knize pro děti a mládež.. ale potom to mělo spád a hloubku. Konec lehce přeslazený.. ale co už, aspoň se mi bude hezky usínat. ????

zpetkeknize
21.08.2020 3 z 5

Tedy... takhle rozporuplné pocity jsem z knížky ještě nikdy neměla (tedy krom Najdi mě). Prvních 150 stran jsem byla naprosto zoufalá a naštvaná - podivnej děsivej týpek si nárokuje holku, kterou zná tak dvě hodiny, a ona je z něj úplně hotová, jelikož i když se chová jako psychopat, je prostě hrozně moc sexy, takže v pohodě. Z toho jsem byla vážně na prášky. Druhá polovina knihy mě ale naprosto šokovala, nečekala jsem takový dějový zvrat, ačkoliv některé věci mi došly dřív, než byly skutečně vyřčené. Zápletka se mi líbila, byla originální, zajímavá a šokující, ale vztah Holdera a Sky mě nechával celkem chladnou. Nicméně kniha byla velmi čtivá, děj měl tempo a témata, která se v knize vyskytují, nejsou příliš obvyklá, ačkoliv je opravdu potřeba o nich mluvit.

katallinka
12.08.2020 5 z 5

Opět skvělé čtení jako vždy u této autorky.

KáťaM.
22.07.2020 3 z 5

Collen Hooverová je moje oblíbená autorka, jsem moc ráda, že její knížky začínají vycházet i v audioverzi. Po poslechnutí této jsem trošku v rozpacích, myslím, že by si audioverzi zasloužily spíše její jiné knížky. Srdceryvný příběh sedmnáctileté adoptované Sky, která zažívá svou první lásku a odhaluje šokující tajemství ze své minulosti, mě bohužel příliš nevtáhl. Částečně to bude tím, že už nejsem úplně cílová skupina, částečně i tím, že jsem děj úspěšně předvídala, což způsobovalo, že mě knížka nudila. V žádném případě ji nechci shazovat, ke konci ve mně knížka vzbudila spoustu emocí, to je umění autorky. Knížka byla také úžasně načtená mou oblíbenou herečkou Veronikou Khek Kubařovou. Její veselý hlas a povaha mě přenesly zpátky do let, kdy jsou chodila na představení do divadla v Mladé Boleslavi, ve kterých hrála. Ocenila bych, kdyby knížka šla pustit o něco hlasitěji, jsem zvyklá poslouchat v hlučnějším prostředí (dálnice, fitko apod. I když knížku hodnotím "jen" jako lepší průměr, čtenářkám do 20 let ji vřele doporučuji. Veroniku Khek Kubařovou budu určitě dál jako interpretku vyhledávat, je skvělá! ♥