Hledání smrti

Hledání smrti https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/385641/bmid_hledani-smrti-rJ0-385641.jpg 4 198 40

Bakly série

Bakly unavený životem přijíždí do Grafzatzy, jednoho z největších a nejbohatších měst Crambijského impéria. Chce pomoci jedinému člověku, na kterém mu osobně záleží, a přitom plní jednu malou laskavost. S nadáním jemu vlastním umocněném skutečností, že nad další budoucností nepřemýšlí, dělá to, v čem je nejlepší. Mladá baronesa Münchauzen se snaží zachránit zkrachovalé panství svého děda navázáním obchodních vztahů s bohatými šlechtici a obchodníky. Ve skutečnosti je ale někým úplně jiným a hraje velmi nebezpečnou hru spojenou s magií. Velmistr Rumělkového klanu se pokouší odhalit tajemství starého magického artefaktu, o němž doufá, že ho dokáže využít jako zbraň v přibližující se globální válce.... celý text

Mafian
10.02.2019 3 z 5

hned několik scestných záležitostí v ději včetně chronologického zařazení do série,:( Jannick, Bakly i Zuzana jsou popisováni a vykreslováni rozporuplně s dalšími knihami série. Jsou tam i úplné hlouposti, jako že někdo z císařských nebo v podsvětí či okruhu bojových arén, neví kdo je Bakly a jak vypadá,:(

jennefer
06.02.2019 3 z 5

Klasika, dalo by se už pomalu říct. Jen jsem byla trochu překvapená, že to má dva díly, čtečka je potvora:-D Nejvíc mě asi baví linka se Zuzanou a pak ta s čarodějem, jsem docela zvědavá, jak to nakonec dopadne. Pro mě Žambochův velmi čtivý průměr.

olle3
30.01.2019 4 z 5

Pan Žamboch si sám sobě nastavil laťku tak vysoko, že by bylo s podivem, kdyby ji dokázal neustále překonávat. Tím nenaznačuji, že je snad u konce svých sil, jen, že se mu s touto knihou laťku posunout nepodařilo.

Zpracování bylo jako vždy mistrné, postavy jako vždy autentické... tentokrát tam však chybělo něco, co v předchozích knihách ne. Něco, z čeho se posadíme na zadek, něco, co nás nutí natrhávat stránky při zuřivém otáčení. Trocha víc napětí, možná.

Upřímně mě překvapily krátké příběhové linie hlavního hrdiny. Kapitoly přeskakovaly z postavy na postavu dřív, než se stačil člověk pořádně začíst. Samotný Bakly byl sebedestruktivní a skvělý, jenže se bezcílně toulal městem a neměl vlastně co na práci - což přiznává i on sám. To je trochu škoda. O hlavním hrdinovi očekáváme, že bude hlavní a že bude mít nějaký cíl.

Je ale pravda, že se jedná teprve o první část, a jak je známo, děj graduje na konci, ne na začátku. Možná, že v druhém díle bude všechno tak, jak jsme zvyklí a ukáže se, že ten první byl jen rozehrávkou ve velkolepé a krvavé hře. Uvidíme.

Hodnocení: 4/5
Verdikt: Příhodnější název by byl: Baklyho dcera Zuzana, obyvatelé města Grafzatzy a Bakly

Lmslaver
27.01.2019 5 z 5

Hledání smrti je první část dvojdílného příběhu o vražedném monstru jménem Bakly, i když to vlastně není zase tak úplně pravda. Není to jen o Baklym, v knize se splétají osudy dalších postav, převážně Baklyho dcery, nebo Janicka vůdce klanu čarodějů. Proto možná někdo může být zklamán, že Řezník z arény brutálně nemasakruje své protivníky na každé stránce. Mirek Žamboch tu spřádá z nitek sofistikovanou síť příběhu, který mě pohltil, ukazuje nám, jak se vyvíjí situace v tomto fantasy světě, jak probíhají tajné obchody s magickými artefakty a že se stále zintenzivňují přípravy na velkou válku. Hodnocení si ale nechám, až budu mít celé tohle dobrodružství přečtené komplet i s druhým dílem: V objetí smrti.

pavel.2
24.01.2019 3 z 5

Hodnotím jen jako první polovinu příběhu - čtení je dobré, jako celek bych ale patrně hvězdičku přidal... Nejvíc mě samozřejmě zaujaly části s Baklym. Záhadou taky zůstává, co se děje s magií ve městě? Prostě Baklyho způsob řešení problémů je skvělou nadsázkou, jak po světě chodit - ale ostatní části knihy této úrovně zábavnosti nedosahují. Ke konci knihy je tedy načato mnoho dějových linek a nemůžu se dočkat, až dojde k jejich vyřešení.

canis3217
17.01.2019 4 z 5

Přečteno skoro na jeden zátah při probděné noci. Bezva čtení, tříštění příběhu mě napíná a čekám jak se všechno začne spojovat.
Jediný co bych knížce vytkl, je velké množství překlepů, hrozně to ruší.

Dáduše
15.01.2019

Příliš často tento typ knížek nečtu, ale zkusit se má všechno. Na mě chvílemi příliš utahané. Snad budou motivy z tohoto dílu více rozpracovány v tom dalším. Takový fajn RPG:-D

Dervish
07.01.2019 3 z 5

V prvé řadě musím podotknout, že mám Míru hodně rád. Takže když přišlo na návrat Baklyho, byl jsem radostí bez sebe. Po přečtení už tak nejásám a to z několika důvodu. První díl vlastně ani moc hodnotit nelze, neboť je to pouze půlka knihy, nevíte o moc víc než na začátku, v polovině je děj utnut a šmytec. To by ale nebyl až zas tak velký problém, tou dle mého horší věcí je příliš mnoho dějových linek (a s tím spojené, příliš málo času, kdy je na scéně Bakly) - ano postav je mnoho a každé se dostane jen trochu pozornosti. Některé linky mi přišly skutečně hodně zdlouhavé (tokání Valera se Zuzanou v každé kapitole, kde byla o nich zmínka!!! bylo opravdu děsné, natahované jak žvejka - chtělo se mi vždy křičet: "tak už jí sakra ohni přes postel!"; rovněž kapitoly s "podivnou hmotou" mě také příliš nenadchly, tohle se možná rozjede ve druhém díle, uvidíme. Jak jsem řekl, měla by to být kniha o Baklym, ale o něm je tam tak 100 stránek a to možná ještě hodně přeháním. Někdo namítne, že když je tam on, tak jen někomu furt dává přes držku, ale přesně to mám rád a to od knihy s názvem Bakly přeci musím očekávat. Ale abych jen nehanil, struktura děje a postupné gradování má Míra zmáknuto opět skvěle, a kdyby místo dvou knih, vyházel vatu a napsal jednu nařachanou, asi by se mu vytknout nic nedalo. Takhle to má bohužel ve škola za tři a snad se druhý díl povede lépe "nabušit".

dzahradnik
03.01.2019 5 z 5

Věděl jsem, že je to první díl, takže nejsem zklamán, ale o to víc natěšen na další díl, který má vyjít už tento měsíc. Autor pěkně rozjel několik těsně se prolínajících linií, doplňuje komplexitu svého světa a svádí dohromady postavy z předchozích románů. Od Žambocha už dávno nečekám jen akci, takže za mě skvelý!

OldaB
01.01.2019 4 z 5

Zatím spíše takový rozjezd jednotlivých linií. Nutno říci, že pokud není na scéně Bakly, klesá děj výrazně směrem do ponurých sklepení. Bez dalšího dílu zatím těžko soudit.

jiri9613
30.12.2018 4 z 5

Autora miluji, ale tato kniha nic moc. Příliš moc příběhů najednou. Je to jen první díl takže nedokončeno, druhý díl asi i vynechám.

LittleZedd
29.12.2018 4 z 5

Než jsem se rozpomněl na všechna propojení mezi hlavními aktéry (každý má zatím svou dějovou linii) chvíli to trvalo. Když bylo vše podchyceno a vybavilo se, kniha skončila. Jseme prostě v půlce. Nicméně je to pan Žamboch od prvního do posledního písmene. Jsme zvyklí, že první půlka je taková "otrkávací", takže se těším na druho polovinu. Na celkové hodnocení je ještě brzy.

Tamten
18.12.2018 2 z 5

Těžko hodnotit knížku, ze které jsem dostal jen půlku. Kdybych předem věděl, že se jedná jen o část, asi bych počkal na zbytek a četl najednou. Takto jsem dostal text, kde se všichni na něco připravují, ale nepřijde to. A až bude napsané dokončení, už dávno nebudu vědět, o co se jednalo.
Akce je zoufale málo i když už, je poměrně nezajímavá (v porovnání s dřívějšími kusy). Nejzajímavější na knížce je tak prostředí jako celek, ale to je zoufale málo.

kleo9554
10.12.2018 4 z 5

Dobrý, ale nemá to konec!

Gaudericus
03.12.2018 3 z 5

Žambochovy atributy jsou stále zde - skvěle vymyšlený svět, zajímavé životné postavy, parádní akce. Jenže postav je o pár víc, než kolik je přehledných a akce je v knize na to, že se jedná o "Baklyovku", málo. Jak už tu psal někdo přede mnou, na těch 400 stranách se nic nepřihodí. Když si vezmu hutnost předešlých Žambochových textů, jsem zklamaný a doufám, že mi to vynahradí pokračování.

tonysojka
29.11.2018 4 z 5

Ano, je to trochu jiný Bakly,mne třeba bavila víc linie popisující vztah Zuzany a kapitána Valeryho,přesto jsem spokojen a těším se na pokračování.

rimar
23.11.2018 4 z 5

Tak pocity trochu rozporuplne stejne jak predchozi komentare. Tesil jsem se na Baklyho a dostal jsem ho ale po slibnen zacatku a rozjezdu najednou trochu jinak nez jsem cekal. V knize neni ustredni postavou ale jednou z mnoha. Ostatni dejove linie nektere dobre jine spise rusive. A kdyz uz jsem natesenej na avizovanou poradnou akci najednou konec. Asi se zacnu divat napred na konec kdyz uz se to nenamahaji napsat do obsahu ze to bude vicedilne. Precteni a porizeni nelituju ale proste ocekavana extaze se nekonala. Dokazal jsem knihu odlozit a cist nekolik dnu. No zkusim ji dat znovu a uvidim jestli na podruhe to bude lepsi. Kazdopadne vim ze nektere pasaze na podruhe preskocim protoze jsem se musel nutit je cist.

hanzmb
23.11.2018 3 z 5

Trochu mě zklamal Baklyho vývoj od tvrďáka v (zatím) nedefinovatelné monstrum. K tomu trochu podraz na čtenáře, protože se jedná o 1.díl. Takže jsem pořád nervózně počítal stránky do konce a nechápal jak to chce autor zvládnout. Zvládl to odkazem na pokračování. To tušit, tak jsem si na něj počkal.

orson
22.11.2018 4 z 5

Jsem trochu zklamán, celou dobu se děj pěkně rozjíždí, rozjíždí a najednou konec. Jsem netušil, že to je vícedílná kniha :( Ale jinak jsem moc rád, že zase vyšlo něco z Koniášova světa. Těším se na pokračování. Nevíte, kdy bude?

ruzer
08.11.2018 5 z 5

Konečne vydal Žamboch niečo, na čo som sa fakt tešil. Bakly je môj veľký obľúbenec a v podaní Mirkovho rozprávačského talentu je to pekelná jazda.
Krátke kapitoly, strhujúco napísaný dej, viacero dejových línií. Proste ako sme zvyknutý.
Konečne sa v Baklyho príbehu viacej vyskytuje K. V knihe je pomerne veľa odkazov na staršie diela a obľúbencov na, ktorých sme už pomali zabudli.
Možno by sa dalo vytknúť, že sa defakto nič zásadného na tých 400 stranách nestalo, ale to vôbec knihe neuberá na kvalite.

Je to proste starý dobrý Bakly.

Kniha Hledání smrti je v