Bajky barda Beedleho

Bajky barda Beedleho https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/340830/bmid_bajky-barda-beedleho-SdL-340830.jpg 4 5094 5094

„Pohádky, které Hermioně i Harry Potterovi doporučil Albus Brumbál. Zná každé kouzelnické dítě. Nyní v novém hábitě!“ Sbírka pěti kouzelnických pohádek spjatých se slavnou sérií příběhů čarodějnického učně Harryho Pottera. Který správný kouzelník by je neznal? Prastaré pohádky, které pro kouzelnou společnost sesbíral a uspořádal bard Beedle. Pohádky, které jsou každému kouzelnickému dítěti čteny na dobrou noc. Pohádky, které Hermioně odkázal Albus Brumbál. A také pohádky, které si Harry Potter málem přečetl příliš pozdě – právě v nich totiž objevil důležitou informaci, která mu nakonec zachránila život v boji tváří v tvář nejstrašnějšímu černokněžníkovi všech dob – lordu Voldemortovi.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Pohádky
Vydáno: , Albatros (ČR)

The Tales of Beedle the Bard , 2008

Enmea
21.09.2014 5 z 5

Strhující

koMaty
10.09.2014 4 z 5

Skvělé doplnění HP s nádherným přebalem.. :) Bajky se mi líbily tak, jak postupně šly.. První se mi líbila nejmíň a poslední, Příběh tří bratří, nejvíc.. :) určitě si pořídím a přečtu Fantastická zvířata a kde je najít, na které se v knížce odkazovalo..

ziriant
04.09.2014 3 z 5

Nebýt knih o Harrym Potterovi, Bajky by (mě) sotva nějak více zaujaly. Pokud je ovšem beru jako součást kouzelnického světa, určitě potěší. Navíc oceňuju krásné provedení knihy a jsem ráda, že ji mám v knihovně. Jinak bych nejspíš uvítala, kdyby bylo dílo delší - ať už by šlo o rozšíření počtu bajek nebo podrobnější rozbor souvislostí. I přes nepochybné kvality autorky se tedy nemůžu ubránit pocitu, že z toho šlo vytěžit víc (a to více literatury a fantazie, nikoli peněz).

1v8na
08.08.2014 5 z 5

hodně zajímavé, velmi mne to bavilo a doplnilo mi to nějaké informace k dílum o Harrym Potterovi.

roxie
29.07.2014 5 z 5

Pokud jste si zamilovali knihy o Harry Potterovi, zamilujete si i tuto :)

Didia
25.07.2014 4 z 5

Skvělá doplnující knížka k HP, přečtená během hodinky, nejlepší samozdřejmě Příběh Tří bratří :)

kacimilek
14.07.2014 4 z 5

Moc milá a poutavá knížečka s "pohádkami" docela odlišnými, o to více atraktivnějšími. Oceňuji také některé vysvětlivky, které jsou pro správné pochopení příběhů podstatné.

claryssa
14.07.2014 5 z 5

Bože, krásná knížka..! Prostě úžasná četba, malí sourozenci ji taky milují a já se můžu jenom přidat..:'333

kleria
02.07.2014 5 z 5

Knížku jsem včera přečetla během hodinky a byla to skvělá knížka :). Moc pěkné pohádky, které si určitě ještě někdy budu chtít přečíst. Nejradši mám pohádku Tří bratří, kterou jsem měla ráda už z filmu :)). Kdo má rád Harryho Pottera tak ať si přečte i tuhle knížku. Je vážně skvělá, doporučuji!! :)

janyska13
22.06.2014 3 z 5

Čekala jsem, že to bude záživnější, nakonec nic moc...

Bunburistka
30.05.2014 3 z 5

Pěkná a poučná knížečka z řady o Harrym Potterovi, avšak musím uznat, že se mi příběh o třech bratrech líbil nejvíce :)

blanickaa1
28.05.2014 4 z 5

Milá knížka, nic na přemýšlení, prostě oddechovka jak má být. Přečteno během hodinky u kávičky.

matesatan
16.05.2014 5 z 5

moc se mi to líbilo se to boží celej svět tady těch čar a kouzel od rowlingový mě strašně baví je to dobrý ty povídky sou taky skvělý

wikiniki
20.04.2014 5 z 5

Moc pěkné příběhy a podle mého názoru nejkrásnější "doplňková" knížka k Harrymu Potterovi. Měla jsem ji půjčenou z knihovny, ale jsem přesvědčená, že tato kniha nesmí v mé knihovničce chybět. Určitě to není poprvé a naposledy co jsem si ji přečetla.

Adelosaurus
13.04.2014 5 z 5

Moc hezká knížka, nejvíce se mi líbil příběh tří bratří :)

Kosmik
12.03.2014 5 z 5

Příběh tří bratří byl nejlepší....to je fakt srdcovka

Aniga
07.03.2014 3 z 5

Doplňková knížka , přečtená na konci HP.
Až budu mít jednou děti, vrátím se k ní a asi tuto knihu zahrnu do pohádek, které jim budu číst.

Lodja
03.03.2014 4 z 5

Rowla má prostě tenhle svět zmáknutý a umí psát i jiné věci než přímo příběh Harryho. Pohádky jsou super a co se mi líbí snad ještě víc, jsou dodatky Albuse Brumbála, tak nějak brumbálovsky vtipné.

Kyta
02.03.2014 5 z 5

Pět kouzelnických bajek, které jsou dílem autorky série knih o Harrym Potterovi. Je to doplňková kniha pro fanoušky tohoto kouzelnického světa. Na konci každé bajky je poznámka Albuse Brumbála, který všechno dovysvětlí tak, aby to bylo jasné nám, "mudlům" :) Nejvíc známá a podle mě nejlepší, ale také nejdůležitější bajka je Příběh tří bratří, o kterém se autorka také zmiňovala už knize HP a relikvie smrti. Kniha (sice tenká, ale na tom už nesejde), stojí za přečtení, ať už jste nebo nejste fanoušky Harryho Pottera, protože v ní najdete určitě ponaučení a oblíbíte si ji. :)

Samira
20.02.2014 5 z 5

Sbírám pohádky z celého světa, knížku jsem si původně koupila jako doplněk k Harrymu Potterovi, ale velice mě překvapila. Hlavně některé pohádky, Čaroděj a skákající hrnec je zamilovaná pohádka mojí dcery a já opravdu obdivuji pohádku Fontána příznivé sudby, kterou si ráda jen tak pro potěšení přečtu. Kniha je to krátká, obsahuje všeho všudy jen asi pět pohádek, ale i přesto stojí za to. Na rozdíl třeba od učebnic, Fantastická zvířata a Fanfrpál, které jsou opravdu jen pro fandy.
Doporučuji!