Bajky barda Beedleho

Bajky barda Beedleho
https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/340830/bmid_bajky-barda-beedleho-SdL-340830.jpg 4 5106 5106

„Pohádky, které Hermioně i Harry Potterovi doporučil Albus Brumbál. Zná každé kouzelnické dítě. Nyní v novém hábitě!“ Sbírka pěti kouzelnických pohádek spjatých se slavnou sérií příběhů čarodějnického učně Harryho Pottera. Který správný kouzelník by je neznal? Prastaré pohádky, které pro kouzelnou společnost sesbíral a uspořádal bard Beedle. Pohádky, které jsou každému kouzelnickému dítěti čteny na dobrou noc. Pohádky, které Hermioně odkázal Albus Brumbál. A také pohádky, které si Harry Potter málem přečetl příliš pozdě – právě v nich totiž objevil důležitou informaci, která mu nakonec zachránila život v boji tváří v tvář nejstrašnějšímu černokněžníkovi všech dob – lordu Voldemortovi.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Pohádky
Vydáno: , Albatros (ČR)

The Tales of Beedle the Bard , 2008

Jacob123
12.07.2015 5 z 5

Naprosto úžasné příběhy z kouzelnického světa, nejvíc mě bavil poslední příběh o třech bratřích. Smekám pomyslný klobouk před Rowlingovou, takovou představivost nemá kde kdo. Stoprocentně 5 hvězd.

Vianescee
12.07.2015 5 z 5

Moc pěkná kniha k doplnění světa Harryho Pottera. Sérii samotnou jsem sice nečetla, ale tuto knížku jsem si užila i tak. Brumbálovy poznámky bych klidně vynechala, ale jinak mě kniha bavila a nemám co vytknout.

JulietRocks
09.07.2015 4 z 5

Bajky byly prostě dokonalé!!! :) Jednu hvězdičku nicméně ubírám za poznámky Brumbála, kterými jsem se musela těžce prokousávat a vůbec mě nebavily. (Přišlo mi, že pouze opakují děj bajek a dodávají k nim nadbytečné informace.)

lushi
30.06.2015 5 z 5

Fantastické kouzelnické pohádky. Nesmírně se těším, až je budu číst svým dětem!

annamc
17.06.2015 2 z 5

Tahle kniha mé nezaujala.Sice jí mám přidanou do ,,Přečteno",ale ani jsem jí nedočetla,dostala jsem se ke druhé bajce.Samotné bajky nebyli tak špatné,ale nepochopila jsem Brumbálovi připomínky ke knize nebo jak to s bajkou mělo souviset.Původně jsem si knihu koupila kvůli tomu,že se tam vyskytuje bajka Příběh tří bratří,ale jinak docela nuda.Vydím,že to bylo zbytečné utrácení peněz;(Zklamalo mě to

MartinBatista
09.06.2015 5 z 5

Skvělé rozšíření obzorů fanouškům Harryho Pottera.. Zaujali mě texty od Albuse Brumbála, kde ke každé bajce dodal pár věcí. Určitě doporučuji nejen fanouškům Harryho Pottera !!

MarekG
11.05.2015 5 z 5

Kniha mě přijemně překvapila, nejen pro fanoušky Harryho Pottera.

artabanb
04.05.2015 2 z 5

Dobrý doplněk k Harrymu Potterovi. Hodně vysoká cena za málo.

Mixy
24.04.2015 4 z 5

Je skvělé stále zjišťovat, že fantazie nemá konce a nové orginální příběhy stále vznikají. Bajky nejsou výjimkou. Děkuji J. K. Rowling za to, že se s námi o svůj svět podělila.

kacenka7206
22.04.2015 5 z 5

Pěkné povídky! 4*

Zelený_Drak
20.04.2015 4 z 5

Hezký doplněk k Harrymu Potterovi. Bajky mají hlavu a patu a jazyk je poměrně bohatý (četla jsem originál).

Delight
13.04.2015 5 z 5

Úžasná kniha, která nesmí chybět v žádné sbírce milovníka HP ságy.

Ddaannddaann
25.02.2015 5 z 5

Trošku krátké ale naprosto úžasné, doporučuji

MorbidCuriosity
30.12.2014 3 z 5

Bajky jsou víceméně povinnou výbavou každého fanouška Harryho Pottera. Sami o sobě nejsou ničím zajímavé ani důležité, jsou to zkrátka pohádky pro malé čaroděje a většina z nás už je na ně moc velká. Nejdůležitějším příběhem je samozřejmě Příběh tří bratří vysvětlující co jsou to Relikvie smrti a proč je o ně takový zájem ze strany Voldemorta, který nám ovšem Hermiona přečetla už v Relikviích.
Nejvíce se mi na té knize líbí to, že vůbec existuje. Že si Rowlingová dala tu práci, aby vytvořila i tyto detaily ke knihám o Harry Potterovi. Líbí se mi i Brumbálovy poznámky k jednotlivým příběhům, které vytahují z každého příběhu to nejdůležitější do života. Myslím, že většina lidí, co sérii četla, je dostatečně inteligentní a tyto poznámky až tak úplně nepotřebuje, ale je to další obdivuhodný detail od Rowlingové.
Ale jak jsem již řekla, nejedná se o nic, bez čeho by se člověk neobešel a na jednu stranu jsem i ráda, že se jedná o čtení pouze na cca půl hodinu... :)

Knihomolkaa
18.12.2014 5 z 5

Skvělá kniha, upřímně obdivuji autorku, že ságu Harry Potter ještě stále rozvíjí. Vše propracované do těch nejmenších detailů. Krásné pohádky a velmi se mi líbily komentáře Albuse Brumbála za každou povídkou.

jana5962
09.12.2014 5 z 5

Skvělá doplňující kniha. Za tohle si Rowlingové vážím. Má vše propracované do nejmenších detailů.

Ryan
22.11.2014 4 z 5

Pár kouzelnických pohádek, které Rowlingová sepsala kvůli té poslední, která vlastně nebyla tak docela pohádka a měla zásadní vliv na Potterovské finále. Já jsem rád za každé rozšíření HP mytologie, ale krom toho, že si zde můžu sám přečíst tu záhadnou povídku Příběh tří bratří, což samo o sobě není nic, co bych nutně potřeboval, tak mi tahle doplňková kniha nemá co dát. Za Brumbálovy komentáře malé plus.

vitek.sk
16.11.2014 2 z 5

Sérii o Harry Potterovi dnes hodnotím jako mizernou, přestože jsem ji v dětsví celou přečetl. V pokročilejším věku jsem sáhl po této knížce s naivním očekáváním něčeho kvalitnější. No, jak se ukázalo, toto očekávání bylo skutečně naivní. Příběhy mne ničím nezaujaly, proto hodnotím za dvě hvězdičky (za krátkou délku knih). A zůstanu raději u bajek Ezopových.

SmallLucia
02.11.2014 5 z 5

Podle mě je kniha skvělá. Pohádky jsou krásně napsané a poznámky Albuse Brumbála k jednotlivým příběhům některé informace doplňují a místy jsou i vtipné. Nejvíce se mi líbila Fontána příznivé sudby a Příběh tří bratří, který je pro mě neodlučitelnou součástí knih Harryho Pottera.

vlkove
11.10.2014 4 z 5

Skvělé doplnění k sérii knih HP, opravdu moc oceňuji autorku za to že se kouzelnický svět snaží rozvinou, někdy mám pocit že Bradavice opravdu existují.
Grafické zpracování knihy je úžasné a poznámky Brumbála jsou skvostným doplnění.