Bajky barda Beedleho

Bajky barda Beedleho https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/340830/bmid_bajky-barda-beedleho-SdL-340830.jpg 4 5085 662

„Pohádky, které Hermioně i Harry Potterovi doporučil Albus Brumbál. Zná každé kouzelnické dítě. Nyní v novém hábitě!“ Sbírka pěti kouzelnických pohádek spjatých se slavnou sérií příběhů čarodějnického učně Harryho Pottera. Který správný kouzelník by je neznal? Prastaré pohádky, které pro kouzelnou společnost sesbíral a uspořádal bard Beedle. Pohádky, které jsou každému kouzelnickému dítěti čteny na dobrou noc. Pohádky, které Hermioně odkázal Albus Brumbál. A také pohádky, které si Harry Potter málem přečetl příliš pozdě – právě v nich totiž objevil důležitou informaci, která mu nakonec zachránila život v boji tváří v tvář nejstrašnějšímu černokněžníkovi všech dob – lordu Voldemortovi.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Pohádky
Vydáno: , Albatros (ČR)

The Tales of Beedle the Bard , 2008

Renatka11
11.03.2021 4 z 5

Kouzelnické pohádky určené především milovníkům Harryho Pottera. Za mě jednoznačně nejlepší Příběh tri bratří a Brumbálovy komentáře.

Šura
10.03.2021 4 z 5

Pěkné příběhy a také nádherné ilustrace. Nejlepší příběh byl o fontáně. Přečteno jako doplněk k HP - s dcerami dočítáme 7. díl.

EliskaD
08.03.2021 4 z 5

Spíše než o bajky šlo o pohádky. A navíc moc pěkné. Pohádky by klidně mohly stát samostatně, ale díky poznámkám Brumbála mohla být využita popularita HP, která jistě zvýšila prodeje této knihy. Spíše to vidím jako marketingový tah. Přesto pohádky hodnotím jako vynikající, Brumbálova doplnění mě spíše nudila.

veverkaVv
03.03.2021 3 z 5

Kniha se četla dobře. Pro mě vcelku odpočinková záležitost, nezklamala. Ilustrace přínosné.

KateTheBlogger
27.02.2021 5 z 5

Knížka kterou si musí přečíst každý fanoušek Harryho Pottera.

Gweny
27.02.2021 5 z 5

Krásné krátké pohádky. Díky čtení HP jsem znala jen tu poslední, ale dojem na mě udělaly všechny. Jedna z nich, ta o chlupatém srdci a krutém mágovi, ve mě probudila myšlenky na Erbenovu Kytici nebo na Pohádky bratří Grimmů. :)
Co ale musím vyzdvihnout, jsou neskutečně propracované, i když černobílé, ilustrace. Už dlouho jsem žádnou ilustrovanou knihu nečetla a tahle mě alespoň na chvíli vrátila do dětských let.

barca9312
21.02.2021 5 z 5

Krásná a jednoduchá knizka, zajímavé příběhy, nejvíc se mi líbil první a poslední

monika_v_trapu
18.02.2021 5 z 5

Krásné. Musím se přiznat, že i když má tahle knížečka pár stran a přečtená je hned, já jsem si jí hezky dávkovala - každý den jedna bajka a poznámky k ní. Užila jsem si tak bez jakéhokoli spěchu každou bajku a bylo to prostě kouzelné. Připadala jsem si jako dítě, které si před spaním čte pohádku než půjde spát.

Malinche128
14.02.2021 5 z 5

Super kniha, väčšine ľudí sa nepáčia tie poznámky čo som počula predtým ako som ju začala čítať. Ale musím povedať že tým sa mi páčilo to prepojenie s knihami Harryho Pottera.

h.belaiova
12.02.2021 5 z 5

Krásná doplňující knížka ze světa Harryho Pottera.

nangijala
06.02.2021 4 z 5

Příjemné pohádky. Být to samostatná kniha nenavázaná na příběh HP, asi bych dala jen 3*, nenadchne, ale ani neurazí. Jako doplnění k HP ale hodnotím výš, knížečka má pro mě náboj právě díky Brumbálově odkazu Hermioně. Jako každá správná pohádka má své poselství a může čtenáři něco říct. Brumbálovy poznámky beru jako plus, něco navíc pro zvídavé čtenáře, snaživé studenty a nadané čarodějky:-) Trochu zklamaná jsem byla z nenaplněného očekávání, že si přečtu něco o zmiňovaném Bručounovi...

Atak
05.02.2021 5 z 5

Bajky, bajky, bajky jsou to vůbec bajky když tam nefigurují zvířata s lidskými vlastnostmi...

vemrazik
31.01.2021 5 z 5

Bajek bylo na můj vkus málo, ale byly přesně takové, jaké jsem si představovala.
Jednou je znovu přečtu třeba budoucím dětem :-)

Nel.K.
29.01.2021 5 z 5

Povedená jednohubka. Četla jsem verzi ilustrovanou mým nejoblíbenějším Chrisem Riddelem, což mi čtenářský zážitek velmi zpříjemnilo. Nejlepší příběh byl o králici Alice a starý známý o třech bratrech..

téravokudlaná
29.01.2021 4 z 5

Zábavné příběhy, ale jsou krátké a je jich málo

Adél784
29.01.2021 3 z 5

Za velké plus považuji krásné ilustrace, ale trochu mi vadily Brumbálovy poznámky k jednotlivým bajkám...
Za nejlepší bajky považuji Příběh tří bratří a Králíci Alici a chechtavý pařez:))
Fanouškům Harry Pottera doporučuji. 3,5/5

Usire
26.01.2021 5 z 5

Hermionina kniha pohádek, kterou si chtěl přečíst snad každý. Jen mě mrzí, že jich jen 5! Nicméně příběhy samotné jsou velmi čtivé.

Taťka Hraboš
21.01.2021 4 z 5

Spíše marketingový počin autorky než plnohodnotná kniha. Na to by těch bajek muselo být trochu více, a nic na tom nemění ani vata v podobě poněkud samolibých Brumbálových komentářů (neodpovídajících Brumbálovu zdrženlivému stylu, jak jej známe z Harryho Pottera), i když i tam se občas zajímavá pasáž vyskytne. Navíc to vlastně ani žádné bajky nejsou, ale to už nejde na vrub autorky, ale překladatele nebo vydavatele. Těch pár krátkých pohádek, které v souboru jsou, ovšem autorka vymyslela pěkně. Nevím ale, proč tam chybí příběh o blešivém beranu Bručounovi, který Brumbál opakovaně zmiňuje v souvislosti se svým bratrem a na který bych byl obzvlášť zvědavý. I to svědčí o tom, že si s knížkou – oproti potterovské sérii – Rowlingová moc práce nedala.

slaska77
17.01.2021 4 z 5

Tak člověk to musí brát tak, že to je knížka, která vznikla tak nějak navíc. Na 5 hvězdiček u mě dosáhla jen bajka o třech bratrech a možná o kouzelné fontáně, ale jinak jsem se neubránila dojmu, že je to takový nevyvážený slepenec, i když krásný. Brumbálovy komentáře byly fajn, člověk se mnohdy pobavil.... tak si z toho vyberte, co chcete.

tessie_m
16.01.2021 4 z 5

Překrásné ilustrace, poutavě příběhy s kouzelnickou tematikou