Báječná léta pod psa

Báječná léta pod psa https://www.databazeknih.cz/img/books/73_/73703/bmid_bajecna-leta-pod-psa-NLW-73703.jpg 4 3205 360

Děj knihy se odehrává v Praze a v městečku Sázava. V autobiografickém příběhu chlapce Kvida je líčen příběh rodiny, která se pokouší utéci před politickými tlaky nastupující normalizace z Prahy do městečka Sázava. Zde Kvido dospívá v mladého muže a díky své posedlosti s psaním se stává nejen svědkem, ale také posmutnělým i ironickým kronikářem kompromisních vzestupů i nekompromisních pádů ostatních rodinných příslušníků, zvláště pak svého otce, který je nejrozporuplnější postavou příběhu.... celý text

iva23
25.02.2014 3 z 5

Jedna z mála knih u které se mi moc líbí filmová verze.

Eumenida
08.02.2014 4 z 5

Tato kniha mě mile překvapila. Viewegha moc nemusím, ale Báječná léta byla opravdu dobře čtivá.

dalia1769
10.01.2014 5 z 5

Vtipná, svěží, čtivá kniha. Těžko uvěřit, že některé pozdější Vieweghovy knihy jsou od stejného autora...

Tess.96
30.12.2013 3 z 5

Na začátku jsem se hodně přemáhala, abych to vůbec nedočetla, ale asi tak od poloviny mě to začalo bavit. Je to hezká kniha, kterou by si měl přečíst každý, protože zobrazuje život jedné obyčejné rodiny za neobyčejné doby.

bararich8
25.12.2013 5 z 5

Máme ji na maturitním seznamu, tak jsem si ji vzala tak trochu jako nutné zlo. A šla bych do ní znovu a znovu! Takhle jsem se u knížky mockrát nezasmála...to jsou prostě hlášky, které vás nenechají v klidu. Bezvadná, přečtená je hned, ani nevíte jak (škoda:-()

tinaaaZ
03.12.2013 5 z 5

nejde říct nic jiného než to, že je výborná

marketad
26.11.2013 4 z 5

Nejlepší Viewegh, tuhle knihu už asi nepřekoná.

Miselka666
18.11.2013 5 z 5

Pro mě je to The best of Viewegh :) Knížku miluju,je od prvních stran až do konce humorná a při každém dalším čtení čtu víc a víc mezi řádky. Popisuje jak fádní a nesmyslná byla doba komunistů,prostě super.

zuzepka
20.10.2013 5 z 5

Nejdřív jsem viděla film a trochu srovnávala.Musím souhlasit, že je to nejlepší kniha od MV.

Poutnice
30.09.2013 4 z 5

Tohle je bezkonkurenčně nejlepší kniha, jakou jsem od něj četla. Má spoustu nezapomenutelných momentů, takže u ní lehce přehlídnu fakt, že pro mě není lehce slupnutelná.

pakoshka
25.09.2013 4 z 5

Ačkoliv MV nepatří mezi mé oblíbené autory, Báječná léta se mu povedla. Místy vtipné, místy škrobené, občas nudné a na nervy jdoucí, ale jako oddychovka fajn, nicméně ke knize se už nevrátím.

puplik
24.09.2013 4 z 5

Smál sem se od začátku do konce,nádherné

Teesska
20.09.2013 5 z 5

Tahle kniha je prostě pecka. Miluju Vieweghův styl a vůbec mu nezávidím to, že všechny jeho další knihy byly srovnávány s touto. Nutno také podotknout, že nebýt této knihy, nikdy by nevznikl ani film... A film je jedním slovem FAMOZNÍ.

Sgr.Krtek
25.08.2013 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších knih. Krásně se četla, těšil jsem se na každou další kapitolu.

dendisek3
23.08.2013 4 z 5

Kniha mne zpočátku nezaujala, ae pak jsem ji přišla na kloub a docela se mi i líbila.

Verrrunka
12.08.2013 5 z 5

Notoricky známý román… Pěkné:-) Vřele doporučuji divadelní adaptaci v Klicperově divadle v HK!

MissBlack
04.08.2013 3 z 5

Tak tady jsem se ze začátku musela opravdu hodně přemáhat, abych četla dál. Protože začátek mě nesmírně nudil. Každopádně jsem vytrvala a nakonec musím uznat, že v polovině, možná trošku dřív, jsem se začala i dobře bavit. Myslím, že už si ji nikdy znova nepřečtu, ale tím nechci říct, že byla špatná. Naopak, byla miloučká a zábavná, trošku připomněla nedávnou historii, ale myslím, že by víc nadchla lidi, kteří si to skutečně prožili. Ti by četli s takovou tou nostalgií, případně by se jim promítly vzpomínky z jejich vlastního dětství a hodnotili by jistě výš.

Kathyss
04.08.2013 4 z 5

Bavilo mě to, někdy jsem se opravdu smála :) Jediné co mi tu knihu zkazilo byl film, který se mi vůbec nelíbil :D

Marčullkas
24.07.2013 5 z 5

Má nejoblíbenější kniha od Viewegha. Četla jsem několikrát.
Hořká tragikomická kniha, popisující opravdu nejlepší léta pod psa!

ttommikk
13.07.2013 3 z 5

Akorát ten Kvido je nějakej divnej. Nebude on to tak trochu literární postava?