Bábovky

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Dvanáct žen, dvanáct osudů propojených v jednom románu. Napadlo vás někdy, co řeší milenka ženatého muže a jaká je ve skutečnosti ta příšerná manželka, o které jí on vypráví? Nebo proč má sestra manželky tak špatný vztah se svojí dcerou? Jak se vlastně cítí ta patnáctiletá holka, na kterou si rodiče nikdy neudělají čas? A kam se vlastně poděly ty peníze? Kdo je vzal, kdo je ztratil, kdo je utratil, kdo je našel a kdo je bude muset vrátit? Nechte se strhnout upřímnou zpovědí hlavních hrdinek, kde nechybí ironie, humor, bolest, napětí, nenávist ani láska. Kde se emotivní příběhy vzájemně prolínají, jeden vede ke druhému, k celé řadě zajímavých rozuzlení a potom nerušeně pokračují dál, někdy šťastně, někdy ne, takový už je život....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/293567/babovky-xg4-293567.jpg 3.63921
Romány, Pro ženy, Literatura česká
Vydáno, Motto

Kniha Bábovky

BoženaN

Bavilo mě to, ale trochu mi vadila, až moc velká propletenost osob. Ztrácela jsem se v nich a myšlenka, že vlastně skoro každý s každým se znal nebo se jejich osudy propojovaly, to mi přišlo až takové hodně neuvěřitelné, na druhou stranu to byl asi záměr autorky a je to kniha, nikoliv život. Co mi ale vadilo, byl konec..

Frupet

O knize se hodně mluví a když na mě vykoukla v knihovně, byla jasnou volbou. Ale nečekala jsem, že ji přečtu jedním dechem. Asi nejvíce mi utkvěl příběh Dobrovolné babičky a jejího synka a příběh patnáctileté Nikoly a jejího přítele Ondřeje. Myslím, že se velmi často stává, že to co je vidět na první a možná i na druhý pohled zdaleka není všechno. Témata jako nevěra, postižené dítě, nezájem rodičů, těhotná milenka, existenční problémy... jsou silná i sama o sobě, ale když je někdo smíchá tak šikovně jako paní Třeštíková, pak my, obyčejní čtenáři jen žasneme.

Ála1968

Kniha byla velice vychvalovaná,myslím,že to je přehnané.Já ji ani nedočetla.Chtěla jsem oddechovku na večer,ale tohle vážně nešlo.

Janca007

Knížka se mi složitě četla, příběh mě také moc neoslovil...

denyjanostik

Kniha je super, moc dobře se čte fakt mě bavila. Doporucuju! Trestikovou miluju jako člověka, i jako styl psaní. Co mě ale vytaci, jsou ty konce- moc jsem nechápala už Osm a po Babovkach jsem musela procitat internet aby mi došlo, jak to teda vše bylo :D nápad super, leč 12 hlavních postav a milion vedlejších je trosku náročnější :D

LeSk

Super čtení, přečteno rychlostí blesku ... jen cca u sedmé osoby se mi osudy žen začaly "míchat" a konec mi připadal useknutý, nedokončený. Nicméně celkový dojem je velmi dobrý, doporučuji k přečtení a těším se na další knihy od této autorky.

Coco3

Četla jsem už dříve a musím říct, že to nebylo špatné čtení. Pro mě oddechová četba, zajímavě spjaté, protnuté osudy všech hrdinek, jen mi z těch příběhů bylo velmi často smutno. Dobrá četba na dovolenou :-)

zimka.r

Bavilo mě, jak se jednotlivé děje postav prolínaly a doplňovaly, lehce se četlo, ale ten konec nekonec?!

simonit

Pravdivé příběhy ze života. Ukázka, že život není peříčko...to asi všichni víme. Každopádně v této knížce je to podáno skutečně tak, jak to je. Doporučuji :)

LooneyCZ

O Radce Třeštíkové se teď hodně psalo, a tak jsem si řekla, že bych si od ní konečně taky mohla něco přečíst. Půjčila jsem si tedy Bábovky. No a zjistila jsem, že toto vážně není můj šálek čaje.
Myšlenka propojit osudy několika žen je sice zajímavá, ale tady to šlo zbytečně do extrému. Nevěra, krádeže, přetvářka, prostituce, drogy, šmejdi... Jako bych koukala na zprávy na Nově nebo četla Černou kroniku. Ach jo. Všechny hlavní hrdinky mi byly nesympatické. Jsou to tak trochu chudinky a docela dost krávy.
Taky autorčin styl mi úplně nesedl. Nejvíc mi ale vadilo, že použitý jazyk je v podstatě pořád stejný, ať už příběh vypráví patnáctiletá puberťačka, vysoce postavená manažerka nebo prostá žena těsně před důchodem. Není divu, že se pak celý děj slije v jeden velký guláš s dvanácti bábovkami a svazkem peněz k tomu (od koho ke komu nakonec doputovaly nemám tušení).
Nicméně knihu jsem dočetla a musím říct, že jsem ji přelouskala poměrně rychle. Určitá čtivost se tomu upřít nedá. Až se ale zase budu chtít rochnit v depresi, pobrečet si nad nespravedlností a rozčilovat se nad tím, jak na sebe lidé umí být hnusní, vyberu si velmi pravděpodobně knihu od někoho jiného. Knihu, která se mě nebude jen snažit nasr...štvat!

lenkaBajza

Myslím, že knize příliš velká medializace uškodila. Není špatná, je výborná, ale jen když zapomenete na to, jaký kolem toho byl cirkus.
Autorka skvěle zvládla propojit mnozštví postav, za to ji velmi tleskám. Kapitoly mají často otevřený konec (i ta poslední, ta mne vytočila, že nezjistím,co se stalo????), což velmi přidává na čtivosti.
Příběhy jsou ze života- tak obyčejné, známé a přece nevšední.
Já si u knihy skvěle odpočinula, mohu ji doporučit, i když po ní v budoucnu nejspíš už nesáhnu.

misa.novakova

Prijemna oddychovka napriklad na leto. Trochu jsem se ztracela v mnozstvi postav.

Slunik127

Začalo to dobře, četlo se to rychle. Zajímavý nápad, ale už možná těch postav bylo moc, v tom malém prostoru, co každá postava pro sebe měla, jsem se s nimi nějak nedokázala sžít, takže ve mně jejich příběhy nedokázaly vyvolat emoce. Navíc mi přišlo, že jejich osudy nemá autorka ani pořádně promyšlené, nechává to hodně na čtenáři, ať si domýšlí, ale už opravdu příliš. Taky jsem si nedokázala zvyknout na neustálé skákání v čase. A jak přibývalo kapitol, přibývalo i absurdity, jako kdyby autorka chtěla tu předchozí kapitolu ještě trumfnout. A závěr to totálně zabil, to jsem měla pocit, že jsem to ani neměla číst.

Pav

Byla jsem si jistá, že dám pět hvězdiček, protože je kniha super... Ale za ten konec bez konce jsem jednu hvězdu ubrala.

Zuzkanka

Knížka na mě působila dost depresivně. Přece nemůžou být všichni tak nešťastní... Přečetla jsem ji za dva dny, chaos v postavách jsem neměla, spíš mi občas dělalo problém zorientovat se po časové stránce. Některá témata zůstala nedokončená, takže tu je nějaký potenciál na pokračování.
Úplně nevím, co by mi kniha měla dát. Mozna vědomí toho, že mám vlastně báječný život. Je to takový obrázek dnešní společnosti a já jsem ráda, že jsme tak trochu černé ovce a do toho stáda úplně nezapadáme...

Havrnka

Tak trochu ze života. Ale velmi čtivá kniha.

Deana19

Přečetla jsem už dávno, ale poslední dobou jsem moc na databázi nechodila. Autorka nezklamala. Těším se na další její knížku, už je v pořadí.

LenkaKa

Kniha se mi moc líbila, jak se to všechno krásně propojilo. Člověk se musí soustředit, ale je to ze života.

MonikaV

U mě též chaos v postavách, měla jsem ji na čtení na WC, jinak bych ji nedočetla.

kralikova.Lú

Trošku jsem se ztrácela v postavách ale nakonec perfektní počtení.

Yogi

Mimo básníky českým dílkům moc prostoru nedávám - "Bábovky" jsem zkusila proto, že už mi nějakou dobu ležely v knihovničce, proto, že se hodily do čtenářský výzvy a taky proto, že jsem chtěla být přece jen trochu v obraze s tím, jak na tom ta naše spisovatelská tvorba v současný době vlastně je. A podle anotace to vypadalo na fajn odpolední počteníčko ke kafi a k... bábovce.
První, co mě uchvátilo, byl styl psaní, docela si mě podmanil, nevím proč, ale tenhle tok myšlenek mi k ženský kebuli prostě sedne, sama vim, jak to je, žejo. A jestli je něco dalšího, co mě na knížce bavilo, tak taková ta všudypřítomná lidskost, co z toho vyzařovala, jako že se jedna z hrdinek nakloní rozpačitě k zrcadlu a když se prohlíží, napadne jí, že by si měla vytrhat obočí nebo přemítání, co udělat k obědu, aby to ještě zbylo na večeři nebo kam jsem dala tyhle a tyhle papíry a věci, kam jsem je založila, najdu je? Je to takový neobyčejně obyčejný, číst tyhle proudící asociace, protože přesně tohle k tomu životu jako takovýmu patří, stejně jako ty nekonečný kejkle s penězma, šťastný i nešťastný příběhy, překvapivý odhalení a zvraty a pečení bábovek. Ty vztahový propletence kolikrát už asi nepůsobily tolik reálně, ale když to člověk vezme kolem a kolem - dějou se i věci, který snad nemůžou bejt pořádně "real", co už na tom, a svět je malej. I s otevřeným koncem jsem spokojená, nečekala jsem žádný velký vyvrcholení, žádnou enormní pointu nebo dokonce ponaučení, takhle to bylo prostě akorát.

pige

Za začátku jsem brala knížku jako plnou milých příběhů lidí, kteří mají něčím výjimečný/zapeklitý život. Souvislost mezi nimi jsem začala vnímat až k závěru díla. Nicméně mě knížka nenadchla natolik, abych si ji přečetla znovu a sledovala ten zvláštní propletenec vzájemných známosti mezi postavami.

Ethys

Čtivá kniha. S přibývajícím počtem postav jsem se začala ztrácet. Konec jsem čekala jin, chybělo mi uzavření kruhu.

maru1970

Bohužel mě nijak neoslovila

Mikindada

Velice poutavá a humorná knížka