Bábovky

Bábovky https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/293567/bmid_babovky-DdY-293567.png 4 5702 1486

Dvanáct žen, dvanáct osudů propojených v jednom románu. Napadlo vás někdy, co řeší milenka ženatého muže a jaká je ve skutečnosti ta příšerná manželka, o které jí on vypráví? Nebo proč má sestra manželky tak špatný vztah se svojí dcerou? Jak se vlastně cítí ta patnáctiletá holka, na kterou si rodiče nikdy neudělají čas? A kam se vlastně poděly ty peníze? Kdo je vzal, kdo je ztratil, kdo je utratil, kdo je našel a kdo je bude muset vrátit? Nechte se strhnout upřímnou zpovědí hlavních hrdinek, kde nechybí ironie, humor, bolest, napětí, nenávist ani láska. Kde se emotivní příběhy vzájemně prolínají, jeden vede ke druhému, k celé řadě zajímavých rozuzlení a potom nerušeně pokračují dál, někdy šťastně, někdy ne, takový už je život.... celý text

Jajaneu
30.12.2016 3 z 5

Kniha by se mi líbila víc kdyby byla poloviční...

Tucaka
30.12.2016 3 z 5

Velký chaos s popisem osob. Ze začátku mě kniha bavila, jelikož mě zajímal osud Rebeky, Karolíny a Martina. Některé příběhy bych úplně vynechala. Pro mě to bylo hodně chaotické a divně uzavřený konec.

sluninka
30.12.2016

Prilis mnoho osob, v cetbe jsem se musela vracet, abych si vzpomnela kdo je kdo.

petra7942
22.12.2016 5 z 5

Zajímavá kniha,myslím,že spousta čtenářek se v některé postavě našla...je ponecháno hodně prostoru pro představivost čtenáře,jak to všechno asi skonvˇí...a tak jako v životě,konec nemusí být jen dobrý...za mě pět hvězd...

HDosoudilová
21.12.2016 4 z 5

Na tuhle knihu jsem byla zvědavá z hlediska velkého zájmu ale taky proto jsem od ní moc nečekala. Napsaná je pěkně, čte se dobře a děj je dost promyšlený ale i přesto je v postavách trochu zmatek a člověk už si na konci všechny nepamatuje. Ale jinak je to moc pěkný příběh.

masinkas
20.12.2016 3 z 5

Moc jsem se na tuhle knihu těšila ale přinesla jen zklamání. Jediné zajímavé bylo jak se vlastně všechny příběhy prolínají ale příliš zmatené a komplikované, přišlo mi to jako snaha o to být originální za každou cenu a přitom to mohla být tak pěkná oddechovka

Klárai
18.12.2016 1 z 5

Nějak mě to nenadchlo. Sorry.

jarinek
16.12.2016 1 z 5

Bohužel mě tahle knížka zklamala. Je vidět, jak důležité je nosit známé jméno. Kdyby se autorka jmenovala jinak, nebyla správně příbuzná, nikdy by se nedočkala takové propagace. Škoda. To prší moře se mi líbilo, ale tahle ne. Zbytečně překombinované a plytké.
Nemůžu doporučit.

take-in
16.12.2016 1 z 5

Opravdu nemůžu doporučit. Čekala jsem víc. Není to rozhodně odpočinková četba, člověk se musí na četbu soustředit aby mu do sebe děj zapadal (což není na škodu). Musím říct že mě nebavil ani děj nebo styl psaní. Pár "povídek" mě zaujalo ale dočetla jsem jí s velkým přemáháním. Za mě zklamání.. bohužel.

Balenka
12.12.2016 4 z 5

Pred čítaním tejto knihy som podľa recenzií usudzovala, že pôjde o knihu, ktorá sa mi buď bude veľmi páčiť, alebo ma nebude baviť vôbec. Našla som sa hneď v tej prvej kategórii, kniha ma veľmi zaujala, síce je v nej veľké množstvo postáv, ale to mi vôbec nevadilo. Páčilo sa mi ako sa príbehy jednotlivých žien prelínajú, nemohla som sa od knihy odtrhnúť. Takže určite odporúčam :-)

marketa0224
09.12.2016

Oddechovka, nenáročné.

SakuraLuci
08.12.2016 3 z 5

Odpočinkové čtení které Vás donutí zamyslet se nad svým životem. Alespoň já jsem to tak měla. Neurazí, ani nijak nenadchne. Čekala jsem něco trochu víc, ale i tak mě rozesmála a i slza ukápla...

mirka71
08.12.2016 4 z 5

Poměrně příjemné, odpočinkové čtení, nečekala jsem žádnou hloubku, na odreagování dobré...

m.artina
07.12.2016 3 z 5

Na českou literaturu pěkný román, čte se snadno a rychle, místy dojemný, místy veselý. Celkově však depresivní, vhodný k zamyšlení. Líbí se mi, že vás donutí se zamyslet se nad svým vlastním životem, Vážně bych měla partnerovi odsekávat, být protivná a oddalovat se mu tak ve vztahu. A proč se vlastně láska ve vztahu vytratí a kam? Musím se však přiznat, že se nedokážu smířit s "neukoncenim" knihy. Podle mého by potřebovala ještě tak dalších sto stránek minimálně. Konci nekoncem což mě mrzí.

kika 13
03.12.2016 3 z 5

Na román jsem čekala dlouho než na mě přišla v knihovně řada.První dojem je rozpačitý.Konec je dost otevřený.Postav se prolíná v ději více.Nechám si čas,abych děj zpracovala.

Jizi
03.12.2016 3 z 5

Znáte tenhle? Přijde paní s holčičkou k doktorovi a povídá mu: "Pane doktore, dcera má strašně vyvalený oči, nevíte, čím to může být?" Doktor si ji chvilku zamyšleně prohlíží, a pak se zeptá: "A zkoušela jste jí povolit ten culík?" ... tak asi takový pocit mám z Bábovek. Možná kdyby jim ten culík autorka trochu povolila, nebyly by to za mě slabé tři hvězdy. Předem musím říct, že přese všechno, co ke knize dál napíšu, se mi četla dobře, rychle, byla zábavná, ale... ALE. Tam kde má v mých očích tematicky a věkově velice blízká Petra Soukupová vzestupnou tendenci, tam jako by se Radka Třeštíková trochu ujedla sebe samé a uvěřila, že je lepší spisovatelka, než - asi, možná - je a ukousla si trochu velké sousto. Nemůžu si pomoct, ale i z Bábovek mám stejný dojem jako z "To prší moře" - buď by to chtělo přísnějšího redaktora, který by na autorku víc tlačil a nutil ji do textu víc zasahovat směrem k emočně vyváženějšímu (a tím i uvěřitelnějšímu) ději anebo zvolit útlejší verzi, spíš novelu než román, protože její texty by v uzavřenější formě fungovaly lépe. Na román jsou totiž postavy příliš letmo načrtnuté, připomínají spíše skicy než skutečné, živoucí bytosti. A stejně jako u předchozího titulu, i tady není sympatický vůbec nikdo. Ženy jsou více či méně protivný, jsou to buď sebestředný mrchy, podrazácký svině, bezcharakterní blbky nebo sebeobětující se trpitelky potlačující své já ad absurdum. Muži jsou to samý v bleděmodrým, jsou to slaboši, nevěrníci, agresoři, perverzáci, feťáci, kariéristi - všichni černí, sem tam šedá. Ale ani život přeci není jen o tom hnusným, všichni máme nějakého toho dark passengera, a přestože všichni jsme do jistý míry pokrytci, svině jsou (naštěstí) jen někteří. Na tuhle vyváženost Radka zapomíná a její knihy tím trpí. Propletenec vztahů i časové roviny nejsou nijak komplikovaný, jistě, nereálný, ale to je fikce a aspoň jednotlivý črty drží v jakýms takýms celku a jakýms takýms způsobem pohromadě. Jazyk krásně plyne, stránky ubíhají, ale nakonec je knížka prostě jenom taková bábovka, shrábnete ji, rozpadne se a jako by ani nebyla.

kofina
02.12.2016 4 z 5

Kniha je psaná jednoduše a takovým tím stylem "pro masy". Pokud ji vezmete do ruky s očekáváním odpočinku, nebudete zklamaní, čte se opravdu dobře, stylově je super a mně osobně se velmi líbí prolínání příběhů a postav. Ovšem na druhou stranu jsou příběhy poměrně snadno předvídatelné a občas vyznívají trochu jako taková klišé.

Iv.a
01.12.2016 2 z 5

Kniha byla velmi propagovaná na sociálních sítích, podlehla jsem a koupila jí, se zájmem se do ní začetla a byla velmi zklamána.

MissiPippi
30.11.2016 2 z 5

Několik povídek o běžných strašících žen v různém věku všemožnými (křečovitými? násilnými? vycucanými z palce? těžko uveřitelnými?) způsoby rádoby propojené. Dejme tomu.

Nápad dobrý. Sloh krásný. Čtivost výborná. Pointa nulová. Vyuzlení nulové. Obohacení nulové. Na oddych dobrý, díru do světa (ba možná ani republiky) to neudělá. Obávám se, že tato kniha se mi rychle vypaří z paměti.

Wikira
29.11.2016 4 z 5

Pěkné čtení. Líbilo se mi, že tu není jen obvyklý děj románu pro ženy, ale také zápletka s penězi. Trochu otevřený konec a čtenář si musí ledacos domyslet. Dávám palec nahoru.