Babička pozdravuje a omlouvá se

Babička pozdravuje a omlouvá se https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/234566/bmid_babicka-pozdravuje-a-omlouva-se-23s-234566.jpg 4 2006 2006

Zábavný a napínavý příběh plný nečekaných setkání, nepravděpodobných přátelství a obrovské síly pohádek a fantazie. Else je sedm, vlastně skoro osm. Její babičce je sedmdesát sedm, vlastně skoro sedmdesát osm. O Else dospělí říkají, že je na svůj věk vyspělá, ale ve skutečnosti jim připadá otravná. O babičce tvrdí, že je čiperná, i když tím myslí, že jim připadá bláznivá. Elsa je jiná, než ostatní. Nemá jiné kamarády, než babičku, ale jí to nevadí. Babička jí totiž vypráví úžasné příběhy o kouzelné říši, kde není normální nikdo a nic a být jiný je tam největší výhodou.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Host

Min mormor hälsar och säger förlåt , 2013

Bebe2004
09.09.2019 5 z 5

Nádherná, dokonalá, smutná a vtipná kniha. Opravdu mě děj dostal. Líbil se mi námět, zpracování, postavy, nemám co vytknout. Pobrečela jsem si, ale také jsem se hodně zasmála. Od knihy jsem v podstatě neodtrhla oči. Kdyby takové byly všechny knihy, svět by byl spokojený. Četla jsem ji už dříve, ale tenkrát jsem byla ještě moc malá a plně jsem nepochopila obsah knihy.

deniha
05.09.2019 5 z 5

K téhle knížce jsem přišla jen díky filmu Muž jménem Ove, který mě natolik zaujal, že jsem toužila zjistit kdo je autorem, a to mě přivedlo k Fredriku Backmanu. Jelikož jsem samozřejmě nechtěla hned číst ten stejný příběh jenž jsem již viděla (nechávám si to na později), volba padla na Babička pozdravuje a omlouvá se a byla to trefa do černého. Ani nevím odkud začít s chvalozpěvy, neboť od začátku do konce je tato knížka pro mě dokonalá. Líbila se mi hlavně propletenost osudů jednotlivých postav jejich návaznost k babičce a k jejímu vyprávění pohádek, ale hlavně prostořekost vnučky Elsy. Pojďme si to uznat, že ta holčička je prostě miláček na zabití.

Margie94
03.09.2019 4 z 5

Ufff, tak tato kniha mi dala opravdu zabrat... s velkými přestávkami jsem ji četla asi 4 měsíce, protože snový svět, který zde Backman vytvořil pro malou Elsu, byl na mě příliš složitý, neorientovala jsem se v něm a děj se mi tak hrozně pletl. Občas jsem absolutně neměla tušení, zda se děj odehrává v realitě nebo ve fantazii. Zlom naštěstí nastal asi tak po půlce knihy a od té chvíle jsem se od ni nemohla odtrhnout. Elsina babička byla opravdu neskutečná komediantka, se kterou se nikdo ani chvilku nenudil, jen škoda, že si pro ni osud nachystal takový konec. Britt-Marie mi přišla jako strašná babizna, ačkoliv se na konci dozvídáme, že s ní není všechno tak černobílé jak se na první pohled zdá. Už se těším, až si přečtu celý její příběh v knize Tady byla Britt-Marie.

+ velký a rozmanitý fantasy svět
+ babička jako naprosto prdlá postava, která se ničeho a nikoho nebojí
+ neskutečně silné přátelství babičky a Elsy

- velké množství postav
- složitý děj

Ivana44
28.08.2019 4 z 5

Příjemné čtení

Nikčos
26.08.2019 3 z 5

I když mám autora hodně ráda, do této knížky jsem se nemohla moc začíst. Ale i když se mi líbila míň, než jeho ostatní díla, pořád se mi líbila :-)

cerna7151
06.08.2019 3 z 5

Knihu jsem četla dlouho, několikrát jsem ji odložila... Vůbec se mi nedařilo se začíst. Pohádkové vyprávění bylo pro mě matoucí, všechny názvy podobné, nebavilo mě. Konec byl super.

hermína14
01.08.2019 5 z 5

Jeho fantazie je bezbřehá a má laskavá pravidla. Dokáže se o ni podělit se svými postavami, které pak odhalují další a další tajemství s citem, taktem a...neočekávaně. Nevím, na čem vyrostl, ale rozhodně by se to mělo dávkovat nejméně jednomu členu každé rodiny a toho pak zvolit pokladem...spolu se smíšky:).

nocnymotyl38
30.07.2019 5 z 5

nádherná!

Bulldog
24.07.2019 4 z 5

Tak k této knize vůbec nevím co říct a napsat.. zvláštní, občas silný moment, divná a dalších sto pocitů, ale já bych ji asi doporučila i přesto, že tam byly rušivé momenty a moje pocity z knihy přesně popsala uživatelka Oskli..takže ji tímto děkuji, že to popsala za mě..

katerina9848
24.07.2019 5 z 5

Prave jsem ji dočetla,Elsa mi trochu pripomnela mne samotnou v dětství a byla mi velmi sympatická. Urcite si tuto knihu jeste nekdy rada přečtu,ac mne stala několik slz...Backman je proste perfektni autor,uz se tesim na dalsi knihy od nej...

Petula19
12.07.2019 3 z 5

Na začátku mi přišlo, že čtu jen knihu o šíleně otravném děcku, kterému bych s radostí občas jednu taky natáhla. Nicméně zhruba v polovině mě kniha opravdu zaujala a do konce už jsem ji dočetla s chutí. Jsem ráda, že se za knihou skrývalo víc než jen příběh plný pohádek.

bongie
11.07.2019 3 z 5

Objektivně moc hezky napsaná knížka, líbezná, milá, pohádkově propletená, zajímavá myšlenka.. Jenom se mi neuvěřitelně špatně četla a vůbec nevím, čím to.

kara
17.06.2019 5 z 5

Krásná kniha!

Evkam
08.06.2019 5 z 5

Už dlouho jsem nezažila, abych se u knihy smála a brečela zároveň. Nádherná knížka.

Danago
20.05.2019 5 z 5

Opět skvělá kniha. Autor si získal mé srdce i duši.

nikikostadinova
07.05.2019 4 z 5

Čekala jsem, jestli se připojím ke skupině nadšených či zklamaných. Nakonec se mi kniha líbila. Zajímavý příběh, který skvěle drží napětí.

Adell-ka
04.05.2019 4 z 5

Chvíli mi trvalo, než jsem se do čtení zabrala a zpočátku mě moc neoslovil imaginární svět, spíš na mě působil rušivě, ale zhruba od čtvrtiny knihy mě příběh pořádně zaujal a musím říct, že autor, který patří mezi mé oblíbené, opět nezklamal. Tenhle příběh je promyšlený, krásný a dojemný.

Hopulka
23.04.2019 3 z 5

Z knihy mám rozporuplné pocity. Pohádkové vyprávění mě nechytlo a chvílemi mi dost vadila Elsa. Moc se mi ale líbilo rozplétání jednotlivých osudů nájemníků (nejvíce jsem si oblíbila Worse, Lennarta, Černou sukni a k nim tátu). Kniha mě opravdu chytla až sto stran před koncem, proto za mě 3 a 1/2 hvězdičky.

Niraj
29.03.2019 5 z 5

Posloucháno. Naprosto úžasný lidský příběh. Překvapivé bylo to postupné odkrývání vazeb mezi aktéry. Jsem nadšen a příběh mě nalákal na další knihy tohoto autora. Jen si nejsem zcela jist tou kategorií "Pro děti a mládež". Myslím, že citlivější povahy by to mohlo krapet zdrtit. Nicméně za sebe doporučuji.

MrsMantomas
20.03.2019 5 z 5

Vidím zpoustu špatných recenzí, to mne mrzí. Ano, tahle kniha NENÍ pro děti. A proč by měla? Je to senzační literární dílo. Které má spád, ale i svou hloubku. Je to dojemný ač vtipný příběh, který si MUSÍTE přečíst. Nedbejte na špatné recenze, ale poslouchejte ty dobré!