Babička drsňačka

Babička drsňačka

Britského autora dětských knih Davida Walliamse označují kritici za nového Roalda Dahla. Jeho vypravěčsky brilantní příběhy s překvapivou pointou a černým humorem dávají tomuto označení za pravdu. Jako první se k českému čtenáři dostává Babička drsňačka. Vypráví se v ní příběh o předsudcích a toleranci, o překvapivých odhaleních a jedné šíleně troufalé loupeži. Ben je k smrti otrávený, zase má strávit víkend u babičky: „Vždyť je s ní děsná nuda! Se všema starýma je nuda. Telka jí nefunguje, pořád chce jenom hrát scrabble a smrdí kapustou!“ Pěkně tvrdý odsudek z úst nezletilce, jenže to ještě Ben netuší dvě věci: 1) Jeho babička kdysi byla proslulou lupičkou šperků. 2) Celý život kula plán, jak ukradnout korunovační klenoty, a teď potřebuje Benovu pomoc!...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/136743/babicka-drsnacka-K2z-136743.jpg 4.3269

Gangsta Granny (2010)

Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno:, Argo

elenai

Výborná kniha nejen pro děti. Plná vtipu a překvapivých zvratů. A přestože je na devadesát procent humorná, stejně vás nejvíc dostane pohnutý závěr. Poslouchali jsme audioknihu, kterou namluvil Jiří Lábus, takže přednes byl velmi poutavý. Mohu jen doporučit!

Arinta27

Super kniha, není co víc dodat.

Jéňa2008

Supr knizka doporucuju.

Janca001

Tuto knihu jsem četla v páté třídě. Četli jsme jí vlastně se třídou a přijde taková celkem vtipná, prostě pro trošku menší děti , třeba tak 10letý, ale může jí číst každý.

radus

Za mě nic moc, celé takové zdlouhavé, nejlepší byl asi ten dojemný konec.

Nalpop

Zábavná, dojemná.....
Jedna z nejlepších knížek.
Doporučuji!

jaja10

Veselá kniha u které se určitě pobavíte. Jak děti, tak i dospělí. :-)

Diego123

Úžasná kniha pro větší děti. Dojemná, zábavná a poučná. :))

Vaanek

super kniha, smutná i dojemná.

JáČtenářka
20.10.2017

Na konci to bylo velice dojemné, že mi bylo až k pláči..

verca65
18.10.2017

Pěkná, humorná, i smutná.

Nielada
22.08.2017

Opět skvělá Walliamsovka. Humor, zápletka, spád, dojetí, zamyšlení. Vše tak, jak to má být. Doporučuji.

Mygli
11.07.2017

To zelí a prdy:-) Vážně supr čtení. Píše se, že je od Williamse nej. Za mě jedna z nejlepších...

LucieValterová
04.07.2017

Nevím, jestli mám knížku hodnotit kladně, nebo záporně. Konec byl sice dojemný a hezky vymyšlený, ale všechen ostatní průběh příběhu se strašně vlekl. Knížka spíše pro děti do dvanácti let, děj nebyl nijak složitý. Musí se ale přiznat, že chvílemi kniha pobavila. :)

Christianne.K
20.05.2017

Knížka určitě obavila takové oddechové čtení plné zajímavých nápadů a dobrodružství:) Sice jsem u některých případů trošku věděla jak to bude pokračovat, ale určitě si chci přečíst další knížky tohoto autora.

Merynkaw
02.05.2017

Pěkná a vtipná kniha. Děti pochopí, že starý lidé nejsou takový jaký si myslí, že jsou a taky jak život jde, tak dává i bere.

14makusa26
30.04.2017

bezvadná knížka. Taky chci takovouhle babičku :)

NikolP.
14.03.2017

** mezi těmito hvězdami je nenápadný spoiler! :)
Tuto knihu miluji! Je velmi emotivní a dojemná. Musím se přiznat že mě na konci rozbrečela, neboť i já jsem v době když jsem knížku četla *přišla o babičku* a došlo mi mnoho věcí.

Chytuš
11.03.2017

Čteno dětem před spaním. Každý večer se (hlavně kluci) snažili vyškemrat přídavek. Jen dnes večer ne, po dočtení usínají dojatí. Jsem zvědavá, jestli ještě zítra neproběhne diskuze k tématu...

Ajinka126
09.02.2017

Kniha pro děti, kterou jsem si jednoho nudného letního víkendu u babičky na chatě (krásná to ironie) opravdu užila. Je to pro mladého čtenáře hezky podané. Není to přehnaně naivní ani dětinské. Já jsem se u toho pobavila :).

Killerka
17.01.2017

Podle mne nejlepší kniha od tohoto autora. Hrozně se mi líbil ten dovětek! :) A takové to celkové poselství knihy. Myslím si, že tyhle knihy děti celkem čtou a třeba si i něco uvědomí. Doufejme...

mibi123
11.01.2017

Tuto knihu jsem opravdu četla již 5 krát a vždy jsem ji oplakala :) Knihu doporučuji je vtipná,napínavá,dobrodružná. Od Davida Walliamse jsem četla mnoho knih a teď jdu číst Dědečkův velký útěk (2016)

mynamail
08.01.2017

Četla moje 11 letá dcera na doporučení spolužačky. Její hodnocení:
Moc se mi to líbilo. Bylo to velice zajímavé, na konci knihy jsem byla zaskočena. Kniha byla vtipná a reálná, žádná pohádka. Přečetla jsem za tři dny (a to nejsem nijak vášnivý čtenář...).
Doporučuji všem.
Půjčula jsem si teď i Pana Smraďocha. Tak uvidím.

Morčička
25.12.2016

Super kniha. Má první, kterou jsem od pana Walliamse přečetla. Zábavná, jen na konci trochu smutná. Ale jinak vřele doporučuji. :)

barus_78
18.12.2016

Četla jsem, když jsem byla menší a velmi se mi líbila a na to, že mi bylo cca. 11 jsem u knihy brečela.Babička drsňačka mě velmi potěšila.Četla bych ji i teď kdyby tam byly menší písmena :DD

stafbul
13.12.2016

Knihu jsem poslouchala v audio verzi namluvené panem Lábusem. Naprosto mi vyrazila dech a z toho důvodu dávám plný počet hvězd a kdyby to šlo, tak i nějaké navíc. Jednoznačně knihu zakoupím a bude mít své čestné místo v mé knihovně. U knihy jsem se dobře bavila. Navíc byla velmi motivační v tom ohledu, že si má člověk snažit splnit své cíle, i když se to zdá být nerealizovatelné. Donutila mne zamyslet se nad tím, jak se chovám k lidem, kolem sebe. Zda jsem jim dala dostatečnou šanci ukázat, co v nich vězí, zda jsem jim dostatečně často říkala, že je mám ráda. Krásnou formou dává poučení, které bychom si měli vtisknout do paměti...staří lidé nejsou použité věci, které odložíme...neměli bychom si budovat mezigenerační propast, ale naopak pevný široký most, který vydrží i nějakou tu uprděnou kapustovou bouři. A nakonec....nikdo tu není navěky a okamžiky, které promrháme nám již nikdy nikdo nevrátí. Jsem dojatá a musím říct, že tahle kniha není jen pro děti.

Anett05
27.11.2016

Moc pěkná knížka sice se smutným koncem,ale i tak jsem se u toho velice pobavila. Pan Walliams má skvělý smysl pro humor. DOPORUČUJI :D

helusa2
20.10.2016

Ještě teď jsem naprosto dojatá... Skvělá knížka!!! Mnohokrát jsem se nahlas smála i upřímně brečela. Nestydím se to přiznat. Jen prosím víc takových knížek!!!

Alma2004
18.10.2016

Moc se mi kniha líbila a nemohla jsem se od ní odtrhnout prostě boží knížka

kvetuse3368
06.10.2016

Je to sice pro děti, ale bavim se vynikajcně

babička

David Walliams