Babička drsňačka

Britského autora dětských knih Davida Walliamse označují kritici za nového Roalda Dahla. Jeho vypravěčsky brilantní příběhy s překvapivou pointou a černým humorem dávají tomuto označení za pravdu. Jako první se k českému čtenáři dostává Babička drsňačka. Vypráví se v ní příběh o předsudcích a toleranci, o překvapivých odhaleních a jedné šíleně troufalé loupeži. Ben je k smrti otrávený, zase má strávit víkend u babičky: „Vždyť je s ní děsná nuda! Se všema starýma je nuda. Telka jí nefunguje, pořád chce jenom hrát scrabble a smrdí kapustou!“ Pěkně tvrdý odsudek z úst nezletilce, jenže to ještě Ben netuší dvě věci: 1) Jeho babička kdysi byla proslulou lupičkou šperků. 2) Celý život kula plán, jak ukradnout korunovační klenoty, a teď potřebuje Benovu pomoc!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/136743/babicka-drsnacka-K2z-136743.jpg 4.4412
Dobrodružné, Humor, Pro děti a mládež
Vydáno, Argo

Gangsta Granny, 2010

Kniha Babička drsňačka

bafometamendes

Toto byla moje druhá kniha od Davida Williamse a musím říct že ze začátku kniha působí smutně ale i přesto mě ze všech pobavila nejvíce: Kluk toužící po zážitcích, šílení rodiče maniaci do tanečních soutěží, babička, která si vymyslí kdejakou loupežnou hystorku aby svému vnukovi ukázala že ona je Babička Drsnačka a samozřejmě vlezlí soused, který do všeho strká nos.
Jednoduchý popis a samozřejmě skláním poklonu za zakomponování britské královny Alžbety II, to mě fakt pobavilo :)

Lucie908

Opravdu dobrá kniha.

lenkaabooks

Benovi je jedenáct a nesnáší pátky, kdy ho rodiče vozí k babičce. A s tou je taková nuuuuda.... Vtipný a dojemný příběh o tom že všichni budeme jednou staří a nudní, anebo taky ne :-)

BooksLoverAnn8

Tato knížku od Davida Wiliamse mám nejvíc ráda. Každou chvíli jsem se smála a bavila. Knížka je vtipná a dojemná, člověk se u ní rozhodně nenudí.

pablito

Kombinace Walliamsova humoru a jedinečného přednesu Jiřího Lábuse, který namluvil audioknihu, dá dohromady nevšední zážitek. Těším se na další Walliamsovu knížku :)

Majule7

Posloucháno jako audioknížka..a musím říct, že Jiří Lábus je neuvěřitelná přidaná hodnota :)

PanTydlitát

Toto byla moje první kniha od Davida Walliamse. Musím rict, ze me oslovila! Knihy tohoto autora jsou vtipné a zároveň dojemné - to je souhrn všech dojmu z knihy. A muzeme pripojit další poučku - v nejlepším prestat. Tady to ale bohuzel bylo dost smutné...

ave55

Tak mě mí 4 vnuci přemluvili, abych dala knize 5 hvězd, což tak činím. Napřed jsem jim to půjčila v knihovně jako audioknihu na cestu do Rakouska na lyže, pak si to postupně přečetli ještě v knižní podobě. Vnuky mám ve věku 7, 10 , 12 a 13 let. Ta sedmiletá to sice poslouchala, ale asi ji to moc neoslovilo, ale ti starší se u toho chechtali. Samozřejmě jsem to aspoň letem světem otestovala na sobě, ať jsem v obraze. No, tak jo teda. 5*