Babička drsňačka

Britského autora dětských knih Davida Walliamse označují kritici za nového Roalda Dahla. Jeho vypravěčsky brilantní příběhy s překvapivou pointou a černým humorem dávají tomuto označení za pravdu. Jako první se k českému čtenáři dostává Babička drsňačka. Vypráví se v ní příběh o předsudcích a toleranci, o překvapivých odhaleních a jedné šíleně troufalé loupeži. Ben je k smrti otrávený, zase má strávit víkend u babičky: „Vždyť je s ní děsná nuda! Se všema starýma je nuda. Telka jí nefunguje, pořád chce jenom hrát scrabble a smrdí kapustou!“ Pěkně tvrdý odsudek z úst nezletilce, jenže to ještě Ben netuší dvě věci: 1) Jeho babička kdysi byla proslulou lupičkou šperků. 2) Celý život kula plán, jak ukradnout korunovační klenoty, a teď potřebuje Benovu pomoc!...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/136743/babicka-drsnacka-K2z-136743.jpg 4.3319

Gangsta Granny (2010)

Dobrodružné, Humor, Pro děti a mládež
Vydáno:, Argo

Kniha Babička drsňačka

Adrastea
včera

Za mě tedy neskutečná trapárna. Odložila jsem po 2. kapitole...

kasarka

Kniha se četla velmi dobře ale děj byl trochu nesmyslný

Kiwi328

Tuhle knihu jsme četli ve škole, takže jsem si velké naděje nedělal. Když jsme přečetli tak první 2-3 kapitoly, tak mi došlo, že jsem té knize křivdil. Vzal jsem si ji domu a přečetl ji ještě ten den. Parádně vymyšlený příběh a o srandu není nouze. U konce byla i dojemná, skoro jsem brečel.Na závěr bych řekl 2 slova která používá skoro každý, ale u téhle knihy nemohou chybět:
VŘELE DOPORUČUJI.

booklaboratory

Velmi prijemnym prekvapenim bol tento titul pre deti a mladez. Uzasne vykreslenie vztahu babky a vnuka. Obrovskym plus za mna je charakter babky, ktora dokaze od stereotypnej starej pani pomocou svojej fantazie a odhodlania sa stat pre vnuka fascinujucou osobou. Tento humorno - dobrodruzny pribeh by si mal precitat na odreagovanie kazdy. Vrelo odporucam

haki34
04.12.2018

!!! Možné spoilery !!!
Knižku som kúpila na základe hodnotení pod stromček...a nedalo mi neprečíta't si ju dopredu ;)
na začiatku som trochu zrozpačitela, keď Ben s despektom deťom vlastným popisuje babkin zadok, prdenie...chlpy na brade..kapustu, kapustový zápach..a podobne odtažito sa chovajú aj Benovi rodičia...keď zrazu...babka ukazuje svoju pravú tvár..
pravda, skúsený rodič začína za pobytom v nemocnici tušiť viac než len stav po páde..ale nepredbiehajme, Ben sa pre "novú"babku úplne nadchne a ich vzťah dostáva nový rozmer a silu...
a trocha SPOILERU na záver : příbeh končí dojemne, ale tak správne, ukáže život, aký je v svojej holej skutočnosti a obnaží rodinné vzťahy...a zároveň so sebou nesie láskavé posolstvo o vzťahu k seniorom...

p.s. - síce vyzerá hrubá (čo by mohlo niektorých čitateĺov odradiť), ale nie je to tak - hrubý je papier, pomerne veľké riadkovanie a taktiež obsahuje dosť srandovných, text doprevádzajúcich ilustrácií

odporúčam, myslím, že zaujme nielen vekovú kategóriu okolo 10rokov... tak 4,5*

panda007783
02.12.2018

Skvělá kniha doporučuji.

Nela04
28.11.2018

Tato kniha se mi velmi líbila. Určitě bych tuto knihu doporučila i ostatním. Protože když jsem četla tuto knihu, tak jsem se při ní pobavila, poučila, ale také dojala. Velmi se mi líbilo, jakým stylem byla kniha napsaná, jaké má ilustrace, ale hlavně i obsah. Na první pohled je to knížka s nereálnými situacemi, ale když se nad knihou zamyslím z jiného pohledu, jsou tam situace, které se mohou stát každý den.

Agihajn
27.11.2018

Je to velmi zajímavá knížka, a je i velmi zábavná.

Piskot007
25.11.2018

Byla to hodně hezká knížka!
Je tam trochu srandovich kapitol.

barca7361
19.11.2018

Kniha mě velice pobavila a postupem času i dojala. Příběh je krásný a ukazuje nejen dětem, že se starými lidmi bychom měli mít trpělivost a trávit s nimi čas, dokud tu s námi jsou...

harena
14.11.2018

Protože si o této knížce vyprávějí děti ve škole a smějí se, pustila jsem si nejprve audioverzi. Po prvních dvou kapitolách jsem si nebyla jistá, jestli je to přesně to, co pro děti chci, ale nedala jsem se odradit a jak knížka pokračuje dál, je víc a víc dojemná, milá, napínavá, úsměvná a ještě s moudrým poselstvím. Konec mi vehnal několik slziček do očí. Určitě knížku koupím, věřím, že dětem se bude líbit tak, jako mně.

xxtom
22.10.2018

Tak tahle knížka mě hodně překvapila. Moc hezké, srandovní a na závěr i moc dojemné a poučné. Určitě si přečtu i něco dalšího od pana Williamse.

Jessica007
15.10.2018

Moc pěkná knížka pro děti - a nejen pro ně - s poselstvím. Je v ní humor, je i dojemná a taky smutná. Konec mě rozbrečel.

Evina74
24.09.2018

Vtipná knížka pro děti, docela jsem se bavila.

DancerJaneBooks
23.09.2018

MŮŽE OBSAHOVAT SPOILERY
David Walliams mě zas a opět hrozně moc překvapil! Jeho knížky prostě na první pohled vypadají hrozně dětsky, ale přitom jsou, podle mě, pro každého a každý by si, podle mě, měl aspoň jednu z nich přečíst. Walliamsovy knihy nejsou nějak extra proslavené, ale já moc doufám, že za pár let budou.
No, a teď k příběhu. Ze začátku si třeba řeknete: ,, Jé, to je ale blbost. Nějaký kluk nerad jezdí k babičce, to je toho." Ale tak to vůbec není. Když se začnete prokousávat dalšimi stranami, tak už vám možná trochu začne docházet, že tahle knížka není jenom o tomhle. Má o mnohem hlubší myšlenku a záměr.
Postavy mi vyhovovaly. Jediní, kdo mě na začátku štvali, byli Benovi rodiče, ale stejně se na konci dozvíme, že ho mají z celého srdce rádi (víc než pořad Tanec s hvězdami :D ). No, ale koho by neštval pan Parker, že jo? Stejně se mu to šmírování nakonec vtipnou formou vymstilo :). Ben byl fajn kluk, až na to, že neměl rád čtení :): Jinak jsem si ho oblíbila. A babičku drsňačku samozřejmě taky. A musím přiznat, že jsem těm jejím historkám taky věřila :D.
Konec mě hrozně šokoval. Myslela jsem si, že babička před Benem bude tajit nějakou nemoc, protože v té nemocnici to prostě nešlo nepoznat, ale, nečekala jsem to až tak. Úplně mi vstoupily do očí slzy, což se mi normálně nestává.
A to setkání s královnou bylo super :D.
Prostě David Walliams. Můj oblíbený spisovatel, co umí perfektní, poučné a dojemné konce a co umí vždycky překvapit. Myslím, že i když mám zatím všechny jeho knížky, co jsem přečetla, z knihovny, tak na něho a jeho knížky nikdy nezapomenu ♡.

Vesmich
20.09.2018

Od samého začátku jsem myslela na Prevítovi, ale nakonec to byo trochu jinak. Taková obyčejná rodina, nikdo ničím nevyniká, není nijak zvláštní ani není nositelem jakýchsi pozoruhodných schopností. Jedí fazole s klobásou a se sýrem a babička se láduje kapustou a všichni řeší totéž, co kdekdo - jak navazovat a udržovat vztahy s lidmi kolem nás.

elenai
09.09.2018

Výborná kniha nejen pro děti. Plná vtipu a překvapivých zvratů. A přestože je na devadesát procent humorná, stejně vás nejvíc dostane pohnutý závěr. Poslouchali jsme audioknihu, kterou namluvil Jiří Lábus, takže přednes byl velmi poutavý. Mohu jen doporučit!

Arinta27
09.09.2018

Super kniha, není co víc dodat.

Jéňa2008
23.06.2018

Supr knizka doporucuju.

Janca001
15.04.2018

Tuto knihu jsem četla v páté třídě. Četli jsme jí vlastně se třídou a přijde taková celkem vtipná, prostě pro trošku menší děti , třeba tak 10letý, ale může jí číst každý.

radus
20.02.2018

Za mě nic moc, celé takové zdlouhavé, nejlepší byl asi ten dojemný konec.

Nalpop
13.02.2018

Zábavná, dojemná.....
Jedna z nejlepších knížek.
Doporučuji!

jaja10
11.01.2018

Veselá kniha u které se určitě pobavíte. Jak děti, tak i dospělí. :-)

Diego123
05.01.2018

Úžasná kniha pro větší děti. Dojemná, zábavná a poučná. :))

Vaanek
04.01.2018

super kniha, smutná i dojemná.

JáČtenářka
20.10.2017

Na konci to bylo velice dojemné, že mi bylo až k pláči..

verca65
18.10.2017

Pěkná, humorná, i smutná.

Nielada
22.08.2017

Opět skvělá Walliamsovka. Humor, zápletka, spád, dojetí, zamyšlení. Vše tak, jak to má být. Doporučuji.

Mygli
11.07.2017

To zelí a prdy:-) Vážně supr čtení. Píše se, že je od Williamse nej. Za mě jedna z nejlepších...

LucieValterová
04.07.2017

Nevím, jestli mám knížku hodnotit kladně, nebo záporně. Konec byl sice dojemný a hezky vymyšlený, ale všechen ostatní průběh příběhu se strašně vlekl. Knížka spíše pro děti do dvanácti let, děj nebyl nijak složitý. Musí se ale přiznat, že chvílemi kniha pobavila. :)

babička

David Walliams