Babička drsňačka

Britského autora dětských knih Davida Walliamse označují kritici za nového Roalda Dahla. Jeho vypravěčsky brilantní příběhy s překvapivou pointou a černým humorem dávají tomuto označení za pravdu. Jako první se k českému čtenáři dostává Babička drsňačka. Vypráví se v ní příběh o předsudcích a toleranci, o překvapivých odhaleních a jedné šíleně troufalé loupeži. Ben je k smrti otrávený, zase má strávit víkend u babičky: „Vždyť je s ní děsná nuda! Se všema starýma je nuda. Telka jí nefunguje, pořád chce jenom hrát scrabble a smrdí kapustou!“ Pěkně tvrdý odsudek z úst nezletilce, jenže to ještě Ben netuší dvě věci: 1) Jeho babička kdysi byla proslulou lupičkou šperků. 2) Celý život kula plán, jak ukradnout korunovační klenoty, a teď potřebuje Benovu pomoc!...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/136743/babicka-drsnacka-K2z-136743.jpg 4.3295

Gangsta Granny (2010)

Dobrodružné, Humor, Pro děti a mládež
Vydáno:, Argo

haki34
04. prosince

!!! Možné spoilery !!!
Knižku som kúpila na základe hodnotení pod stromček...a nedalo mi neprečíta't si ju dopredu ;)
na začiatku som trochu zrozpačitela, keď Ben s despektom deťom vlastným popisuje babkin zadok, prdenie...chlpy na brade..kapustu, kapustový zápach..a podobne odtažito sa chovajú aj Benovi rodičia...keď zrazu...babka ukazuje svoju pravú tvár..
pravda, skúsený rodič začína za pobytom v nemocnici tušiť viac než len stav po páde..ale nepredbiehajme, Ben sa pre "novú"babku úplne nadchne a ich vzťah dostáva nový rozmer a silu...
a trocha SPOILERU na záver : příbeh končí dojemne, ale tak správne, ukáže život, aký je v svojej holej skutočnosti a obnaží rodinné vzťahy...a zároveň so sebou nesie láskavé posolstvo o vzťahu k seniorom...

p.s. - síce vyzerá hrubá (čo by mohlo niektorých čitateĺov odradiť), ale nie je to tak - hrubý je papier, pomerne veľké riadkovanie a taktiež obsahuje dosť srandovných, text doprevádzajúcich ilustrácií

odporúčam, myslím, že zaujme nielen vekovú kategóriu okolo 10rokov... tak 4,5*

panda007783
02. prosince

Skvělá kniha doporučuji.

Nela04
28. listopadu

Tato kniha se mi velmi líbila. Určitě bych tuto knihu doporučila i ostatním. Protože když jsem četla tuto knihu, tak jsem se při ní pobavila, poučila, ale také dojala. Velmi se mi líbilo, jakým stylem byla kniha napsaná, jaké má ilustrace, ale hlavně i obsah. Na první pohled je to knížka s nereálnými situacemi, ale když se nad knihou zamyslím z jiného pohledu, jsou tam situace, které se mohou stát každý den.

Agihajn
27. listopadu

Je to velmi zajímavá knížka, a je i velmi zábavná.

Piskot007
25. listopadu

Byla to hodně hezká knížka!
Je tam trochu srandovich kapitol.

barca7361
19. listopadu

Kniha mě velice pobavila a postupem času i dojala. Příběh je krásný a ukazuje nejen dětem, že se starými lidmi bychom měli mít trpělivost a trávit s nimi čas, dokud tu s námi jsou...

harena
14. listopadu

Protože si o této knížce vyprávějí děti ve škole a smějí se, pustila jsem si nejprve audioverzi. Po prvních dvou kapitolách jsem si nebyla jistá, jestli je to přesně to, co pro děti chci, ale nedala jsem se odradit a jak knížka pokračuje dál, je víc a víc dojemná, milá, napínavá, úsměvná a ještě s moudrým poselstvím. Konec mi vehnal několik slziček do očí. Určitě knížku koupím, věřím, že dětem se bude líbit tak, jako mně.

xxtom

Tak tahle knížka mě hodně překvapila. Moc hezké, srandovní a na závěr i moc dojemné a poučné. Určitě si přečtu i něco dalšího od pana Williamse.

Jessica007

Moc pěkná knížka pro děti - a nejen pro ně - s poselstvím. Je v ní humor, je i dojemná a taky smutná. Konec mě rozbrečel.

Evina74

Vtipná knížka pro děti, docela jsem se bavila.

DancerJaneBooks

MŮŽE OBSAHOVAT SPOILERY
David Walliams mě zas a opět hrozně moc překvapil! Jeho knížky prostě na první pohled vypadají hrozně dětsky, ale přitom jsou, podle mě, pro každého a každý by si, podle mě, měl aspoň jednu z nich přečíst. Walliamsovy knihy nejsou nějak extra proslavené, ale já moc doufám, že za pár let budou.
No, a teď k příběhu. Ze začátku si třeba řeknete: ,, Jé, to je ale blbost. Nějaký kluk nerad jezdí k babičce, to je toho." Ale tak to vůbec není. Když se začnete prokousávat dalšimi stranami, tak už vám možná trochu začne docházet, že tahle knížka není jenom o tomhle. Má o mnohem hlubší myšlenku a záměr.
Postavy mi vyhovovaly. Jediní, kdo mě na začátku štvali, byli Benovi rodiče, ale stejně se na konci dozvíme, že ho mají z celého srdce rádi (víc než pořad Tanec s hvězdami :D ). No, ale koho by neštval pan Parker, že jo? Stejně se mu to šmírování nakonec vtipnou formou vymstilo :). Ben byl fajn kluk, až na to, že neměl rád čtení :): Jinak jsem si ho oblíbila. A babičku drsňačku samozřejmě taky. A musím přiznat, že jsem těm jejím historkám taky věřila :D.
Konec mě hrozně šokoval. Myslela jsem si, že babička před Benem bude tajit nějakou nemoc, protože v té nemocnici to prostě nešlo nepoznat, ale, nečekala jsem to až tak. Úplně mi vstoupily do očí slzy, což se mi normálně nestává.
A to setkání s královnou bylo super :D.
Prostě David Walliams. Můj oblíbený spisovatel, co umí perfektní, poučné a dojemné konce a co umí vždycky překvapit. Myslím, že i když mám zatím všechny jeho knížky, co jsem přečetla, z knihovny, tak na něho a jeho knížky nikdy nezapomenu ♡.

Vesmich

Od samého začátku jsem myslela na Prevítovi, ale nakonec to byo trochu jinak. Taková obyčejná rodina, nikdo ničím nevyniká, není nijak zvláštní ani není nositelem jakýchsi pozoruhodných schopností. Jedí fazole s klobásou a se sýrem a babička se láduje kapustou a všichni řeší totéž, co kdekdo - jak navazovat a udržovat vztahy s lidmi kolem nás.

elenai

Výborná kniha nejen pro děti. Plná vtipu a překvapivých zvratů. A přestože je na devadesát procent humorná, stejně vás nejvíc dostane pohnutý závěr. Poslouchali jsme audioknihu, kterou namluvil Jiří Lábus, takže přednes byl velmi poutavý. Mohu jen doporučit!

Arinta27

Super kniha, není co víc dodat.

Jéňa2008

Supr knizka doporucuju.

Janca001

Tuto knihu jsem četla v páté třídě. Četli jsme jí vlastně se třídou a přijde taková celkem vtipná, prostě pro trošku menší děti , třeba tak 10letý, ale může jí číst každý.

radus

Za mě nic moc, celé takové zdlouhavé, nejlepší byl asi ten dojemný konec.

Nalpop

Zábavná, dojemná.....
Jedna z nejlepších knížek.
Doporučuji!

jaja10

Veselá kniha u které se určitě pobavíte. Jak děti, tak i dospělí. :-)

Diego123

Úžasná kniha pro větší děti. Dojemná, zábavná a poučná. :))

Vaanek

super kniha, smutná i dojemná.

JáČtenářka
20.10.2017

Na konci to bylo velice dojemné, že mi bylo až k pláči..

verca65
18.10.2017

Pěkná, humorná, i smutná.

Nielada
22.08.2017

Opět skvělá Walliamsovka. Humor, zápletka, spád, dojetí, zamyšlení. Vše tak, jak to má být. Doporučuji.

Mygli
11.07.2017

To zelí a prdy:-) Vážně supr čtení. Píše se, že je od Williamse nej. Za mě jedna z nejlepších...

LucieValterová
04.07.2017

Nevím, jestli mám knížku hodnotit kladně, nebo záporně. Konec byl sice dojemný a hezky vymyšlený, ale všechen ostatní průběh příběhu se strašně vlekl. Knížka spíše pro děti do dvanácti let, děj nebyl nijak složitý. Musí se ale přiznat, že chvílemi kniha pobavila. :)

Christianne.K
20.05.2017

Knížka určitě obavila takové oddechové čtení plné zajímavých nápadů a dobrodružství:) Sice jsem u některých případů trošku věděla jak to bude pokračovat, ale určitě si chci přečíst další knížky tohoto autora.

Merynkaw
02.05.2017

Pěkná a vtipná kniha. Děti pochopí, že starý lidé nejsou takový jaký si myslí, že jsou a taky jak život jde, tak dává i bere.

14makusa26
30.04.2017

bezvadná knížka. Taky chci takovouhle babičku :)

NikolP.
14.03.2017

** mezi těmito hvězdami je nenápadný spoiler! :)
Tuto knihu miluji! Je velmi emotivní a dojemná. Musím se přiznat že mě na konci rozbrečela, neboť i já jsem v době když jsem knížku četla *přišla o babičku* a došlo mi mnoho věcí.