Až léto skončí

Až léto skončí https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/446308/bmid_az-leto-skonci-np8-446308.jpg 4 688 142

Co uděláte, když si letní dům vaší rodiny pronajme sexy starší muž? No, očividně se ztrapníte – a opakovaně. S Noahem Cavallarim jsme nevykročili správnou nohou. Naše první setkání skončilo jako jeden velký trapas. Když moje máma onemocněla, bylo na mně, aby bylo o naše hosty dobře postaráno. Měla bych být na vysoké. Místo toho prožívám to nejlepší období svého života… jako pokojská. Pohledný a tajuplný Noah je pro mě zapovězený. Vím, že tu nezůstane natrvalo. Vím, že je pro mě nejspíš moc starý. A přesto mě přitahuje. Navíc se mě pokusil zachránit, když se mylně domníval, že se topím. Dala jsem mu najevo, že ho chci. A on mě před sebou varoval. Začali jsme si po nocích povídat na břehu jezera. Naše přátelství se však brzy změnilo v něco, z čeho se možná nikdy nevzpamatuju. Protože až léto skončí, odjede. A já netuším, co na konci srpna budu dělat.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Baronet

When August Ends , 2019

janesy
27.03.2021 2 z 5

Tak s touhle knihou mne autorka zklamala. Už jsem od ní četla lepší :(

Kristy.Seb
16.03.2021 4 z 5

Život je krátký. Zítřek nemá nikdo jistý. Máme jen dnešek. Když chceš něco říct, řekni to.

Abychom překonali strach, musíme si z toho udělat výzvu a tomu strachu se vystavit.

Život troei malé okamžiky, které se v tu chvíli třeba ani nedají nijak důležité, ale když se nad tím zamysli, právě ony tě dostanou tam, kde jsi.

Život jde dál s tebou i bez tebe.

V životě žádné chyby neexistují. Všechno, co děláš, je otázkou volby. Některé volby jsou dobré, jiné nám pomůžou růst a něco nás naučí. Volby nás vedou k věcem, které máme zažít.

Klobouk dolů před Heather, byla neskutečně silná a vyzrálá na svůj věk. A Noah byl muž s velkým M.

Zuzulinka
07.03.2021 3 z 5

Taková letní a zamilovaná oddychovka.. děj jasný dlouho předem. Ale zase čtivé a krásný obal knihy mluví za vše.

LilianaFalcon
04.03.2021 3 z 5

S Penelope Ward si nějak nerozumím. I když se mi líbila kostra příběhu, tak mě čtení vůbec nebavilo a musela jsem se do něj nutit.

Klaaarka
06.02.2021 3 z 5

Fajn oddechovka. Mam i oblibenejsí,ale zklamana nejsem

kacenka6144
28.01.2021 3 z 5

Od Penelope Ward už jsem četla lepší knížky. Ale i tak se to dalo.

krevetka79
23.01.2021 5 z 5

Parádní oddechovka... :-)
Starší sexy muž mě po zjištění věku rozesmál...
Jinak příběh čtivě napsaný, nechyběla romantika i napětí a vtipné okamžiky....

Pedruska01
18.01.2021 3 z 5

Autorka má výhodu v tom, že její knihy mají opravdu čtivost, takže se rychle čtou a relativně i dobře, navíc její náměty nejsou marné. Každopádně jsem trochu zklamaná a začínám zjišťovat, že tam "něco" je v každé knize, co jsem měla tu čest od ní číst a co mi prostě nesedělo. Nevím co ani jak je to možné, ale prostě to tak je, vadí mi to. Vždycky jsem nad tím tak nějak přivřela oči, ale tentokrát už to dělat nehodlám. Tahle kniha byla poměrně zvláštně napsaná, co se týče rychlosti děje. Nejdřív to plynulo dobře, pak se dost šláplo na plyn, pak prudce na brzdu. Zase jsme vyrazili jako závodníci formule 1 a zas zastavili. Bylo to divný a iritovalo mě to. Nebylo to takové svižné příjemné tempo, co běžně v této literatuře znám.
Hlavní hrdinka Heather byla mladá slečna, která to neměla zrovna lehké, musela se vzdát mnoha věcí, aby mohla dělat to, co je potřebné. Měla můj obdiv. Však nejsem si jistá, jak se vypořádat s dravostí, kterou předvedla vůči druhému hlavnímu hrdinovi.
A to nebyl nikdo jiný než Noah, chlap, který byl fajn. Neměla jsem nic proti. Byl zatraceně hodný a pracovitý.
Ti dva především znázorňovali velký věkový rozdíl a nejspíš demonstraci toho, že v každém věku je možné se zamilovat a fungovat. Že nikdo není moc mladý ani starý. Ukázat ty rozdíly a sdělit, že je to v pořádku. No... je i není, jak pro koho.
V té knize, co se týče děje, se stalo opravdu hodně. Do jisté míry bych to ještě brala, ale autorka pořád přidávala další a další věci, a to mi přišlo zcela přes čáru. Zbytečně moc. Naprosto nepochopitelně překombinované. A to ani nezmiňuju, jaké vyloženě podivnosti se tam objevili.
Přesto všechno, co se tam stalo to samozřejmě končí dobře, i když samozřejmě zdání mělo klamat. Celkově celá ta kniha byla až moc zalitá sluncem. Pro mě osobně tam byla asi jen jedna, max. dvě situace, které mi nějak rozbouřili emoce, a které se mi vážně líbili. Končí to dobře a sladce, ale proč ne.
Kdybych to shrnula, nejvíc mě mrzí, že u téhle autorky spatřuju něco, co mi vadí, něco, co kazí tu knihu. Něco co snad neumí. Kdyby příběh nebyl tak místy unáhlený a přeplácaný jednotlivými prvky zápletek, tak by to nemuselo být marné, protože možná nepochopitelně tu čtivost to mělo.
Přesto, ohledně hodnocení musím dát něco jako střed. Vždycky, když jsem se pomyslně dostala na další hvězdičku se pokaždé dostavilo něco, co mě opět srazilo dolů. Škoda. Tentokrát bych to nechala i bez nějakého doporučení, tohle si musí každý zvážit sám.

genikuxik
16.01.2021 2 z 5

Bolí mě z té knihy zuby. Tak sladkou a tupou knihu jsem od této autorky nečekala. Navíc byl styl psaní kostrbatý, ale to nevím, jestli není spíše chyba překladu. Za mě nedoporučuji. Kniha se mi četla těžce a dočetla jsem jí jenom proto, že mi bylo líto peněz za nákup.

ElaMi
12.01.2021 4 z 5

Super oddychovka od skvelej autorky

kureceske
09.01.2021 3 z 5

Fajn, zpočátku jsem měla problém vnímat hlavní hrdinku jako dospělou, i po delším čtení to nebylo úplně ideální, ale zvykla jsem si. Tentokrát mě styl jazyka přišel víc harlequinovský.

Lee7
31.12.2020 4 z 5

Knížka byla vtipná a bavila mě, rozmanitá.. jak si poradit s nepřízni života i optimistickou naději..

Kiwicatko
26.12.2020 3 z 5

Asi jsem od toho cekala neco trosku jineho. Tohle me az tak moc nezaujalo. Jeho dilema kvuli veku jsem nechapala. Propleteni se sestrou jsem cekala daleko vetsi. A jeji posedlost pisnickama z devadesatek nebyla az tak zajimava.

adela2230
25.12.2020 3 z 5

Bohužel jedna ze slabších knih. Občas mi byli oba dva hlavní hrdinové dost nesympatičtí. Vše se točí okolo věku, což ani není taková hrůza. Autorka má jistě mnohem lepší knihy.

johana3160
21.12.2020

Nedocteno takze nehodnotim. Po 35 stranach mi hlavni hrdinka byla tak nesympatická, ze jsem to vzdala.. precetla jsem neprekvapivy epilog a sahla po dalsi knizce...

Mesicnililie
07.12.2020 4 z 5

Vtip a erotika...to se mi líbí. Děj je celkem hezký. Taková romantická oddechovka . Ideální čtení na špatnou náladu.

ZHrdinka
05.12.2020 1 z 5

Sladky jak cumel, chybi mi jiskra. Nicmene jsem docetla.

tanecnica
21.11.2020 2 z 5

Konečně jsem na to přišla. Mám ráda knížky tohoto žánru, když se objevily autorky P. Ward a V. Keeland, věděla jsem, že to bude fajn. Ale poslední dobou mi některé knihy přišly skvělé a jiné nesrovnatelně slabé. Už jsem to pro sebe prokoukla. Když je na obalu napsaná Keeland nebo obě autorky, bude kniha super, když samotná Ward, bude slabá. Tato knížka mě o mé teorii definitivně přesvědčila. Hlavní hrdinka je opět děvče s neřešitelnými problémy, objeví se pracháč, který netouží po ničem jiném, než zachraňovat chuděrky (předtím se ale musí napravit z nesnesitelného osla). Následuje mega láska, ještě víc mega sex, někdy svatba, dítě, happy end. Je to tak sladké, až je to blbé. Keeland má hrdiny normální, uvěřitelné, knížky jsou vtipnější.
Je to samozřejmě jen můj názor, ale teď už si na samotnou Ward dám pozor :-)

Katka244
06.11.2020 1 z 5

Nevím, ale zjistila jsem, že tohle není můj šálek čaje.

domina
02.11.2020 2 z 5

Mám knihy od Ward i Keelland ráda, ale tahle se prostě nepovedla. Místy byla tak trapná, že jsem se za věty autorky až styděla.