Autismus & Chardonnay

Autismus & Chardonnay https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/355537/bmid_autismus-a-chardonnay-frG-355537.jpg 5 760 216

Autismus a Chardonnay série

Co mají společného písek a sušenky? Nebo hokejky s plyšákem a modřiny s letákem? Zeptejte se Martina Selnera! Mimo to, že pracuje ve Slunečním domově, kde se stará o děti s autismem, oplývá totiž darem spojit dvě zdánlivě nesouvisející věci. Tyto neobvyklé dvojice mu slouží jako odrazový můstek k tomu, aby nám přiblížil svět autistických dětí a jejich i své každodenní starosti „Drobnosti jsou tu, aby nám připomněly velké věci,“ poznamenává a v kratičkých kapitolách zároveň varuje, že život s autismem, ať už je to diagnóza vaše nebo někoho z blízkého okolí, rozhodně nevypadá jako v Rain Manovi, přesto je důležité neztrácet humor a někdy si k tomu otevřít dobré víno. Kniha Autismus & Chardonnay vychází ze stejnojmenného blogu.... celý text

Olia
26.01.2018 5 z 5

skvělé, vtipné, dojemné, dovádějící k úvahám o tom, co je v životě důležité..
něžná poznámka - jen slova"bolí" je tam možná nadbytek

Mayaotzin
15.01.2018 4 z 5

Nasmála jsem se myšlenkovým pochodům jeho dětí, tedy spíše tomu, jak je Martin prezentoval.
Výborná kniha, líbila se mi jako rodiči autisty ještě o fous víc, než kdybych o této diagnoze neměla žádnou představu.

LucyA7
09.01.2018 5 z 5

Slepičí polévka pro duši pro všechny, kteří o autisty v rámci své profese pečují.

medialstar
31.12.2017 5 z 5

Martin Selner nám nechává nahlédnout pod pokličku své práce. Bere svět autismu s humorem sobě vlastním. Je to člověk na správném místě, který navíc umí poutavě popsat strasti denního života svého i dětí.

Kirtans
30.12.2017 5 z 5

Kniha se čte sama, pokud se ještě navíc sami pohybujete v autistickém světě, má pro vás ještě větší přínos. Autorovi přeji aby měl pořád spoustu elánu, který předává "svým" dětem, a Chardonnay bylo vždy dostatek :)

Martin_Eli
25.12.2017 5 z 5

Uf. Je to trochu smutné, trochu vtipné, prostě úplně něco jiného, než jsme normálně od knih zvyklí. Martinovi držím palce, aby se z toho nezbláznil. Chtěl bych si brzy přečíst pokračování...

bookemma
23.12.2017 5 z 5

Autismus nejde vypnout. Ale naštěstí existují i tací, kteří ho umí alespoň trošku ztlumit.
Styl psaní je opravdu skvělý, autor přistupuje k sobě i ke svému zaměstnání s ironií a nadsázkou, zároveň však nezapomíná na to, co je ve všech situacích to nejdůležitější - na cit.

petrarka72
19.12.2017 5 z 5

"Říká se, že kdo nic nedělá, nic nezkazí. Blbost. Vždycky něco zkazíte. Ale zapomínáme, že to prostě nevadí. Naopak, může to být i docela dobré. A když tohle všechno víte, přestanete se obávat, co tomu řekne vaše mamka (nebo jak jinak nazýváte svědomí)." Martin Selner je pro mě zásadní objev. Nekonečně smutný, přitom nekonečně zábavný. 114 stran knihy nestačí - k odběru blogu jsem se přihlásila, i když to normálně nedělám...

veru_nedvedova
07.12.2017 5 z 5

Martina Selnera jsem si zamilovala. Užívám si jeho styl vyprávění a humoru! Díky bohu, za to, že píše blog! Nutně potřebuji víc jeho textů!
Knihu každopádně doporučuji. Vtipným způsobem vás seznámí s autismem, i přesto, že to není vůbec lehké téma.
Co kapitola ,to velká myšlenka! Úžasné. :)

musska
03.12.2017 5 z 5

Krása. Martine rozhodně pište dál, dá se to číst :) A neztrácejte humor a nadhled byla by to škoda. Moje oblíbená kapitolka je "Tenisky a lednice"...taky si často slibuju, že budu odvážná.

Safienka
26.11.2017 5 z 5

Útlá knížečka, která obsahuje tak moc krásných i ošklivých pravd o autistech. O tom, jaké to je se o autisty starat každý den a jak je alespoň trochu zase pochopit. Jsem ráda, že se mi dostala do ruky a určitě ji z ní jen tak nedám :) Parádní dílo!

bagel
24.11.2017 5 z 5

Drobné příhody ze světa autistických dětí doplněné pěknými postřehy. Doporučuji!

netty
23.11.2017 5 z 5

Knížka je mi nesmírně blízká. Sama jsem několik let pracovala v denním stacionáři, a to nejen s autisty. Vím, jak je ta práce náročná a taky vím, že je ještě náročnější, když jí děláte s láskou. Líbí se mi, jak autor popisuje jednotlivé situace se suchým humorem, který je mu vlastní. Dojímalo mě, jak o dětech psal a nazýval je "moje děti". Pevně doufám, že bude ještě aspoň jedna knížka, protože tuhle jsem přečetla dvakrát a pořád nemám dost. Díky Martine za tuhle skvělou knížku a velké díky za to, co děláte a hlavně JAK to děláte!

Ditules
21.11.2017 4 z 5

Osobní zpověď zaměstnance denního stacionáře, který se stará o autisty. Místy humorné momenty, za kterými je ale vidět každodenní dřina...

Zkusblues
03.11.2017 5 z 5

Skvělé a vtipné čtení!

Raszkulce
30.10.2017 5 z 5

Moc krásně napsané, poučné a k zamyšlení, někdy i slzička ukápla :-) Taková nebo podobné knížky by se měly povinně přečíst ať lidé vidí autismus lidsky a ne jen jako nějakou nemoc, kterou je třeba před okolním světem raději schovat. Doporučuji ! :-)

autismus děti humor fejetony výchova porozumění předsudky

Martin Selner
česká, 1984