Asterix gladiátorem

Asterix gladiátorem https://www.databazeknih.cz/img/books/76_/7635/bmid_asterix-gladiatorem-CZn-7635.png 5 165 14

Asterixova dobrodružství série

Prefekt Galie se rozhodl přivézt Césarovi originální dárek... Trubadixe, barda o němž Majestatix říka že zpívá stejně špatně, jako je dobrý kamarád... a on je výborný kamarád, jak dodává Panoramix. Asterix se spolu s Obelixem vydává zachránit uneseného barda do Říma, kde je zatím Trubadix odsouzen k předhození lvům. Naši hrdinové se nechají najmout jako gladiátoři a zcela zvrátí průběh velkých her...... celý text

Literatura světová Komiksy
Vydáno: , Egmont (ČR)

Astérix Gladiateur , 1964

Kuža007
16.02.2024 5 z 5

Velice velice nadprůměrný díl Asterixe. Asterix s Obelixem jdou do Říma zachránit barda Trubadixe, kterého chtěli dát jako dárek Caesarovi do arény a hrozilo mu setkání se lvy. Mnoho vtipných momentů, např. Asterix a Obelix v lázních, skvělí gladiátoři a asi nejlepší věc na tomto dílu je fénická obchodní společnosti. A tak bych se nebál tento díl řadit k těm nejvíce nejlepším.

ArkAngel
25.08.2022 3 z 5

Místy vtipné dobrodružství posílá Asterixe s Obelixem do Říma, aby zachránili barda Trubadixe. Cestou poznávají komického fénického obchodníka a v Římě dokonce naráží na krajana. Debutují zde jinak piráti, populární postavy, jimž Galové vždy potopí jejich loď. Chvílemi se příběh trochu táhl a gladiátorské téma bylo vlastně až v samotném závěru.

FirstDaw8ID
07.07.2021 5 z 5

"Ti Římani jsou blázni!" Mimořádně povedený díl, příběh krásně žene absurdita únosu barda, kterého by nikdo nezachraňoval, ale když jsou únosci Římani, jde hned o hrdost. Velice se mi v tomto díle líbí humor, několikrát jsem se musel smát nahlas, vtípky totiž pěkně navazují a často se ve své podstatě opakují, ovšem nejsou repetitivní. Mohl bych tu z té spousty povedených vtipů nějaké vypsat, ale to bych tu zanechal neúprosně dlouhý komentář. :) Určitě jsem Asterixe gladiátorem nečetl naposledy.

Gordonlord
14.02.2021 3 z 5

Převládá zde neporazitelnost hlavních hrdinů a nekonečné ponižování Římanů.

Dobré nápady a hlášky tady jsou, ale ne v takové kadenci a hojnosti jako ve druhém díle.

Ikonická kresba je už samozřejmost.

Ve své podstatě docela klasický díl Astrixe s veškerým kořením, které od něj fanoušek očekává, ale bez takového toho "wow" efektu, který z comicsu učiní nezapomenutelnou záležitost.

yaoiyuri
20.11.2020 4 z 5

Obelix: A jak se takový byt jmenuje?
Násobix: LSD... Latinská Smíšená Domácnost.

Tenhle díl mi přišel ještě vtipnější než dva předchozí. Spousta povedených hlášek a narážek. A hlavně se tu na scéně konečně objevují moji oblíbení PIRÁTI! I když jen na okamžik. XD

J.P.S.
19.09.2020 5 z 5

Příběh o tom, jak si vesničané mysleli, že nenávidí barda Trubadixe, ale když ho Římané unesli, tak všem začal chybět, a tak vyslali Asterixe s Obelixem k jeho záchraně. Naši hrdinové doputují až do Říma a dostanou se až do gladiátorské školy, kde svými kousky téměř přivedou k šílenství drsného velitele glaidátorů i majitele gladiátorksé školy :)) A aby toho nebylo málo, tak Trubadixův zpěv zažene i divoké lvy :))

Nejlepší scénka:
Fénická galéra plná veslařů připoutaných k veslům.
Asterix: "To jsou otroci?"
Kapitán: "Ne, to jsou společníci. A já jsem jejich ředitel!"
Jeden z veslařů: "Podepsali jsme smlouvu a zapomněli si ji přečíst..."

Disease
20.04.2020 4 z 5

Fajn raný Asterix. Ne tak vtipné jako předešlé dva sešity, ale zábava pořád.

KillHurt
26.03.2020 5 z 5

A jsme na vrcholu. Kadence gagů nemá obdoby. Jedna vypointovaná situace střídá druhou a vše vrcholí gladiátorskými "hrami".

Skallarix
17.04.2019 5 z 5

Možná jen o špetku slabší na humoru a ději oproti dvěma předešlým výborným dílům, ale i tak, jako obvykle, hrdinští neporazitelní Galové nezklamali! Tentokrát keltští válečníci zachraňují svého kamaráda barda Trubadixe ze spárů zrádných Římanů...

Heisenberg
18.07.2017 5 z 5

Znovu nezklamal.
"Já si nejsem jist, jestli se na takovou práci hodím." "Pro začátek stačí když ty menhiry budeš nosit po jednom."

nela295
02.02.2016 5 z 5

Opět a zase nezklamal. :)

Rebel0007
19.05.2015 5 z 5

Domovní hádka mně mrtě pobavila:_

Snovač
09.09.2014 5 z 5