Aristokratka u královského dvora

Aristokratka u královského dvora https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/454992/bmid_aristokratka-u-kralovskeho-dvora-VpB-454992.jpg 4 1504 1504

Aristokratka série

Již v pátém dílu ze série mimořádně úspěšných humoristických románů o "poslední aristokratce" mimo jiné dojde k následujícím událostem: Marie Kostková se rozzuří na Maxe Launa, zorganizuje výpravu do Nizozemského království, dostane briliantové šperky nesmírné hodnoty, objeví v sobě vášeň pro nakupování, v doprovodu své matky a paní Tiché odletí do Haagu, kde se setká s královnou Beatrix, omylem navštíví obchod s marihuanou, zažije oslnivý úspěch na recepci v královském paláci a potká sympatického mladého muže. Paní Tichá poprvé poletí letadlem a Jejímu Veličenstvu Beatrix se při audienci představí jako "nějaká Tichá." ViVien hraběnka Kostková zastaví přísun Prozacu a dočká se ocenění jako dvojnice princezny Diany. Zámecký zahradník překoná úzkost ze smrti a začne toužit po lásce. Kastelán Josef zůstane stejný.... celý text

bublifut
21.12.2021 5 z 5

Sranda jako vždycky ...

klarence
06.12.2021 4 z 5

Opět jsem se dobře bavila. Musím uznat, že si to Marie zavařila jsem moc zvědavá, jak to dopadne. Těším se na další díl

Kytiii
03.12.2021 5 z 5

Co jsem zjistila, tak čtenáři Marii buď výhradně milují, nebo nenávidí. Vzhledem k přečtenému pátému dílu je asi jasné, který břeh jsem zvolila já. Marie si to na konci docela zavařila, tak jsem zvědavá, jak to s ní bude dál... baví celou rodinu celou svojí rodinou :D

Hanec
01.12.2021 5 z 5

Pan Boček opět nezklamal. Vtipné, poutavé a zakončené tak, že se nemohu dočkat dalšího pokračování. Paní Tichá opět válí a Mariin otec je hned v patách paní Tiché.

dia.riedl
30.11.2021 4 z 5

Tento díl mi přišel ze všech Aristokratek nejpoklidnější co se týče různých výstřelků, především proto, že ti největší blázni zůstali na Kostce, zatímco ženský trojlístek si vyjel do ciziny.
I tady jsem se ale u nemalá slovních obratů a přirovnání hlasitě hihňala.
Překvapila mě i zápletka na konci knihy a směr, kterým se příběh ubírá.
Příjemné čtení!

cori
19.11.2021 3 z 5

Taková malá jednohubka zhltnutá za hodinu. Myslím si, že vtipných gagů a hlášek se v novém prostředí dalo vytřískat daleko více.

cukrovka
17.11.2021 5 z 5

Čtivá a milá oddechovka plná vtipu. Skvěle jsem se bavila s Marií III., která se snažila co nejlépe zvládnou cestu na královský dvůr a eliminovat paní Tichou s jejími průpovídkami.

Atlantis
11.11.2021 3 z 5

Pátou Aristokratku bych přirovnal k situaci, kdy si dáte svoje oblíbené jídlo. Celkově jste spokojeni, dostanete přesně to, co čekáte, ale na druhou stranu vás ani nic nepřekvapí. Přeci jen jste už tuhle ňamku měli v životě několikrát.
A tak je tomu i zde. Postavy se už několik let nemění, jejich hlášky jsou veskrze stejné a ani změna prostředí nepřináší očekávatelné osvěžení.
Nemůžu říct, že jsem se bavil, ale ani jsem se nenudil. Tenhle díl byl prostě ukázkově průměrný.

Kuci12
07.11.2021 3 z 5

Ten konec, jako vážně? Asi pět minut jsem si myslela, že se mi sekl počítač při přehrávání kapitoly a nebo, že jsem jsem prostě omylem dostala vadnou nahrávku. AŽ po opakovaném přehání mi došlo, že se opravdu nejedná o poškození zákazníka. Nezbývá než si počkat, jak to v Haagu všechno dopadne :-) Už teď se těším, na další pohodový poslech.

bdolezalka
04.11.2021 5 z 5

Trošku jsem se tohoto posledního dílu bála, jelikož po první aristokratce ty další už nebyly tak zábavné, ale je skvělý. Komu aristokratky nesedí, tak ať raději nečte, ale komu naopak ano, tak vřele doporučuji, bude se opravdu aristokraticky bavit.

Chajda69
20.10.2021 5 z 5

Celá série aristokratických knih je skvělá. Ta česká malost, které se Boček dovede vysmát a parodovat jí, ta klišé, která v jeho podání vůbec jako klišé nepůsobí... a Deniska s Marií.

Jestli si další knihy udrží stejnou úroveň, jen houšť, rád jim ve své knihovně udělám místo.

Alma-Nacida
14.10.2021 3 z 5

Jako osoba, kterou zcela míjí funny shopping, jsem se místy nudila. Ale zase který aspoň poloviční Čech by si neužil Mariino vítězné tažení Nizozemím, že... ;)
Opět jsem si vyslechla nadprůměrné audio.

Tirisa
13.10.2021 3 z 5

Bavila jsem se jen o trošku míň než při minulém díle a to jen proto, že nebylo tolik Denisky. Na pokračování se každopádně těším, palba lásky bude určitě stát za to...

Pavla79
11.10.2021 4 z 5

Ale ne...., takový konec. :) Nicméně jsem se zase dobře pobavila a od srdce zasmála. První půlka se mi zdála trochu slabší, proto čtyři hvězdy, ale druhá byla perfektní! Těším se na palbu lásky a kdo se vyklube z tetičky Nory. :)

VladiKlaisner
05.10.2021 4 z 5

Další pokračování Aristokratky kde jsem se opět dobře bavila. Smích mi provázel cestou ve vlaku a já v roušce připomínala dusícího zoufalce. Výlet do Prahy a odtud letadlem do Nizozemí na královský dvůr tentokrát bez hraběte Kostky, zato s paní Tichou vymyslel Boček dobře.

Lu200
21.09.2021 4 z 5

Oddechová kniha. Začátek trošku zdlouhavý, druhá půlka má mnohem větší spád.
Je to trošku už na jedno brdo, ale závěr mě namotivoval k přečtení dalšího dílu.

Za mě vede Aristokratka na vlně zločinnosti, to byla za mě největší sranda.

Adelajda_4
20.09.2021 5 z 5

V pořadí již páté setkání se starou známou partou z Kostky a opět úžasné. Tentokrát se však větší část příběhu, jak už název napovídá, odehrává v Nizozemsku. Na audienci u královny je totiž pozvána Marie s matkou, avšak jede s nimi i paní Tichá, která výpravě přidává šmrnc a díky ní a jejímu humoru jsem se nahlas smála od začátku, až do konce. U královského dvora to byla skutečně jízda, Marie však byla, stejně jako v předchozích dílech, naprosto okouzlující a já už se těším na proklamované pokračování.

chrudas
31.08.2021 5 z 5

Opět úžasný humor, díl od dílu mě víc a víc zajímá jak to všechno dopadne. Moc se těším na další knihu z Kostky.

irskádívka
26.08.2021 3 z 5

Dokážu shrnout jednou větou: “smála jsem se, až mi slzičky tekly”.

Ano, pojďme si říct, že autor sérii zbytečně natahuje a prodlužuje a poslední dvě či tři knihy trpí “prázdným začátkem” knihy, ale ty závěry! Ty stojí za to.

Vendys80
19.08.2021 4 z 5

Kniha se cetla stejne rychle jako predchozi dily. Nechybi spousta vtipnych scen. Doporucuji cetbu teto knihy po tezkem pracovnim dnu :-).