Poslední aristokratka

Poslední aristokratka
https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/189006/posledni-aristokratka-189006.jpg 4 6310 6310

Aristokratka série

František Antonín hrabě Kostka z Kostky je potomek šlechtického rodu, žijící v New Yorku. Po pádu komunistického režimu se s americkou manželkou Vivien a dcerou Marií (III.) vrací do Čech, aby převzal rodové sídlo. Kromě zámku „zdědí“ hraběcí rodina i personál: zpátečnického kastelána, hypochondrického zahradníka a kuchařku, která si ráda cvakne a občas to přežene. Chudobný navrátilec, krkolomně navazující na slavný rodokmen, emigrantství, místní zemitost, zámek jako konkurenceschopná atrakce, kníže Schwarzenberg, zpěvačky Cher a Helenka Vondráčková, to jsou motivy, z nichž autor, profesí kastelán, upředl sérii panoptikálně komických situací. V deníku Marie III., posledního potomka rodu, nenajdete sex, násilí, vraždy ani hluboké myšlenky. Má jedinou ambici: pobavit čtenáře!... celý text

Greg25
21.10.2014 4 z 5

Příjemná čtivá kniha, která vám vykouzlí úsměv na rtech. Není to nic pro milovníky dějových knížek (Poslední aristokratka v podstatě nemá zápletku, jen rozvíjí výchozí situaci), ale pro milovníky humoru ano. Místy je kniha trochu přitažená za uši, ale to nevadí, protože od humoristických knížek se nežádá ani tak bezchybná realita jako spíš humor, všudypřítomná nadsázka potěší. A nejlepší postavou je tutově kastelán Josef, který prostě nemá chybu a jeho cynické poznámky v tu nejméně vhodnou chvíli, jsou tím nejlepším v jinak nadprůměrné knize. 80%

cie
21.10.2014 4 z 5

Skvělá kniha! Od prvních stran jsem se řezala smíchy, ke konci už srandy ubývalo, tak nějak už člověk ty vtípky uhodne a pak to ztrácí grády, ale i tak to bylo fajn. Nádherný český černý suchý humor! ;-)

felia
10.10.2014 1 z 5

Jsem bohužel člověk, ve kterém žádná scénka z Troškových Kameňáků nebo Babovřesk, nevyloudí úsměv na tváři. Kdysi jsem si oba díly "aristokratky" koupil, ale daroval jsem je krátce poté kamarádce, která upřednostňuje těžkotonážní kašpařice před jemným humorem.

Veve131
09.10.2014 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Hodně jsem se nasmála a už se těším na druhý díl. Všem doporučuji.

Safienka
09.10.2014 5 z 5

Takhle jsem se u knížky nezasmála hodně dlouho :D Skvělá kniha, vtipný děj. Jsem zvědavá na další díl.

kanitsuj
07.10.2014 4 z 5

Píšící kastelán Evžen Boček je pro mne velkým překvapením, přestože nejsem velkým fanouškem humoristických próz. Knížka mne od samého začátku zaujala a bavila mne po celou dobu čtení. Smála jsem se téměř bez přestání a to se mi snad u žádné knihy ještě nestalo. Trochu násilně na mne působilo zakomponování Cher, H. Vondráčkové a knížete Schwarzenberga do příběhu a také mi trochu vadila monotónnost vyprávění prostřednictvím deníkových zápisů. Okamžitě se však vrhám na další díl.

Yunnan
03.10.2014 5 z 5

Moc se mi to líbilo. Už dlouho jsem se u knihy tak nenasmál, jako zde nad Aristokratkou. První třetinu jsem četl ve vlaku cestou do Jižních Čech a vlak byl naštěstí poloprázdný, protože smát se potichu, či v duchu prostě nešlo :o)).

HŠ
27.09.2014 5 z 5

Od knihy jsem nic nečekala, byla jsem překvapena, líbila se mi a už jsem v půlce druhého dílu.

LenkaKa
22.09.2014 4 z 5

Oddechová vtipná kniha, dost dobře jsem se bavila.

Alma-Nacida
19.09.2014 3 z 5

Celkem vtipná oddechovka, škoda že asi tak od poloviny znatelně ubývá povedených vtípků.

Lothorien
15.09.2014 5 z 5

Vynikající, moc jsem se nasmála a je mi jedno, že to bylo hlasitě v metru :)

SambaRumba
12.09.2014 4 z 5

Přečteno za jeden den. Dost jsem se bavila, ale stacilo. Dvojku už nejspíš číst nebudu.

Ivanule
11.09.2014 5 z 5

Výborná kniha,nasmála jsem se a musím sehnat ten druhý díl:D

mozkit
11.09.2014 4 z 5

Pomerne vtipny. Druhy dil uz je slaby

Lilka
09.09.2014 5 z 5

Výborná oddechovka, místy jsem se musela i nahlas zasmát.

LadyCotton
09.09.2014 4 z 5

Nemůžu říct, že by to byla špatná kniha - v metru jsem se smála až se lidé otáčeli. Nicméně když vezmu v potaz, že hlavní hrdince - slečně, která příběh vypráví je 19 let, tak její dnešní vrstevníky by kniha nebavila. Je psána možná až zbytečně moc ironickým tónem ze kterého je jasně vidět, že knihu psal muž. Na druhou stranu je psána tak realisticky, že by jste byli schopni i uvěřit tomu, že se to po revoluci skutečně stát mohlo :-)
Knihu mohu bez obav doporučit lidem 40+ Mé vrstevníky a mladší ročníky asi moc neosloví. Moje maminka byla z knihy nadšená a k Vánocům chce druhý díl :-)

witko
07.09.2014 2 z 5

Po doporučení od manželky, která se smála téměř na každé stránce, mne nenapadá nic jiného než že to bylo pro mne veliké zklamání. Nutil jsem se knihu vůbec dočíst. Hodně mi vadily autorovy poznámky a vysvětlivky v závorkách. Přiznávám, že párkrát jsem se zasmál, ale nemohu být s celkovým vyzněním knihy spokojen.

koudelu
03.09.2014

Z knihy jsem naprosto nadšená. Možná je to také tím, že už pět let o prázdninách provádím na zámku, tak mě to prostě chytlo :) A označení návštěvníků jako "muflonů" nemá chybu. Získal si mě i neustále zatvrzelý kastelán Josef, který byl proti návštěvníkům natolik, že "prohlídku omezoval pouze na organizační pokyny." :)

Lidusch
03.09.2014 4 z 5

Na knížku jsem slyšela ze svého okolí samou chválu. V první polovině čtení jsem byla z nadšených komentářů trochu v rozpacích a kniha se mi nezdála zase tak úžasná, a navíc mi chvíli trvalo než jsem si zvykla na styl humoru. Ale v polovině knížky se to zlomilo a musím říct, že se mi nakonec velmi líbila a mnohokrát jsem se od srdce zasmála. Asi jsem čekala malinko víc, ale mezi všemi těmi thrillery a detektivkami, které čtu, bylo tohle příjemné osvěžení. Určitě si přečtu i druhý díl.

Selinute
29.08.2014 4 z 5

Na knížku jsem se podle komentářů docela těšila. Bohužel nesplnila moje očekávání. Byla sice hodně vtipná, ale .... možná až příliš. Ano, párkrát jsem se usmála, ale to bylo všechno. Čekala jsem od ní rozhodně víc. Tento humor byl pro mě hodně násilný a křečovitý a prostě mně nesedl. Nebyl to můj šálek čaje.