Poslední aristokratka

Poslední aristokratka
https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/189006/posledni-aristokratka-189006.jpg 4 6310 6310

Aristokratka série

František Antonín hrabě Kostka z Kostky je potomek šlechtického rodu, žijící v New Yorku. Po pádu komunistického režimu se s americkou manželkou Vivien a dcerou Marií (III.) vrací do Čech, aby převzal rodové sídlo. Kromě zámku „zdědí“ hraběcí rodina i personál: zpátečnického kastelána, hypochondrického zahradníka a kuchařku, která si ráda cvakne a občas to přežene. Chudobný navrátilec, krkolomně navazující na slavný rodokmen, emigrantství, místní zemitost, zámek jako konkurenceschopná atrakce, kníže Schwarzenberg, zpěvačky Cher a Helenka Vondráčková, to jsou motivy, z nichž autor, profesí kastelán, upředl sérii panoptikálně komických situací. V deníku Marie III., posledního potomka rodu, nenajdete sex, násilí, vraždy ani hluboké myšlenky. Má jedinou ambici: pobavit čtenáře!... celý text

enniemennie
23.01.2017 4 z 5

Přečetla jsem během víkendu, příjemná oddechovka, která mě párkrát rozesmála, takže svůj účel splnila. Od poloviny mi to přišlo spíš jako reklama na prozac, proto 4 hvězdy.

Daenerys
23.01.2017 3 z 5

Celkem prima oddychovka, ale nějak megavtipné mi to nepřišlo.

Markéta137
23.01.2017 1 z 5

Tohle je ještě větší blbost, než jsme doufali.:-) Nepřišlo mi to ani vtipné, ani jinak zajímavé.

Sandruš
22.01.2017 5 z 5

Výborná oddechová knížka u které jsem se smála nahlas. :)

netty
22.01.2017 5 z 5

Neskutečně jsem se pobavila! Pamatuju si okamžik, kdy jsem se smíchy dusila v metru a skoro musela vystoupit, abych se mohla rozesmát nahlas :) Už dlouho se mi nestalo, že bych se u knihy tak dobře bavila. Takže Evžene, díky!

lenkaabooks
21.01.2017 4 z 5

Pobavila jsem se, jako dlouho ne. Nečekejte nic k zamyšlení, jen vtipnou oddechovou.

saez
20.01.2017 5 z 5

Výborná, oddechová knížka. Bavila jsem se a místy i smála nahlas.

Petra88
20.01.2017 4 z 5

Velmi příjemná, vtipná a nenáročná oddychovka. Ráda se k ní vrátím až budu potřebovat zvednout náladu.

Ladyewe
19.01.2017 5 z 5

Knížku jsem si vzala s sebou v létě na koupák a řehtala jsem se na celý kolo, až se lidi po mě otáčeli :-)

Cindova
19.01.2017 4 z 5

Vtipná, nenáročná kniha. Občas jsem se zasmála, ale chvílemi mi přišel děj velmi předvídatelný. Ráda si přečtu další díly, ale nyní to chce něco víc na přemýšlení.

Lucienka
18.01.2017 5 z 5

Nejvtipnější a nejzábavnější kniha, kterou jsem četla. Ani aristokraté to nemají jednoduché;-) Už se moc těším na druhý díl.

chleba666
17.01.2017 5 z 5

První kniha nad kterou jsem se doopravdy upřímně zasmála.

Ivuska 11
13.01.2017

Necekejte zadnou vysokou literaturu, nenarocna oddychovka, ktera nejednou vykouzli usmev na tvari.

Dagmar58
13.01.2017 4 z 5

Pohodová knížka napsaná s úmyslem pobavit, což se v mém případě podařilo. Doporučuji pro zlepšení nálady.

DragonLover
11.01.2017 5 z 5

Poté, co nám profesorka češtiny přečetla z knihy několik ukázek, které pobavily celou třídu, jsem si řekla, že Poslední aristokratka rozhodně nesmí chybět na mém pomyslném seznamu přečtených knih. Koupě knihy v nejmenším nelituju. Jedná se o čtivé a zábavné dílo - ačkoliv se zde někteří ohrazují, že se nejedná o humor na nějaké úrovni, s čímž já, jakožto člověk, který miluje humor snad ve všech (i primitivnějších) podobám, musím nesouhlasit. Nehodlám tvrdit, že jsem při čtení padala z postele se záchvaty smíchu, ale kniha mi často vyloudila úsměv na tváři a jednou nebo dvakrát jsem se doopravdy musela uchechtnout nahlas. Bláznivý život poslední aristokratky Marie (v rodové historii v pořadí třetí) a dalších více či méně šílených obyvatelů Kostky má své kouzlo a já nemám důvod hodnotit jinak než plným počtem hvězdiček. Těším se na pokračování a češtinářce díky za tip! :D

katkah73
09.01.2017 5 z 5

skvělá, už dlouho jsem se takhle nenasmála..

mikela
09.01.2017 5 z 5

Úžasná a velmi vtipná kniha, dlouho jsem se takhle nezasmála.

myelka
08.01.2017 5 z 5

Výborná kniha, pořád jsem se musela smát, až mě přítel vyhodil z obývaku, že ho ruším u filmu. :D Jistě kniha, ke které se vrátím, i kdyby jen otevřít v polovině a přečíst si pár kapitol...

moho
06.01.2017 4 z 5

Knížku jsem četla na doporučení, přesto s nedůvěrou. Snad proto jsem se dobře pobavila. Některé scény cítím dost nadnesené, ale ne nepříjemně. K pobavení a oddechu výborné.

alnahu
06.01.2017 5 z 5

Tato kniha mě velmi pobavila . Deníkové zápisky Marie Kostkové z Kostky ,která se z rodinou vrací z Ameriky na jejich rodové sídlo zámek Kostka v Čechách, je napsaná s humorem .Je to taková oddechová kniha u které se člověk zasměje.