Poslední aristokratka

Poslední aristokratka
https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/189006/posledni-aristokratka-189006.jpg 4 6310 6310

Aristokratka série

František Antonín hrabě Kostka z Kostky je potomek šlechtického rodu, žijící v New Yorku. Po pádu komunistického režimu se s americkou manželkou Vivien a dcerou Marií (III.) vrací do Čech, aby převzal rodové sídlo. Kromě zámku „zdědí“ hraběcí rodina i personál: zpátečnického kastelána, hypochondrického zahradníka a kuchařku, která si ráda cvakne a občas to přežene. Chudobný navrátilec, krkolomně navazující na slavný rodokmen, emigrantství, místní zemitost, zámek jako konkurenceschopná atrakce, kníže Schwarzenberg, zpěvačky Cher a Helenka Vondráčková, to jsou motivy, z nichž autor, profesí kastelán, upředl sérii panoptikálně komických situací. V deníku Marie III., posledního potomka rodu, nenajdete sex, násilí, vraždy ani hluboké myšlenky. Má jedinou ambici: pobavit čtenáře!... celý text

dqenisa
10.02.2017 5 z 5

Vyborna knizka dlouho jsem se tak nepobavila u cteni knihy. Hodne jsem se smala :-) .

Alethea_k
09.02.2017 4 z 5

Podle toho, jak člověk ohodnotí tuto knihu, se ukáže, jestli je suchar, nebo má smysl pro humor. Odpočinkové, vtipné a na vypnutí v hektické době přímo ideální.

Simona99
08.02.2017 4 z 5

Pohodové čtení, místy opravdu humorné :) Ale příběh jako takový v této knížce moc nenajdete. Je psána spíše deníkovou formou.

abicka
07.02.2017

První díl se mi líbil i jsem se nasmála. Druhý díl nic moc, místy nuda.

Hanulka25
07.02.2017 1 z 5

Upřímně nevím, co na tom má být k smíchu, nebylo to ani k usmívání. Dočetla jsem jen z principu.

psivkova
03.02.2017 5 z 5

Skvělá kniha. Pro relax a pohodu. Doporučuji.

fereny
02.02.2017 2 z 5

Za mě ne, na nucený a stále opakovaný humor moc nejsem. Zaujal mě námět, zpracování už tolik ne. Číst další díly by mi přišlo jako ztráta času. Aspoň že se tento dal strčit do čtenářské výzvy (deníkový záznam).

svha
31.01.2017 5 z 5

kniha, u které jsem se smála nahlas a hodně, uvidíme jestli se dostanu i k dalším dílům

gabriela7256
31.01.2017 5 z 5

Miluji situační humor a zvláště ten náš český. Tato kniha byla pro mě jednou z mála u které jsem se nepřestávala smát až jsem občas budila ve svém okolí pohoršení (zvědavost) . Přečetla jsem všechny díly a můžu říct, že úrovně,, jedničky" nedosáhly, přesto jsem je zhltla jak malinu a řádně podráždila bránici.

Via64
30.01.2017

Úžasná kniha, taky jsem se smála nahlas(v autobuse jsem se otřásala tak, až to vypadalo, že tiše štkám). Přečetla jsem i další díly, taky vtipné, ale nedosáhly úrovně tohoto prvního dílu.

ElizabethK
30.01.2017 5 z 5

Neuvěřitelně humorná kniha, u které jsem si odpočinula. Při čtení jsem se velmi často smála i nahlas (což například v autobuse působilo poněkud bizarně). Některé humorné části pro mě byly umocňovány vlastními zkušenostmi - komunikace s muflony i s člověkem podobným Josefovi.

Anet2106
30.01.2017 5 z 5

Velmi vtipna kniha. Super na odreagovani. Rozhodne planuji i dalsi dily.

martina1199
28.01.2017 5 z 5

Pokud se rádi smějete, až vám tečou slzy z očí, tak tahle kniha je pro vás to nejlepší :) Prostě "super psycho" (zasvěcení pochopí) :-)

Ivaii
25.01.2017 4 z 5

Nám ve čtečce a jsem ráda, že jsem koupila. Vtipná oddychovka.

pavčape
24.01.2017 5 z 5

Vynikající oddychovka! Sice na první pohled název připomíná červenou knihovnu, ale díkybohu není tomu tak! Doporučuji pro zlepšení nálady ! :-)

vladka31
24.01.2017 5 z 5

Vynikající humor - a to ve všech dílech. Aristokratka zaujala místo v mé knihovničce a zařadila se mezi knížky, které čtu opakovaně.

Alessio25
24.01.2017 4 z 5

Kniha Poslední aristokratka je psaná formou deníku mladé Marie Kostkové z Kostky. Je to bláznivý příběh rodinky žijící v Americe, která v restitucích získala barokní zámek v Čechách. Rodinka se nastěhuje do svého nového zámku a stává se tak aristokraty. Kniha je opravdu legrační a člověk se u ní nasměje. Hned po dočtení se pouštím do druhého dílu :-)

Katulik86
24.01.2017 5 z 5

Tak takhle jsem se u knížky už dlouho nepobavila... Nejsem zrovna nejrychlejší čtenář, ale ve chvíli, kdy jsem nemohla o půl třetí ráno spát, vzala si knížku, abych nekoukala jen tak do stropu, škubalo to tu se mnou, až jsem měla strach, že toho prcka vedle vzbudím, a během hodiny jsem zhltla nějakých 60 stránek, jsem si říkala, že je to vážně dobře a chytlavě napsané. Doufám, že další díly nezklamou.
P.S.: Když vidím babiččina yorkshira, naprosto chápu snažení pana hraběte o výchovu jeho čtyřnohých mazlíčků. A taky jeho výsledky. Ten náš Lump neumí přinést ani tu blbou pantofli...

pedroK
23.01.2017 5 z 5

Po dlouhé době kniha, u které jsem se smála nahlas ( v čekárně na onkologii např.) a zase po dlouhé době kniha, kterou jsem si vzala do ruky podruhé, abych se zase začetla a rozesmála se.

mcleod
23.01.2017 5 z 5

Výborný humor... sarkastický, situační, suchý, chytrý... zkrátka připomíná mi můj nejoblíbenější britský styl humoru, kterému se, jak je vidět i na této knize, ten český prostě neuvěřitelně moc podobá. Nedá se říci, že by kniha měla nějaký složitější děj... aristokratická rodina se ze Spojených států vrací na restituované rodinné sídlo a devatenáctiletá dcera o tom píše deník. Kouzlo se skrývá v něčem jiném... vše totiž komentuje s tak krásným nadhledem, že se smích nedá zastavit ani při četbě v davu dopravních prostředků. Je to ale přesně ten typ situačního humoru, který nejde slovy reprodukovat, když vychází z kouzla okamžiku popisovaného děje... takže končím s chválou a doporučuji přečtení této knihy, která dokáže člověku zlepšit náladu doslova v každé chvíli...