Poslední aristokratka

František Antonín hrabě Kostka z Kostky je potomek šlechtického rodu, žijící v New Yorku. Po pádu komunistického režimu se s americkou manželkou Vivien a dcerou Marií (III.) vrací do Čech, aby převzal rodové sídlo. Kromě zámku „zdědí“ hraběcí rodina i personál: zpátečnického kastelána, hypochondrického zahradníka a kuchařku, která si ráda cvakne a občas to přežene. Chudobný navrátilec, krkolomně navazující na slavný rodokmen, emigrantství, místní zemitost, zámek jako konkurenceschopná atrakce, kníže Schwarzenberg, zpěvačky Cher a Helenka Vondráčková, to jsou motivy, z nichž autor, profesí kastelán, upředl sérii panoptikálně komických situací. V deníku Marie III., posledního potomka rodu, nenajdete sex, násilí, vraždy ani hluboké myšlenky. Má jedinou ambici: pobavit čtenáře!...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/134832/posledni-aristokratka-uqy-134832.jpg 4.13916

Aristokratka 1.

Romány, Literatura česká
Vydáno · Druhé město
1. vydání originálu:2012
Počet stran:248
Jazyk vydání:český
Autor obálky:Bedřich Vémola
Vazba knihy:pevná / vázaná s přebalem
ISBN:978-80-7227-320-1

Kniha Poslední aristokratka

Malarkey
předevčírem

Přiznám se, a nebudu zastírat, že jsem se u žádné knihy nenasmál tak, jako u této. Vlastně jsem přemýšlel nad tím, kdy jsem se na posled nad knihou zasmál a nic kloudného jsem nevymyslel. Poslední aristokratka má skvělý námět, psána je výraznou sarkastickou formou, u které je na odstřel úplně každý včetně všech státních institucí. Pan spisovatel je profík, protože má evidentně perfektně nastudovanou českou osobnost a ví, z čeho si nejvíce děláme legraci a co nás v životě nejvíce pálí. To pak vkládá do příběhu s humorem sobě vlastním. Psáno je to pak hodně direktivně a jednoznačně, takže se v určitých chvílích nejde nesmát. Na druhou stranu jsou ale také kapitoly, které úplně legrační nejsou. Navíc starej fotr aristokrat je protivnej jak nudle u nosu, protože mu neustále chybí peníze, ale pak nakupuje nesmysly za desetitisíce. Celkově jsem měl trošku problém s finanční stránkou zámku v Kostce. Někdo by jim měl udělat účetnictví, protože tu rozhazují desetitisíci a ještě jim to přijde málo. Já tenkrát nastupoval na základní školu a byl jsem rád za korunu padesát, abych si koupil mlíčko. Když ale tyto nelogičnosti pominu, tak jsem se pobavil. Na čtyři hvězdičky bohatě a budu se určitě těšit na další díl.

Ráčkajda

Na tuto knížku jsem byla zvědavá. Popravdě nejvíc se mi líbil začátek,to jsem se opravdu nasmála, ale od půlky to už bylo slabší a ke konci jsem se už musela nutit, abych to dočetla. Takže průměr.

kytarka

Knihu jsem si přečetla proto, že má v blízké době vyjít film. Dlouhá léta mne kniha míjela. Jelikož mám ráda návštěvy zámku, tak jsem usoudila, že je kniha určená pro mě. Musím uznat, že je opravdu vtipná, tak že pokud si chcete přečíst něco hodně oddechového, tak tohle je ta správná volba. Trochu mi vadilo, že je psaná formou deníkových zápisků. Myslím si, že film bude pecka a troufám si říct, že asi bude lepší než kniha. Nevím však jestli se pustím do dalšího dílu. Dle recenzí nejsou, tak dobré jako právě první díl.

Danuše7

Prima oddychová kniha.

haski

Docela jsem se pobavila. Někdy jsem se smála i nahlas. No, ale jinak by mi asi stačilo, kdyby byla kniha poloviční. Přesto hodnotím kladně.

wildavk

Oddechovka.

Ryorka

Vtf? zase jdu proti proudu. Jestli tohle mělo být vtipný, tak nerozumím vtipu. Tohle mi přišlo jako udělat vtip za každou cenu. I nenáročná oddychovka by měla mít nějaký smysl a tady jsem ho marně hledala. Všichni aktéři byli naprosté panoptikum debilů ( obvzlášť matka ). Za mě trapnost o ničem.

NiNo

Příjemné, oddechové čtení na jedno odpoledne. Sice jsem se mnohokrát zasmála, ale týden po přečtení bych nikomu nemohla říct, co přesně bylo tak vtipného. Rychle přečteno, rychle zapomenuto.