Aristokratka a vlna zločinnosti na zámku Kostka

Aristokratka a vlna zločinnosti na zámku Kostka https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/391831/bmid_aristokratka-a-vlna-zlocinnosti-na--pK7-391831.jpg 4 1996 480

Aristokratka série

Po tragické smrti princezny Diany se ruší repríza rozverné historické revue s Helenkou Vondráčkovou a Heinrichem Himmlerem a na Kostce je vyhlášen smutek. V zámecké kapli vzniká pietní místo s kondolenční knihou a z oken visí černé prapory. Aristokratka Marie využívá příležitosti a odjíždí na hájovnu za Maxem. Není ovšem jasné, jestli nejedná v pominutí smyslů. Na zámek dorazí několik osob, které rozpoutají vlnu zločinnosti. Podaří se Marii celou tu zašmodrchanou situaci rozplést? Tento titul je již čtvrtým ze série mimořádně úspěšných humoristických románů o „poslední aristokratce“.... celý text

Yunnan
17.10.2022 5 z 5

Nemohl jsem si pomoct, smál jsem se, až jsem brečel :o)). Stejně jako u prvního dílu. Nechápu, jak to mohla Veronika Khek Kubařová načíst, mně by se to nepovedlo ani za sto let :o). Takže plný počet hvězdiček a už se těším na další díl. Děkuji pane Bočku!

sarekaslukova
03.10.2022 3 z 5

Od předešlých dílů mám značný časový odstup, proto ani nemůžu srovnávat s předchozími díly. Ale jako pohodové čtení na cestu vlakem mi to úplně stačilo.

INCOGNITOREADER
22.09.2022 3 z 5

Tento díl je za mě nejslabší. Humor je více laciný než tomu bylo v předchozích dílech a na mě tolik nefungoval.

Amitiel76
21.09.2022 3 z 5

Ach jo. Troufám si říct, že tento díl se moc nepovedl. Je úplně jiný než tři předešlé, a autor tu spíš vsadil na podobu jakéhosi amerického sitcomu. Vše tu působilo moc uměle, strojeně a vynuceně. Situace přitažené za vlasy, až to působilo mírně trapně. Zkrátka když se moc tlačí na pilu, tak to obyčejně skřípe.... Navíc jsem v tomto díle úplně bolestně postrádala paní Tichou s Josefem, a další mé oblíbence z hradu Kostka. Číst o jakýchsi Majerových, a Angelice se Sonym, mě vážně nebavilo. Pryč s nimi! :-))
Naštěstí tu mám už nachystaný pátý díl, a jak se zdá, autor mě opět potěší.

HadleysHope
03.09.2022 5 z 5

Tohle je nejdramatičtější v této sérii. Rychle se to četlo, má to spád a napětí.

Renč
26.08.2022 5 z 5

Zábavná, čtivá kniha, tenhle díl obzvláště povedený. Lze přečíst na jeden zátah, což ji dělá také zajímavou. Prostě ideální odpočinkové čtení.

juliesze
22.08.2022 4 z 5

Rychlé krátké oddychové čtení, kdy v tomto díle se mi líbil zvrat a že okolnosti jsou relativně zvenčí. Někdy byl popis událostí i vtipný. Některé pasáže byly slabší, ale oproti předcházejícím dílům hodnotím lépe.

Kabuky
11.07.2022 5 z 5

Letní oddychové čtení.

knihomolka27
02.07.2022 5 z 5

Upřímně po opětovném čtení tohoto dílu mi vůbec nepřijde, že by byl slabší než ty ostatní. Vlastně se naopak domnívám, že změna postav a prostředí byla vlastně dost osvěžující a byl to vzhledem k předchozím třema velmi podobným dílům, dobrý nápad.
Vlastně nevím, která z pasáží byla vtipnější, jestli ta s učitelskými manželi, Karlem a jeho nevěstami, vtipnou žádostí o ruku nebo naprostými pohodáři Sonym a Angelikou. Všechno mi to přišlo hodně dobře promyšlené, jelikož do sebe všechno dobře zapadalo, a taky smekám, že si autor připravil půdu už v předchozím dílu, takže to působilo všechno hezky propojeně a promyšleně.
Co víc dodat...určitě jedna z nejvtipnějších knížek co znám.

VendaS20
30.06.2022 5 z 5

Za mě je na druhém místě za Poslední aristokratkou. Humor zůstal stejný ale od předchozích dílů se dělo něco nového a hezky to knihu oživilo. I když musím říct, že jsem od chytání zlodějů čekala víc.

Bakana
19.06.2022 4 z 5

Pořád dobré, občas jsem se i nahlas zasmála, ale pořád si myslím, že 1. díl byl nejlepší.

red_marionette
08.06.2022 3 z 5

Slabší, ale pobaví.

Bustedka
07.06.2022 2 z 5

Slabota oproti předchozím dílům. Poslouchala jsem jako audioknihu v podání Veroniky Khek Kubařové a i když chápu, že ta role tak prostě napsaná je, přišlo mi, že až moc tlačí na pilu a celý ten dojem se pokazil.
Příběh o ničem, humor nulový.

Katka2382
27.03.2022 4 z 5

Malé vybočení z "klasické" arisrokratky ,ale pořád dobrý.

LucyA7
27.03.2022 4 z 5

Skvělá oddechovka. Trochu odlišná od předchozích tím, že zámecké postavy jsou trochu v pozadí, ale jinak na stejné vlně.

Berulidemknihy
27.02.2022 4 z 5

Když Aristokratku čtu s větším odstupem od minulého dílu, musím říci, že mě baví daleko více. Velmi často jsem se smála. Celkově mi dílo připomíná takový Deník malého poseroutky pro starší:)
Tento díl mi opět ukázal, že pokud se chci odreagovat mezi povinnou četbou, je série skvělá volba!

Kexina
15.02.2022 3 z 5

Měla jsem si dát větší odstup od předchozího dílu. Příběh vtipný a svižný jako vždy, jen už mi ten styl přišel "na jedno brdo". Na další díl si raději chvilku počkám.

Booky84
09.02.2022 4 z 5

Kniha vhodná k odreagování po náročném dni. Opět jsem se zasmála, ovšem oproti předchozímu dílu to prostě nebylo ono, a proto jedna hvězda dolů.

Evar88
01.02.2022 1 z 5

Bohužel, tento díl se mi líbil ze všech nejméně. Autor chtěl nejspíš vybočit ze zajetých kolejí, což mělo za následek překombinovaný děj bez špetky humoru.

Karoley
04.01.2022 3 z 5

Čtvrtý díl mě zklamal, nebylo to zkrátka ono, chyběl mi v příběhu Josef a paní Tichá a jejich nezapomenutelné hlášky, u kterých jsem se vždycky nejvíc nasmála.