Aristokratka a vlna zločinnosti na zámku Kostka

Aristokratka a vlna zločinnosti na zámku Kostka https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/391831/bmid_aristokratka-a-vlna-zlocinnosti-na--pK7-391831.jpg 4 1996 480

Aristokratka série

Po tragické smrti princezny Diany se ruší repríza rozverné historické revue s Helenkou Vondráčkovou a Heinrichem Himmlerem a na Kostce je vyhlášen smutek. V zámecké kapli vzniká pietní místo s kondolenční knihou a z oken visí černé prapory. Aristokratka Marie využívá příležitosti a odjíždí na hájovnu za Maxem. Není ovšem jasné, jestli nejedná v pominutí smyslů. Na zámek dorazí několik osob, které rozpoutají vlnu zločinnosti. Podaří se Marii celou tu zašmodrchanou situaci rozplést? Tento titul je již čtvrtým ze série mimořádně úspěšných humoristických románů o „poslední aristokratce“.... celý text

n.ezn.amy
28.10.2018 5 z 5

nemůžu si pomoct, ale humor Evžena Bočka mám moc rád, kniha přečtena za 2 hodiny, ale stálo to za to. Deniska a Josef v tomto díle naprosto kralují

Le Chat
27.10.2018 5 z 5

Opět jsem se výborně pobavila. :-) Doporučuji a těším se na pátý díl.

Alena_S
25.10.2018

Ach jo, zase to zachránil Josef.. A ty hodiny s kukačkou. Mrzí mě, že když se děj konečně vrátí zpátky dom, končí. A teď co bude s tím Maxem??

lapagerie
24.10.2018 2 z 5

Jak moc jsem se těšila, tak moc jsem byla zklamaná. Celá kniha se vlastně ani neodehrává na Kostce, Marie je tu jen vypravěčkou cizích příhod. Párkrát jsem se zasmála (nejvíc u hodin, kde místo kukačky klove havran do hlavy Turka a drnčí "Nic než prrrávo, krrreténe" - moje orlická průvodcovská minulost tenhle vtípek dost ocenila).
Ale jinak to nemá šťávu. Škoda.

Evelyn2
23.10.2018 3 z 5

Pěkné to bylo ale co si budeme nalhávat... na Poslední aristokratku to nemá.

kacinekgott
22.10.2018 2 z 5

Na další díl aristokratky jsem se velmi těšila. Bohužel mě dost zklamala. Nemohla jsem se dočkat osudů obyvatel Kostky a nedočkala jsem se. Námět docela hezký, ale do série aristokratky bych ho nezařadila - o naší aristokratce to tentokrát moc nebylo.

Martina99
22.10.2018 4 z 5

Musím uznat, že jsem se ipět pobavila. Dokonce se mě paní v kavárně zeptala co čtu, že se chce taky zasmát.

snoopylady
22.10.2018 5 z 5

Po vlažnějším třetí dílu jsem se u tohoto opět smála nahlas.
Jednohubka, která vám zpříjemní 2-3 hodinky života.

qydko
22.10.2018 5 z 5

Opravdu jsem se bavila. Po trošičku slabším třetím dílu jsem si grotesku se zmatenými zloději fakt užila. Ani mi nevadilo, že hlavní hrdinové pouze sekundovali jiným zoufalcům.

ElizabethK
20.10.2018 3 z 5

Na knihu jsem se těšila, protože se mi předchozí 3 díly velmi líbily a neměla jsem vůči nim prakticky žádnou výtku.
Za sebe však musím říct, že nová kniha je obrovským zklamáním. Ano, pobavila jsem se, kniha se četla rychle, ale mám k ní dost velké výhrady.

Tak předně, je pěkné připomenout čtenáři předchozí díl, ale tady byly zhusta přímo citovány pasáže z Aristokratky na koni. O obyvatelích Kostky jsme se nedozvěděli téměř nic nového.
Druhou výtkou je mluva nových postav. Sice se mi velmi líbilo, když byly v knize věty typu: Do policejního protokolu uvedla, že za ty "botičky vyklopila čtverku.", ale v průběhu čtení jsem zjistila, že takové průpovídky mají všechny postavy bez ohledu na intelekt či zaměstnání. Ano, takové vsuvky byly vtipné, ale nebyly propracované, takže učitelka zněla v přímé řeči stejně jako jednoduchý Sony, kterému spadlo auto na hlavu.
Poslední výtka patří právě novým postavám. Nemůžu říct, že jsou špatné, ale těšila jsem se na další humorné situace obyvatel zámku a také na nové komické zážitky s muflony.

Doufám, že se autor příště zase vrátí ke starému formátu - věřím, že inspiraci má z čeho načerpat, protože mufloni jsou stále originální a zaměstnanci také prochází osobnostním vývojem.

Ve výsledku tedy můžu s klidem říct, že si knihu ještě rozhodně přečtu, ale také za sebe můžu říct, že je to to nejslabší, co autor napsal.

zuzik2301
20.10.2018 5 z 5

Byly chvíle, kdy jsem přes slzy smíchu nemohla ani dál číst. Josef opět zářil a jeho nenávist k návštěvníkům snad ještě vzrostla.

terijans
19.10.2018 5 z 5

Připomnělo mi to skvělý první díl, tento byl taky skvělý. Opět jsem se několikrát zasmála nahlas!

petrarka72
19.10.2018 5 z 5

První Aristokratka byla skvělá, protože originální a s humorem tak hustým, že by se dal krájet; další díly nedosahují její úžasnosti, ale drží si velmi dobrý standard. Ani tentokrát Marie Kostka nezklamala - a obávám se, že jestli neumře během příštích pěti až deseti pokračování, umřu já. Smíchy.

Durancie
19.10.2018 4 z 5

Pokaždé se rozplývám nad romantickou linkou Marie a Maxe a jsem ráda, že se i tentokrát opět posunula do kýženého cíle. Jinak ale tuto knihu beru spíš jako halloweenský speciál a těším se na další standardní díl.

pankaplan
19.10.2018 2 z 5

Přiznám se hned na začátku: Mám knihy Evžena Bočka rád. Není to samozřejmě nic, co by vešlo do zlatého fondu české literatury, ale jako nenáročné čtení na ukrácení dlouhé chvíle to vždy fungovalo skvěle.

Jenže v pořadí čtvrtá kniha už není zdaleka tak dobrá, jako bývaly ti předtím. Evženu Bočkovi docela spadl řetěz, humorných situací tam je pomálu a co je nejhorší: pokud jste se těšili na nové příhody vašich oblíbených postav, budete tentokrát zklamáni.

Protože děj knihy se tentokrát motá kolem dvou partiček lidí, kteří se (ve stejný den, náhodou) rozhodli Kostku vykrást. Většina humorných situací a příhod se tak děje kolem nich. Tedy, náznaků humorných situací, které mi bohužel příliš zábavné nepřišly.

Lhal bych kdybych řekl, že jsem se u knihu ani jednou nezasmál, to vůbec ne. Ale bylo to na začátku a pak jsem dlouho nemohl pochopit, proč se vlastně děj ubírá tímto směrem. Čekání na čtvrtou (a tuším, že ne poslední) Aristokratku bylo dlouhé, o to větší je bohužel mé zklamání.

luca0682
19.10.2018 5 z 5

Skvělá oddechovka, kterou přečtete za jeden večer. Stejně jako u předchozích dílů, i teď jsem se smála nahlas. Pokud hledáte knihu na zlepšení nálady po těžkém dni, určitě neváhejte!

Kris204
18.10.2018 5 z 5

Autor se vrátil do starých kolejí a po rozpačitém třetím díle jsem se při čtení opet nahlas smála a výborně se bavila:) Skvělá oddechovka.

wendulka321
18.10.2018 5 z 5

Skvělá oddechovka i když ta zápletka je jako z nějaké šílené americké komedie, ale člověk se baví už jen tím jak je to šílené, ještě teď mě bolí břicho jak jsem se smála a to i nahlas a dlouho. Rozhodně doporučuji přečíst. Jediné co si přeju ať nás pan autor dlouho nenapíná, nutně potřebuju vědět co bude dál!

klaraj093
18.10.2018 5 z 5

Kniha byla skvělá. Dokonce mi přišla nejvtipnější ze všech. Doporučuji jako oddechové čtení, ale každopádně je třeba přečíst předchozí díly.

Měňavka
18.10.2018 5 z 5

Tak a je to tu = další skvělé pokračovaní. Originální, neotřelý humor a zajímavá zápletka, to je prostě záruka příjemného počtení na volné odpoledne. Autor nezklamal a doufám, že bude i nadále pokračovat v tomto směru.