Aristokratka a vlna zločinnosti na zámku Kostka

Aristokratka a vlna zločinnosti na zámku Kostka https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/391831/bmid_aristokratka-a-vlna-zlocinnosti-na--pK7-391831.jpg 4 1999 480

Aristokratka série

Po tragické smrti princezny Diany se ruší repríza rozverné historické revue s Helenkou Vondráčkovou a Heinrichem Himmlerem a na Kostce je vyhlášen smutek. V zámecké kapli vzniká pietní místo s kondolenční knihou a z oken visí černé prapory. Aristokratka Marie využívá příležitosti a odjíždí na hájovnu za Maxem. Není ovšem jasné, jestli nejedná v pominutí smyslů. Na zámek dorazí několik osob, které rozpoutají vlnu zločinnosti. Podaří se Marii celou tu zašmodrchanou situaci rozplést? Tento titul je již čtvrtým ze série mimořádně úspěšných humoristických románů o „poslední aristokratce“.... celý text

eliska8413
07.01.2019 5 z 5

úplně nejvíc nejlepší díl. Knížku jsem přečetla na jeden zátah a vydávala u ní dávivý smích, až se mě manžel ptal jak dlouho tohle bude muset poslouchat. Naštěstí pro něj má knížka rodokapsový formát. Já bych snesla stránek tak 500. Prosím víc aristokratky víc víc víc

Roniet
07.01.2019 4 z 5

Knížka se mi moc líbila. Jako večerní čtení super. Jako proti depresivní čtení vřele doporučuji. Líbila se mi hlavně zlodějská linie a doufám že se s nimi znovu setkáme na stránkách dalšího pokračování. Na původní postavy včetně knížete Schwarzenberga se velmi těším a doufám že se s ním otec naší Poslední Aristokratky setká a bude si mu moci postěžovat na živo :)

ave55
06.01.2019 odpad!

Panečku, to zase byla blbina. Kdybych tuto volovinu nedostala, nezavadila bych o ni na pultě ani prstem. Furt o ničem.

zbožňuju_knihy
06.01.2019 3 z 5

Celá kniha v podstatě o ničem, ale to je záměr: vypnout a moc nepřemýšlet. Asi třikrát mi tekly slzy smíchy, proto dávám 3*. Jinak je kniha vydaná opět velkými písmeny a tři stránky = jedna strana v kterékoli jiné beletrii. Dalo by se vydat i jako povídka, přečteno za dvě, max 3 hodiny = zbytečně drahé za tak málo textu :-(

lenka7348
04.01.2019 5 z 5

Díky změně postav je to zase trošku něco jiného, ale vtipné je to pořád, ať si říká kdo chce, co chce. :-)

Mia516
04.01.2019 4 z 5

Já jsem se teda pobavila dobře. Třetí a tento čtvrtý díl jsem četla s větším časovým odstupem od prvních dvou, takže lehká připomínka děje na začátku se hodila. A pak už to jelo samo. Zhruba někde v prostřed knihy to trochu roztahané je, konec je tak tak nějak "uťatý", ale nasmála jsem se opět hodně a o to mi šlo. Spokojenost.

hapac
04.01.2019 3 z 5

Nejsem zklamaná, obdobný humor jako v předchozích dílech, zkrátka tak akorát pro zpříjemnění nedělního odpoledne. Až se budu potřebovat zase trochu zasmát, tak určitě po některém ze čtyř dílů sáhnu.

perpe2a
03.01.2019 4 z 5

Miluju knížky, které vás rozesmějí, pobaví a ve kterých si opakovaně čtete některé povedené a vtipné hlášky. Tento díl jsem knižně slupla za jedno odpoledne a byla jsem z něj v dobré náladě. Ano, první díl byl nejlepší, ale mě Evžen Boček pořád s Aristokratkou 100x jinak baví. Kdo chce přepnout od starostí, naladit se na pozitivní vlnu, ten ať čte Aristokratku. Doporučuji.

elenai
02.01.2019 3 z 5

Vážně jsem váhala nad hodnocením, ale ten konec byl, jak bych to napsala... naprosto odfláknutý! Autor si se závěry nemusel v předchozích dílech lámat hlavu a tady v tomto ukončil příběh jak nějaký začátečnický pisálek. Obměna postav mi nevadila, Marie jsem totiž začala mít plné zuby. Ale opravdu mi chybělo trio paní Tichá-Spock-Josef. Za mě tedy celkem slušné a vtipné, ovšem už bylo aristokratky až příliš. Pan Boček by měl zkusit změnit téma, ačkoliv by se mi líbil román o Josefovi, když ještě nebyl tak úplně sešlý. :-)

ŠárkaStrnadová
01.01.2019 5 z 5

Kniha mě opravdu bavila a konec jsem dočítala v slzách smíchu!

makke
30.12.2018 4 z 5

Možná trochu slabší než předchozí díly, ale jako jednohubka na zpestření odpoledne super.

mirunda
30.12.2018 3 z 5

Tak tohle se úplně nepovedlo. U knížky jsem se ani jednou nezasmála, tak jako u minulých dílů. Přišlo mi to zbytečně nastavované a v podstatě o ničem.

semmi
29.12.2018 4 z 5

Opět nezklamala.

Lucek
28.12.2018 3 z 5

Až moc lexaurinu a prozacu...

Hella
28.12.2018 2 z 5

Z prvního dílu jsem byla neskutečně nadšená, uchechtaná a schopná na potkání lidem citovat některé ty úžasné hlášky. Další dva díly pak už nic moc (myslím, že jim ublížilo, že byly pojaty jako samostatné knihy. Být to součástí jedné publikace, byla to rozhodně mnohem větší pecka), no a tenhle poslední, čtvrtý díl už jsem z půlky přeskákala. Ano, holt v nejlepším přestat.

saez
28.12.2018 4 z 5

Dáte-li si časový odstup od prvních "Aristokratek", budete se opět dobře bavit.

jitrnic
25.12.2018 3 z 5

Mufloni jsme především my, Bočkovi čtenáři. Zpočátku každé jeho knihy přijde pár velmi vtipných situací a duchaplných postřehů, čím dál víc se z toho stává přehnaná fraška, kdy humor pramení pouze z toho, že nějaká postava nemůže uvěřit při pohledu na jinou, komicky poznamenanou postavu. Tato hovadina pak zběsile uhání k cíli, vy s ní, na konci chvilku hledáte, jestli to ještě někam nepokračuje a pak obrátíte oči v sloup, sami nad sebou. A příště si jeho knížku koupíte zas.

cérka
25.12.2018 3 z 5

Plně souhlasím s komentářem od "magnolia", jen za mě o jednu hvězdičku méně. Zasmála jsem se, ale spíš jsem nevěřícně kroutila hlavou kam až jde příběh "nadstavit". Nevím jak jinak slušně napsat, že je to konina, ale na sto procent jsem si jistá, že pan Boček napíše další pokračování. A tak se asi brzy dozvíme jak probíhala svatba, svatební cesta.... aristokratky Marie.

katka.oo
25.12.2018 4 z 5

Při čtení jsem opět měla úsměv na rtech, ale už jsem se nesmála tolik nahlas jako při minulých aristokratkách, nicméně kniha je fajn a jako večerní oddechovka super. Pokud bude pokračování určitě do něho ještě půjdu.

Marčullkas
21.12.2018

Za mě nejspíš nejslabší děj.