Aristokratka a vlna zločinnosti na zámku Kostka

Aristokratka a vlna zločinnosti na zámku Kostka https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/391831/bmid_aristokratka-a-vlna-zlocinnosti-na--pK7-391831.jpg 4 1996 480

Aristokratka série

Po tragické smrti princezny Diany se ruší repríza rozverné historické revue s Helenkou Vondráčkovou a Heinrichem Himmlerem a na Kostce je vyhlášen smutek. V zámecké kapli vzniká pietní místo s kondolenční knihou a z oken visí černé prapory. Aristokratka Marie využívá příležitosti a odjíždí na hájovnu za Maxem. Není ovšem jasné, jestli nejedná v pominutí smyslů. Na zámek dorazí několik osob, které rozpoutají vlnu zločinnosti. Podaří se Marii celou tu zašmodrchanou situaci rozplést? Tento titul je již čtvrtým ze série mimořádně úspěšných humoristických románů o „poslední aristokratce“.... celý text

Alex.Barunka
14.01.2019 4 z 5

S odstupem času mezi třetím a čtvrtým dílem musím říct, že jsem se chlámala na každé stránce. V porovnání s takovým druhým dílem to bylo svěží a mělo to šmrnc.

Trošku mě zklamalo rozuzlení, ale musím říct, že Angelika a Sony mi to dostatečně vynahradili! :D

Simstr
14.01.2019 4 z 5

Kniha pobaví, celou sérii s "Aristokratkou" mám ráda a patří k mým nejoblíbenějším. Ale nějak se to opakuje...

4xbabča
14.01.2019 3 z 5

Kniha opět pobavila i rozesmála,ale určitě ne tolik jako předchozí příběhy ze zámku. Objevily se nové postavy, ale mě tam chyběl svérázný personál zámku se svými veselými kousky.

NymphMaeve
13.01.2019 3 z 5

Škoda, ale tohle se moc nepovedlo. Přitom sérii Arostokratky miluju, vždy jsem říkala, že je nutné číst její díly s pauzami - podobné dialogy i příhody v jednom prostředí, to se rychle přejí. S pauzami je to super oddechové čtení. Na tento čtvrtý díl jsem se těšila od srpna a ani tak dlouhá pauza nepomohla. Novoty nejsou vidět, celý děj se týká rozplétání situace jednoho dne. Vtipy i popisy jsou velmi podobné předchozím dílům, nic co by mě nadchlo. Navíc textu celkem málo. Pokud by měl být další díl, doufám, že bude jiný a originálnější.

Jizi
13.01.2019 2 z 5

Čím dál slabší a bizarnější, ale ne tím správným způsobem. Všichni jsou neustále ožralí ořechovkou nebo sjetí lexaurinem nebo obojím zároveň. A čeho je moc, toho je zkrátka příliš. Staré postavy se chovají furt stejně a jsou s tím otravní a ty nové tomu moc nepomáhají. Strašlivě mě iritovaly anachronismy (Kaufland je v ČR až od roku 1998, v roce 1997 nebyl favorit žádný strašný křáp, vzhledem k tomu, že felicie se vyráběla od roku 94 a oktávka byla v tu dobu teprve rok starý model...; airbagy rozhodně auta v té době běžně neměla, stejně jako autorádia) a v audioverzi, kterou jsem poslouchala, naprosto nekonečné hudební předěly. Proč? Kdybych chtěla poslouchat estrádní příšernosti, nepouštěla bych si knihu! Narátorka četla Angeliku jako česky hovořící Ukrajinku, nevím proč, bylo to sice vtipné, ale nevím, jestli to byl autorův záměr, zbytek byl pořád dokolečka stejný. Dvě hvězdy za těch pár fórků, které mě přeci jen rozesmály a za tu ukrajinskou Angeliku, na mě fungovala spolehlivě.

Veve131
13.01.2019

Aristokratka mě opět pobavila. Odpočinková četba. Doporučuji všem.

Lucienka
12.01.2019 5 z 5

Až nearistokraticky se bavím u knih pana Bočka a doporučuji všem, kdo se chtějí od srdce zasmát.

jiri77
10.01.2019 4 z 5

Kniha u které nemusím nad ničím přemýšlet a jen si přečíst příběh,který pobaví a navodí pohodovou atmosféru. Na první díl to nemá ale postavy této série mě vždy pobaví.

LahoferRose
10.01.2019 3 z 5

Zasmála jsem se, alechyběli mi všichni z rodiny. Zejména na Miladu jsem se těšila.

zdenaR
10.01.2019 2 z 5

Bohužel musím konstatovat, že každá další kniha o aristokratce se mi líbí méně a méně.
Dějově nezajímavé, opakované rádoby vtipné situace a postavy začínají už být nudné.
Na samostatnou knihu trochu málo :-(((
Občas se člověk zasměje, ale výsledně po pár dnech už si ani nevybavím, o čem vlastně kniha je.

Isew
10.01.2019 5 z 5

Takové panoptikum, jako v tomto díle, to se jen tak nevidí. Všichni buď pod vlivem léků, alkoholu nebo totální blbci. Je to neuvěřitelně přepálené, ale vůbec mi to nevadí. Schválně jsem přemýšlela, kdy jsem se v posledních letech u knížky smála opravdu nahlas. Vzpomínám si na pět knih. Nepohledný princ a čtyři díly aristokratky. Za ten smích odpouštím mnohé, protože vyvolat strach a napětí je mnohem jednodušší než vyvolat smích. A za ten smích dávám pět hvězdiček.

ještěrka38
10.01.2019 3 z 5

Myslím si, že v nejlepším by se mělo přestat. Trošku lepší než předchozí díly, ale jedničce se to nevyrovná.

ivana02
09.01.2019 4 z 5

Čtvrtý díl sice nedosáhne na díl první, ale i tak jsem se pobavila. Nic jiného jsem totiž od knížky neočekávala, jenom se od srdce zasmát při čtení v tramvaji cestou do práce. V tomto směru kniha svůj účel plně splnila a byl jsem ráda, že mi ji Ježíšek na základně mého přání přinesl.

kackamy
08.01.2019 3 z 5

Na pokračování příběhů aristokratky Marie jsem se těšila. Jsem ale z výsledku trochu zklamaná. Na jednu stranu je linka se zločiny na Kostce zajímavou změnou a odchýlením od předchozího dění na zámku, které se, ať se nám to líbí nebo ne, po třech dílech stávalo už trošku stereotypní. Na stranu druhou jsem celkem postrádala různorodé charaktery zámeckého osazenstva a chvílemi jsem měla dojem, že detailní popis "vlny zločinnosti na zámku Kostka" působí vůči předchozím knihám malinko šroubovaně.

Steew
08.01.2019 4 z 5

Fajn změna, tohle mne pobavilo :)

tonysojka
08.01.2019 5 z 5

Jednohubka na pobavení. Řehtal jsem se u každého odstavce jako kůň

Pedias
08.01.2019 5 z 5

Miluju Josefa a pana Spocka! ♥ Jejich hlášky a příhody jsou nesmrtelné.
Bavilo mě to hodně, změna postav knize jen prospěla a obě skupiny zločinců do dění na Kostce skvěle zapadli.
Těším se na další pokračování.

Miretti
07.01.2019 5 z 5

Tak pro mě byla maličká změna ústředních postav rozhodně vítaná! Ty dvě naprosto šílené party do knihy skvěle zapadly a daly knize nový náboj, nejde přeci do nekonečna psát o rodině a služebnictvu. Za mě nejlepší a nejvtipnější díl:), děkuji za další dávku této četby.

boucner
07.01.2019 5 z 5

Dávám 5/5, sice padla na každého plná taška antidepresiv, ale i tak to bylo opět vynikající čtení...těším se na svatbu! Doufám, že bude tak úspěšná, jako byl ta Helenky

_Michelle_
07.01.2019 3 z 5

Kostka je místo, kam vždy ráda zavítám, jelikož zde všichni žijí poněkud praštěným a pro čtenáře zpravidla velice čtivým způsobem. Tento díl série o mladé aristokratce byl však za mě bohužel nejslabší ze všech. Hlasitý smích už se nekonal a zábavných překvápek bylo pomálu. Doufám, že budoucnost (např. v podobě opulentní svatby) bude vtipnější.