Aristokrat

Aristokrat https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/496460/bmid_aristokrat-XAC-496460.png 4 198 38

To on ode mě utekl. Každá holka tohle nejednou zažila, ne? Byl to okouzlující britský aristokrat, který mi jednoho léta převrátil svět naruby. Od chvíle, kdy jsem Lea poprvé spatřila dalekohledem, mě uchvátil. Ani v duchu mě nenapadlo, že na pozemku na druhé straně zálivu najdu muže, který se sprchuje v rouše Adamově. Pak jsem si všimla, že jeho spolubydlící zase pozoruje dalekohledem mě a baví se tím, jak Lea hltám pohledem. Zajímavé seznámení, že? Když jsem pak na ně nevyhnutelně narazila, ukázalo se, že ti pohlední Britové si ten dům v mém přímořském městečku pronajímají jen na léto. S Leem jsme si okamžitě padli do oka, i když jsme byli – technicky vzato – protiklady. Naučila jsem ho, jak na pláži najít a vykopat škeble, zatímco on mi dokázal, že ne všichni bohatí a mocní chlapi jsou domýšliví. Přestože jsem věděla, že se ke mně naprosto nehodí, nemohla jsem se od něj odtrhnout. Bylo to divokých a bláznivých pár měsíců. A než jsem se nadála, zamilovali jsme se do sebe. Oba jsme měli jediné přání: strávit spolu víc času. Ale Leo měl doma povinnosti. Do jeho rodiny a života bych nikdy nezapadla. Navíc jsem studovala práva a nechtěla jsem se školy vzdát. Takže jsme se rozhodli to ukončit a už se nikdy neohlížet zpět. V myšlenkách jsem na něj ale nikdy nezapomněla a měla pocit, že jsem nechala odejít spřízněnou duši. Navenek jsem se ale přesvědčovala, že náš příběh skončil. Až do doby, kdy mi o pět let později poslal dopis, který mnou otřásl až do morku kostí. Myslela jsem si, že se mi to první léto obrátil svět vzhůru nohama? No, to jsem ještě nic nevěděla!... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Baronet

The Aristocrat , 2021

georginaa
19.01.2023 5 z 5

Příběh Lea a Felicity nijak nebyl zvláštní, prostě se potkali, zamilovali a bohužel jejich prostředí bylo úplně rozdílné. To je oddělovalo od skutečného vztahu. Co se mi dost líbilo, byl bratranec Sig, který tento příběh dost okořenil svou prostořekostí, byl to takový floutek, kterému nevadilo nic říct, co na srdci to na jazyku. Dokud i on se nedostal do spárů pravé lásky. Ze začátku to bylo takové odříkávání od lásky, pak to bylo bolestné zamilování a po pěti letech to vyústilo v nečekané překvapení. Pokud někdo má rád tyhle romance, určitě doporučuji.

adela2230
18.01.2023 4 z 5

Příběh je dobrý, taková klasika od autorky. Pravdou je, že ale kniha ze začátku měla pár rušivých momentů. Druhá část knihy byla podstatně lepší, ačkoliv tam byly více náročné pasáže ze života.

Andrejka91
17.01.2023 5 z 5

Začátek knihy byl takový slabší, nevím proč mi pořád připadalo, že Leo i Felicity jsou mnohem mladší než byli. Ale po znovu shledání po pěti letech nabral jejich příběh pořádné obrátky.
Sice to nebylo nic nového, ale jak jsme u Penelope zvyklí, je to skvěle napsané a velmi čtivé. Bylo to smutné ale ze života.
Škoda, že není pokračování o Sigovi, ten byl taky super.

Ketfl
09.01.2023 4 z 5

Přiznám se, že začátek knihy - tedy až na to vtipné první "seznámení" - mě příliš nezaujal. Na mě hlavní dvojice vedla až přeslazené dialogy, jediný Sig to tam svými vtipnými hláškami zpestřoval. Čím víc jsem ale v ději pokračovala, tím víc se mi příběh líbil. Když se cesty hlavní dvojice rozešly a znovu se setkaly až po pěti letech, tak mi dokonce i slzička ukápla, co následovalo. Příběh sám o sobě není ničím originální, přesto je to prostě kniha od Penelope a já jí nemohu upřít čtivost. Dost by mě zajímal i příběh Siga, který byl také velice smutný. Kdyby mu autorka věnovala samostatnou knihu, vůbec bych se nezlobila. Za mě pěkné.

Raislin
04.01.2023 5 z 5

Tak tady je to sázka na jistotu. Opět skvělá kniha z pera této autorky. Byl to skvělý příběh od kterého se nešlo odtrhnout. Takže jednoznačně stojí za přečtení.

Hatshepsut
03.01.2023 4 z 5

Každý si uvědomí co měl, až když to ztratí. Stejně tak je to s příběhem Lea a Felicity. Začátek knihy sladkobolný, ale takové už romantické příběhy jsou. Příjemná oddechovka na jeden večer.

luzajickova
29.12.2022 5 z 5

Upřímně nemám co vytknout, tento příběh patří mezi další úžasné příběhy a dojáky, samozřejmě se příběh neobešel bez slz, ale to bude možná tím, že sem citlivka. Leo se zachoval podle mě dost dobře a spravedlivě, i když tím nechtíc ublížil někomu. Musím uznat že nejlepší bylo asi seznámení Lea a Felicity, z toho sem nemohla a těšila se nejvíc na tuto scénu, jelikož byla zmíněna v anotaci, čímž mě kniha zaujala a už sem jen čekala než vyjde a budu si jí moci přečíst. Mezi Felicity a Leem byla od začátku upřímnost, což je podle mého v každém vztahu to nejdůležitější a samozřejmě ještě důvěra, kterou si k sobě vybudovali. Leo nad žádnou otázkou nezalhal, opravdu vše Felicity řekl na rovinu a tak to má být. Tedy uznávám, že sem si nad Felicity příjmením lámala jazyk, pro mě trošku těžší vyslovit, ale to je jen prkotina a maličkost. Líbil by se mi příběh o bratranci Lea Sigovi, zajímalo by mě, zda si i přes to všechno, čím si musel projít, našel nějakou lásku nebo ne.

Siegrid
26.12.2022 1 z 5

Anotace mi přišla lákavá, těšila jsem se na jiskření a správný šmrnc, jenže z toho tam nebylo ani jedno. Bylo to spíš utrpení a po přečtení knihy jsem si oddechla a řekla, tak Penelope Ward snad ještě dám šanci jedině ve spolupráci s Vi Keeland, ale samostatně už ne. Zamil. příběhů jsem přečetla nespočetně, ale tenhle mi nebyl ani náhodou sympatický. Dokonce jsem se obávala, aby tam nebylo ke ke konci " o 40 let později". Když už to byly postavy, tak ploché a unylé a sotva se tam něco dělo, jen fňukali, že se koncem léta rozloučí. Nuda, nuda a těch pár drobných vulgarismů, které tam byly přeloženy, se mi vůbec do toho děje nehodily. Takže šmrnc neměla ani z jedna postav kromě Siga a souhlasím s níže komentářem Tesset a autorka si mohla vymyslet s ním lepší příběh. Za mě trápení, mrzí mě to.

Tesset
22.12.2022 1 z 5

Ne tohle fakt ne. Bylo to utrpení číst. Celé strojené, postavy jak kdyby měly v zadku vražené pravítka, chovali se k sobě tak zdvořile, odosobněně, nemastné neslané. Chyběl tomu vtip. Příběh Siga taky přitažený za vlasy. No, tohle se autorce fakt nepovedlo nebo se to ztratilo v překladu.

nina3905
21.12.2022 4 z 5

Romantikuš oddychová jednodhubka.

hana1039
20.12.2022 5 z 5

Krásné, smutné, ale tak to v životě chodí... někdy je prostě těžké se rozhodnout a né všichni se na poprvé,,strefí,, ... já jsem si příběh užila se vším všudy...

AliceTief
20.12.2022 3 z 5

Krásná slaďárna, určitě doporučuji všem romantikům, za mě byl ale Leo strašný srab. Rozhodně bych si ale přečetla knihu o Sigovi

Ralemo
19.12.2022 5 z 5

Tak toto byla pecka, za poslední dobu knížka, která mě vážně dostala do kolen. Od začátku zajímavý děj, spousta zvratů a zápletek, hodněkrát jsem měla slzy na krajíčku. Je pravda, že druhá část mohla být o něco delší, byl tam velký skok, ale i tak jsem nadšená. Moje nejoblíbenější autorka opět nezklamala. Neskutečná sexuální přitažlivost mezi Leem a Felicity. Skvělý děj a zajímavá zápletka v podobě rodinné situace Lea. V kapitolkách se Sigem jsem se vážně pobavila a nakonec i jeho zápletka mě dostala a vlastně mi přirostl k srdíčku. Krásně napsáno, každá romantická duše musí být spokojená. Určitě se k této knize někdy vrátím. :)

havrmoni
19.12.2022 4 z 5

Něco mi tam chybělo. Jakoby to klouzalo jen po povrchu a nešlo do hloubky. Bylo to čtivé což ostatně bývá vždy, ale něco mi tam chybělo. Ta druhá část byla na můj vkus prostě moc rychlá.

Kubikuli
14.12.2022 5 z 5

Příjemná knížka, hezky napsaná, čtivá, malinko i napínavá i když hodně předvídatelná. Trochu mě zklamal začátek, protože ta mnohastránková dilemata, jestli má nebo nemá a jestli ji zlomí srdce nebo ne.. bylo to už chvilkami otravné. Ale jako souhlasím, že taky chci svého Lea :D padlo mi to teď do sentimentální nálady, takže za 5*, jinak by to byly jasné 4 :)

evineckY
10.12.2022 5 z 5

Krásná naivní pohádka o pravé lásce, aneb
co se může přihodit u pozorování ptáků :-)
Taky chci svého Lea !!!
Ten epilog byl dojemný.
Doporučuji všem romantikům.

LilluLong
10.12.2022 5 z 5

Nie každá kniha od autorky je pre mna top na 5* :) , ale tato s príbehom ako zo života vie zaujať a chytiť za srdce. U mna ma 5*
Dokonala .

Majuš333
09.12.2022 5 z 5

'V životě jsou chvíle, kdy se prostě rozhodneme skočit do ohně, i když víme, že se spálíme.'

Pravá oddychovka, vrele doporučujem :)

„Bavil ses dobře s… Jak že se jmenovala?“
„María.“
„Přesně tak.“
„S Maríou… a Maríou jsem se bavil skvěle.“
„Byly tam dvě Maríe?“
Svraštil obočí. „Ještě její kamarádka.“
„Obě se jmenují María?“
„Jasně, polovina Portugalek se zřejmě jmenuje María. S oběma jsem se bavil stejně dobře.“
Málem mi vypadly oči z důlků. „Počkej, ty ses taky zapletl s její kamarádkou?“
„Všichni jsme si spolu hráli.“ „Ježíšikriste.“
„Radši Ave María.“ Mrkl na mě.
Zakoulel jsem očima.

Penelope Ward