Archiv

Představte si místo, kde mrtví odpočívají na policích jako knihy. Každé tělo má svůj příběh, život uspořádaný v sérii vzpomínek, do kterých může nahlédnout jen Knihovník. Těm tělům se říká Historie. Šestnáctiletá Mackenzie Bishopová pracuje pro Archiv jako Správce. Jejím úkolem je chytat a vracet Historie, které se sem tam... celý text

Šestnáctiletá Mackenzie Bishopová pracuje pro Archiv jako Správce. Jejím úkolem je chytat a vracet Historie, které se sem tam probudí a utečou, Historie, které jsou často zmatené a agresivní. To všechno dělá s vědomím, že někde v Archivu odpočívá i tělo jejího dědy, který ji sem před čtyřmi lety přivedl, a mladšího bratra, s jehož ztrátou se zatím nevyrovnala.
Jedním z mnoha pravidel Archivu je, že v něm musí být naprosté ticho. Některé Historie totiž mají lehký spánek a stačí málo, aby se vzbudily. Ale teď jako by někdo neklidné mrtvé budil záměrně, z Archivu jich uniká víc a víc, a někteří mají dokonce pozměněné vzpomínky. A je na Mac, aby vypátrala, proč se to všechno vlastně děje a kdo za tím stojí, pokud možno dřív, než celý Archiv padne a ona přijde i o to málo, co z jejích blízkých zbylo… méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/19_/190981/archiv-archiv-2uk-190981.jpg 4.2271

Archiv (1.)

Vazba knihy:vázaná s přebalem
ISBN:978-80-7447-460-6

moncakovinka
předevčírem

Skvělý nápad! Některé věci autorka moc nevysvětlila, mohla je lépe rozepsat, vykreslit... ale dobrá. Jsem zvědavá, kam se to bude v dalších dílech ubírat.

Blanca_

Nápad pěkný, ale všechno nějaké nedotažené, odbyté. Po přečtení knihy stále nevím, jak si mám ten Archiv vlastně představit.
Přišlo mi, že po 30 stránkách už jsem vlastně věděla kde, kdy, proč a jak, a neměla jsem se na co těšit.
Spoiler!
Ten Owen v Úžinách tomu dodal hodně, hvezdičku za něj. Potom místo a Wes, který byl prostě boží. Tři hvězdičky. Něco na tý knize bude, ale taky ji něco chybí...

Mishak

Musím říct, že autorce se povedlo vytvořit krásné prostředí pro originální příběh. Snadno se do něj vžijete, jako kdybyste k němu patřili odjakživa. Sice je kniha pro mladší čtenáře, ale já si ji maximálně užila!

Celý můj názor k nahlédnutí zde:

PavlinkaL

Trvalo mi dlouho se začíst, ale nakonec to bylo příjemné počtení.

Některé příběhy se musí číst hlavou, jiné srdcem, při některých člověk zadržuje dech a u jiných ho sotva popadá smíchy. Někdy je nutné číst slovo od slova, jindy je význam skrytý mezi řádky, občas nás děj rozčílí, jindy rozpláče a v tomto případě vás čeká všechno najednou! :o)

Galánečka

Občas jsem se v ději trochu ztrácela a bylo pro mě hodně těžké představit si prostředí, kde se děj odehrává. Každopádně ale nemůžu říct, že by mě kniha nebavila. Našlo se tu i pár momentů, kdy to bylo docela strašidelné.

Zornaddie

Wesley a Mac? Shippuju!

P.S.: Chci být knihovník!

Adele02

Tak já nevím... bylo to divný, to jo, a spousta věcí prostě nebyla dostatečně vysvětlená a opodstatněná, ale ok. Konec se dal.
...a hlavně poslední věta autorčina poděkování mě dostala :D

Charlie119

Néé, puberťačky ve věku 13-17 let to sice jistě hltají, ale co o propracovanosti světa nebo zápletky nemůže být ani řeči. Je to typicky pro holky. Dva kluci, jeden ten hodnej další zlej ale zajímavej a teď dilema, koho?
Pár dobrých nápadů tam bylo, ale prostě mi to přijde jako odbyté. I popisy Archivu jsou dost prostoduché "ze dřeva a skla" to jako vážně? A s tím se má čtenář spokojit? ... Ocenil bych něco, jako je hlavní lokace příběhu popsat drobátko lépe.

any333

Tahle kniha mě uchvátila. Další nádherně promyšlené fantasy a libovými postavami, s kterými jsem se do puntíku vžila. Chápala jsem Mackenzie v jejích vzpomínkách na dědečka i Bena, Wesleyho ve stylu oblékání a poslouchání metalové hudby, jeho vtipy navíc tvořily příjemnou atmosféru, a soucítila jsem i s Owenem, i když si to na konci trochu dost pokazil.
Ten nápad s Archivem, mrtvými Historiemi a myšlenkami o tom, kam půjdeme po smrti, je velmi originální a mě osobně velmi zaujal. Taky mi připadalo, že čtenář tajemství minulosti Coronada odkrývá společně s Mackenzie jako nějakou nit vzpomínek. Zprvu se objevují jen drobné náznaky k řešení a konec je epický. To, jak záporák propadl dveřmi, mi připadalo jako v nějakém mém oblíbeném akčním filmu, kde hrdina řekne něco trefného a pak se svojí nemesis zbaví. Prostě super.
Taky se mi líbilo, jak tučně vyznačení text Mackenzieniných vzpomínak s dědečkem bezvadně seděl do kapitoly, v které se nacházel, a mezi řádky tak prozrazoval, o co tam jaksi taksi půjde. Bezva nápad pro nadšeného teoretika jako jsem já.
Abych to shrnula, tuhle knihu vřele doporučuji. O nějakou akci nebo romantiku tam nouze není, ale najdou se tam i chvilky melancholie. Slyšela jsem, že existuje i druhý díl, takže doufám, že se k němu někdy dostanu.

Liliana2006

Od prvního okamžiku mě kniha zaujala a nepustila supr napsané
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Sarfias

Druhá kniha, kterou jsem od Victorie Schwab četla a opět velká nadšenost. Celým dějem proletíte jako blesk, mít více času na čtení, tak to zvládnu i přes víkend :) Kniha mě bavila od začátku až po konec, oceňuji fantazii autorky a její způsob popisu smrti a následného životu po životě (i když jen jako jistý otisk).
Hrozně se mi líbily vzpomínky na dědečka, ty byly popsané naprosto dokonale!
Doporučuji!

Denaille

Archiv mě příjemně překvapil, i když začátek byl z mé strany trochu rozpačitý. Dějová linie a rozuzlení zase tak moc ne, což mi trochu vadí. Ale vážně jen trochu.
Příběh jako takový byl zajímavý, nevšední. Naprosto dokonale byly promyšleny úryvky vzpomínek na dědečka, které korespondovali s přítomností a bez nich bych dala si tak tři hvězdy.

sun.from.ibiza

Nejdřív jsem chtěla dát 4 hvězdy, pak jsem to opravila na 3 a nakonec zase vrátila na 4. Příběh je to hezký, dobře se to čte. Archiv se mi líbil. Jenže mi tam prostě něco chybí, něco navíc, něco, co by donutilo se netrpělivě těšit na další díly. Jenže netěším. Wes byl fajn, ale pořád to nestačilo. Trochu je mi to líto, ale další díl si určitě přečtu.

andie6001
31.12.2016

Zprvu jsem si nemohla zvyknout na styl psaní jakou je tato kniha napsaná, ale poté mě kniha velmi překvapila a vtáhla mě do děje. Kniha je velmi čtivá a děj je dobrodružný, napjatý a velice dobře vymyšlený. Zase něco jiného co mě velmi mile překvapilo. Už se těším na druhý díl.

verulik196
25.12.2016

Za mě spokojenost. Líbil se mi autorčin styl psaní a originální myšlenka. Zpočátku jsem se nemohla začíst, pak mě ale vtáhla do děje a měla jsem ji dočtenou za dva dny. Nebyla to pecka, ale i tak to bylo super a rozhodně stojí za přečtení.

Kao
25.12.2016

Moc hezká knížka s velmi originálním dějem. Nutila vás číst a číst pořád dál, až jste si najednou uvědomili, že jste na konci. Bohužel mne však, žádné hysterické loučení s touto knihou nečekalo. Přečetla jsem ji za dva dny a ani mi nevadilo, že skončila. Musím se ale přiznat, že Wesley Ayers přibyl na můj seznam Imaginárních,vtipných a dokonalých kluků. Ten tu knížku pěkně rozsvítil.
Jinak mě docela mrzelo, že byla tato kniha kapku předvídatelná a taková jednoduchá. Myslím, že by to klidně mohl být trhák nebýt té jednoduchosti..

Kikim
06.11.2016

Dobrá kniha ale s useknutým konce. Trochu mi tam chybělo i napětí a postavy byly takové ploché. Všechny chyby ale zastínil originální nápad. Úplně jsem knihu hltala. Zvláštní, neotřelá témata to je moje hobby :)

Moltri
05.11.2016odpad!

Nudnější knihu jsem zatím nečetl. Můžu přeskakovat celé kapitoly a o nic zásadního nepřijdu. Akce žádná. Záchvěv strachu, který v sobě příběh má je spíš k zasmání. Dal bych hvězdičku za nepředvídatelnost vážně.
Nápad Archivu s historií mrtvých je pěkný ale to je asi tak všechno.

sandra292
28.10.2016

zatím jsem na zacatku a kniha me příliš nebavi, davam ji ale sanci. Pisete ze pribeh se teprve rozjede davam na recenzi a ctu dal..

Jamka
25.10.2016

Jedním slovem výborné

Mark.
05.10.2016

No, nevím, mám pocit, že autorka někam míří a neumí to tak dobře přenést na papír, jak by si přála. Přijde mi hodně podobná prvnímu dílu. Sice se zápletky gradují, ale také přibývají další postavy , které tak zaplňují stránky, ale ne prázdnost děje. Třeba to zatím nevidím, a vše mělo svůj důvod k dalšímu dílu.

Shinju
29.09.2016odpad!

Myslím si, že knížka o archivu mrtvých je skvělý nápad, ale autorkou napsán dost nezáživně. Bohužel palec dolů.

Elis2
25.09.2016

Pěkná knížka. Nápad byl originální. Jsou tam věci, které by potřebovaly zlepšit, ale pokud nemáte, co číst, doporučuji.

Vysky
13.09.2016

Za mě dvě hvězdy. Kniha mi přišla taková neslaná, nemastná. Její první třetina byla dost nudná a člověk se v ní dost ztrácel, zbylé dvě třetiny byly takový slabší průměr. Kniha nemá co nabídnout, nenabízí ani humor, ani napětí, ani lásku, ani nějaké extra tajemno, akci nebo erotiku...vůbec nic! Mně se kniha tedy nelíbila, dokonce jsem se několikrát jsem přemáhal, než jsem ji dočet celou. Určitě nedoporučuji (existuje mnohem, mnohem víc lepších knih, než je tato)

Katty167
22.08.2016

Zhltla jsem ji na jeden nadech!! Naprosto skvele dilo.. Velmi poutavy pribeh a perfektni napad! Bylo by fajn, kdyby se to nekdo odhodlal zfilmovat!! Vsem doporucuji! :)))

Augi
20.08.2016

výborná kniha

Apollka
12.08.2016

Archiv- knihovna postavená že dřeva, kamene a barevného skla, velmi zajímavá, originální představa smrti. Meckenzie to má určitě složité, ztratila osoby, na kterých jí záleželo, vykonává práci, kvůli které musí žít odděleně.
Minulost, která se prolíná do přítomnosti dává příběhu jisté přednosti. Když se na scéně objeví Weaslyho a Owen, příběh se stane napínavým. Archiv má dokonalé
rozuzlení.

AjinQa
11.08.2016

Tohle byla má první kniha od této autorky, která je po světe hodně známá. Mrzí mě že od ní nejsou (zatím) vydané její ostatní knihy.
Archiv se dobře četl. Autorčin styl psaní se mi velmi líbil. V knize jsem nenašla jediné místo, kde bych se nudila. Mac je fajn hlavní hrdinka, taková co si na nic nehraje.
Doporučuji. 5*.

pecinka21
08.08.2016

Tak po dlouhé době kniha, ze které jsem nadšená. Kniha je čtivá, má originální nápad, je napínavá, není skoro nic co by se dalo vytknout, po dlouhé době super kniha. Určitě doporučuji.