Archiv

Představte si místo, kde mrtví odpočívají na policích jako knihy. Každé tělo má svůj příběh, život uspořádaný v sérii vzpomínek, do kterých může nahlédnout jen Knihovník. Těm tělům se říká Historie. Šestnáctiletá Mackenzie Bishopová pracuje pro Archiv jako Správce. Jejím úkolem je chytat a vracet Historie, které se sem tam probudí a utečou, Historie, které jsou často zmatené a agresivní. To všechno dělá s vědomím, že někde v Archivu odpočívá i tělo jejího dědy, který ji sem před čtyřmi lety přivedl, a mladšího bratra, s jehož ztrátou se zatím nevyrovnala. Jedním z mnoha pravidel Archivu je, že v něm musí být naprosté ticho. Některé Historie totiž mají lehký spánek a stačí málo, aby se vzbudily. Ale teď jako by někdo neklidné mrtvé budil záměrně, z Archivu jich uniká víc a víc, a někteří mají dokonce pozměněné vzpomínky. A je na Mac, aby vypátrala, proč se to všechno vlastně děje a kdo za tím stojí, pokud možno dřív, než celý Archiv padne a ona přijde i o to málo, co z jejích blízkých zbylo…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/19_/190981/archiv-archiv-2uk-190981.jpg 4.2384

Archiv (1.)

Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, CooBoo

The Archived (2013)

Kniha Archiv

sgjoli

Je fakt, že kniha má svoje mouchy, ale nakonec se mi to přece jen docela líbilo. Slabší čtyři hvězdy. Začátek je pomalejší, ale druhá půlka je solidně rozjela a je celkem napínavá. Máme tu záhadu, která je na konci dobře vysvětlená. Hlavní hrdinka je sice poněkud naivní, ale jinak fajn a sympatická. Je tu i milostná linka, ale ta je naštěstí snesitelná, což jsem dost ocenila. :-D Celkově fajn kniha, na jedno přečtení proč ne. Nečekala jsem od toho žádný zázrak a nakonec se z toho vyklubala fajn oddechovka, takže za mne ano...

Zelený_Drak
10. únoraodpad!

Archiv je přinejlepším koncept. Kdyby takové dílo vyvěsila středoškolačka na Wattpad, zatleskala bych jí. Jako kniha to ale vyjít nemělo. Četla jsem Archiv v prosinci a už teď si prakticky nevzpomínám, o čem to bylo. Málokdy vyčítám knize málo propracovaný svět, ale tady je to na místě. Proč existuje Archiv, proč vznikají Historie, proč je potřeba je uchovávat, proč... a tak dále. Mnoho možných otázek a žádné odpovědi. Zároveň kniha postrádá hlubší práci s charaktery. Dobrý charakter nevznikne tím, že autor milionkrát zopakuje každou jeho myšlenku, aby čtenáři náhodou neuniklo, že to či ono je pro hrdinu důležité. Naprostá většina knihy byla úplně o ničem, jen abychom pak dostali kapku děje a překvapení na posledních stránkách. Všechny zajímavé fantasy prvky byly upozaděné ve prospěch prostoru pro myšlenky Mackenzie.

OniDourou

Nápad celého díla je zajímavý, ale to provedení mi úplně nesedlo..
Kniha rozhodně není špatná, rychle se čte, krásně se představuje, ale děj je v podstatě celkem jednoduchý a vlezl by se do méně stránek..

Ewilka
15.09.2018

Knížka se mi líbila především svým temnějším nádechem. Archiv je čtivě napsaný a hlavně, autorka to má opravdu dobře promyšlené.

Lenka40
29.06.2018

Tuto knihu bych jedním slovem ohodnotila jako dobrá. Prostě příjemná oddychovka. Co ale musím uznat paní spisovatlka píše velice čtivě. Má hrozně příjemný styl psaní ,který mě velice vyhovuje a udrží mě u knihy.
Příběh z této knihy je velice zajímavý a hlavně je originální . Takže já si knihu užila a určitě si časem přečtu další díl.

Tery702
22.06.2018

Kniha se mi líbila, četla se dobře. Ale nebylo to zase to, že bych se od toho nemohla odtrhnout.

*Pájuše*
19.06.2018

Upřímně, kniha mi nějak nesedla. Četla se dobře, postavy vám nelezou na nervy, ale... jedno velké ale! Budu opakovat názor Kačkaknihomol - Historie mrtvých lidí a celý Archiv jsem si prostě nedokázala vykreslit, protože jsem postrádala jejich význam. To, že z teenagera uděláte Správce těchto Historií, ale už Vám autorka zapomene sdělit, proč tyhle Historie vlastně vznikají... nooo, k čemu vám pak je, že víte, k čemu slouží Úžiny a Archiv atd. Prvotní důvod vám prostě uniká. Kniha je i co se týče zápletky strašně předvídatelná. Měla jsem tři adepty, u kterých jsem předpokládala, že jsou ti "bad-guys". A víte co? Ty dva jsem trefila, u třetího jsem se sekla... Podstatné, co chci říct, je to, že pro náctileté je kniha super-špionážní odreagovačka, ale pro mě, které už není náct, to byla jen vymývárna mozku od těžké práce.

Sofós
25.04.2018

Tak tato kniha mně opravdu velmi, velmi překvapila. Námět byl naprosto originální, dobře propracovaný. Styl čtivý, autorka umí vtáhnout do děje. Hned jak jsem knihu dočetla, vrhla jsem se na Dveře do prázdnoty :)