Zrádný labyrint

Zrádný labyrint https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/388698/mid_zradny-labyrint-pyy-388698.jpg 4 221 33

Apollónovo strastiplné putování pokračuje! Kdysi mocný bůh Apollón, nyní ale puberťák jménem Lester Papadopoulos, pokračuje v napravování svých chyb. A Zeus mu dává co proto. Poslal ho osvobodit pět pradávných zdrojů proroctví z moci tří ďábelských římských imperátorů. Navíc dopustil, že si ho zotročila paličatá polobožská holka jménem Meg! S pomocí přátel se Apollónovi povedlo přežít první dvě martyria. Teď ale musí s Meg vstoupit do zrádného labyrintu a najít třetího imperátora, který je přímo zosobněním vraždy, mučení, šílenství a výstřednosti. Vyhnaného olympského boha čeká ten nejbídnější, nejtrapnější a nejstrašnější týden za jeho více než čtyři tisíce let dlouhý život!... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

The Burning Maze , 2018

Calla2002
13.06.2019 5 z 5

U prvního dílu jsem si říka, Bože, ten Apollon je takovej debil, já ho asi nesnesu!
U druhého to bylo lepší, řekla jsem si 'Fajn, tak má aspoň srdce' a už to bylo lepší, ale třetí díl jsem slupla jak malinu a můžu jenom nedočkavě očekávat další díl :D

PhoebePollard
29.05.2019 odpad!

Pomoct! Už od začátku byla celá tahle série slabá, což ještě zhoršovaly povedené série z pera Ricka Riordana (Percy Jackson, Bohové Olympu...) tenhle díl je prostě příšerný, od začátku až do konce. Moc mě mrzí, že jsem za něj utrácela peníze... Další díly už rozhodně číst nebudu.

Ahmose
04.05.2019 4 z 5

Tento diel je lepší ako diel predchádzajúci, pán Riordan sa v tejto sérií púšťa do odvážnejších dejových zvratov, ako v seriách Percy Jackson alebo Bohovia Olympu, ale napriek tomu táto séria podľa mňa nedosahuje takú kvalitu ako dosiahli Bohovia Olympu. Apolóna alias Lestera mám veľmi rád, ale postavu Meg si stále neviem obľúbiť, lezie mi na nervy a to až tak, že si želám aby konečne vypadla z deja akýmkoľvek spôsobom. Som veľmi zvedavý, čo prinesie ďalší diel.

meredith6677
30.04.2019 4 z 5

Tenhle díl mě tentokrát bavil překvapivě více, než díl předchozí. Sice některé pasáže mi přišly zbytečně zdlouhavé, ale jinak mě kniha potěšila daleko více, než díl druhý. Byla jsem ráda, že se tu objevili další hrdinové z předchozích dílů, i když nutno přiznat, že jsem tentokrát téměř potřebovala kapesníčky u čtení. Dojemný byl především konec. Už se ale těším na další díl s Lesterem a Reynou. :)

Ketesh
21.03.2019 5 z 5

Opět skvělý Rick! A že podle konce to vypadá, že bude pokračování? :)

Ronnie68
08.03.2019 5 z 5

Za mě skvělá kniha ... ale myslim si, že by mělo být ještě pokračování ....

AgnessN.R.
04.02.2019 5 z 5

Tato knížka je pro mě spousta emocí. Nejvýraznější z nich smích a pláč. Začnu tím lepším - Rick Riordan dokáže psát neuvěřitelně poutavě a vtipně, já se u jeho knížek vždycky strašně nasměju:D
A teď ta druhá část - nečtěte obsahuje spoilery, pro vaše dobro - TO, co se stalo, o můj bože. Já jsem se sériemi Percy Jackson a Bohové Olympu vyrostla, takže jsem vůbec nestrávila Jasonovu smrt. Po tom, co jsem si oči vyplakala, vymyslela spoustu teorií jako: Tyto knížky vlastně cele stoji na opakování historie, takže když Thalie dcera Dia mohla přežít vlastní smrt, proč by to tak nemohlo být i u Jasona syna Jupiterova?(poněkud jiné okolnosti neberme v potaz:), nebo Zeus bude na svého synka Apollóna tak pyšný, že mu dá možnost splnění jednoho přání a Apollón se hryzne, nebude si přát nové boty, ale Jasonovo zmrtvýchvstání, Nebo když se mohl stát bohem Herkules, proč ne Jason....atd.
Poté, co jsem se s tím tak nějak smířila, tak mě napadlo, že tohle by za romantický příběh nebrala ani Afrodita. Bez závěrečného ,,Miluju tě Piper", nebo aspoň milujícího pohledu To prostě Nejde!
Pak jsem si řekla, že napíšu Rickovi dopis (s mojí hrůůznou angličtinou). Něco ve smyslu, jestli Jason v příštím díle nějak zázračně neobživne, tak Váš seznam lidí, kteří vás chcou praštit, bude delší než ten Leo Valdeze.
Takže tak. Jako nějak to dopadne, ale byla to pro mě ztráta.
Já miluju sérii Bohové Olympu a toto prostě nejde jen tak zkousnout:) ale jinak skvěle napsaná kniha.

Pája20
31.01.2019 5 z 5

Dobrodružství pokračuje a nezůstane u třech dílů.. Nemůže Apollonovi toho chybí ještě hodně co musí udělat. MŮŽE OBSAHOVAT SPOILER: Děj parádní chytlavý a rychle utíká..Ale podle všeho se v průběhu děje ukazuje že by se na řeku Styx nemělo na darmo přísahat a o tom se pomalu ale jistě přesvědčuje Apollon.. dostalo mě to a zdrtilo. Četl jsem jak Percyho Jacksona tak i Bohové olympu... Hrdinové bojují obětují se za kamarády, za úspěch výpravy.. (OPRAVDU VELKÝ SPOILER ČÍST NA VLASTNÍ NEBEZPEČÍ!!!) Ale opravdu jsem to nečekal ten jenž vyrostl v Táboře Jupiter ten jenž vedl útok za 2.války s Titány na hory Othrys ten jenž putoval se sedmi polobohy na Argu II a bojoval bok po boku s bohy proti Gigantům . Padnout rukou šíleného Římského císaře.. To si Jason Grace nezasloužil.. I když se obětoval aby Apollon uspěl.. Jsem z toho smutný ale ne vždy musí vše končit dobře... Co na to říct.. Snad se smrtelník Lester Papadopoulos alias Apollon stane opět bohem...

kikikrat
09.01.2019 5 z 5

Každou knihu od Riordana naprosto miluju! Stále u mě vede Percy a v této serii s ním a s dalšími mohu potkat! Kniha je opět plná dobrodružství a napětí. Dost jsem se nasmála a dokonce i plakala. Zkrátka má tato kniha vše co mě baví a co od knih očekávám. Už se nemohu dočkat dalšího dílu :)

SPOILER
Stále tak nějak doufám v Jasonův návrat :(

lukiem70
03.01.2019

Co říct. Pan Riordan opět nezklamal, Kniha opět vtáhne čtenáře do děje a nedovolímu přestat číst. Kromě nebezpečí které hrozí na každém kroku jej doplňuje i Appolónovy vtipné komentáře a samozřejmě že i úžasná Meg. Opět se nám tu objevují někteří staří známý jenž příběh doplňují svými životy a svými útrapy. Kromě toho všeho Apollón začíná čím dál tím vích chápat jaké je to být smrtelníkem. Což je podle mě pro boha velice dobré. Za mě je to osobně nejlepší kniha jakou pan Riordan napsal.

"Bolest je zajímavá věc. Myslíte si, že jste dosáhli svého limitu a nemůžete se cítit více mučeni. Pak zjistíte, že je ještě další úroveň agónie. A další úroveň po tom. "

SPOILER

Jasonova smrt no co k ní říct. Človk je u Ryka zvyklí že nechává postavy umírat to už od série Percyho. Ovšem myslím že žádná smrt nezasáhne asi jako tahle. V tu chvíli si člověk uvědomí že polobůh může být silnější sebevíc projít sebevěčím nebezpečím ale stejně není jisté že nezemře. Ovšem Jáson zemřel jako hrdina a tím své přátelé zachránil. Jen mě mrzí že nemohl vyplnit svůj slib a postavit svatyně všem bohům. Doufám že tento úkol někdo za něj vyplní. Neskutečně mi bylo líto Paiper i když se spolu rozešli pro ní to musela být neskutečně boletivá rána. Ale nejen pro ní jsem zvědavý jak jeho smrt příjmou ostatní. Každopádně to vypadá že v příštím díle se podíváme do tábora Jupiter a setkáme se s dalšími známímy postavy na což se velice těším. A kromě toho Apollona čeká další putování s Reinou což by mohlo být také velice zajímavé. Jen doufám že další jednu z významějších postav už nepotká. Že už nám to Rick neudělá. A jestli jo přísahám že ho svrhnu do Tartatu.

JitulHa
29.12.2018 5 z 5

Co napsat? Prostě další Riordanovské mistrovské dílo přesně podle mého gusta! Opět tu bylo spousta krkolomného nebezpečenství doplněného nezaměnitelnými Apollónovými komentáři. A že o průšvihy nebyla nouze snad netřeba psát. Tentokrát však k tomu všemu čeká Apollóna (i nás čtenáře) pořádná rána na solar. Sečteno podtrženo, byť Apollón by se mnou jistě nesouhlasil, ale i jako pouhý smrtelník je prostě božský! Nevyšel už náhodou další díl:)

Market116
28.12.2018 5 z 5

Tak čím začít? Nejspíš bych napsala, že to byla další úžasná kniha od Ricka a to opravdu je.
SPOILER!
Ale bohužel dost smutná...tak trochu jsem si zvykla, že v těchto knížkách to vždycky dopadne dobře...to jsem si myslela i o této, do té doby než zemřel Jason, to je pro mě hrozná rána, i o tom jen psát...
Pořád tomu nechci věřit. Proč on? Proč teď, když jsem si ho tak oblíbila? To rovnou mohl umřít už předtím, když zachraňovali svět před Giganty a Gaiyou. A co Thálie? A Piper? Té mi bylo, tak hrozně líto, stejně jako Lea.
Do té chvíle byl děj skvělý a opět hrozně zábavný...pak mi ten humor přišel jaksi nevhodný, jako by měl smrt Jasona ulehčit, ale spíš to jen zhoršoval.
Tak trochu pořád doufám, že bude něco jinak, že Jason obživne, že se vrátí...jen na to pomyslím a zase chci brečet...sakra, fakt mě to dostalo.
Jinak celkově byla kniha vážně skvělá, velmi čtivá a jsem moc zvědavá na pokračování, protože jsem si myslela, že mají být jen tři díly, očividně jich bude víc, za což jsem moc ráda. A nejspíš už konečně navštívíme i Tábor Jupiter.
Ale pokud zase zemře někdo z hlavních hrdinů, tak to asi nerozdýchám. Jenom ta představa, že to stejné se může stát i Percymu...tak snadno. Super...už zase brečím...

KnihoMorka
13.11.2018 5 z 5