Temné proroctví

Temné proroctví https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/353137/bmid_temne-proroctvi-jZS-353137.jpg 4 282 39

Apollón dál trčí v kůži Lestera Papadopoulose. Z jeho nadpřirozených schopností mu nezbyla ani jedna a tělo nemotorného teenagera, ve kterém se nachází, je jen pro zlost. Diovo odpuštění a místo na Olympu získá zpět, jen pokud najde starověké zdroje proroctví a osvobodí je. Naštěstí na to není sám – po boku má starého známého Lea Valdeze, jeho draka Festuse a bývalou nymfu Kalypsó. Cesta za dalším Orákulem vede na Středozápad!... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

The Dark Prophecy , 2016

Ahmose
22.12.2018 3 z 5

Pri kúpe tejto knihy som vedel do čoho idem a kniha nesklamala,bolo to vtipné , jednoduché, pár napínavých momentov a obľúbené postavy opäť v akcií. Na druhú stranu, toto rozhodne nie je to najlepšie, čo Riordan napísal a tentokrát sa mi záver knihy veľmi nepáčil a hlavne sa mi doteraz v žiadnom predchádzajúcom diele nestalo, že by mi niektorá postava liezla tak neskutočne na nervy ako Meg, fakt mi tam nesedí. Uvidíme čo prinesie pokračovanie. :-)

25veronika3
27.06.2018 5 z 5

Rick Riordan nikdy nezklame! Další naprostá pecka! :) Vážně se divím, že v tom světě, který nám už tolik odkryl, se dá objevovat pořád něco nového.. každopádně, na konci se mi vážně líbila narážka na ostatní božstva a Jamieho, zřejme poloboha z jiného pantheonu .. no vážně super!

Ketesh
11.06.2018 3 z 5

Trochu mě kniha zklamala a to knihy strýčka Ricka zbožňuji. Možná už mě unavil stále stejný koncept, nebo jsem neměla náladu, a nebo jsem z těchto příběhů možná nadobro vyrostla :-(

Market116
11.06.2018 5 z 5

Hrozně ráda se vracím do světa Percyho Jacksona.
Další díl o Apollónovi byl i tentokrát úžasný. Kniha je neuvěřitelně zábavná a plná báječně vtipných hlášek, zároveň je i velmi napínavá, zajímavá, poutavá a překvapivá (co se týče známých postav). Opravdu si říkám, kam na to Rick chodí...nebyla chvilka abych se nesmála. Apollóna jsem si oblíbila ještě víc, sice je pořád dost namyšlený, ale přesně to, mám na něm ráda :) je hezké sledovat, jak se mění a snaží se být statečný. Myslím, že ještě hodně zmoudří a hodně věcí si uvědomí. A Meg? Ta nemá chybu, je velmi statečná a lehce nevychovaná...a to její oblečení alá semafor :D
Rozhodně se těším na další díl, určitě bude stejně skvělý. Moc doporučuji.

MaggyAn
05.06.2018 5 z 5

Opět jsem knihu od R. Riordana přečetla jedním dechem a netrpělivě budu vyhlížet další díl. Jen si říkám, jestli postava Jamieho/ Olujime bude autorem více rozvedena (třeba nová série nigerijských božstev - voo-doo? :-) )

Apoška
20.05.2018 4 z 5

Kniha se mi líbila, ale přijde mi jakoby autor přešel na jiný styl psaní...

pilipp
16.04.2018 4 z 5

Opět skvěle napsaná kniha. Přečetla jsem ji jedním dechem. Líbí se mi, že autor zapojil do knihy i zmínky hrdinů ze série Bohové Olympu. Kniha je opět pojednávaná jako dialog se čtenářem a Apollón je prostě středem všeho :-) Doporučuji všem, kdo si chtějí odpočinout a zasmát se. Rozhodně bych v další knize uvítala více Percyho, chtěla bych se dozvědět jak se mu daří. Už se těším na další díl, a netrpělivě ho vyhlížím v knihkupectví, jelikož nejde nemít knihu doma.

kajunka333
08.04.2018 5 z 5

Skvělá kniha, Riordan opět nezklamal. Vtipná, poučná, čtivá, geniálně vymyšlená a vystavěná. Jen díky knihám o Percym znám skvěle řeckou mytologii a těžím z toho dodnes. Rozhodně vřele doporučuji a umírám, když vím, že další díl vyjde až v květnu, a to teprve v USA.

Fantasysvet
03.04.2018 5 z 5

Rick Riordan ma nikdy nesklamal, a tak tomu bolo aj pri tejto knihe. Jednoducho tohto autora milujem. Pre mňa je už dávno absolútnou jednotkou. Jeho knihy sú vtipné a svieže, no zároveň správne napínavé a dobrodružné.
Dejovo bola kniha pútavá. Riordan vie, ako zaujať. Osobne mi veľmi vyhovovali aj pomerne krátke kapitoly. Na cestu električkou priam ideálne. Hoci na druhej strane, rád ich ukončuje malými cliffhangermi, ktoré vás budú nútiť čítať ďalej. No aj keby tam neboli, knihu by ste isto nepustili z rúk, pretože je tak dobre napísaná. Rick je pre mňa jednoducho zárukou kvality. Vždy budem jeho knihy odporúčať ďalej. Skvelým bonusom je krátke vtipné haiku na začiatku každej kapitoly, ktoré čitateľovi napovie, čo sa bude ďalej diať.
V Temnom proroctve nečakajte nejaké prudko napínavé bitky. Tento diel bol skôr o odhaľovaní minulosti, pravdy a proroctiev, ktoré predurčujú osud jednotlivých postáv. No to vôbec neznamená, že by bol nebodaj nudný. Práve naopak, páčil sa mi ešte viac, než ten prvý. Možno na tom malo podiel aj to, že sa do deja vrátili alebo v ňom boli spomenuté postavy, ktoré sme spoznali v predchádzajúcich sériách.

hanina7
23.03.2018 5 z 5

Předchozí kniha se mi asi líbila více, ale i přes to musím říct, že ta kniha má své kouzlo. Sice tam byly některé pasáže trochu zdlouhavé, ale jinak plno nových zajímavých informací. Už se nemohu dočkat dalšího dílu :)

trynitrix
22.03.2018 4 z 5

Čtu Rikovi knihy protože jsou super oddechovka aspoň pro někoho vcelku toto slabší série ale pořád je to o oblíbených polobozích :-D i když to není Percy (škoda) ale Apollón je taky fajne (vtipný nemehlo) :-D :-D Chvilku jsem tápala na co dvojka najede a postupem času vám dojde o čem byla jednička takže super :-) Tším se na další díl jestli se všichni sčuchnou a to panečku bude apokalypsa či ragnarok a co já vím ještě :-D

Nelly
25.02.2018 4 z 5

Chvíli trvalo, než jsem se začetla, ale pak už to byla pekelná jízda, sršící vtipem a akcí. Už se moc těším na velké finále, kde se propojí všechny postavy Riordanových knih (aspoň tomu zatím vše nasvědčuje)...

SarahRoyalAss
16.02.2018 3 z 5

Trochu slabší kousek. Pořádně jsem se začetla opravdu až ke konci, ten byl opravdu výborný!! Pořád tam byly absurdní části, které prostě miluji a vtipem to stále přetékalo. Občas jsem ale měla pocit, že čtu kousek, co Riordan psal ve špatné náladě. Nebo nuceně.
I přes menší zklamání se těším na pokračování. :)

Ronnie68
09.02.2018 5 z 5

Knihu jsem přečetla jedním dechem ... paráda ... miluji knihy od Ricka a tahle není výjimkou ... těším se na další díl :)

AgnessN.R.
03.02.2018 5 z 5

Ten, kdo tenhle díl hodnotil špatně, tak nemá smysl pro humor nebo má nedostatek fantazie, protože když si nějaké scény začnete představovat pořádně, tak se taky pořádně zasmějete!!!
Skvělá vtipná kniha

Byxy123
10.01.2018 5 z 5

Apollón nezklamal. :D Jeho průpovídky, občasné odbočení, jako vzpomínání na jeho božství... Moc jsem se bavila a čekám na další díl. Kdo jste zažraní do tohoto světa, jednoznačně doporučuji. :)

Pavlinka777
01.01.2018 5 z 5

Knihu jsem včera dočetla a zase SUPER. Apollón se mi moc líbí i to jak se na sebe dívá z pohledu boha i smrtelníka Lestra zároveň. Nové i staronové postavy jsou taky bezva. Nemám ráda Zrůdu. Rick Riordan je nejlepší.

kklepkaa
08.12.2017 3 z 5

Tahle Rickova série se mi prozatím líbí sice asi nejméně, ale i tak mě čtení vcelku bavilo. Prostě standardní Riordan. Bohužel se mi nějak úplně nedaří přijít na chuť jak Apollónovi, tak Meg (té snad ještě mín, i když dokáže hustěkrutopřísný kousky).

petan001
29.11.2017 5 z 5

No, co bych mohl říct k tomuto autorovi. K tomuto autorovi jsem se dostal teprve nedávno (asi před rokem) a musím říct, že mě jeho knižní série Percy Jackson opravdu nadchla. Postupně jsem přečetl i Kroniku Cartera Kane (dle mého názoru jeho nejméně povedená díla, protože Egypt mě moc nezajímá :D) a dostal jsem se až k volnému pokračování Percyho Jacksona Bohům Olympu. Opět jsem tuto sérii přečetl jedním dechem.

Ale co se týče série Apollónův pád, to je úplně jiný vesmír. Rick Riordan dokáže do jedné knihy nasoukat drama i komedii takovým způsobem, že nejste schopni knihu přestat číst. Tento díl mě možná bavil ještě víc než předchozí. Možná kvůli tomu, že se tam objevil starý komediant Leo Valdez se svojí osvobozenou Kalypsó. Určitě přidal do děje velké množství humoru (možná by si zasloužil vlastní knihu... :D).

Nicméně mě tato kniha nadchla a příjemně překvapila, nečekal jsem, že se mi tento díl zalíbí ještě víc než předchozí dobrodružství Apollóna. Kniha splnila mé očekávání a nelituji utracených peněz. Jelikož mě tento druh humoru baví, dávám knize hodnocení 5/5.

pro mládež

Rick Riordan