Antonius a Kleopatra

Antonius a Kleopatra

Tragédie lásky zralého věku, konflikt osobní touhy a morální zodpovědnosti. Stárnoucí, ale stále vášnivá Kleopatra i životem znavený a přece láskou planoucí Antonius patří k Shakespearovým nejživotnějším postavám. Dvojjazyčné česko-anglické vydání.

https://www.databazeknih.cz/images_books/69_/697/antonius-a-kleopatra-antony-and-cleopatra-697.jpg 4.155

Antony and Cleopatra

Literatura světová, Divadelní hry
Vydáno:

Ketesh

Další vynikají Shakespearovo dílo, které oživuje moji oblíbenou historickou událost. Mohu jen a jen chválit, ostatně jako vždy.

ZajDa37
15.11.2016

Tohle je možná ještě lepší než Romeo a Julie. Postavy jsou plastické, děj je reálný mnohem víc než RaJ. A Kleopatra, nestálá žena, vášnivá, nenávidící, taktizující, co ale v poslední chvíli dokáže prokázat hrdinství a zabít se několik dní po Antoniovi.
Oni mohli být šťastní, kdyby se nestaly dvě věci. První, museli řešit politiku a druhá, napsal to William. A to prostě znamená skvělá tragédie.

Daniel.95
14.05.2015

Ze začátku jsem se celkem ztrácel ve větším množství postav, ale nakonec sem si knihu docela užil.

betty.pochyla
28.02.2013

Tato kniha mně zaujala možná více než Romeo a Julie, nevím čím to je...ale líbí se mi na té knize všechno .

KateCullen
08.01.2013

Slabší Romeo a Julie. Ale hezké.

Margaretta
05.11.2011

Přemýšlím, že si půjdu do knihovny půjčit toto vydání knížky. Protože v tom starším, které mám doma se nevyznám. a s tímto typem vydání Shakespeara mám velmi dobré zkušenosti. Líbí se mi, že na levé straně je text v originálu, zatímco na pravé česky.

WEIL
29.08.2011

Tahle divadelní hra patří do středního proudu autora, komu nevadí že to není moc podle skutečnosti, tak si tam něco zajímavého třeba najde.