Anti-přítel

Anti-přítel https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/496444/bmid_anti-pritel-9Mm-496444.jpg 4 316 47

Nejdřív mě můj soused Deacon rozčiloval. Vypadal sice skvěle a byl přátelský, ale často jsem se kvůli němu nemohla vyspat. Bydleli jsme totiž vedle sebe a zdi byly dost tenké, takže jeho „hrátky“ s přítelkyněmi jsem slyšela skoro každou noc. Jako svobodná matka jsem to neocenila. Brzy se však situace obrátila – když dcera jednou v noci nepřestávala naříkat, pan Děvkař mi zaklepal na dveře. Jako zázrakem jeho hlas Sunny uklidnil, a konečně přestala plakat. A když ji objal, usnula mu v náručí. Navenek byl drsný, ale uvnitř? Můj soused byl zaříkávač dětí! Po té noci se z nás stali přátelé. Nosil mi latté, povídal si se mnou… prostě nejlepší kamarád, jakého jsem kdy měla. Časem jsme se sblížili, až jednoho večera jsme překročili hranici. Naše přátelství se změnilo v naprostý chaos. Zamilovala jsem se do kluka, který se zapřísahal, že nechce žádný vážný vztah a nikdy nebude mít děti. Věděla jsem, že i Deaconovi na mně záleží, přestože se Sunny nezapadáme do žádného plánu, který si kdy vytvořil. Nebyl pro mě tím pravým mužem… jenže pro mě už nebyl ani kamarádem. Takže jsem mu začala říkat „anti-přítel“. Proč si ale ze všeho nejvíc přeju, abych byla tou jedinou ženou, která ho změní?... celý text

Literatura světová Pro ženy
Vydáno: , Baronet

The Anti-Boyfriend , 2020

adela2230
20.10.2022 5 z 5

Zajímavý příběh, přesně tak, jak autorka většinou píše. Tentokrát to bylo možná více do hloubky hlavních postav a i začlenění syndromu knihu obzvláštnilo.

petulkapeta
14.10.2022 5 z 5

„Nemusíš se snažit, jsi krásná sama od sebe. I když máš na sobě obyčejný triko s fleky od kávy nebo jídlo mezi zuby. Ale teď... mi bereš dech."
I když byl jeji Anti nepřítel zamilovala jsi ho nejen ona,ale i Sunny. V tomto příběhu byla vidět síla lasky a že když někoho velmi milujete jen tak to nezmizi...

MAU256
04.10.2022 5 z 5

Zase krásně čtivé romantické dílko od této autorky. Carys jsem obdivovala a přála jí jen štěstí a lásku. Ve chvíli, kdy to člověk nejvíc potřebuje, najít přítele, který je váš sexy soused, co by si člověk měl víc přát? Horší je to však se srdcem, kdo by mohl odolat? Deacon byl neuvěřitelně laskavý, pozorný, no a taky samozřejmě sexy. Drtila ho jeho minulost, pro níž si myslel, že není schopen ochránit ty, které nadevše miluje. No, ale je to romantická knížka, tak co myslíte, jak to dopadlo? Zase romantickým dušičkám mohu jen doporučit.

gambáčová
30.09.2022 3 z 5

Tato kniha má zajímavý a hezký příběh, ale hodně mi vadil prkenný a pro mě chvílemi nepřirozený překlad. Penelope Ward čtu ráda ale překlad mě vždy hodně ovlivní. Hezké čtení všem.

happy19
20.09.2022 4 z 5

Patří k těm lepším kouskům!
Originální téma ozvláštnilo klasicky psaný příběh od Pen,-)
Jen mi to přišlo zase takové neucelené,proto kniha za mě na plný počet není.

„Všichni jsme omylní a ochotně se dopouštíme chyb, když nás žene prospěch nebo vášeň.“

Silvisek
16.09.2022 5 z 5

Krasny romanticky pribeh. Moc se mi kniha libila. A urcite doporucuji

janina66
10.09.2022 4 z 5

Čtivý, příjemný příběh, kde ne vše je růžové. Kniha se mi líbila. Carys jsem obdivovala a přála jí štěstí.

Kristy.Seb
07.09.2022 4 z 5

Všechno záleží na úhlu pohledu.

Když budeš myslet pozitivně a věřit, že to vyjde, tak to vyjde. Vůbec netušíme, jak pohled na věc ovlivňuje náš život.

Úspěch se nedá měřit oceněním ani penězi. Protože když umřeš, peníze ani ceny si s sebou do hrobu nevezmeš.

Důvěra v sebe sama je riziko. Musíš se smířit s tím, že cokoli, co stojí za to, je spojeno s rizikem ztráty.

Život není sprint, ale maraton.

Slovy se nedá nic dokázat, jen činy.

Dokud si neodpustíte, nemůžete dosáhnout úplné svobody.

Byla obdařena chromozomem navíc. :) Milý milostný příběh, ale nejlepší na celém příběhu byla Sunny.

kristy.books
05.09.2022 4 z 5

S knihami od tejto autorky je to u mňa ako na horskej dráhe – jedna mi sadne viac, druhá menej. Táto novinka patrí skôr k tým lepším, aj keď nemôžem povedať, že by išlo o nejaký extra originálny príbeh. Skôr to bola taká príjemná romantická oddychovka, ktorá sa rýchlo čítala.

Carys je slobodná mamička, ktorá sama vychováva svoju polročnú dcérku Sunny. V živote to nemala vôbec jednoduché – otec od nich odišiel, keď bola ešte malá, s mamou nemá tiež veľmi blízky vzťah; mala rozbehnutú úspešnú kariéru baletky, lenže potom sa zranila a už v nej nemohla pokračovať, jej priateľ sa vrátil k bývalej manželky a o dcérku nejavil záujem. Bola tak odkázaná len sama na seba. Pre svoju dcéru by urobila prvé posledné. Sunny bola naozaj slniečko. Páčilo sa mi, že autorka do príbehu zaradila aj problematiku detí so špeciálnymi potrebami.

Deacon bol jej príťažlivý sused, u ktorého sa často striedali ženy. Keď ho raz v noci počula pri nočných radovánkach a nemohla spať, rozhodla sa ho s tým konfrontovať...a tak sa začalo ich priateľstvo. Páčilo sa mi, ako sa o Carys a Sunny staral, scénky s bábätkom boli naozaj rozkošné. Od začiatku to medzi nimi iskrilo, ale na tú pravú „romantiku“ sme si museli počkať, keďže ich vzťah sa vyvíjal pomaly (oceňujem, že medzi nimi dvomi k niečomu došlo, až keď sa poznali už niekoľko mesiacov). Boli aj chvíle, kedy som mala Deacona chuť prefackať, aby sa konečne spamätal a rozhodol sa, čo naozaj chce.

Asi 80% príbehu som si fakt užívala, mám rada príbehy s malými deťmi, vždy do príbehu vnesú dávku rozkošnosti. Bolo tu aj viacero vtipných momentov (najmä s ich staršou susedkou). Posledné kapitoly mi až tak nesadli, najmä ten rýchly zvrat. Pripadalo mi to také nútené, ako keby tam autorka jednoducho musela silou-mocou niečo dať, aby vytvorila nejakú drámu. To znížilo moje celkové hodnotenie knihy, ale inak sa mi príbeh páčil.

Janulkaxxx
02.09.2022 4 z 5

Kniha je presne takova jak od ni ocekavate. Pohodova, romanticka oddechovka.

Kiwicatko
22.08.2022 4 z 5

Carys byla neskutecne statecna, Sunny byla kouzelna a Deacon byl srab. A mela ho v tom vykoupat hoooooooooodne dlouho. Blbce jednoho!

nina3905
16.08.2022 5 z 5

Autorku uvedenej knihy mám rada a vždy s radosťou si prečítam jej nový knižný počin. Téma susedskej lásky je síce predvídateľná, ale mne sa páčilo pomalé spoznávanie hlavných hrdinov, ich vzájomný vzťah rástol a musel zápasiť s prekážkami. Páčilo sa mi aj zasadenie malej Sunny, malej dcérky hlavnej hrdinky, ktorá bola dieťaťom so špecifickými potrebami. Kniha určite stojí za prečítanie.

Tesset
15.08.2022 3 z 5

Celkem slabota. Hlavní postavy takové nemastné neslané. Chyběl mi tam humor a vtipy. Dost často se věci opakovaly. Závěr poměrně zrychlený, i když se to odehrálo v delším časovém horizontu. Taková knížka neurazí-nenadchne.

rampapa
09.08.2022 5 z 5

Moc pěkný příběh. Moc se mi knížka líbila a velmi jí doporučuji všem co mají rádi romantiku.

NikolaSkop
05.08.2022 4 z 5

Hezký příběh. Na plny pocet za me neni ale myslim ze se k teto knize jeste nekdy vratim. Prijemna oddechovka :)

Hatshepsut
04.08.2022 4 z 5

Asi nejvíce je na této knize krásné, že přestože Carys nepotkalo mnoho štěstí v životě, nevzdala to! Takže si určitě happyend zaslouží.

georginaa
01.08.2022 4 z 5

Konečně příběh, kde není vše dokonalý, zalitým sluncem. Moc se mi líbil pomalý přístup k poznání sousedky a její dcerky. Hlavně bylo úžasné, když malá Sunny plakala a on si ji vzal do náruče a ona hned přestala. Jak ty děti vycítí bezpečí v mužské náruči. Ať je to kdokoliv, děti umí vše vycítit, jakékoliv emoce. Nakonec to opravdu dopadlo pohádkově, ale to se u těchto romancí dokonce očekává. Docela se mi to celé líbilo.

petusska01
31.07.2022 3 z 5

Tému susedov mám rada, oceňujem dokonca aj to pomalé spoznávanie sa, to erotické napätie visiace vo vzduchu. Tu sa mi páčilo aj poukázanie na deti so špeciálnymi potrebami, ktoré bolo nenásilným spôsobom vtiahnuté do deja, plus samozrejme problemy slobodných matiek, to často sa nevyskytuje. Bohužiaľ, tu som asi s pozitívami skončila. Napriek zaujímavým životným príbehom oboch hrdinov, pre mňa boli akýsi nudný obidvaja, rovnako ma až tak veľmi nezaujala "ich spoločná cesta". Neviem, napriek tomu, že to malo relatívne všetko dokonalo uchopené, tento príbeh nebude patriť medzi moje obľúbené. Avšak počas letných dní je to fajn odreagovanie.

Andrejka91
30.07.2022 5 z 5

Téma sousedů už to bylo stokrát, ale autorka to uměla povýšit na vyšší úroveň tím, že hlavní hrdinka je svobodná matka s postiženým dítětem, kolem kterého se točil celý příběh a krásné to knihu ozvláštnilo oproti jiným.
Za mě moc povedená kniha, co si zaslouží plné hodnocení, nemám co vytknout.

havrmoni
28.07.2022 3 z 5

(SPOILER) Taková nenáročná oddychovka a celkem slaďoučká. Přečetla jsem na jeden zátah, protože se to dobře čte a tak to nějak plyne až je konec. A jelikož jsem matkou již dospělého syna, který má víc než jen speciální potřeby, tak pro mě to téma bylo v podstatě okrajové byť hezky popsané.

Penelope Ward
americká, 1975