Anna zo Zeleného domu

Anna zo Zeleného domu https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/22576/anna-ze-zeleneho-domu-22576.jpg 5 1606 351

Anna ze Zeleného domu série

Veselé i smutné príbehy siroty Anny, ktorú si adoptujú dvaja prostí vidiečania - súrodenci Marilla a Matej Cuthbertovci. Temperamentná Anna s bohatou fantáziou a predstavivosťou spôsobí Marille a Matejovi spočiatku veľa starostí svojimi neuvedomelými výčinmi, no napokon majú z nej radosť, ich život dostane nový zmysel a čoskoro si ho už bez Anny ani nevedia predstaviť. Spisovateľka v celom rade týchto kníh naplno rozvinula svoj rozprávačský talent, fantáziu, zmysel pre humor, a tak sa Anna stáva hrdinkou všedných i nevšedných príbehov, odohrávajúcich sa na Ostrove princa Eduarda v prostredí nádhernej prírody.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Mladé letá

Anne of the Green Gables , 1908

Calwen306
09.03.2012 4 z 5

Nádherný úvod ku knižnej sérii. Annu a ďalšie postavy som si okamžite obľúbila a vždy sa knim rada vraciam :)

zuzulique
28.12.2011 5 z 5

Jedna z ďalších krásnych kníh môjho dospievania, ktoré zostane v mojom srdci do konca života. Milujem postavu Anny, ďakujem autorke za to, že ju vytvorila :-)

zipporah
21.12.2011 5 z 5

zlovlk napísal pekne komentár, najmä toto: "Autorka vše dávkuje přesně rukou lékárníka se čtyřicetiletou praxí - nevinnost, radost, vtip i smutek."
vďaka Anne som začala v šestnástich všímať si prírodu a každý malý detail sveta, vrátane obrubníka... osobne aj tak mám veľa s ňou spoločného s výnimkou Gilberta, bola to prvá hrdinka, ktorá mi bola podobná, tiež som toho navystrájala v živote a mám pre krásne jarné biele stromy slabosť... takých rojkov a rozletujúcich postáv je habadej

petahor
26.11.2011 4 z 5

Četla jsem ho kdysi, tak před 10 lety a mám ho v paměti dodnes. Možná románek, ale něco na něm určitě je, když mi zůstal v paměti doteď :)

hortenzie
03.10.2011 5 z 5

Moc milé čtení. Mám i několik dalších pokračování - sehnáno přes antikvariáty. Jen mne mrzí, že česká nakladatelství se oproti slovenským k "Anně" chovají dost macešsky, protože jsem zjistila, že na Slovensku vyšlo knih o Anně podstatně víc. Škoda - naše i těch českých nakladatelství.

Lidunika
26.09.2011 5 z 5

Od dětství moje nejoblíbenější knížka :-). Při špatné náladě po ní sáhnu a nikdy nezklame, ale zahřeje u srdíčka - jako dítě jsem dle Annina vzoru pojmenovávala kdejaký strom :-). Myslím že současným dětem by trochu romantiky také prospělo. Věřili by jste, že až teď sem zjistila že má pokračování? :-)

BELA81
24.08.2011 5 z 5

Tento příběh mám ráda o dětství.A na televizní zpracování se vždy rádá podívám.

zlovlk
22.02.2011 5 z 5

Dívčí románek? Kdyby se ke mně takové označení doneslo předtím, než jsem se do knihy pustil, možná bych jí nedal šanci. A to by byla jednoznačně škoda. Škoda větší než Superb, troufám si říci.
Přestože příběh se točí víceméně "jen" kolem dospívání adoptovaného sirotka, podařilo se v něm zachytit ducha končící Belle époque, ducha laskavého a zvídavého a pořád ještě trošinku biedermeierovského.
Autorka vše dávkuje přesně rukou lékárníka se čtyřicetiletou praxí - nevinnost, radost, vtip i smutek. Anna řeší věci, které by děti tak nějak řešit asi měly - místo probírání pornografie a soutěžení v co možná nejpříšernějším zprznění mateřštiny. Zkrátka idyla, ale kupodivu uvěřitelná.
Jen jedno varování: je pravděpodobné, že po přečtení této knihy se vaše dcera (a možná i syn, kdoví?) zblázní do nabíraných rukávů.

Aknel
30.11.-0001 5 z 5

Jednoznačne úžasný začiatok série. Milé, vtipné. Annine predstavy o čerešni sú naozaj na zamyslenie a jej súperenie s Gilbertom pochopiteľné. Jedna z mojich najobľúbenejších kníh.

Alma-Nacida
30.11.-0001 5 z 5

Je to dívčí románek, ale inteligetní a vtipný a dojemný tak akorát. Tuhle knížku mého raného mládí si občas přečtu i teď, bezva lék na blbou náladu :-).

bovinka
30.11.-0001 5 z 5

Takhle vypadá moje nejmilejší kniha. Ta, která mě tahá už od 12 let ze splínů. Vím, že to je dívčí románek. Ale nic nemění na tom, že pro mě je to kniha srdce, asi 40x čtená. Znovu jsem si knihu přečetla. březen 2013 a stále na mě působí jako naprosto uklidňující a milá knížka