Anna zo Zeleného domu

Anna zo Zeleného domu https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/22576/anna-ze-zeleneho-domu-22576.jpg 5 1611 352

Anna ze Zeleného domu série

Veselé i smutné príbehy siroty Anny, ktorú si adoptujú dvaja prostí vidiečania - súrodenci Marilla a Matej Cuthbertovci. Temperamentná Anna s bohatou fantáziou a predstavivosťou spôsobí Marille a Matejovi spočiatku veľa starostí svojimi neuvedomelými výčinmi, no napokon majú z nej radosť, ich život dostane nový zmysel a čoskoro si ho už bez Anny ani nevedia predstaviť. Spisovateľka v celom rade týchto kníh naplno rozvinula svoj rozprávačský talent, fantáziu, zmysel pre humor, a tak sa Anna stáva hrdinkou všedných i nevšedných príbehov, odohrávajúcich sa na Ostrove princa Eduarda v prostredí nádhernej prírody.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Mladé letá

Anne of the Green Gables , 1908

Luccy78
14.01.2015 5 z 5

Tak tahle kniha je moje srdeční záležitost.. Úžasný příběh pihaté Anny se mi vryl hluboko do srdíčka a před nedávnem se mi podařilo splnit si svůj dětský sen, kdy jsem se stala hrdým vlastníkem této nádherné knížky.

dita5803
07.10.2014 5 z 5

Krásná nezapomenutelná kniha mého dětství. Rozhodně ji musím znovu přečíst :)

knihamouder
16.09.2014 4 z 5

Další kniha doprovázející mé dětství. Nádherná knížka plna fantazie.

Kari15
03.08.2014 5 z 5

Strašně hezká kniha, krásně se to četlo :) Navíc jsem ji koupila na školním trhu asi za dvacku. Nechápu, kdo se takové hezké knihy vzdal!

ritz
22.07.2014 4 z 5

Moje oblíbená knížka v dětství

Roselunda 1928
31.05.2014 5 z 5

Líbí se mi to. Když jsem byla menší, přeskakovala jsem prvních asi 10 kapitol, nezajímalo mě to, stejně jako poslední kapitola, dosud to nemám všechno přečtené. Ale výborná kniha, líbí se mi, moc.

kuceju
18.05.2014 5 z 5

Moc hezká kniha. Když jsem byla menší, naprosto jsem ji zbožňovala. Jak se ale má čtecí zásoba zvětšovala, šla do pozadí. Potom jsem se k ní zase vrátila, uvědomila jsem si, že jsem snad nečetla žádnou knihu, ve které jsem se tak vžila do prostředí knihy, které mě naprosto uchvátilo. Úplně jsem tu knihu cítila, jako kdybych stála kousek od scény všechno to bylo skutečné. Jen dějem malilinko zaostává. Ale stoprocentně doporučuji!!!

Pišingr
21.04.2014 4 z 5

Krásná knížka o citlivé a potrhlé dívce, vždycky tak nějak těm sirotkům fandím. Moc fajn.

michelle23
16.04.2014 5 z 5

Prvý raz sa mi dostala do rúk, keď som mala asi desať rokov. Odvtedy som ju prečítala ešte niekoľkokrát, mám na ňu krásne spomienky. Napriek svojmu literárnemu veku má stále čo ponúknuť aj dnešným dievčatám.

R.E.M.
31.12.2013 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších knížek z dětství, vtipná, smutněveselá, dojemná. Nádherně vykreslená hlavní hrdinka, které člověk drží palce od prvních chvil. Spontánní, chytrá a sympaticky hrdá. Skvělý dívčí románek, i pro kluky. Mimochodem - označení dívčí román (ať už takto pojmenujeme toto dílo nebo ne) přece není synonymem hloupého románu. Nebo pro vás ano?

rusalka123
03.10.2013 5 z 5

Našla jsem ji v knihovně v regálu "čtenáři čtenářům" (nebo tak nějak se to jmenuje - když máte knížku, kterou nechcete, dáte ji tam a kdokoliv si jí může vzít) a moc mě pobavil ten úryvek se zelenýma vlasama.:D Tak jsem si ji rozhodla vzít. A byla naprosto...úžasná...! Chvílema jsem měla záchvaty smíchu, někdy mi bylo do breku, dočítala jsem ji úplně dojatá. Četla jsem ji o prázdninách po cestě do Itálie a téměř jsem nemohla přestat. Nejúžasnější byly takové ty dětské nevinné pohledy, u kterých bylo někdy až nepochopitelné, že je Anna může myslet vážně a přesto tomu člověk úplně rozumí - typické zvídavé dítě, které bere všechno vážně a kterému se nedá nic vyčíst - pokud udělá nějakou hloupost, můžete si být jisti, že to neudělalo schválně. Někdy mě dostávaly i Mariiny hbité odpovědi a přestože by se jí leckdy dalo něco vyčíst, tak jsem si ji brzo taky oblíbila... Prostě po všech stránkách skvělá knížka, rozhodně vřele doporučuji!

(Kdyby vás to někoho mělo odradit, žádný dívčí románek, jak tu někdo píše, to rozhodně není...)

budíček
24.08.2013 5 z 5

Kouzelná knížka, jedna z těch, co se chvílemi čte s úsměvem na rtech. Anniny myšlenkové pochody jsou občas lehce namáhavé, ale nádherně pestré a plné fantazie. Avonlea je místo, se kterým se spojují dětské vzpomínky a každá roční doba v něm má své kouzlo. A příběhy, které se tam odehrály zvednou náladu. Jednoznačně pět hvězd a nikdy nekupovat barvu od podomních obchodníků...

Wanderer
04.08.2013 5 z 5

Anna bola moja najlepšia priateľka z detstva. Kto jej príbeh nečítal, môže ľutovať. Veľa dievčat by sa v nej určite našlo. Teda aspoň ja som sa našla. Je to malá, ryšavá a netypická hrdinka, ktorá vás svojou zvláštnosťou a úprimnou detskou dušou dokáže ohromiť, pobaviť a dojať zároveň. Lucy ako spisovateľka má obrovský rozprávačský talent.
Prečítala som si len prvý diel Anniných dobrodružstiev a dúfam, že si čoskoro prečítam aj tie ďalšie. No viem, že vždy ostane mojou srdcovkou.

Ita
24.07.2013 5 z 5

Po této knížce sáhnu vždy, když je mi smutno. Anna má pozoruhodný dar vidět v okolním světě krásno a radovat se z těch nejobyčejnějších věcí. Naštěstí je to docela nakažlivé, když se ponoříte do četby. Milý příběh, nádherné popisy přírody a chuť k fantazírování, to je to, co se mi vybaví, když se řekne Anna ze Zeleného domu.
Mám i další pokračování, jednu knihu v češtině a tři knihy ve slovenštině. Číst tuto knihu ve slovenštině, to je nádherný zážitek. Slovenština je malebný jazyk. Ráda bych si ji přečetla i v mateřštině, snad se v některém nakladatelství pokračování Anny z Avonlea brzy objeví. Vřele doporučuji.

Pavlína 13
11.07.2013

Tuto knihu jsem našla u babičky a četla jsem a četla jsem.Zdá se mi zajímavá.

Skjaninka
09.06.2013 5 z 5

Knižka môjho detstva. Vlastne všetky knihy o Anne som čítala snáď sto krát. Anna bola výnimočná, plná fantázie, zábavná a vlastne prostredníctvom nej nám L. M. Montgomery ukázala všetky hodnoty toho, čo je v živote najdôležitejšie

Ameli
05.03.2013 5 z 5

četla jsem ji tolikrát, že ji mohu svým dcerkám říkat skoro zpaměti

ivannnka
08.10.2012 5 z 5

Snad nejkrásnější kniha mého dětství... Kouzelný svět fantazie.

Mrs.Domis
14.09.2012

Pěkný příběh, dobře se to četlo :)

Kituna
20.07.2012 5 z 5

jedna z nejkrasnejsich knizek :)) prijemne poctenicko ..