Anna zo Zeleného domu

Anna zo Zeleného domu https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/22576/anna-ze-zeleneho-domu-22576.jpg 5 1610 351

Anna ze Zeleného domu série

Veselé i smutné príbehy siroty Anny, ktorú si adoptujú dvaja prostí vidiečania - súrodenci Marilla a Matej Cuthbertovci. Temperamentná Anna s bohatou fantáziou a predstavivosťou spôsobí Marille a Matejovi spočiatku veľa starostí svojimi neuvedomelými výčinmi, no napokon majú z nej radosť, ich život dostane nový zmysel a čoskoro si ho už bez Anny ani nevedia predstaviť. Spisovateľka v celom rade týchto kníh naplno rozvinula svoj rozprávačský talent, fantáziu, zmysel pre humor, a tak sa Anna stáva hrdinkou všedných i nevšedných príbehov, odohrávajúcich sa na Ostrove princa Eduarda v prostredí nádhernej prírody.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Mladé letá

Anne of the Green Gables , 1908

zuzi509
24.04.2017 4 z 5

Super knížka pro každou holku.
V knížce se objevují normální holčičí problémy a trampoty.
Anna je skvělá holka, která má energii a doslova ráda ŽIJE!
Ale jednu výhradu přece jenom mám:( Asi tak v půlce knížky mě tam začalo chybět nějaké to napětí. Anně se skoro vše dařilo až na nějaké malé průšvihy a to mě přestávalo bavit. Ale na konci knihy vy co jste ji dočetli víte co se stalo. Samozřejmě že je to smutné, ale musíme si u knihy nějak zabrečet. A nebo bylo od Gilberta velmi šlechetná to co pro Annu udělal.

deshalb
07.03.2017 5 z 5

Jedna z najkrajších knižiek pre mládež, aké som kedy čítala. Dá sa čítať v každom veku a pocit z nej je stále rovnaký :)

Lessana
26.02.2017 5 z 5

Konečne som sa dostala k Anne zo Zeleného domu! Ktosi ma od nej kedysi odrádzal, no ešteže som sa riadila intuíciou a po knihe som siahla (hoci už v tzv. dospelosti). Pre mňa to bol čitateľský zážitok par excellence a moja detská duša si sústavne spokojne priadla! Ľúbezné, milé, čisté, plné úctivosti, lásky a dobrého srdca! Nádherná oslava prírody, detstva, dospievania, čistoty, poznávania! Od čítania som sa nemohla odtrhnúť, tak ma príbeh Anny vtiahol medzi riadky, a už teraz sa, ako malé dievča, nesmierne teším na pokračovania! :) Anna zo Zeleného domu sa stala jednou z mála kníh, ku ktorej sa kedykoľvek rada vrátim a túžim ju mať vlastnú.

KNP
25.02.2017 5 z 5

Moc hezká knížka- vřele doporučuji!

Kopretina
25.02.2017 5 z 5

Mezi moderními knižními příběhy plnými nadpřirozena, magična a adrenalinu může být příběh o Anně ze Zeleného domu chápán jako naivní, neakční a obyčejný. Ale není neobyčejné obdivovat krásy přírody, mít důvěrné přátele a naplněný duševní život? Kéž bychom nacházeli naplnění a krásu v obyčejných lidských radostech. Toto si odnáším po přečtení této vtipné a povznášející knihy.

ssyyllvvaa
27.01.2017 4 z 5

Je to krásná pohodová kniha, které čas neublížil. Přečetla jsem ji znovu po letech při revizi své knihovny a na rozdíl od řady jiných, které musel yuvolnitmísto novým přírůstkům, v ní zůstala.

venacava
12.12.2016 5 z 5

Četla jsem ji jako 13ti léta a dodnes na ni vzpomínám, krásná kniha, jednou si ji opět přečtu.

FoboSVK
22.11.2016 5 z 5

Na Annu som narazil náhodou, vedel som že existuje a nestránil som sa jej ani kvôli tomu že to je dievčenský román, len mi proste na ňu nepadla ruka až raz...

Kniha je písaná naozaj veľmi pekne a ľahko, číta sa priam sama. Opis prírody je fakt bohatý a o nič menej nie je chudobný ani dej plný tragických nehôd ktoré vyčaria úsmev na tvári. Je pravda že som si niekedy uvedomil alebo lepšie povedané sa mi do mysle vkrádala myšlienka či autorka tú Annu nevykreslila až priveľmi "dokonalo". V tom momente som hneď potlačil svoje racionálne myslenie a nechal sa unášať dejom.

Odporúčam túto knihu nečítať len tak vo všedný deň, ale nechávať si (Áno je to ťažké neprečítať ju jedným dychom) ju na také chvíle keď ste psychicky zmorený trebárs po ťažkom týždni či už v práci alebo v škole a potrebujete v krátkom čase nabrať pozitívnu energiu... Je to niečo ako knižné sedatívum (alebo čokoláda :) ) a bola by veľká škoda minúť ho naraz.

P.S. Tento produkt môže vyvolať vedľajšie účinky ako je dobrá nálada, pozitivizmus, skok v časopriestore (až do detstva), pred prečítaním sa poradte so svojím knihovníkom. :)

moudivlacek
28.10.2016 4 z 5

Jako dívka jsem tuto knihu dostala a na hodně dlouho to byla moje velmi oblíbená knížka. V současnosti jsem zjistila její pokračování, moc se na to těším, i když už jsem dávno odrostlá.
Tato kniha je příběh sirotka, který touží po lásce a snaží se dvěma starším sourozencům natolik dostat pod kůži, aby se jí nehodlali zbavit.
To se jí podaří. Kniha je plná humoru odpovídajícího dívence a dívce té doby a věku.

Koňadra
23.10.2016 5 z 5

Annu asi v detstve čítalo každé dievča, ktoré čítať vedelo. Niektoré možno Anna priviedla k čítaniu. Ale ja som (aspoň tomu všetko napovedá), bol pred mnohými rokmi chlapec. Napriek tomu som Annu kedysi čítal mnohokrát. Poznal som mnohé state, niektoré asi aj naspäť, vedel som ktoré časti príbehov radšej preskočiť a ktoré čítať extra pomaly, aby som si ich vychutnal. Čarovná knižka, roztomilá, ktorú mám v spomienkach spojenú s akýmsi pokojom a detstvom všeobecne.

Viky007
28.08.2016 5 z 5

Kdybych měla tuhle knihu nějak jednoduše definovat, řekla bych asi toto: Je to knížka o jedné děsně ukecané holčičce s neobyčejnou fantazií. Jedním slovem DOKONALOST!

maja128
12.08.2016

Nostalgická vzpomínka na dětství, kdy jsem děj přímo hltala, dnes při shlédnutí filmu můžu jen říct kde jsou ty časy....a dcery to vidí stejně.Je to čtení pro děvčátka!

Shui-Xian
01.08.2016 2 z 5

Je mi líto, ale patřím mezi ty výjimky, kterým nepřinesla četba Anny žádný velký požitek. Velmi se mi zamlouval laskavý styl vyprávění, Annina fantazie a nevšednost, půvabné popisy prostředí, osobitost... Umím si představit, že její příhody byly (a jsou) úsměvné pro většinu z těch, kteří neztratili smysl pro bezprostřednost a hravost dětství. Z mého pohledu nicméně příliš nevyniká nad naivní, idylické románky své doby a její snivost (v kombinaci s tím neúnavným švitořením) mě ukolébaly spíš do ospalé, nasládlé apatie. Myslím si, že v rámci žánru lze najít pronikavější tituly. Přesto si ji cením pro její nesporný vliv na čtenáře, pro optimismus a jistou průzračnost. Zjevně zůstává v srdcích těch, kteří se s ní seznámí, navždy aktuální a oblíbená...

Litocha
17.07.2016 5 z 5

Milovaná kniha mého dětství - a nic se na tom nemění, ani když ji čtu jako dospělá. Je neskutečné, že už je to více než stoletá stařenka. Přesto působí svěže, Anniny eskapády, optimismus a fantazie spolu s poetickým líčením kanadské přírody jí nedávají šanci zestárnout.

koki.veru
02.06.2016 5 z 5

Tuto knížku jsem četla velmi ráda, když jsem byla menší. Nyní jsem se k ní opět vrátila díky "čtenářské výzvě" a jsem ráda, že jsem to udělala. Jedna z nejlepších knížek, které jsem měla ráda, když jsem byla malá. Člověk se přesune do svého dětství a myslí na to, jaký on byl a co dělal, když byl mladší. Postavu zrzavé Anny si musí oblíbit snad každý.

Cherry1824
24.05.2016 5 z 5

Upřímně řečeno, jedna z nejlepších knížek, jakou jsem kdy četla. Lucy Maud Montgomeryová dokázalo to, co žádná spisovatelka před ní. Vrátila mě opět do země vzdušných zámků. Díky Anně jsem opět začala naplno snít. Anna je úžasná postava. Je vtipná, chytrá ale také tvrdohlavá (buďme ale upřímní, toto na ní nejvíce zbožňuji). Scény s Gilbertem jsou stejně úsměvné jako ve filmu. :-) Ale k dokonalosti samozřejmě patří i slzy a těch jsem prolila litry. Konec knihy zanechává strašně smutný dojem. Když jsem četla poslední kapitoly, brečela jsem a soplila. Ihned po přečtení knihy se mi ji chce znovu otevřít. :-)

* Četla jsem ve slovenštině v nejnovějším vydání. Rozhodně nelituji. Jazyk není vůbec těžký. Ba naopak. Nemluvě o obálek. České jsou otřesné.

Maanna
21.05.2016 5 z 5

Kniha, kterou jsem milovala jako dítě a ke které se stále vracím, což jako velmi pomalý čtenář moc často nedělám. Děj už znám skoro nazpaměť, ale i tak mě příběh Anny dokáže pobavit i dojmout.

Jane007
15.05.2016 5 z 5

Knížka, ke které jsem se dostala díky knize Stmívání. Díky za to, protože jsem našla jednu z nejkrásnějších knížek. Nejdříve byl problém knížku vůbec sehnat, ale po dvou letech hledání ji jeden antikvariát opravdu měl! Teď ještě sehnat pokračování. Přestože jsem dospělá, tato kniha mě překvapivě nadchla.

lidd
01.05.2016

Pro mne knížka na celý život. Poprvé někdy v deseti letech, pak ještě mockrát, a vím, že kdykoliv do konce života krásné pohlazení pokaždé, když se začtu... Taky mám slovenské vydání z r. 1972 (Anna z Avonlea, Anna zo Zeleného domu, Anna v Redmonde), slovenština je nádherná :)

beluca
27.04.2016 5 z 5

Jedna z mých zamilovaných dětských knih - četla jsem ji mnohokrát i v dospělosti a stále mně dojímá :-). Jak často jsem snila o bydlení u třešňové aleje :-). Je stále v knihovně mé dcery.kupodivu se zde povedlo i její filmové zpracování.