Anna Karenina

Anna Karenina https://www.databazeknih.cz/img/books/empty_bmid.jpg 4 2092 326

Psychologický a společenský román, který zobrazil celou epochu v životě ruské společnosti i osobní tragédii ženy - Anny Kareninové, titulní postavy románu, uštvanou konflikty se světskou dvorní společností...

Literatura světová Romány
Vydáno: , J. Otto - Ottovo nakladatelství

Анна Каренина (Anna Karenina) , 1877

AlexRipper
17.03.2011

Nebyl jsem schopen dočíst.

Dell
08.03.2011 4 z 5

Pokládám za zbytečné rozvádět obecně známé kvality a nedostatky tohoto díla. Takže napíšu jen to pro mě nejdůležitější.
Hlavní myšlenku díla neshledávám v tom, že se Anna dostala do bezvýchodné situace a nezbylo jí než spáchat sebevraždu. Nejzásadnější moment je podle mého ten, kdy se Anna sama sebe ptá: "Pane Bože, co to vlastně dělám?" Ale ptá se pozdě. Smrt není východisko. Může se to v určité chvíli zdát, ale je to právě jen zdání.

Slečna L.
20.02.2011 4 z 5

Má oblíbená kniha, pokud tedy vyškrtnu části, kdy Levin rozjímal nad pasoucími se krávami, rozoraným polem a smyslem života. Annin příběh byl poutavý.

teen-a
13.02.2011

Klasika, kupodivu i poměrně oblíbená. Rozhodně ne můj šálek čaje:(

Infary
07.01.2011 4 z 5

Tato světová klasika se mi četla opravdu dobře. Většina knihy mě bavila, ale našly se i (pro mě) zbytečné stránky týkající se zemědělství a podobné rozvleklé věci, které bych omrzela. Plus se mi nelíbil konec. Čekala jsem jiný způsob..
Každopádně velmi dobrá povinná četba!

MarkétaS
30.11.-0001 5 z 5

Klasika světové literatury. A slovo klasika nemyslím nijak hanlivě, naopak.