Anna Elliotová

Anna Elliotová https://www.databazeknih.cz/img/books/86_/863/anna-elliotova-863.jpg 4 1081 172

Román Anna Elliotová patří k trojici pozdních románů Jane Austenové (byl vydán posmrtně, r. 1818 pod názvem Persuasion), jejichž hrdinky jsou zpočátku odsouzené do rolí Popelky a získávají si lásku nejen svou andělskou povahou, ale i inteligencí, vtipem a morální pevností. Přeložila Eva Ruxová.

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Academia

Persuasion , 1817

Sisi11
16.04.2013 5 z 5

Velmi krásná kniha, kterou jsem četla s radostí a nadšením. Zanechala ve mě vizi krásného příběhu o lásce a lidských vztazích, okouzlující lymskou přírodu, honosná panství, štěbetavý Bath a úžasnou společnost postav. Zkrátka to bylo překrásné čtení pro radost, které jsem si užívala s každým přečteným slovem.

malazluta
20.03.2013 5 z 5

Moje nejmilejší kniha této autorky!

Lusik88
05.03.2013 5 z 5

Jane Austenová nezklamala! Prvních pár stránek bylo trochu zdlouhavých, ale postupně jsem se mohla těšit příjemnému napětí a konec mne opět uchvátil.

tatruszka
03.02.2013 4 z 5

Krásný, typický příběh od Jan Austenové. Mám její knihy moc ráda, moc se mi líbí příjemné plynoucí děj a příběh, který dobře skončí. Kažná její kniha má něco do sebe, těším se i na shlédnutí filmu, na který se chystám. Doma mám téměř všechny knihy od Austenové a vždy se do nich ráda začtu.

DomiTlap
29.01.2013 5 z 5

Anna Elliotová mě nadchla. Soucítila jsem s ní od začátku do konce a musím uznat, že je to má druhá nejoblíbenější kniha od Jane Austen (po Pýcha a Předsudek). Nedávno jsem dokonce shlédla i film od BBC, ale kniha se mu nevyrovnala. Snad ji brzo budu i vlastnit :-)

Jaennea
11.12.2012 5 z 5

Austenovská klasika. Žádné velké drama, přesto příjemně plynoucí děj. Zhruba prvních sto stran jsem se nemohla začíst a často jsem se ztrácela, ale s každou další stránkou mé nadšení rostlo, přesto Pýchu a přemlouvání považuji za nejslabší román od Austenové.
Když jsem se pouštěla do první „austenovky“, byla jsem přesvědčena, že každý román bude jedno a to samé, navíc s pofidérním dějem běžných románů, avšak nyní již mám přečtené vše, co napsala (zbývá pouze Emma) a Jane Austen a její romány hájím jako nejlepší ze všech. Sanditon a Anna Elliotová mě však nadobro přesvědčily o tom, že každý z románů této spisovatelky je originál.

AnnaSk
17.10.2012 4 z 5

Anna je docela sympatická obyčejná hrdinka, děj pěkně plyne... ale trochu mi tam chybělo více austenovské ironie.

Ver8nika
24.08.2012 4 z 5

Moje první přečtená kniha od Jane Austen a určitě nebude poslední.

Malin
22.05.2012 4 z 5

Po shlédnutí toho příšerného filmu jsem nic převratného od knížky nečekala. Ale musím říct, že jsem byla dost mile překvapena.

Xpackal
05.10.2011 5 z 5

Tuhle knihu mám velmi ráda. Ostatně jako většinu knih od Jane Austen

Christie
11.07.2011 5 z 5

Moc jsem od této knížky nečekala. Ani nevím proč. Možná proto, že není známá a nic jsem o ní před přečtením neslyšela. Ale mile mě překvapila. Děj byl krásný, napínavý a typicky Austenovský. Ani happy-endovský konec mě nezklamal, jako v každé Austenovské knížce. ;)

Georgianna
11.04.2011

Tato knížka se mi líbila