Anna Elliotová

Anna Elliotová https://www.databazeknih.cz/img/books/79_/79377/anna-elliotova-79377.jpg 4 1081 172

Vzdělaná, citlivá a oduševnělá Anna byla zasnoubená s námořním kapitánem Frederickem Wentworthem. Její rodina však tento vztah označila za společensky nepřijatelný a Anna se musela své lásky vzdát. Po letech se s bývalým snoubencem znovu setkává a zjistí, že čas její city k němu nijak nezměnil. Její vyvolený ovšem dal přednost jiné dívce. Zklamané Anně nezbývá než se s tím smířit. Odjíždí do Bathu, kam přesídlil její otec, aby ve víru společenských událostí na vše snáze zapomněla. Osud však neřekl své poslední slovo... Bude mít Anna dost síly, aby se vzepřela společenským konvencím a přáním své rodiny i přátel? ... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , J. Otto - Ottovo nakladatelství

Persuasion , 1817

Sisi11
16.04.2013 5 z 5

Velmi krásná kniha, kterou jsem četla s radostí a nadšením. Zanechala ve mě vizi krásného příběhu o lásce a lidských vztazích, okouzlující lymskou přírodu, honosná panství, štěbetavý Bath a úžasnou společnost postav. Zkrátka to bylo překrásné čtení pro radost, které jsem si užívala s každým přečteným slovem.

malazluta
20.03.2013 5 z 5

Moje nejmilejší kniha této autorky!

Lusik88
05.03.2013 5 z 5

Jane Austenová nezklamala! Prvních pár stránek bylo trochu zdlouhavých, ale postupně jsem se mohla těšit příjemnému napětí a konec mne opět uchvátil.

tatruszka
03.02.2013 4 z 5

Krásný, typický příběh od Jan Austenové. Mám její knihy moc ráda, moc se mi líbí příjemné plynoucí děj a příběh, který dobře skončí. Kažná její kniha má něco do sebe, těším se i na shlédnutí filmu, na který se chystám. Doma mám téměř všechny knihy od Austenové a vždy se do nich ráda začtu.

DomiTlap
29.01.2013 5 z 5

Anna Elliotová mě nadchla. Soucítila jsem s ní od začátku do konce a musím uznat, že je to má druhá nejoblíbenější kniha od Jane Austen (po Pýcha a Předsudek). Nedávno jsem dokonce shlédla i film od BBC, ale kniha se mu nevyrovnala. Snad ji brzo budu i vlastnit :-)

Jaennea
11.12.2012 5 z 5

Austenovská klasika. Žádné velké drama, přesto příjemně plynoucí děj. Zhruba prvních sto stran jsem se nemohla začíst a často jsem se ztrácela, ale s každou další stránkou mé nadšení rostlo, přesto Pýchu a přemlouvání považuji za nejslabší román od Austenové.
Když jsem se pouštěla do první „austenovky“, byla jsem přesvědčena, že každý román bude jedno a to samé, navíc s pofidérním dějem běžných románů, avšak nyní již mám přečtené vše, co napsala (zbývá pouze Emma) a Jane Austen a její romány hájím jako nejlepší ze všech. Sanditon a Anna Elliotová mě však nadobro přesvědčily o tom, že každý z románů této spisovatelky je originál.

AnnaSk
17.10.2012 4 z 5

Anna je docela sympatická obyčejná hrdinka, děj pěkně plyne... ale trochu mi tam chybělo více austenovské ironie.

Ver8nika
24.08.2012 4 z 5

Moje první přečtená kniha od Jane Austen a určitě nebude poslední.

Malin
22.05.2012 4 z 5

Po shlédnutí toho příšerného filmu jsem nic převratného od knížky nečekala. Ale musím říct, že jsem byla dost mile překvapena.

Xpackal
05.10.2011 5 z 5

Tuhle knihu mám velmi ráda. Ostatně jako většinu knih od Jane Austen

Christie
11.07.2011 5 z 5

Moc jsem od této knížky nečekala. Ani nevím proč. Možná proto, že není známá a nic jsem o ní před přečtením neslyšela. Ale mile mě překvapila. Děj byl krásný, napínavý a typicky Austenovský. Ani happy-endovský konec mě nezklamal, jako v každé Austenovské knížce. ;)

Georgianna
11.04.2011

Tato knížka se mi líbila