Krvavé koleno

Krvavé koleno https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12018/bmid_krvave-koleno-zpt-12018.jpg 4 470 36

V pátém díle série napsané Laurell K. Hamiltonovou má lovkyně upírů Anita Blakeová, která má mimo to i dar probouzet mrtvé, práce nad hlavu. Musí vyřešit dva úkoly, při nichž i ona sama začne přemýšlet o tom, zda nejsou nad její síly: probudil celý hřbitov více než dvě stě let starých mrtvol a zjistit, co se stalo třem mladíkům z Missouri zavražděným způsobem, který ještě nikdy předtím neviděla. Napínavá kniha plná boje nejen mezi právem a zákonem na jedné straně a nejrůznějšími bytostmi využívajícími nadpřirozených schopností k prosazení vlastních zájmů na straně druhé, ale i zápasů o moc mezi dvěma klany upírů.... celý text

Literatura světová Horory Fantasy
Vydáno: , Triton

Bloody Bones , 1996

Fizulka71
01.08.2016 4 z 5

Tenhle díl je taky super, legenda o Krvavém kolenu je tu pěkně využitá, takové strašidlo by mně vážně strašilo ještě v šedesáti. Larry je borec, aspoň že už se nekácí při pohledu na každou kapku krve :-). Jean-Claude je miláček, i když jeho praktiky co se Anity a Richarda nejsou zrovna čisté, ale je to upír, tak co bychom chtěli. Za mě jednoznačně hodno přečtení, aspoň pro ty, co tomuhle žánru fandí.

SoniaShadow
17.07.2016 4 z 5

Názvy zpátky v normálu. Krvavé koleno bylo zajímavým námětem i díky tomu, že jsme tam měli poprvé elfy. Na druhou stranu musím říct, že tenhle díl se věnoval víc Anitině nerozhodnosti, psychice (kvůli její mámě). Na konci dílu mě zaskočilo těch posledních pár vět - naznačuje tam, že to zkusí s Jean-Claudem, což se mi moc nelíbí, protože jsem v týmu Richarda :D Larryho mám čím dál víc radši.

Canney
13.07.2016 3 z 5

3,5*
Krvavé koleno je o něco lepší než předchozí díl. Autorka se tu snaží zaměřit hlavně na případ a na Anitinu práci, což je u této série vždycky plus. Ale Anita si v hodně případech protiřečila. V jednu chvíli mluvila o tom, že něco takového neudělá, že má nějaká pravidla a potom jde a udělá přesný opak.

Pasadenka
12.05.2016 4 z 5

Anita je najata pro zajímavou práci, kde má oživit celý hřbitov a opět řeší záhady. Setkává se s elfy, silnou upíří protivnicí a rozšíří si poznání hranic vlastních schopností. Dobrý díl. :)

Devil-Ivet
26.03.2016 5 z 5

Anita opět bojuje s upíry, řeší vraždy, prostě klasa. Nově jsou tu elfové, což je pěkné zpestření. Nemám co vytknout :)

preceja
22.08.2015 2 z 5

Tenhle díl mě tedy zklamal. Do půlky moc pěkné, slibně rozjeté, ale pak jako by autorka nevěděla, jak dál. Nesnáším, když se postavy chovají nelogicky a proti všemu, co vyznávaly v dřívějších dílech, aby svou chybou umožnily nějaký posun děje. Neustále se připomíná, jakou mají hrdinové úžasnou moc, ale když se vyskytne nějaká složitější situace, vyváznou z ní shodou náhod. Doufám, že se autorka pomalu tímto nepřesouvá od kvality ke kvantitě, byla by to škoda, první tři díly série se mi moc líbily a i tady je spousta slibných momentů.

jitka7
28.03.2015 5 z 5

Celá tahle série je úžasná, další skvělý díl :)

Betnka81
17.08.2014 5 z 5

Další úžasná kniha ,moc se mi líbila :)

xxiixxi
10.11.2013 5 z 5

Díl se mi opět líbil, je to fajn zábavné čtení. Chvílemi jsem se trochu ztrácela a nedocházely mi všechny detaily, ale myslím, že u tohoto typu literatury to není ani tolik důležité. V tomto díle vystupují i Elfové se svým půvabem a vyskytovali se tam hodně upíři, kteří jsou pro mě zajímavější než ostatní stvůry.

RockMartina
21.10.2013 5 z 5

Sex, krev a násilí...co víc si v knize přát:) Tenhle díl je můj neojblíbenější. Že by to bylo tím, že tam nevystupuje Richard?:D

psirena
18.10.2013 5 z 5

První techtle mechtle s JC. Miluju Anitu, takovým tím nelesbickým způsobem :-)

lanusinka
24.10.2012 4 z 5

Opět spíš upíří díl, ale alespoň si užíváme dialogy mezi Anitou a Jasonem, které mám velmi ráda. A některé popisy mrtvol jsou velmi výmluvné...

Eneo
30.07.2012 4 z 5

Laurell mě nepřestává udivovat - jedna zápletka nestačí! Ale myslím, že to knížce ještě přidalo nějaké bonusové body.

Dandulka
18.05.2012 5 z 5

Trošku zamotané, jako obvykle, ale konec dobrý, všechno dobré, že?

Brambu
21.06.2011 4 z 5

Sice se tento díl odehrává v jiné oblasti, než jsme v úvodních dílech zvyklí, ale tím lépe, jelikož tam už tak často není Richard, ale zato Jean-Claude se tam motá neustále a to se mi moc a moc líbí. Tento díl je tedy opět hlavně a především o upírech. A to mě hodně baví. Je tedy jasné, že napětí mezi Anitou a Jean-Claudem se stupňuje a tuším, že velmi brzy mu už neodolá a propadne mu. Jen tak dál =) Už se nemůžu dočkat, jak bude příběh pokračovat...

Senza Jenka
30.11.-0001 5 z 5

Elfí hospůdka, zmatky kolem Anitiných nápadníků, mrtvoly, mocná upírka, prostě klasa.