Kavárna šílenců

Kavárna šílenců https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/5066/bmid_kavarna-silencu-MGb-5066.jpg 4 502 37

Čtvrtá kniha série Anita Blakeová, Lovec upírů. Animátorka Anita Blakeová je zákonnou popravčí upírů pro celou oblast. Jako expertka na nadpřirozené jevy spolupracuje i s místním Duchařským komandem, zvláštní policejní jednotkou specializovanou na nadpřirozené zločiny. Teď se setkává s řadou případů pohřešovaných lykantropů. A jako by pracovních problémů neměla až nad hlavu, musí současně řešit i potíže ve svém osobním životě. V slabé chvilce slíbila manželství alfa samci vlkodlačí smečky, ale ani to ji nezbavilo nežádoucí pozornosti Pána Upírů a jeho žárlivých příznivkyň.V komplikovaném případě se jako obvykle řeší i otázka, „Kdo je tu vlastně netvor?"... celý text

Literatura světová Horory Fantasy
Vydáno: , Triton

The Lunatic Cafe , 1996

Fizulka71
01.08.2016 4 z 5

Dějově další skvělý díl, ale také mě mrzí, že si překladatel nenastudocal překlady minulých dílů a změnil některá jména a názvy (Oživovatelé - Animators apod.). Ale opět doporučuji přečíst, kniha je znovu plná akce, napětí, sem tam trošku romantiky, což by s Richardem na scéně ani jinak nešlo.

SoniaShadow
14.07.2016 4 z 5

Docela mi vadilo, že se změnilo několik názvů - Trestuhodné slasti, Oblastní vyšetřovací... (takže už ne M.O.S.T.). Taky zezadu na knize je „Animátorka Alice Blakeová.." s tou Alicí nevím, ale co znamená ta "animátorka", jsem se dozvěděla až v knize - opět změněn název z původních Oživovatelé, Inc. na Animators, Inc. Také tam bylo více malých mušek oproti předchozím dílům, hlavně přebývající, nebo chybějící uvozovky a písmenka, ale jinak jsem s dějovou linkou spokojená! :)

Pasadenka
01.05.2016 4 z 5

Z předchozího dílu jsme se dozvěděli malinko víc o tom, jak je Anita výjimečná. Díky nové známosti v podobě lykantropa Richarda, který Anitě projevuje svoji náklonost se dostává víc do světa měňavců. Anita se dostává do pozornosti dvou mužů a je nucena začít si vybírat. Posun ságového děju super, příběh průměr.

Devil-Ivet
13.03.2016 4 z 5

Překlad je hrozný. Pana Tomana by měli zlynčovat, aby se pro příště poučil… Jinak kniha samotná (příběh) je skvělý. Opět se nenudíte, zasmějete se a vtáhne Vás do děje. Na scénu konečně přichází vlkodlaci, což je krásné oživení a my máme možnost poznat i ten druhý svět.

jitka7
28.03.2015 4 z 5

Další úžasný díl... je to čím dál lepší. Zápletky, které člověk neočekává

Betnka81
17.08.2014 5 z 5

Další skvělí díl a jsem zvědavá jak tato série bude pokračovat :D

lusinka.9
12.08.2014 5 z 5

Kniha se mi hrozně moc líbila . Nejvic mě asi dostal tenhle úrivek z textu Vypadal jako strašně ambiciózní pampeliška. Ale byla to nasraná pampeliška.

xxiixxi
27.10.2013 5 z 5

Díl byl dějově vydařený, ale opravdu se nevydařil překlad (jiné názvy podniků a hlavně ti Animátoři, byl velmi ošklivý tvar) a na můj vkus obsahoval i mnoho překlepů

lanusinka
24.10.2012 5 z 5

Miluju scénu z kavárny a Alfrédem. Takovou Anitu máme rádi a milujume, narozdíl od té co pořád fňuká že si nevrzne...

Charley
22.10.2012

Opět mě díl nezklamal, těším se až se dostanu k dalšímu. Bohužel ho nikde v blízkosti nemůžu sehnat :/

Katie*
17.08.2012 3 z 5

Pozitivně bych na tomto dílu ze série o Anitě Blakeové hodnotila čtivost a závěr, který byl opravdu překvapivý a napínavý. Záporně bych hodnotila katastrofální překlad - nechápu, jak mohl překladatel dát název knihy Kavárna šílenců a v knize pak psát o nějaké Potřeštěné kavárně... Docela mě zklamalo, že se charaktery některých postav změnily. K velké změně došlo u samotné Anity. Je sprostší (ale to bude tím překladem), už nemá ten svůj charakter a v některých situacích bych jí nejradši vrazila pár facek. Mrzí mě to docela dost... Jen doufám, že v další dílech příjde k normálu.

Eneo
27.07.2012 4 z 5

Trochu mě překvapil překlad, který jsem četla, možná to bylo tím, že jsem četla e-bookovou verzi. Nic proti ničemu, ale když v textu najdu "Ztřeštěnou kavárnu", už je to trochu moc...

Dandulka
16.06.2012 3 z 5

Celkem to ušlo, až na ty překlepy- to asi řádil tiskařský šotek, ne? :-D

Peťanka
21.01.2012 4 z 5

Taková fajn oddechovka.

Lea
09.11.2011 4 z 5

Překlad mě u tohohle dílu taky drtí. Co si asi většina Čechů představí pod pojmem "animátoři"? Děs. Stejně tak nechápu, proč se kniha jmenuje Kavárna šílenců, ale uvnitř je to Ztřeštěná (nebo Potřeštěná?) kavárna. Ani jeden překlad není přesný, ale prvně jmenovaná zní určitě líp, a když už se tak jmenuje kniha, proč to mění v obsahu? Je to holt těžké, když nejsou schopni sjednotit pojmy. Zajímal by mě důvod.

Brambu
19.06.2011 4 z 5

Jj tak čtyřka byla fajn, ale oproti trojce trošičku pokles. Bude to možná i tím, že mám slabost pro Jean-Clauda a Anita si místo něj raději vybrala Richarda. Příběh tedy pokračuje a je stále výborný, je tu hodně soubojů, krve, ale i lykantropů a vyvrcholení je velmi napínavé. Co bude dál?

Senza Jenka
30.11.-0001 3 z 5

Nejméně dvě osoby si tady nezasloužily svůj honorář - pan překladatel, který se nenamáhal seznámit s prací své předchůdkyně a redaktorka, která se nenamáhala překladatelovu práci zkontrolovat - výsledkem je naprosto hanebný překlad, plný chyb. Slabou chvíli si také vybrala autorka.