Pád

Pád https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/343008/bmid_pad-T65-343008.jpg 4 1898 364

Andělé / Padlí anjeli série

Některým andělům je souzen Pád… Na Danielu Grigorim je něco bolestně povědomého. Ten záhadný, odtažitý chlapec upoutal pozornost Luce Priceové, už když ho viděla poprvé – v první den jejího pobytu v internátní škole pro problémové mladistvé. Ve škole, kde jsou zakázané mobilní telefony, všichni ostatní studenti jsou divní a každý krok sledují bezpečnostní kamery, znamená Daniel pro Luce jediný světlý bod. A přestože on s ní očividně nechce mít nic společného – a dává to jasně najevo –, něco ji k němu přitahuje jako můru plamen svíčky. Luce musí zjistit, co se Daniel tak zoufale snaží utajit… i kdyby ji to mělo zabít.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (ČR)

Angels 1: Fallen , 2009

Pythonissam
03.10.2018 5 z 5

Sérii Andělů Miluji snad nejvíce na světě! Kdyř to byla úplná novinka, babička mi je kupovala jako dárek a já jsme byla nadšená, děj mne pohltil natolik, že místo abych spala, tak jsem až pomalu do rána četla, jelikož mi kniha neumožnila ji položit. Děj byl tak skvělý a vždy to končilo tak otevřeně, že jsme nemohla jen tak přestat číst. Ve škole se mi smáli, ale mne to bylo jedno, měla jsme svou sérii knih.
Pokud se zajímáte o andělé a démoni, o fantasy doporučuji!

MiaCooperová
22.09.2018 3 z 5

No...autorka má čtivý způsob psaní. Je to i zezačátku vtipný, jak musím uznat. Ale přijde mi, že skoro od půlky do konce tam jsou hluchá místa-ta jsou tam jako nějaký hrudky, pak přijde ta rovinka v podobě akce, situace a pak zas to hluchý místo. Knize nemůžu křivdit-vymyšlené to je zatím dobře. Ale pak je tu taky věc s tím, že jsem alergická na to, když má hlavní hrdinka narozeniny na konci srpna/v září (ehm ehm Twilight) a vůbec se na to nechová, zvlášť když autorka se narodila jindy. Existují nějaká znamení zvěrokruhu-a přestože pro mě jsou knihy Harryho Pottera něčím, co doma nemusím mít, protože v knihovně jsou, říkám vám na rovinu-Rowlingová má můj obdiv za to, že dokáže Hermionu zformovat jako ztělesnění znamení Panny, Rona jako Berana, Siria jako Štíra a to i přesto, že sama je znamení Raka! Podle mne to má Pád moc dobrý nápad, ale potenciál je tak nějak poloviční. Bavilo mě to víc než Nadpozemská? Možná i jo. Sedla jsem si z hlavní hrdinky a děje Kdy-už-konečně-přijde-odhalení(-od-prvních-100-stran) na zadek? Vůbec ne. Další díl si asi přečtu za delší dobu. Hodnocení je skoro na 4 hvězdičky, ale prostě už to před cílem padá (možná proto Pád...). Takže pokud tuhle knihu chcete číst a je vám míň než mně (za několik hodin mi je patnáct let! :D) a máte rádi příběh trochu na způsob Twilight, asi vám to doporučím. Jinak pro mne stálicí mezi knihami s andělskou tématikou Dotek anděla od Thomase Breziny. Vidíte, chlap a dokáže popsat i holčičí osobu...

A.K.A.R.
21.09.2018

Naprostý trhák.Nemůžu uvěřit jak se toho Lauren Kate zhostila.Na téma mytologie a andělé jsem toho moc nečetla a i možná, proto mě kniha tak nadchla.

kubakubikula
09.08.2018 3 z 5

v knize se temer celou dobu nic nedelo, cetla jsem to asi jen proto, ze knihy nerada odkladam. za celou dobu poradne nic nevysvetlili, vsechno "davkuje" autorka postupne, takze de facto se nevi o moc vic nez z popisu knihy. vse nedoresene, nedotazene, kniha ma vetsi potencial. dalsi dily ani kupovat nebudu...

knihomolka78
07.07.2018 5 z 5

Taková pohádka pro teenagery, ale překvapivě to bylo to čtivé, napínavé a otevřený konec nutí k přečtení dalšího dílu.
Hlavně se nedívejte na film, ten je pěkně zmršenej a zkazí Vám to dojem.

sola_lupa
25.06.2018 3 z 5

Taková ta pohádka, kdy je dívka chudák oběť a nutně potřebuje zachránit princem - andělem. Ovšem potenciál to má, uvidím jaké budou další díly.

eliska2106
20.06.2018 4 z 5

Velmi čtivé ;-)

veronika8798
15.06.2018 5 z 5

Dá se to,hezké čtení

EleanorJane
11.06.2018 3 z 5

Mám ráda příběhy o andělech. A ani tato kniha nezklamala. I když jsem měla dojem, že se v ní toho tolik ani neděje.

Hania932
28.05.2018 5 z 5

Musím říct že toto se mi opravdu líbilo! Bylo to velmi hezké a příjemné čtení. Knížka byla velmi čtivá a napínavá. Ale upřímně jsem od této knihy moc neočekávala. Byla jsem zvědavá jak autorka napsala příběh o andělech a opravdu se jí to povedlo! Ten konec mě dostal, strašně chci vědět jak to bude dál! Já jsem si tuto sérii naprosto zamilovala a už se strašně těším na další díl! Takže všem doporučuji.

Kája5951
25.04.2018 4 z 5

U málo knížek se mi stává, že bych se začetla hned od začátku. U téhle knížky se to (bohužel :D) stalo. 320 stránek jsem přečetla za necelé dva dny. Takže pokud se vám líbí tohle téma, tak určitě doporučuji přečíst.

Szekynka
18.04.2018 4 z 5

Startovní kniha povedené fantasy série.

chmelda212
14.03.2018 4 z 5

Jelikož to nebyla první kniha o "padlých andělech" ke které jsem se dostala, tak bych tuto knihu hodnotila jako průměrnou.. Příběh není náročný, čte se pěkně. Oceňuji nápad věčných milenců a otevřený konec, který láká k přečtení pokračování..
Postavy byly příjemné a dokonce jsem si Cama jakožto záporáka docela oblíbila (vlastně jsem svůj názor nezměnila ani po zhlédnutí filmu ani po přečtení knihy)

HollyMarie75
13.03.2018 5 z 5

Knihu jsem kdysi dostala myslím k vánocům a přečetla jsem jí jedním dechem. Výborné čtení. Mohu jen doporučit. Chystám se koupit si i ostatní. Už se moc těším

petrulka
21.02.2018 4 z 5

Čtyři hvězdy za nápad a hlavně perfektně ponurou, depresivní atmosféru. Divnýma týpkama počínaje, divnou školou pokračuje a podnebím konče. Zápletka tu už byla ( a ne jednou ) , přesto se čte dobře. Je to kniha pro nenáročné, opravdu třeba pobaví, jak snadno se hlavní dvě postavy poštěkají a naštvou na sebe kvůli malichernosti. A taková osudová, životní láska to je :-)

Penelope99
17.02.2018 4 z 5

Kniha se čte rychle a jednoduše. Děj není komplikovaný, ale není ani nudný. Prostě taková klasická teenage fantasy.

karca5233
07.02.2018 4 z 5

No kde začít... Celkem čtivé ale občas nejasné a občas zase tak jasné že jen kroutím hlavou jakto že jí to nedochází.. Závěr nečekaný až trochu moc krutý že mi to bylo až líto... No co uvidím jak to bude pokračovat snad se Luce rozpomene na vše co má

andulka1406
14.01.2018 5 z 5

Za sebe musím říct, že se mi knížka neskutečně líbila. Nemohla jsem se od ní odtrhnout a četla jsem od rána do večera, abych ji dočetla. Není to žádné veledílo, ale mě to opravdu moc bavilo. Co se týče filmu, ten se mi nijak extra nelíbil a přijde mi, že z knihy má opravdu jen minimum.

ja.cerven
12.01.2018 2 z 5

Nic moc... spíš nic než moc :( Další díly už určitě číst nebudu... na mě je knížka překombinovaná....

wildXchos
06.01.2018 4 z 5

Kniha je velmi dobře napsaná, jen občas předvídatelná.