Anděl v podsvětí

Anděl v podsvětí https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/467547/bmid_anjel-v-podsveti-esc-467547.png 5 413 121

Sedmá kniha z řady historických detektivek o kapitánu Steinovi a notáři Barbaričovi. V Praze zuří mor a císař Rudolf II. se s celým dvorem přestěhoval do Plzně. Pověst tohoto mravopočestného, panovníkovi oddaného města však ohrožuje série zločinů. Nejprve se záhadně ztratil synovec ruského velvyslance Vlasjeva, který přijel vyjednávat jménem cara Godunova. Kvůli hrozícímu skandálu pověří radnice hejtmana Leopolda Steina, aby mladíka našel. Případ je ale složitější a stopy vedou k osobám vysoce postaveným, a tak hejtman požádá o pomoc svého bratra, proslulého vyšetřovatele Joachima Steina. Kapitán se v Plzni objeví se seržantem Jarošem po boku. Čekají tu na ně ale příšerné zprávy a rozbíhá se nebezpečné pátrání, ve kterém nescházejí umučení andělé, tajné bratrstvo zhýralých kacířů, alchymisté dvou tváří, vražední špióni a démon, jenž loví duše v labyrintu podzemních chodeb pod královskou Plzní.... celý text

Detektivky, krimi Literatura slovenská Historické romány
Vydáno: ekniha , Argo

Anjel v podsvetí , 2020

tygřík2
19.03.2021 5 z 5

Tak poetický názov a tak drsný príbeh! Audioknihu číta pán Marek G. a jeho poňatie je neprekonatelné. Vo dvojici s pánom Červenákom -
jednoducho historicko-detektívkový raj.

katka9574
17.03.2021 5 z 5

Tohle bylo sakra dobré čtení! A víc snad ani není třeba dodávat ;)

Kami33
13.03.2021 5 z 5

Stein se ocitá v rodné Plzni, aby pomohl svému bratrovi. Setkáme se i s jeho svérázným otcem, nechybí ani Jaroš a Barbarič. Hezké čtení, i když místy trošku drsné.

Leona333
07.03.2021 5 z 5

Kniha se mi velice líbila. Měla vše co k dobré detektivce patří. Vlastně i mnohem víc. Je skvělou ukázkou toho, že i historické krimi, nemusí být žádná nuda, ale zcela naopak...!

Argony
02.03.2021 5 z 5

Z knihovny jsem si knihu urvala jako první. A teď zas to strašné čekání na další díl. Doufám, že se Jaroš se S. a B. zase setká.

KAREL6725
02.03.2021 5 z 5

Za mě nejlepší díl serie Stein a Barbarič. Tak se mi to líbilo a dobře četlo jsem to přečetl za necelé dva dny. Plný počet hvězd. Doporučuji , velká spokojenost.

adevr
27.02.2021 5 z 5

Další skvělá knížka od Ďura Červenáka. Ten chlapík holt umí pobavit. Strašně moc mě baví jeho knížky číst, a vždycky si jen povzdechnu, že už je konec.
Navíc je fajn že si dává práci i s historickými reáliemi a s různými zajímavými osobnostmi, o kterých si pak musím i něco navíc načíst.
Zde například turkobijce Michal Chrabrý, nebo poselstvo Borise Godunova ohledně sňatku.

Boby17
25.02.2021 5 z 5

Plzeň na prahu 17. století byla pěkně ponurým místem. Kompletní trojlístek vyšetřovatelů měl co dělat, aby vše ustál a své pověsti dostál. Pod nohy jim nebyly házeny klacky, ale přímo břevna. Při popisu pátrání v tajuplném podzemí jsem si stále musel uvědomovat, že lucerny se svíčkami měly úplně jiný dosah než dnešní baterky s ledkami či halogeny. A popisy soubojů s chladnými i palnými zbraněmi byly opět strhující. Radost z čtenářského zážitku byla ještě umocněna tím, že jsem zároveň plnil 8. úkol ČV 2021, protože dopis stál na samém počátku tohoto příběhu. Bez váhání dávám všech pět hvězd.

Palus
21.02.2021 5 z 5

Tak tohle byla jízda, už se těším na další díl...

Sauerkraut
20.02.2021 4 z 5

Kniha se četla skvěle a téma zvráceného rádobypočestného obyvatele katolické bašty Plzně je bezesporu atraktivní. Ale ty erotické scény mohl autor trochu zakamuflovat do eufemistického hávu.

kokrokr
20.02.2021 4 z 5

Konec románu byl asi až příliš rozvleklý a zamotaný a neuškodilo by tu pár stránek ubrat, aby příběh dostal větší spád a lépe vygradoval. Autorův literární projev je ale pořád zábavný a čtivý a já si rád počkám na další díl.

babystar
16.02.2021 3 z 5

Na tento díl jsem se fakt hrozně těšila, ale asi jsem neměla tu správnou náladu. Asi v něm bylo na mě příliš "smilstva" a "sodomie" i nelogičností. Minulé díly mi přišly zajímavější a uvěřitelnější.

J.P.S.
14.02.2021 5 z 5

Četl jsem všechny dosud vydané díly série a tenhle zcela suverénně vede a všechny překonává. Obavy, že při sedmé knížce začne série upadat do stereotypu, se ukázaly jako liché, naopak úroveň opět poskočila o něco výš. Za mě zatím nejlepší díl ze všech.

Dlužno upozornit, že jde zároveň také o díl zřejmě nejdrsnější, který občas balancuje mezi historickou detektivkou a historickým thrillerem. Kromě tradiční porce „krve a železa“ se zde dočkáme také pořádné dávky drsné sexuality (v tomto je překonána i scéna v kobkách Drachschlossu z dílu Ohnivé znamení).

SPOILER: Při odhalování plzeňského případu se všichni naši hrdinové ocitnou velmi blízko smrti. Stein schytá kulku vpálenou přímo pod žebra, Barbarič se proti své vůli vykoupe v zamrzlém rybníce a jen taktak se nestane potravou pro ryby, a chudáka Jaroše znásilní stryga se sadistickými choutky a nakonec se mu ještě budou vrtat v lebce (to poslední však k jeho dobru). Také více než kdy předtím se našim hrdinům dostane podpory „seshora“, tentokrát od prince Maxmiliána Habsburského, bez jehož „politického krytí“ by patrně všichni tři skončili na plzeňském popravišti. A mimořádně zajímavý je konec, který naznačuje, že se možná (!) dočkáme sólového dílu s Jarošem.

kolacky
13.02.2021 5 z 5

Qta - moje řeč! Strašně se mi líbily narážky na plzeňské pivo... Jinak tedy příště zase ve třech, Ďuro, nebo palaš ven a jednu dostaneš naplocho!

Hotovson
12.02.2021 5 z 5

Opět skvělý a já nemam co vytknout! Samozřejmě mě potěšilo, že se celej děj odehrává v mojí rodnej Plzni a okolí, to byl takovej bonus, ale i kdyby to bylo kdekoliv jinde, tak je to paráda. Akorát to teda neni historická detektivka (jenom), tuto je historickej krimi thriller se všim, co k tomu patří a co nám třeba servírujou spisovatelé severskejch krimi, tady ovšem s bonusem historie a osobností té doby. Kniha je napěchovaná spoustou akčních scén ze kterejch mrazí, nejen proto, že opravdu mrzne a všude je sníh, ale naší trojici jde opět o život, záhadama a tajemnem, k čemuž přispívá i dost značná část děje odehrávající se v podzemí. Navíc oběti vražd jsou mučeny docela brutálnim způsobem. Do toho všeho se míchají intriky císařského dvora, kterej je dočasně v době moru přesunut do Plzně.

Od všeho je tam trochu a je to dobře vyvážený, docela často jsem se i zasmál, když někdo z trojky zahláškoval. Pobavila mi zmínka o plzeňskejch patocích a že by si na vaření piva měli pozvat nějakýho němce (což se roku 1842 skutečně stalo) a potom hafan Zoubek, opravdu příznačný jméno :)

peedbook
09.02.2021 5 z 5

Temná a chladná Plzeň perfektný príbeh .......

astroweb
09.02.2021 5 z 5

Od tohoto autora se mi líbí právě tyto historické kriminální příběhy, tento se mi líbil ze všech šesti prozatím přečtených skutečně nejvíc, perfektní zvládnutí historických reálií, čtivý a poutavý jazyk, naprosto úžasné finále.

Atuin
09.02.2021 5 z 5

Tentokrát autor slovy nešetřil. Příběh je poměrně rozsáhlý, ale má pořád to tempu, šťávu a celkově zvuk. Zdá se mi že by se možná Juraj rád vrhl na historický román jako takový, některé momenty jsou tam vic jak chytlavé, ovšem stejně jako obraty v soubojích. Autor nepřekračujte ale svoje sebou vytyčené meze a tím nehyzdi color celé dynamiky pribehu, kterou vystavil. Jen občas pomrkne. Moc pohodové čtení.

Valdora
08.02.2021 5 z 5

Pan autor prostě umí, každá jeho detektivka je pro mě skvost.

roman6788
07.02.2021 5 z 5

Pekny a zaujimavy pribeh s mnozstvom zvratov.
Jedine co sa da vytknut je, ze sa trosku hrdinovia viac roznadavali.