Amazonie

Amazonie https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/314888/bmid_amazonie-Evi-314888.jpg 4 864 209

Randova vědecká výprava vstoupila do bujné amazonské divočiny a už nikdy se neobjevila. O několik let později se z jednoho z nejnehostinnějších pralesů na světě nečekaně vypotácí její člen – bývalý voják ze Speciálních jednotek. Je na pokraji sil, je vyděšený a zbývá mu pouze několik hodin života. Do džungle kdysi vkročil s jedinou paží… a vrátil se s oběma. Úřady nedovedou tento nevysvětlitelný jev nijak objasnit, a proto vysílají Nathana Randa do neproniknutelného světa plného dosud nevídaných nebezpečí, aby se vydal po stopách svého zmizelého otce… za tajemstvím, které musí být za každou cenu odhaleno. Noční můra, která na Nata a jeho skupinu výzkumníků a ostřílených rangerů čeká, ale daleko přesahuje jejich nejčernější očekávání. Číhá na ně prastará, nevýslovná hrozba – moc převyšující lidskou představivost –, která může navždy změnit celý svět kolem temných, smrtících hranic…... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , BB art

Amazonia , 2002

kytarka
14.05.2017 5 z 5

Hodně dobrodružný děj, který je z části docela možný, protože se odehrává na území neprobadáném. Mě se hodně líbilo.

Aymira
02.05.2017 3 z 5

Příjemná verneovská pohádka. Ze začátku působilo vše normálně, ale zhruba od poloviny knihy se objevují fantaskní prvky, jejichž výskyt se postupně zvyšuje, až jde na konci o čirou fantasy. Trošku mi to připomínalo Cestu do středu Země. Skupina vědců a vojáků se vydává do neprobádaného amazonského pralesa, postupně vymírá, v patách jim je nepřátelská skupina, nechybí ani záškodník a spousta dosud nepopsaných živočišných a rostlinných druhů. Četlo se to dobře, děj svižně ubíhal, protože jakákoliv akční scéna trvá několik desítek stran a to potom knihu těžko odložíte, dokud vše neskončí a nespočítají se ztráty. Ovšem ke konci už jsem měla snahu děj uspíšit a přeskakovat řádky - od začátku bylo totiž jasné, jak vše dopadne.

Pumpkin
27.04.2017 5 z 5

Závěr možná až moc fantaskní (myslím, že tohle nepíšu poprvé :D), ale popis prostředí byl pro mně tak dobře napsaný, že jsem v duchu viděla každou lianu :) a rozhodně přečteno jedním dechcem :)

Fondis
20.04.2017 3 z 5

Dobra kniha. Člověk asi Rollinse musí brát s rezervou. Asi jsou všechny knihy podobne. Ale je to oddychovka, pohádka. Sic krvavější. Přečetl jsem od něj zatím čtyři knihy a tahle byla trochu horší. Ale jinak pohoda.

sirojezkin
17.04.2017 4 z 5

Výborná kniha. Napínavá, od začátku do konce. Mám takové knihy moc ráda - dobrodružné a o přírodě. Místy mi některé nápady připadaly přitažené za vlasy, ale bylo to takové neotřelé. Pohádka pro dospělé s hororovým nádechem. Určitě doporučuji k přečtení. Určitě ve mně zanechala stopu, což se o některých knihách nedá říci.

davas
04.03.2017 3 z 5

čte se celkem dobře ,ale je to tak přehnané ,že mi to prostě vadilo ....na konci , jak jsem tady už někde četl se z toho stane avatar ....

Kůzlátko
02.03.2017 4 z 5

Napínavé, hezké čtení proložené i fakty, bavilo mě to. Od tohoto autora jsem už četla více knih a všechny byly dobré.

BadAngel
25.01.2017 4 z 5

Kniha je chvílemi velmi napjatá i když začatek byl trochu nudnější, příběh byl zajímavý knihu jsem přečetla za 2 dny a musím říct , že i když trochu zklamala tak je velmi dobrá.

1972Sixo
16.01.2017 3 z 5

No až taký nadšený som z toho nebol. Začiatok toho nasľuboval veľa, čakal som niečo na úrovni Crichtona, alebo Wellsa. Ale tu som len prechádzal z levelu do levelu, a na konci "Avatar". Dejové linky čo ma zaujali (indiánka so sušenými trofejami, svetová epidémia) skončili odfláknute. Skončilo to príliš scifistycky niekde na polceste.

olcab
30.12.2016 5 z 5

První kniha od J.Rollinse a musím říct, že jsem byla nadšená. Poutavý příběh, popis amazonského pralesa, přírody a celkově byla kniha pro mě velkým dobrodružstvím. Tento autor si mě získal i svým projevem písma a těším se na další jeho díla.

Puntíkatýhrnek
13.12.2016 4 z 5

Už jsem četla příběhy dva příběhy Sigma Force, takže jsem očekávala, že půjde o velice zajímavé téma, což mě nezklamalo. Kniha se čte jedním dechem. U spisovatele mi trošku vadí to, co je zřejmě u knížek žádoucí a málokterý autor tohle dokáže..člověk je pořád v napětí a nemůže se odtrhnout, či-li pro mne to není úplně odpočinkové čtení, naopak spíš je to čtení docela náročné. Ale není to ani tím, že by to bylo tak napínavé, i když akčnost těmhle knihám vážně nelze upřít, spíš je to opravdu tak zajímavé, že člověk prostě nemůže přestat...Také mě neustále udivuje, jaký má autor smysl pro detail i v situacích, kde bych ho nečekala...Navíc i po přečtení knihy o ní musím pořád přemýšlet, jaký je to vlastně žánr, jestli je na tom zrnko pravdy, například jestlli opravdu existuje přírodní antihmota, jestli opravdu jde, aby dorostl lidský orgán, nebo jestli je to všechno jen sci-fi... Kniha se mi vážně líbila a určitě jí doporučuji. Jen mi trošku nesedí americký "happyendovský" konec, trošku to celý příběh, dle mého názoru, degraduje a ubírá na věrohodnosti...

HáTa94
22.11.2016 5 z 5

Tak tato kniha mě okamžitě vtáhla do děje. Úžasný dobrodružný příběh, nádherné prostředí, kmen Ban-Ali a jeho posvátný strom. Podle mého názoru je Amazonie jednou z nejlepších Rollinsových knih, které jsem zatím četla. A závěr knihy byl pro mě úžasnou tečkou (ať už se jednalo o příběh hlavních aktérů nebo o příběh stromu).

Jia
15.11.2016 5 z 5

Skvělý dobrodružný thriller, napětí na každé stránce, pořád se něco zajímavého dělo, nechyběli sympatičtí hrdinové i podlí zrádci. Byla tam i trocha lásky, dojetí, poučení o bylinách, něco z medicíny i pěkný popis jak to vlastně vypadá v deštném pralese.
Hodně se mi to líbilo.

katerina2660
09.11.2016 2 z 5

Dočteno... konečně...
Nevím, zda vypisovat recenzi, absolutně se vším souhlasím s tím, co tu v recenzi níže napsala Suezie.
Příběh jako takový skvělý, ale utahaný....

danny_21
06.11.2016 4 z 5

Tak tomuhle říkám příjemné překvapení při prvním setkání s panem Rollinsem. Svižně a čtivě napsaná dobrodružná výprava v atraktivním prostředí amazonského pralesa ( krapet ve stylu Indyho ), kde není o nečekaná překvapení nouze a kde člověk i něco nového zjistí. Sice finální rozuzlení s mimořádně výkonným stromem bylo už trochu moc, ale nechť. Autor mi stylem a výběrem námětu připomíná Crichtona, tak třeba jsem se dočkal nástupce - těším se na další setkání - 75 %

DuncanIdaho
08.08.2016 3 z 5

Co o téhle knize říct? Není špatná. Je napínavá. Je tam dost akce. Ale! Té akčnosti je tam prostě moc. Chvílema mne přestávala bavit. Připadalo mi to jako dílko od kluků z "cesmínového lesa". Nic tam z takového filmu nechybí: cesta za nějakým druhem pokladu, zlá soupeřící skupina, ti z té kladné party umírají díky útokům různých zvířat, jeden z hlavních hrdinů zemře, ... Prostě by se toho měly v Hollywoodu chytnout.

bukiet
03.08.2016 5 z 5

Čtvrtá Rollinsova kniha už je takřka dokonalým příkladem žánru dobrodružného thrilleru. Fantastično, jež je motorem vyprávění, je dostatečně uvěřitelné a přesto šokující, antagonisté nemají chybu a většina hrdinů je velmi sympatická. Některé postavy sice příběhem proplouvají skoro bez povšimnutí, ale zpravidla jde o předem odepsané postavy. Řekl bych, že po haggardovsko - verneovských začátcích se už Rollins našel a vytvořil si vlastní styl vyprávění, který je je zároveň poctou jeho literárním vzorům. Kdoví, jaké knihy by dneska pánové Haggard, Verne, či Wells psali?

Aredhelka
02.08.2016 5 z 5

První kniha kteoru jsem od Rollinse četla. Naprosto mne uchvátila, sice musím uznat že jsem čekala v mystičtější a napínavější konec, ale zklamaná jsem nebyla. Amazonie je úžasným výtvorem, který vás dostane a knihu budete chtít dočíst, zároveň vás také nabudí k tomu, abyste si přečetli další jeho knihy. Amazonii jedině doporučuji.

Knihám
28.07.2016 4 z 5

Knihy Jamese Rollinse musíte brát trochu s nadhledem, ale i tak to bylo moc příjemné čtení a užila jsem si to. Autor umí tak skvěle vtáhnout do děje, že mu ty občasné nereálnosti klidně odpustíte. Knihu doporučuju každému, kdo chce na chvílí uniknout z reality a hledá dobrodružnou knihu, která bude mít hlavu a patu. RECENZE NAHOŘE V ZÁLOŽKÁCH.

kniznistranky
27.07.2016 5 z 5

Moje první kniha od tohoto autora. Měla jsem hodně velká očekávání od této knihy a rozhodně mě nezklamala. Byla to jízda. Hlavně ten konec... to se prostě nedá popsat... u jedné konkrétní scény na konci jsem po přečtení asi 5 minut hleděla do neznáma a vstřebávala to co jsem přečetla a nemohla jsem tomu uvěřit. Tohle mě opravdu hodně sebralo a překvapilo. Rollins je opravdu mistr překvapení.
Bylo to napínavé, akční, dobrodružné, strhující, dokonalé! MOC DOPORUČUJU!