Alicina síť

Alicina síť https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/380627/bmid_alicina-sit-y7p-380627.jpg 5 394 140

Rok po vypuknutí první světové války, v době, kdy byly ženy podceňované a svázané společenskými normami, se Eve Gardinerová zatoužila vymanit konvencím a přispět k válečnému úsilí své vlasti více, než umožňovala typická ženská úloha ošetřovatelky. Když se jí tedy naskytla jedinečná příležitost, nezaváhala a stala se špionkou. Následně byla vyslána do Němci okupované Francie, kde byla vycvičena samotnou „královnou špehů“ s krycím jménem Alice a poté zaujala nebezpečnou úlohu v rozsáhlé síti tajných agentek, které získávaly choulostivé informace v srdci nepřátelského velení. Druhá rovina příběhu se odehrává v roce 1947, během zmatků a dozvuků druhé světové války. Americká studentka vysoké školy Charlie, která má od života jiná očekávání, než by se na dívku z jejích vrstev slušelo, neplánovaně otěhotní, leč jaksi postrádá manžela, což je v dané době nepřípustné. Její bohatá rodina se rozhodne poslat dívku do Evropy, kde se má zbavit svého „menšího problému“. Charlie toho využije a zamíří do Londýna, pevně odhodlaná vypátrat, co se stalo s její sestřenicí Rose, která za války zmizela v nacisty okupované Francii. Jediná stopa, již má, ji zavede k ženě, která je zahořklá a pomalu se upíjí v ústraní ve svém rozpadajícím se londýnském domě, a tou ženou není nikdo jiný než Eve Gardinerová…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

The Alice Network , 2017

kytarka
03.05.2019 5 z 5

Tohle bylo naprosto boží! Nemám slov! Ach...
Dva příběhy v jednom. Dvě časové linie. Mladičká Charlie, která v roce 1947, otěhotní aniž by chtěla. Před svatbou, bez manžela, to byl velmi závažný čin na tuto dobu. Rodiče tedy rozhodli, že se zbaví svého malého problému. Jedou tedy z Ameriky do Evropy. Charlie zároveň hledá svou sestřenici, která byla z Francie a od roku 1943 se neozvala. Všichni mají za to, že již nežije. Charlie věří, že je na živu a tak se rozhodne ji hledat. Má jméno Eve Gardinerová. S Eve odkrývají společně tajemství minulosti a strasti první a druhé světové války.
Jak už jsem napsala na začátku jedná se opravdu o excelentní příběh z naší historie. Dvě války minulého století. Války, které skrývají mnohé příběhy. Jako třeba tento. Spisovatelka se tady opřela o opravdový příběh. Alicina síť opravdu za první světové války existovala. Tato pravdivá fakta na kterém je příběh postaven dodávají knize velmi mnoho emočních pocitů a dodají mu tu pravou šťávu. Já hltala stránku za stránkou a teď mě mrzí, že mám již dočteno. S Charli a Eve jsem prožívala jejich vyprávění, tak jako bych tam byla s nimi. Tohle si musíte přrčíst!

harena
23.04.2019 5 z 5

Tak to je překrásný historický román s příběhem napsaným podle skutečných událostí. Nevím, jak se to spisovatelce Kate Quinn podařilo, ale od první stránky vás příběh sevře, uchvátí a pustí až po 550 stránkách. Jak správně spisovatelka říká, málo se mluví o statečnosti a hrdinství žen, které právě tím, že jsou ženy, dokázaly vytvořit a udržet dokonalou špionážní síť. Neuvěřitelně napínavý a proto velice čtivý a neodložitelný román. Obdivuji nejen Alici, podle které je tento příběh napsán, ale všechny ženy, které i když měly strach, tak bez ohledu na sebe pracovaly jako špionky a tak pomáhaly skončit válku a porazit Německo. Jako bych sama v příběhu byla a vše s nimi prožívala. Velmi zajímavé a upřesňující jsou na konci poznámky autorky, korespondence a záznamy ze soudního jednání. A já také děkuji Šánce, že mě tato nádherná kniha neminula.

knihovnička007
22.04.2019 5 z 5

Jedna z nejlepších knih, které jsem letos četla.
Od prvních chvil vtáhne do děje a nepustí. Příběhy Eve z období 1.sv.války a Charlotty po 2.sv.válce se střídaly po kapitolách a já nechtěla knihu odložit a zároveň jsem ji nechtěla dočíst.
Příběh Eve byl neskutečně smutný a ta beznaděj a kapitulace na život... Charlie jsem držela palce, aby našla... A povedlo se.
Klobouk dolů ženám, které se ve válkách staly špionkami na úkor svého života.
Musela jsem se podívat, jak vypadá lagonda a luger, zjišťovala jsem si další informace...
A moc se mi líbil doslov autorky!!
Skvělá kniha, moc se povedla.

Mandlevest
22.04.2019 5 z 5

Nádherná kniha, absolutně mě vtáhla od doby a děje, který byl popsán jako road movie tří hrdinů, kteří za sebou vlečou traumatické vzpomínky , snaží se najít sebe sama a vyrovnat se s minulostí. Zejména kapitoly vzpomínek Eve byly znamenité. Děkuji za tip, Šánko, a určitě doporučuji k přečtení.

ritz
01.04.2019 5 z 5

Úžasná knížka, nádherný příběh, krásně napsáno.

Šánka
27.03.2019 5 z 5

Velkolepý román, obsáhlý dějově i co do počtu stránek, který je vyprávěný ve dvou časových rovinách. Příběh dvou žen, špionky Eve za 1. sv. války a mladé americké dívky Charlie po skončení 2. sv. války. Obě se snaží vzepřít konvencím, změnit pohled na postavení ženy v tehdejší společnosti. Je to ale především příběh o velké statečnosti a obětavosti žen, které mnohdy svou špionážní činností ovlivňovaly dějiny.
Obě časové linky se střídají a úzce prolínají, ta minulost je velmi silný příběh a určitě ve vás vyvolá plno emocí.
Je to krásný román, čte se dobře a docela jsem překvapená, že jej zatím četlo tak malé množství čtenářů, za sebe určitě doporučuji!!!

Ivulka432
11.03.2019 5 z 5

Dlouho jsem knihu odkládala a nechtělo se mi do ní - číst o 1. a 2. svět. válce - není toho neštěstí dost? Vše ale předčilo moje očekávání - kniha stojí opravdu za přečtení - je to velmi silný příběh lidí o neskutečné statečnosti a odvaze špionek zakládající se na pravdivých událostech. Kniha by zasloužila 10*. Také bychom si měli uvědomit, v jakém blahobytu, pohodě a bezpečí oproti linii příběhu nyní žijeme.

Listicka3253
08.03.2019 5 z 5

Uzasna kniha plna napeti od zacatku az do konce. Brilantni pribeh postaveny na skutecnych postavach. Fakt super!

axi81
02.03.2019 5 z 5

Výborná. Nechtěla jsem, aby skončila. Obě hlavní hrdinky tak trochu na zabití, ještě že to tam vyvažoval nějaký fajn mužský :)

danigi
27.02.2019 5 z 5

Velmi pěkné

bookcase
17.02.2019 5 z 5

Nádherný příběh, hodně intenzivní, prožívala jsem Evein osud a soucítila s Charlie.

lenka31
16.02.2019 4 z 5

Kniha zachycující život mladé britské agentky Eve v době 1.světové války ve Francii a příběh americké dívky Charlotty hledající svoji sestřenici Rose po skončení 2. světové války ve Francii. Příběh je velice čtivě napsaný. Na konec knihy autorka vložila korespondenci a záznamy ze soudního jednání.

dewey
16.02.2019 2 z 5

Velmi čtivá kniha, která má spád a zpracovává čtenářsky atraktivní téma.
Dějová linka z první světové války a celý příběh Eve by si zasloužil vlastní vyprávění a kvalitnější zpracování. Hrdinství Eve, Lili, Violette a dalších žen sice z knihy jasně vystupuje, ale Charliina linka hlavní téma zbytečně znevažuje. Charlie funguje pouze jako vata a obzvlášť ve druhé polovině knihy, kde Evina linka získává větší a větší spád, Charlie pouze překáží. O Finnovi ani nemluvě – zastává roli kulisáka, nic víc.
Hvězdička navíc za závěrečné kapitoly, kde autorka odděluje historii od fikce.

marcela8908
30.01.2019 5 z 5

Dobré čtení výborné téma a hlavně dovětek autorky

Artep25
23.01.2019 4 z 5

Zajímavý ,dobře plynoucí příběh .Líbil se mi .Doporučuji

gbrgbr
14.01.2019 2 z 5

Není to zlé. Jedna hvězda za to, že se to dobře čte, druhá za téma špionek za první světové války, které je originální a třetí za to, že se autorka pokusila dodržet většinu historických reálií a že na konci napsala, co pravda je a co ne.
Tím končím u chvály. Děj je velice předvídatelný, postavy jsou plytké a dost často se chovají nelogicky a jejich vývoj je nereálný. Dobrá oddychovka, nic víc.

Lena91
08.01.2019 5 z 5

Jedním slovem neuvěřitelný. Úžasný příběh dvou žen, každé jiné a přes to obě bojovnice, které svedla dohromady touha po vědění, ospravedlnění a pomsta. Alicina síť je opravdu příběh spletený z mnoha sítí, zápletek, situací. Nechybí napětí, emoce, strach, sex, láska a romantika, vražda.... Tohle všechno se vám díky autorčině stylu velmi snadno vetře do kůže, prožíváte vše s hlavními hrdinkami, já se tedy vžila do špionky Eve (za mlada ale pouze) a s napětím prožívala každý její krok. Naprosto mě uchvátila.

marketa6511
06.01.2019 5 z 5

Skvělá knížka ... měla jsem sice trošku pocit nevyrovnanosti příběhů, ale knížka se četla skvěle. A dovětek autorky uvádějící na pravou míru co je a co není pravdivé, ten mě nadchl.

Kvetulina
12.12.2018 5 z 5

Moc pěkné a příjemné čtení. Jen škoda, že si korektor nedal víc záležet, ta kniha by si to zasloužila.

Terez25
02.12.2018 5 z 5

Velice pěkné čtení. Příběh dvou žen - mladičké Charlie, která se žene za přízrakem milované sestřenice, jež pohltila válka. A Eve, staré zlomené ženy, kterou pronásledují vlastní démoni.
Knihu doporučuji, čte se lehce a příběh je velice poutavý.