Smrtící žár

Smrtící žár https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/234126/bmid_smrtici-zar-m84-234126.jpg 5 411 56

Alfa a Omega série

Pro jednou se vlkodlačí pár Charles a Anna nevydávají na cesty kvůli Charlesově roli otcova vymahače. Tentokrát je jejich výlet do Arizony čistě osobní – aspoň zpočátku… Charles a Anna brzy zjistí, že na útěku je nebezpečný fae, který vyměňuje lidské děti. Studená válka fae s lidmi začíná nabývat na obrátkách – a Charles a Anna se ocitají v palebné linii.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Fantom Print

Dead Heat , 2015

maruschka
14.08.2016 5 z 5

Nikdy bych nevěřila, že se Patricii podaří dostat do série o Charlesovi a Anně tolik humoru, ale stalo se. Řekla bych, že stejně jako u Mercy je i tahle záležitost díl od dílu lepší. Jen mě dost mrzí mizerná korektura a perly jako radost a štěstí, které čiší (vážně je to tak těžké?) nebo "rétorické otázky".

Laf
02.04.2016 3 z 5

Tento díl mi přišel slabší. Začátek se dost vlekl, nic moc se tam nedělo. Až druhá půlka byla o něco lepší a konec, nejlepší část v celé knize, mi přišel smrsknutý na pár stránek.

Jass
25.03.2016 4 z 5

Vážně tuhle sérii miluju, mnohem víc než Mercy (asi je to tím, že Mercy je hodně podobná Kate Daniels, až na to, že se mi Kate líbí víc, tudíž u mě Mercy nemůže stát tak vysoko na rozdíl od Anny, která je prostě úplně jiná...), ale bohužel musím uznat, že tenhle díl byl poněkud slabší. Zaprvé tu Patricii krapet nesedí počty (na to přišla moje kamarádka, ne já... ona je víc matematický typ :)), podle chování hlavních hrdinů bych řekla, že od minulého dílu uteklo tak pět let, minimálně pak dva, s velkým zamhouřením očí rok(ale to už by bylo stejně divné...), ale podle odkazů na nejrůznější události uteklo pouze pár měsíců. Přesto se jejich vztah radikálně změnil, ne že by se mi nelíbilo, že se posunuli dál, ale tohle bylo dost rychlé... Asi mi taky přišlo, že tu bylo málo Anny a Charlese jako takových, nevím, prostě jsem po třech epických dílech asi čekala něco trochu víc... Pořád je to velmi dobrá kniha, to jí neberu, ale v porovnání s ostatními díly to je hluboký propad.

trynitrix
15.02.2016 5 z 5

Čtenářská výzva 2016: 1. Kniha začínající stejným písmenem jako tvé křestní jméno

Jůůůů tuto knihu jsem si skvěle užila, příběh byl už akčí od začátku až do konce.

Sarri
15.01.2016 4 z 5

O moc, moc, moc lepší! Pomalý rozjezd, ale jízda perfektní. Už jsem se bál, že Patricia takovou knihu nedá. Jenže povedlo se, a já můžu jen a jen chválit =)!

Safienka
03.01.2016 5 z 5

Začátek byl maličko slabší, ale pak se to dostalo do těch správných starých kolejí, které prostě nenechají spát :-) Příjemné osvěžení vztahu Anny a Charlese. Opět další hon za fae, která sbírá malé děti. A ty koně! Jo, příjemně vybrané prostředí :-) Těším se na další díly!

kneslova
28.12.2015 5 z 5

Mám tuto autorku ve velké oblibě, čte se to moc hezky jako vždy tak kapinku přidám a dávám 5 hvězdiček.

adeka9966
13.12.2015 4 z 5

Možná tím čekáním vzrostlo mé očekávání, aby tak rychle splasklo... Nevím, bylo hezké, že jsme se podívali na střípky z Charlesovi minulosti, ale stejně mi tam to pomyslné ,,něco'' velmi chybělo... Ano, Leslie byla milé zpestření, stejně tak ty dětičky... A Annina touha po dětech? Čekala jsem to, připadá mi jak mateřský typ, ale čekala jsem, že se stane něco, nebo na něco přijdou a budou mít s Charlesem své děti (třeba se ještě dočkám) :)
Za mě slabší než předchozí díly, ALE miluji tuhle sérii i Mercy.
3,5 *

NeliQ
23.11.2015 4 z 5

Bola skvelá, ako všetky knihy od tejto autorky, ale predsa len mi oproti predošlým knihám v tejto niečo chýbalo. Možno viac akcie, neviem...

Katie46
22.11.2015 4 z 5

Na knihu jsem se moc těšila ale popravdě začátek mě trochu vyděsil. Říkala jsem si, co mě asi čeká. Přeci jenom mi děti k Charlesovi a Anně zprvu moc nešli. Nakonec to nebyl vůbec špatný díl, četl se dobře, byl napínavý i když přiznávám, že ne tolik jako předchozí díly. Chybělo mi tam víc akce a rozhovory právě mezi Charlesem a Annou. A souhlasím s tím, že fae si tam zasloužil více prostoru.
Každopádně skvělé počtení a doufám, že tímto dílem tato série nekončí. =)

kacaaba
21.11.2015 4 z 5

Pěkné pokračování, zase to odhalilo část Charlesovi minulosti, jen mě určité pasáže chvilkama nudili.

Lorrainee
19.11.2015 4 z 5

Nemam moc v lasce kone a deti take s mirou, proto jsem se na zacatku knihy desila jestli to neskonci jako neprectene. No ale je to Anna a Charles a ty dva zminovane zapory se daly rozdychat :D

Arianne
09.11.2015 5 z 5

Úžasná, dechberoucí, napínavá. Dýchá z ní rodinná soudružnost, všechno dobře dopadne, když se rodina spojí a bojuje jako jeden muž.

Selket
03.11.2015 3 z 5

Ne, že by se mi to přímo nelíbilo, tahle série u mě zapustila kořeny, ačkoliv jsem dříve měla raději Mercy, ale kniha mi přišla nějak plochá a krátká, jako lehce upravená povídka. Stále svižné a zábavné čtivo, víc jsem se ale o hrdiny bála u Dvojí spravedlnosti. Nevím, možná bych uvítala, kdyby se dalo Fae mnohem víc prostoru? Rozhodně mi přišlo, že si to zasloužil.

Janičta
02.11.2015 4 z 5

Další kniha kterou je radost číst.
Ovšem je pár věcí které mi tak úplně nesedí.
Annu a Charlese mám jako postavy ráda, to bez debat. Jenže už mi přijde ohrané jak je z Anny každý, ať už vlkodlak nebo člověk, nakonec paf protože ona je omega a všichni se s ní rádi baví a všichni mají potřebu jí vyhovět atd, atd.. Jistě, dělá to z ní to co je (omegu), ale to už víme od prvního dílu.. ve čtvrtém to snad už netřeba pořád omílat... říznější Mercy mi sedí víc než "ptáčátko" Anna.
Další věc je, že pokud už máte od Briggs něco načteno, rozuzlení tohoto příběhu vás asi moc nepřekvapí, jelikož vám to ťukne a postavu si zařadíte na seznam podezřelých hned jak se s ní potkáte (a možná vás, stejně jako mě, trochu překvapí, že takový protřelý vlk jako Charles se nad touto postavou ani moc nepozastaví - nemůžu říct proč.. to už bych hodně spoilerovala).
Jinak je to ovšem klasická Briggs, která míchá vařečkou ve světě vlkodlaků, fae, lidí a dalších potvůrek a vždycky uvaří něco akčního, čtivého a zábavného :-)

myšák222
25.10.2015 5 z 5

Nemám slov. Krásný a napínavý příběh jako vždy. Tato autorka snad ani nemůže zklamat snad jedině tím že napíše rychleji :-)