Smrtící žár

Smrtící žár https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/234126/bmid_smrtici-zar-m84-234126.jpg 5 412 56

Alfa a Omega série

Pro jednou se vlkodlačí pár Charles a Anna nevydávají na cesty kvůli Charlesově roli otcova vymahače. Tentokrát je jejich výlet do Arizony čistě osobní – aspoň zpočátku… Charles a Anna brzy zjistí, že na útěku je nebezpečný fae, který vyměňuje lidské děti. Studená válka fae s lidmi začíná nabývat na obrátkách – a Charles a Anna se ocitají v palebné linii.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Fantom Print

Dead Heat , 2015

Misa25
11.01.2019 5 z 5

Bylo velmi osvezujici se vratit ke starym znamym...kniha se cetla sama a je jen skoda, ze nemam dalsi dil :-)

kkarmela
08.11.2018 5 z 5

krásná celá série, velmi čtivé

deedulka
29.10.2018 4 z 5

Nenadchla mne tolik jako předchozí díl, ale přesto to bylo opět pěkné počtení. Milovníci koní se zde najdou, protože koňská tematika je v této knize všudypřítomná. Na mne jí bylo až moc a zbytečně podrobně. Annu a Charlese jsem si oblíbila už v předchozích dílech. Jsou prostě perfektní pár a doplňují se ve všech aspektech. Snad se zase brzy dostanu k novému dílu a dalšímu odkrývání tajů fae.

coppacabana
28.07.2018 4 z 5

Byl to skvělý pocit - konečně si koupit knížku po těch třech letech, kdy mi jen ležela ve wish-listě. A ještě jedinečnější bylo, když jsem si knížku přečetla. Přestože mi dech nijak nevyrazila - od Briggsové jsem toho přečetla už habaděj, a tato autorka se, co se týče šablony zápletky, často opakuje -, čtení jsem si i opět, po třech letech užila. Jako bych se po dlouhé době setkala se starým přítelem.
Líbil se mi kontrast mezi chladným Charlesem a hravou Annou a užívala jsem si primitivní stránku fae a vlkodlaků, kterou autorka čtenářům typicky vykresluje. Tím se tolik liší od ostatních fantasy knížek (nebo alespoň od fantasy knížek, které čtu já).
Za mě byla nejlepší první půlka knihy, pak už to postupně - tedy krom poslední bojové scény - sláblo. Když nad tím vlastně teď přemýšlím, konec se mi zdál docela uspěchaný. Uvidíme ale, co nám tato série ještě přinese a jak to s konfliktem lidí a fae dopadne.

Evka3814
17.07.2018 5 z 5

Série byla povedená,hezky se četla. Musim říct že jsem sama překvapená jak jsem si oblíbila fantasy knihy,samozřejmě musí být dobře napsaná;)

jitka7
20.03.2018 4 z 5

Hezký závěr celé série.

*Pájuše*
16.02.2018 3 z 5

Myslím, že tomuto roztomile-vražednému páru víc vyhovují příběhy týkající se právě role Branova vymahače.

Mergirus
25.01.2018 4 z 5

Příběh se mi líbil, jen mi moc nesedělo líčení okolo těch koní, ale hlavní linii příběhu to neublížilo a asi by to bez toho ani nedávalo smysl. jen bych vytkla trochu korekci, objevily se jim tam hrubé gramatické chyby. Naštěstí ne tolik jako v Dlouhém tichu.

PetraVamp
25.01.2018 5 z 5

Já moc spin-off(ka) nemusím, ale u téhle série jsem se do příběhu Anny a Charlese zamilovala víc než do Mercedes. Za mě zatím nej vlkodlačí série.

Kamdar
12.01.2018 4 z 5

Dobře napsaná kniha, která upoutá svým příběhem.
Dialogy i děj jsou snadno uvěřitelné (pokud připustíme existenci nastíněného světa), a vše se bez zbytečného okecávání rychle rozvíjí.
Doufejme jen, že autorka bude v rozvoji této série pokračovat.

kleo9554
04.01.2018 5 z 5

Super, autorka nezklamala!

katulinek99
29.08.2017 5 z 5

Patricia Briggs mě snad nikdy nezklame. Přes léto jsem měla menší čtecí "krizi". Většina toho, co jsem četla, mě moc nebavila. A pak jsem v knihově objevila další díl této série. A hned jsem si zlepšila náladu. Autorka píše velice čtivě a kniha rychle ubíhá. Za mě super :)

pobijecmuch
20.07.2017 2 z 5

Bohužel nejslabší díl z této série. Začátek začal dost nudně a vlastně v polovině ještě pořád byl o ničem. Nevím, ale tento žánr vychází nějak z módy, takže s Aničkou asi skončím.

Lenka40
22.03.2017 4 z 5

Patricie to prostě umí. Jsem moc ráda ,že jsem na tuto autorku a její knihy o vlkodlacích narazila. Její série jsou moje srdcovky . A všem kdo má rád fantasy určitě vřele doporučuji.

paprika75
07.03.2017 5 z 5

Kniha byla trochu slabší než 3 předchozí, ale i tak přesahovala lecos jiného, co jsem četla. Moc se těším na pokračování, pokud nějaké bude. Nadhozené téma dětí se nabízí, že? Ale to je nakousnuté i u Mercedes, tak se nechám překvapit. 4-5*

evik.sv
16.01.2017 3 z 5

Musím říct , že mě tento díl zklamal a dost jsem nudila.Každopádně budu doufat , že patý díl se povede stejně jako díly 1 až 3.

Raven11
15.01.2017 5 z 5

Tento díl mi přišel trochu slabší, v první polovině jsem "odumřela" a ke čtení se donutila vrátit až mnohem později. Jsem za to ale ráda, protože druhá půlka knihy je dynamická tak, jak to máme rádi a znovu mě pro tuto sérii nadchla :)

witchersbitch
19.12.2016 4 z 5

Taková milá knížka - kladní hrdinové jsou dobří, darebáci zlí, příběh malinko napne a skončí tak jak má. Další díly uvítám, je to opravdu odpočinkové čtení..

janno69
22.10.2016 5 z 5

Naprostá nádhera, díl od dílu lepší a lepší. Jen doufám, že nebyl poslední...

Evule114
27.09.2016 5 z 5

Každý díl od Patricie je vyjímečný. S každou knížkou se dostávám do jiného světa a vždy mě strašně mrzí, když dojdu ke konci. Souhlasím, že díl od dílu je lepší a já pevně doufám, že to nebude poslední díl Alfy a Omegy, protože ať miluji Mercy sebevíc, tahle série mě opravdu chytla za srdce. Nechybí zde romantika, humor, akce i truchlení. Je tam zkrátka vše, co si má duše čtenáře přeje :-)